Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Błażej Król z nagrodą im. Grzegorza Ciechowskiego

Opublikowano: 05.11.2015Niezmiernie miło nam poinformować, że tegorocznym laureatem nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego został Błażej Król! Gratulujemy!

Wielokrotnie porównywany do Grzegorza Ciechowskiego w recenzjach swoich płyt, KRÓL przyzwyczaił swoich fanów i miłośników muzyki w Polsce do niezwykłych tekstów i piosenek, które wielokrotnie znajdowały się na szczytach podsumowań muzycznych.

Nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego jest przyznawana od 2002 roku, a przekazuje ją prezydent Torunia. Wyróżnieniem honorowane są osobowości artystyczne, czerpiące w swej twórczości inspirację z różnych dziedzin sztuki. Wyróżnienie to jest przeznaczone dla młodych twórców za dokonania w minionym sezonie artystycznym.

Błażej Król odbierze nagrodę 19 grudnia na specjalnym koncercie pamięci Ciechowskiego w klubie Od Nowa w Toruniu.

Ostatni album KRÓLA "Wij" ukazał się nakładem Kayaxu w tym roku.
więcej

Książka Artura Rojka "Inaczej"

Opublikowano: 04.11.2015

item
Książka Artura Rojka "Inaczej" (rozmowa z Aleksandrą Klich) będzie miała swoją premierę 12 listopada!

Zamów egzemplarz z autografem: http://bit.ly/RojekInaczej

Kim jest Artur Rojek?
Chłopakiem ze Śląska, który wymarzył sobie, że w Mysłowicach można grać jak w Manchesterze. Liderem najważniejszej polskiej kapeli przełomu tysiącleci, któremu było jednak za ciasno w rockowym składzie, więc wybrał własną drogę. Jednym z najważniejszych głosów polskiego rocka, który zmienił pisanie tekstów w żywą, ostrą poezję.
Twórcą Off Festivalu, najbardziej otwartego na nową muzykę miejsca w Polsce.
Rojek jest każdym z nich. Ale jest również kimś innym. Zawsze kimś innym, bo najważniejsza z zasad, jakimi kieruje się w życiu, brzmi: Przekraczaj samego siebie, idź, biegnij, płyń zawsze własną drogą. Są jeszcze inne, równie ważne zasady: Nie wierz w sztuczny świat, w którym wszystko zamienia się w sukces. No i jeszcze: Nie możesz być tylko „tym kolesiem z Myslovitz”.
W rozmowie z Aleksandrą Klich Artur Rojek oprowadza nas po swoim dzieciństwie na granicy wielu różnych światów, wprowadza za kulisy funkcjonowania rockowego fenomenu pod nazwą Myslovitz, prowadzi w głąb swoich tekstów, opowiada, o czym mówi, kiedy mówi  o muzyce, pływaniu, bieganiu, byciu sobą i byciu z innymi.
To znacznie więcej niż biografia rockowego muzyka. To opowieść o chłopaku ze śląskiego familoka, który musiał siebie porzucić, żeby w końcu siebie odnaleźć.

Aleksandra Klich - dziennikarka, pisarka, redaktorka naczelna „Magazynu Świątecznego”, sobotniego dodatku o ideach i ludziach do „Gazety Wyborczej”. Autorka m.in. książek „Cały ten Kutz” - biografii Kazimierza Kutza, „Świat musi mieć sens” - wywiadu rzeki z arcybiskupem Józefem Życińskim i „Brat Karol, siostra Wanda” - opowieści o przyjaźni Karola Wojtyły i Wandy Półtawskiej. Pochodzi z Górnego Śląska.
więcej

Szczegóły trasy Artura Rojka Autumn Tour 2015

Opublikowano: 02.11.2015

item
Możemy już zdradzić szczegóły specjalnej trasy koncertowej Artura Rojka Autumn Tour 2015!

W listopadzie Artur Rojek z zespołem odwiedzą 10 miast. To będą wyjątkowe koncerty z kilku powodów. Przede wszystkim Artur zagra w najlepszych salach koncertowych w Polsce - w filharmoniach, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu,czy katowickim NOSPRze. W tym ostratnim miejscu towarzyszyć im będzie 40 osobowa orkiestra symfoniczna. Jak podkreśla Artur: "To wielki zaszczyt pojawić się w takich miejscach z materiałem z mojego solowego albumu."

Zaproszenie do zrealizowania scenografii koncertów przyjął Boris Kudlicka, a za wizualizacje odpowiada Bartek Macias. Oboje związani z Operą Narodową, tworzyli nie tylko w Polsce, ale także dla oper i teatrów na całym świecie. Wielokrotnie nagradzani za swoje realizacje spektakli, tym razem swoją pracą uświetnią koncerty Artura na najbliższej trasie.

