Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Premiera albumu Zabrockiego "1+1=0"

Opublikowano: 04.09.2015

item
Debiutancki album Zabrockiego zatytułowany "1+1=0" ma swoją premierę już jutro, w piątek 4 września! Na albumie gościnnie pojawili się m.in. Katarzyna Nosowska, Czesław Mozil, czy Barbara Wrońska. Album zapowiadały single "Boję się" i "Herbu Warkoczyk".

Zapraszamy na koncert promocyjny Zabrockiego 12 września (sobota) o 22:00 na Placu Defilad w