Specjalnie na tę trasę Artur z zespołem przygotowali też nowe aranżacje piosenek i kilka coverów.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować też firmom, bez których ta trasa by się nie udała:
GMB Pro Sound - dźwięk i światło
Aram Multimedia - multimedia
Fish Eye - przygotowanie oprawy świetlnej
Art Projekt - organizator trasy

Do zobaczenia na koncertach!

ARTUR ROJEK AUTUMN TOUR 2015

08.11 Gdańsk / Filharmonia godz. 19:30
14.11 Kraków / Kino Kijów Centrum godz. 18:00
15.11 Częstochowa / Filharmonia godz. 18:00
16.11 Wrocław / Narodowe Forum Muzyki godz. 19:00
20.11 Poznań / Sala Ziemi godz. 19:00
21.11 Warszawa / Polin godz. 18:00 i 20:30
22.11 Bydgoszcz / Filharmonia Pomorska godz. 18:00
27.11 Łódź / Teatr Wielki godz. 19:00
29.11 Katowice / NOSPR / godz. 18:00 i godz. 20:30
30.11 Rzeszów / Filharmonia Podkarpacka godz. 19:00
16.04 Kielce / Filharmonia Świętokrzyska, godz. 18.00
17.04 Olsztyn / Audytorium Maximum, godz. 18.00
21.04 Lublin / Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego, godz. 19.00
22.04 Rybnik / Teatr Ziemi Rybnickiej, godz. 19.00

Szczegóły koncertów i informacja o biletach:
https://www.facebook.com/artur.rojek.official

Bilety: sieci Empik, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl oraz w kasach teatrów oraz filharmonii.
więcej

"Obracam w palcach złoty pieniądz" singlem Męskiego Grania

Opublikowano: 30.10.2015Dzisiaj premiera składanki Męskie Granie, którą promuje utwór "Obracam w palcach złoty pieniądz" w wykonaniu Męskie Granie Orkiestra i Krzysztofa Zalewskiego!

Na naszym kanale znajdziecie też inne filmy z finałowego koncertu Męskie Granie 2015 w Żywcu. Polecamy!
więcej

Wyniki ankiety winylowej

Opublikowano: 28.10.2015

item
Dziękujemy za oddanie wszystkich głosów w naszej ankiecie dotyczącej winyli!

Najwięcej głosów otrzymały albumy:
- "Hey w Filharmonii. Szczecin Unplugged"
- Krzysztof Zalewski "Zelig"
- Skubas "Brzask"
- Skubas "Wilczełyko"

Będziemy informować o możliwości zamówienia poszczególnych tytułów. Prosimy o cierpliwość, już pracujemy nad pierwszym tytułem - "Hey w Filharmonii. Szczecin Unplugged".

Wszystkie winyle i nasze inne wydawnictwa możecie znaleźć na www.sklepzmuzyka.pl
więcej

Smolik / Kev Fox wyprzedzili Justina Biebera w iTunes!

Opublikowano: 26.10.2015

item
Album "Smolik / Kev Fox" ukazał się w ostatni piątek 23 października i już w dniu premiery był najczęstszym słuchanym albumem w TIDAL w Polsce.

To nie koniec sukcesów. Smolik i Kev Fox, po 2 dniach od dnia premiery płyty, dotarli na 2. miejsce najlepiej sprzedających się albumów w Polsce w iTunes i tym samym pokonali Justina Biebera! Teraz czekamy na miejsce numer 1!
więcej

PREMIERA: Smolik / Kev Fox

Opublikowano: 23.10.2015

item
Dzisiaj ma swoją premierę długo oczekiwany wspólny album Smolika i Keva Foxa zatytułowany "Smolik / Kev Fox"! Na albumie znalazło się 9 utworów, które są wynikiem 5-letniej znajomości muzyków.

Dzisiaj po 22:05 Smolik i Kev Fox zagrają na żywo w Off Sesji w radiowej Trójce. Zapraszamy do słuchania!

Pierwszym singlem promującym album był utwór "Run". Aktualnie wydawnictwo promuje drugi singiel "Mind The Bright Lights".


Dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych. Poznali się pięć lat temu na koncercie w Warszawie i natychmiast zamknęli się na klika dni w studiu, żeby dać upust wzajemnym fascynacjom muzycznym. W efekcie powstał utwór L.O.O.T., który znalazł się na „4” SMOLIKA. Teraz czas na kontynuację współpracy Andrzeja Smolika i Keva Foxa.

Postać Keva Foxa jest wciąż otoczona aurą tajemniczości, co ma swoje źródło w charakterystyce komponowanej przez niego muzyki. Zważywszy na częstotliwość z jaką Kev występuje w naszym kraju, nietrudno o stwierdzenie, iż Brytyjczyk upodobał sobie polską publiczność. Współpraca ze Smolikiem przy nagrywaniu utworu “L.O.O.T." tylko pomogła mu w kreowaniu własnej przestrzeni na naszym rodzimym rynku muzycznym.

Decyzja o nagraniu wspólnego albumu była naturalnym rozwinięciem współpracy obu panow. Latem 2015 roku muzycy zamknęli się w studio I nagrali wspólny album, która ukaże się już 23 października. Powstały materiał to misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal Keva przeciwstawiony minimalistycznemu brzmieniu gitary, i tak charakterystycznemu brzmieniu różnorodnych instrumentów, za które odpowiada Andrzej Smolik.

Pomiędzy wizytami w studio duet zagrał kilkanaście koncertów, m.in. na trasie Męskiego Grania. Wczoraj, koncertem promocyjnym w warszawskim barze Studio rozpoczęła się ich trasa koncertowa obejmująca 10 miast:

18.11 Bydgoszcz
19.11 Szczecin, Sala Opery
20.11 Poznań, Blue Note
21.11 Gdańsk, Teatr Szekspirowski
2.12 Wrocław, Stary Klasztor
3.12 Łódź, Scenografia
4.12 Katowice, Hipnoza
5.12 Kielce, Bohomass
6.12 Kraków, Studio
10.12 Toruń, Lizard King

Zamów album z autografami: http://bit.ly/1hfrMVz

Album dostępny również w:
więcej

Smolik / Kev Fox - trzecia zapowiedź i przedpremierowe piosenki

Opublikowano: 15.10.2015Od dzisiaj, codziennie o 12:00 publikujemy jeden utwór z albumu Smolik / Kev Fox na naszym kanale YouTube - KayaxTV. Każda piosenka będzie dostępna do odsłuchu przez 24h!

Zobaczcie też trzeci epizod zapowiedzi albumu, w którym Smolik opowiada o pracy w studio nad utworami.

"Dziewięć piosenek, na dziewięć dni do premiery. Każdego dnia inna. Odliczamy! Słuchajcie, oceniajcie, komentujcie, płyńcie z nami." - mówi Andrzej Smolik.

Odsłuch piosenek dostępny na kanale KayaxTV:

Zamów album z autografami (+bonus): http://bit.ly/1hfrMVz
Preorder iTunes: http://apple.co/1X3qBZE

Smolik / Kev Fox Facebook:
więcej

Teledysk: KRÓL - Za nimi

Opublikowano: 14.10.2015Przedstawiamy teledysk do utworu "Za nimi"! Utwór pochodzi z drugiej solowej płyty KRÓLA "Wij", która ukazała się nakładem Kayaxu w tym roku.

Posłuchaj też remixu "Za nimi" w wykonaniu duetu Ptaki:

Limitowany, numerowany winyl dostępny w naszym sklepie:

Najbliższe koncerty:
16.10 Hormon / Szczecin
17.10 Cafe Kulturalna / Warszawa

więcej

Smolik / Kev Fox - trasa koncertowa

Opublikowano: 08.10.2015"To dla mnie jedna z najpiękniejszych części tej pracy" - mówi o koncertach Kev Fox w drugim video zapowiadającym wspólny album Smolika i Keva Foxa zatytułowany "Smolik / Kev Fox". Premiera albumu już 23 października, a dzień wcześniej, 22 października koncertem promocyjnym w warszawskim barze Studio rozpocznie się trasa koncertowa promująca ich wspólny album.

Kev Fox:
5 years ago we had the idea to work together, 2 years ago we started writing the songs, 1 year ago we started the initial recording sessions and in 2 weeks she will be released. I really cant wait to play these songs live to you all during our upcoming tour. See you all very soon!!

Smolik:
Ostatni rok to setki wspólnych spotkań, wiele uniesień i wiele zwątpień. Za chwilę nasz wspólny album, z którego jesteśmy dumni. Mamy nadzieję, że go polubicie. Nagrania już za nami. Teraz przyszedł czas na koncerty. Nie możemy się doczekać! Do usłyszenia!

TRASA KONCERTOWA SMOLIK / KEV FOX

22.10 Warszawa, Bar Studio
23.10 Trójka, Off Sesja

18.11 Bydgoszcz
19.11 Szczecin, Sala Opery
20.11 Poznań, Blue Note
21.11 Gdańsk, Teatr Szekspirowski
2.12 Wrocław, Stary Klasztor
3.12 Łódź, Scenografia
4.12 Katowice, Hipnoza
5.12 Kielce, Bohomass
6.12 Kraków, Studio
10.12 Toruń, Lizard King

Szczegóły koncertów i informacja o biletach:
więcej

Winyl "Kayah & Royal Quartet" już dostępny!

Opublikowano: 06.10.2015

item
Specjalna dwupłytowa limitowana edycja albumu na winylu z autografem!

Po pięciu latach od wydania albumu Kayah & Royal Quartet, dostępna jest specjalna limitowana edycji albumu na winylu!

Album zawiera dodatkowo 3 utwory bonusowe, które nie były zamieszczone na CD. To utwory: Fever, Twoja dłoń i Trudno kochać. Do winyli dołączony jest kod do ściągnięcia całego materiału w WAV.

Kayah & Royal Quartet – to absolutnie wyjątkowy i nowatorski projekt łączący akustyczne, klasyczne brzmienie kwartetu smyczkowego z popowym repertuarem jednej z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. To efekt współpracy wyjątkowej wokalistki, z uznanym na całym świecie kwartetem Royal Quartet czego owocem jest wspaniała, emocjonalna i niezwykle nastrojowa płyta, na której osobiste i emocjonalne teksty Artystki nabierają jeszcze większej głębi i nastrojowości, dzięki wyjątkowym aranżom na kwartet smyczkowy.

A1. Kwartesencja / Za blisko
A2. Prośba do twoich ust
A3. Testosteron

B1. Tabakiera
B2. Libertango
B3. Jestem kamieniem
B4. Bursztynowa wieża

C1. Wiosna przyjdzie i tak
C2. Do diabła z przysłowiami
C3. Jak liść
C4. 100 lat młodej parze

D1. Lume
D2. Fever
D3. Twoja dłoń
D4. Trudno kochać

Zamów winyl z autografem: http://bit.ly/KayahRoyal2LP
więcej

Znamy datę premiery i okładkę albumu Smolik / Kev Fox!

Opublikowano: 02.10.2015

item
Przedstawiamy okładkę wspólnego projektu Smolik i Keva Foxa! Premiera albumu "Smolik / Kev Fox" już 23 października.

Zobaczcie teaser, w którym Smolik i Kev Fox opowiadają o swojej współpracy.


Dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych. Poznali się pięć lat temu na koncercie w Warszawie i natychmiast zamknęli się na klika dni w studiu, żeby dać upust wzajemnym fascynacjom muzycznym. W efekcie powstał  utwór L.O.O.T., który znalazł się na „4” SMOLIKA.

Postać Keva Foxa jest wciąż otoczona aurą tajemniczości, co ma swoje źródło w charakterystyce komponowanej przez niego muzyki. Zważywszy na częstotliwość z jaką Kev Fox występuje w naszym kraju, nietrudno o stwierdzenie, iż Brytyjczyk upodobał sobie polską publiczność. Współpraca ze Smolikiem przy nagrywaniu utworu “L.O.O.T." tylko pomogła mu w kreowaniu własnej przestrzeni na naszym rodzimym rynku muzycznym. Obecnie KEV FOX i SMOLIK pracują nad wspólną płytą sygnowaną ich nazwiskami. Premiera jesienią. Pierwszy singiel to utwór  „RUN”. Misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie, niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal FOXA przeciwstawiony minimalistycznemu brzmieniu gitary, i tak charakterystycznemu brzmieniu instrumentów wszelkich, za które odpowiada SMOLIK.

Koncert premierowy odbędzie się 22 października w warszawskim barze Studio. Bilety w sprzedaży od poniedziałku!

Zamów preorder z autografem: http://bit.ly/1hfrMVz

Smolik / Kev Fox Facebook: https://www.facebook.com/SmolikKevFox
więcej

PREMIERA: Zakopower "Drugie pół"

Opublikowano: 24.09.2015

item
Jutro, w piątek 25 września, ma swoją premierę nowy album Zakopower "Drugie pół"!

„Drugie pół” to czwarty studyjny album Zakopower i czwarty nagrany wspólnie z producentem i kompozytorem Mateuszem Pospieszalskim. Zawsze u podstaw twórczości zespołu były ich góralskie korzenie. nie inaczej jest w przypadku najnowszej płyty. Tym razem oprócz podhalańskiej kultury dużą inspiracją dla muzyków była także bogata tradycja polskiej piosenki. W utworach takich jak „Drugie pół“, „Rejna“, czy „Pomnik Nieznanego“ słychać echa przebojów sprzed lat, evergreenów, które królowały na festiwalach w Opolu czy w Sopocie latach 60. I 70. Ta płyta to hołd dla tych, nie tak znowu odległych, czasów, gdy Artystom na scenie towarzyszyła orkiestra, kompozycje oparte były na pięknych melodiach a aranżacje miały rzadko spotykany dzisiaj rozmach.

Zamów album z autografem w naszym sklepzmuzyka.pl: http://bit.ly/1KDwev4

Album dostępny także w:

"Drugie pół" Promomix - posłuchaj: https://youtu.be/NKJQ-PPuZd8
"Tak ma być" Teledysk - zobacz: https://youtu.be/2oe-gEeUot8
"Drugie pół" Teaser #1 - zobacz: https://youtu.be/Tv2WfkP8GMs
"Drugie pół" Teaser #2 - zobacz: https://youtu.be/MywWuqogZFM

Muzyka Podhala miała ogromny wpływ zarówno na twórców muzyki poważnej (Henryk Mikołaj Górecki, Wojciech Kilar) jak i artystów popowych (bracia Zielińscy), piosenki Zakopower to dowód na to, że ta inspiracja jest wciąż żywa…
Pierwsze dźwięki zdradzają, że do nagrania nowego materiału zespół Zakopower nie ograniczył się jedynie do swojego stałego składu (kwartet góralski, perkusja, gitara, bas, trąbka, klawisz). Sebastian Karpiel-Bułecka zaprosił do współpracy swoich kolegów z Atom String Quartet. Do studia weszli w poszerzonym składzie jako Atom String Orchestra. To oni odpowiedzialni są za piękne, szerokie, budujące nastrój brzmienie klasycznych smyków.

Zmian, w porównaniu do albumu Boso jest więcej. Podstawowa to klimat jaki wyłania się z tekstów. W Boso dominowało przemijanie, by nie powiedzieć odchodzenie. Piosenka „Tak ma być“ wprowadza nas do nowej płyty zupełnie innym przesłaniem: „tu jest tak, jak ma być, i ma być tak, jak jest … póki miłość jest w nas”. Za teksty niezmiennie odpowiadają Bartek Kudasik i Sebastian Karpiel-Bułecka.

Delikatnie zmienia się również brzmienie nowego albumu, poza wspomnianą orkiestrą usłyszymy więcej akustycznych instrumentów. Do podstawy, czyli góralskich smyków, dołączają akustyczne gitara i bas.
Piosenki, co słychać w singlowym Tak ma być w dużej mierze oparte są na partiach chóralnych. Chóry, które zazwyczaj tworzą Bartek Kudasik, Wojtek Topa i Józek Chyc, rozbudowane są o żeńskie, góralskie głosy Bodzi Kudasik i Gośki Dzierzęgi. Wspierają ich dodatkowo Mateusz Pospieszalski i Dominik Trębski.
Nowy album z pewnością usatysfakcjonuje licznych fanów Zakopower – zespół nagrał piękne melodyjne piosenki, z mądrymi tekstami. Muzycznie, w porównaniu do wcześniejszych albumów, jest sporo zmian ale cały czas słychać skąd ten zespół się wywodzi.

Album jest bardzo ciekawie i ekologicznie wydany. Opakowanie to zwykły karton makulaturowy uszlachetniony odciśniętą złotą folią na froncie o tyle okładki.


więcej

PREMIERA: Atom String Quartet "Atomsphere"

Opublikowano: 24.09.2015

item
25 września to dzień premiery nowego albumu Atom String Quartet "Atomsphere"!

Trzeci album zespołu Atom String Quartet „Atmosphere” został zarejestrowany w Sali Koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Od wydania poprzedniego krążka, „Places”, nagrodzonego Fryderykiem 2013 w kategorii „Album roku - muzyka jazzowa”, minęły trzy lata, podczas których zespół intensywnie koncertował i miał zaszczyt współpracować z takimi artystami jak: Bobby McFerrin, Gil Goldstein czy Vladyslav „Adzik” Sendecki. Wszystkie te spotkania i muzyczne doświadczenia wpłynęły na artystyczny kształt zarejestrowanego repertuaru.

Zarówno na poprzednich płytach, jak i na tym albumie, znajdują się autorskie kompozycje wszystkich muzyków kwartetu. Nie brakuje żywiołowych improwizacji, z których zespół słynie, ale ogromne znaczenie mają także pojedyncze dźwięki. Źródłem inspiracji były nie tylko różne kultury muzyczne świata, lecz także zdobycze muzyki współczesnej, zwłaszcza minimal music, która dołączyła do palety środków artystycznego wyrazu wykorzystanych w najnowszych utworach zespołu.

"Atomsphere" Promomix - posłuchaj: https://youtu.be/9NC4Ep0ZkW8

Zamów album z autografem w naszym sklepzmuzyka.pl: http://bit.ly/1Lh8k2Z

Album dostępny także w:

Atom String Quartet to wiodący polski zespół jazzowy oraz jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych na świecie. Od momentu zdobycia Grand Prix XIII Bielskiej Zadymki Jazzowej, „tych czterech najsympatyczniejszych rzępajłów z siłą rażenia adekwatną do nazwy zespołu” (jak określił członków zespołu Jan „Ptaszyn” Wróblewski), stale gości na największych europejskich festiwalach muzycznych, m.in.: Berliner Jazztage, Jazz Baltica, Leipziger Jazztage, Festival Veranos de la Villa Madrid, Gaume Jazz Festival, Jazz Jamboree, Ethno Jazz Festival czy Solidarity of Arts.
W 2011 roku ukazała się płyta „Fade In”, która zdobyła nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii „Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku”. Kolejny album, „Places”, wydany w 2012 roku nakładem wytwórni Kayax otrzymał Fryderyka w kategorii „Album Roku – Muzyka Jazzowa”. Ponadto Atom String Quartet otrzymał Grand Prix Stowarzyszenia „Melomani” w kategorii Nowa Nadzieja oraz Złote Gęśle na XV Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”.
Zespół współpracował z takimi artystami jak: Bobby McFerrin, Gil Goldstein, Paolo Fresu, Wolfgang Haffner, Christian von Kaphengst, Rupert Stamm, Mathias Haus, Vladislav „Adzik” Sendecki, Leszek Możdżer, Lars Danielsson, Zohar Fresco, Jerzy Maksymiuk, André Ochodlo, Urszula Dudziak, Natalia Kukulska, Marek Moś, Kayah, Aga Zaryan, Janusz Olejniczak, Krzesimir Dębski, Adam Sztaba, Grzech Piotrowski, Krzysztof Herdzin, Józef Skrzek, a także zespołami: AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, Elbląska Orkiestra Kameralna, World Orchestra Grzecha Piotrowskiego, Sinfonia Viva, Kapela Góralska Sebastiana Karpiela Bułecki oraz Motion Trio.

Atom String Quartet tworzą skrzypkowie: Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński, altowiolista – Michał Zaborski oraz wiolonczelista – Krzysztof Lenczowski.
więcej

Festiwal Młodych Talentów 2015

Opublikowano: 18.09.2015

item
Finał 9. edycji Festiwalu Młodych Talentów: dwa dni atrakcji dla miłośników polskiej muzyki

Przesłuchania konkursowe, ogłoszenie zwycięzcy, prezentacje muzyczne, animacje kulturalne i wystawy – to program tegorocznej edycji szczecińskiego Festiwalu Młodych Talentów – Nowa Energia. Wspólnym mianownikiem jest młoda i nieprzeciętna muzyka.

Szczeciński Festiwal Młodych Talentów to jeden z najważniejszych przeglądów muzycznych w kraju – mówi Anna Lemańczyk, dyrektor organizującej festiwal Szczecińskiej Agencji Artystycznej – Profil festiwalu od lat akcentuje inteligentne, ambitne i zaskakujące oblicze polskiej muzyki. Każdego roku staramy się dodać elementy podnoszące jego atrakcyjność. W zeszłym roku podjęliśmy współpracę z Katarzyną Nosowską jako dyrektorem programowym i wytwórnią Kayax. W tym poszerzamy program festiwalu o Strefę Nowej Energii, ukazującą rozmaite aktywności artystyczne inspirowane muzyką. A przyszłoroczna 10. edycja zyska jeszcze szerszy wymiar.

Finał rozpocznie się już w piątek o godz. 16:30 w szczecińskim Klubie Hormon. Przed jury z Katarzyną Nosowską na czele wystąpi dziesięciu wykonawców wyłonionych spośród zgłoszeń przesłanych z całego kraju: Bemine (Warszawa), Bovska (Warszawa), Felix the Baker (Poznań), The Fluorescence (Kraśnik), Mel Tripson (Lublin), OHO!KOKO (Szczecin), Okryjbida (Szczecin), Panie (Łódź), Sayes (Tarnów) i Tsar (Szczecin). Trzech z nich otrzyma finałowe nominacje, lecz o tym, który z nich wygra, dowiedzą się podczas sobotniego koncertu w Azoty Arenie.

W festiwalowym jury oprócz Katarzyny Nosowskiej zasiadają także: Paweł Krawczyk (Hey), Piotr Metz (Polskie Radio), Krzysztof Dominik (Kayax) i Przemysław Thiele (Radio Szczecin).

Parogodzinny maraton muzyczny w Arenie wystartuje 19 września o godz. 17:00. Na scenie wystąpią reprezentanci  różnorodnych gatunków muzycznych: Artur Rojek, O.S.T.R. (obaj zdobywcy tegorocznych Fryderyków), Joanna & The Forests,

Agynes B. Marry, Bokka, Stonkatank (zwycięzca ubiegłorocznego FMT). Tuż przed występem Artura Rojka ogłoszony zostanie zwycięzca 9. edycji konkursu. Koncert poprowadzi redaktor radiowy i publicysta muzyczny, Piotr Metz.

Nagrodą główną konkursu jest pakiet promocyjny wytwórni muzycznej Kayax, zawierający wydanie debiutanckiego singla.

Wyróżnieni wykonawcy otrzymają także nagrody finansowe, w tym od Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu za najlepszą twórczość wykonaną w języku polskim.

Program tegorocznej edycji FMT wzbogacony został o Strefę Nowej Energii, prezentującą rozmaite aktywności okołomuzyczne: wywiady, warsztaty, pokaz mody, giełdę płyt, multimedia. W przestrzeni holu i kawiarni Areny zobaczyć będzie można trzy wystawy: „Winylove” - kolekcję 25 najlepszych polskich płyt ostatnich dekad, „30/30” - prezentację 30 najciekawszych okładek polskich płyt minionego roku, oraz wernisaż plakatu muzycznego studentów Akademii Sztuki.

W ramach Strefy funkcjonować będzie punkt informacyjny głównego sponsora FMT, którym jest EcoGenerator. W punkcie będzie można zdobyć wiedzę na temat jednej z najważniejszych obecnie dla Szczecina inwestycji, jaką jest budowa Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Dla miłośników portali społecznościowych na czas koncertu w Arenie uruchomiony zostanie bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi pod nazwą „WyPass@fmt_nowaenergia”. Użytkownicy Instagrama będą mogli wziąć udział w zorganizowanym dla nich konkursie on-line.

Wstęp na przesłuchania w Klubie Hormon jest bezpłatny. Bilety na koncert w Azoty Arenie w cenie 60 zł. Szczegółowe informacje o programie festiwalu, punktach sprzedaży biletów i akredytacjach znajdują się na stronie www.festiwalmlodychtalentow.pl

Organizatorem festiwalu jest Szczecińska Agencja Artystyczna, sponsorem głównym – EcoGenerator www.ecogenerator.eu
więcej

Zapowiedź albumu Atom String Quartet "Atomsphere"

Opublikowano: 17.09.201525 września ma swoją premierę nowy album Atom String Quartet "Atomsphere"! Posłuchajcie specjalnego promomixu wydawnictwa.

Już teraz możecie zamówić album z autografami: http://bit.ly/1Lh8k2Z

W niedzielę 20 września o godzinie 18:00 w PROM Kultury Saska Kępa odbędzie się przedpremierowy koncert Atom String Quartet z materiałem z albumu "Atomsphere". Zapraszamy!
więcej

Trasa koncertowa: Kayah Kamień 20-lecie płyty

Opublikowano: 16.09.2015

item
“Kamień” to wyjątkowa płyta dla bardzo wielu osób, fani Kayah często o niej mówią, wspominają i jest im szczególnie bliska. To z myślą o nich w 20 lat od wydania płyty zorganizowana została duża trasa koncertowa.

Album „Kamień” to pierwsza autorska płyta Kayah, wydana w listopadzie 1995 roku. Zawiera tak znane utwory jak „Fleciki”, „Nawet deszcz”, „Santana”, „Jestem kamieniem”, czy „Jak liść”. Kayah zdobyła dzięki niej swoją pierwszą statuetkę Fryderyka dla Najlepszej Wokalistki Roku (1995). Od tego albumu zaczęła się wielka kariera wokalistki.

Droga artystki do "Kamienia" nie była łatwa, przez wiele lat Kayah była jedną z najbardziej rozchwytywanych chórzystek, była numerem jeden drugiego planu. Wcześniejsze przejścia, niekorzystnie podpisany pierwszy kontrakt płytowy, spowodowały zablokowanie możliwości wydania autorskiego albumu. A ten dojrzewał, powoli wraz ze zdobywanymi doświadczeniami artystycznymi i życiowymi. Jedną z  osób, które wtedy wspierały Kayah był Grzegorz Ciechowski  - to jemu jako pierwszemu Kayah grała swoje piosenki, jedna z nich "Jak liść" znalazła się na płycie "Republika bez prądu" (1993). Jeszcze zanim "Kamień" ujrzał światło dzienne, Kayah z tą piosenką zdobyła Bursztynowego Słowika na festiwalu Sopot'95. W 1995 roku na polskiej scenie muzycznej królował rock, pojawienie się tak odmiennej muzycznie płyty jak "Kamień" łączącej soulowe i jazzowe i czarne brzmienia było ogromnym ryzykiem. A jednak się udało! Słuchacze pokochali te piosenki i ich autorkę, docenili jej oryginalność, talent i szczerość i trwają przy niej nieprzerwanie od 20 lat pomimo jej bardzo różnorodnych wyborów artystycznych.

Teraz nadszedł czas na zmierzenie się z przeszłością, ponowne zinterpretowanie utworów napisanych przez Artystkę na początku kariery i odświeżenie brzmień, które spowodowały, że Kayah stała się rozpoznawalną Artystką i pozyskała rzeszę wiernych fanów.

Na koncertach, nie zabraknie także późniejszych przebojów Artystki, w nowych, zaskakujących aranżacjach. Do projektu, Kayah zaprosiła wybitnych muzyków, którzy towarzyszyć jej będą podczas jesiennych i zimowych koncertów w całej Posce.

Cytat z recenzji płyty “Kamień”

“Po przedwczesnych debiutach innych pań, otrzymaliśmy pierwszą autorską płytę Kayah, debiut późny, lecz dojrzały, poparty i doświadczeniem i osobowością - najlepszy polski album wokalistki śpiewającej pop. (...) Dzięki Kayah polski pop po raz pierwszy stał się muzyką 'do przodu'. Jej pełne emocji interpretacje wokalne mogą się podobać, lub nie - taka jest cena za ujawnienie przez artystę rąbka intymności, ważne, że Kayah potrafi i ma śmiałość robić coś takiego. No i proszę, "Kamień" okazał się bardziej kobiecy, niż inne dosłowne deklaracje. Wszystkie nasze śpiewające panie powinny grzecznie dygnąć  przed Kayah i poprosić ją o korepetycje"
Rafał Księżyk (Playboy, 1995)

05.11.2015 / Toruń / Sala Wielka Dwór Artusa
15.11.2015 / Poznań / Centrum Kongresowo Dydaktyczne
20.11.2015 / Łódź / Klub Wytwórnia
22.11.2015 / Częstochowa / Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana
28.11.2015 / Kraków / Kijów Centrum
04.12.2015 / Warszawa / Klub Stodoła
16.01.2016 / Gdańsk / Stary Maneż
18.01.2016 / Katowice / NOSPR
11.02.2016 / Białystok / Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki
27.04.2016 / Szczecin / Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
Wkrótce kolejne miasta i daty!

Szczegóły koncertów i informacje o biletach na www.facebook.com/kayah.official
więcej

Zapowiedź nowego albumu Zakopower "Drugie pół"

Opublikowano: 15.09.2015Przygotowaliśmy dla Was specjalny interaktywny promomix nowego albumu Zakopower "Drugie pół"! Premiera albumu już 25 września!

Zamów album z autografem: http://bit.ly/1KDwev4

Możecie zobaczyć też teasery video zapowiadające album:


więcej

Koncert Zabrockiego na Placu Defilad

Opublikowano: 10.09.2015

item
Wszyscy cię denerwują i nie możesz się z nikim dogadać?
Lęk i gniew to twoje główne nastroje?
Mamy coś dla Ciebie!
Przyjdź w sobotę 12 września na koncert promocyjny ZABROCKIEGO, który wyśpiewa materiał ze swojej debiutanckiej płyty: "1+1=0".

Zabrocki zaśpiewa swoje smutne piosenki w ramach imprezy SADDEST DISCO in TOWN. Gościem specjalnym będzie m.in. Katarzyna Nosowska.

Przed koncertem o godz. 21:30 zostanie wyświetlony teledysk do piosenki Zabrockiego:
" Czemu wciąż jest czwartek" w reżyserii Barbary Kaniewskiej.

Zabrocki "Czemu wciąż jest czwartek" feat. K. Nosowska: http://bit.ly/1EQ2ed7

Data:12 września
Miejsce: barStudio/pl.Defilad
Godzina: od 22:00 do ostatniej łzy

Wydarzenie na Facebook:
więcej

Koncert Króla "Made in Polska" w TVP2

Opublikowano: 08.09.2015

item
W sobotę 12 września o godzinie 00:20 w TVP2 zostanie wyemitowany koncert Króla z cyklu "Made in Polska"!

Zobacz fragment koncertu:

Szczegóły koncertu na Facebook:
więcej

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Najnowsze wydawnictwa

Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej
Patrick The Pan
trzy.zero
Sistars - Siła Sióstr [winyl]
Sistars - Siła Sióstr
Barbara Wrońska
Dom z ognia

Wybrane wydawnictwa

Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR
Paulina Przybysz
Chodź Tu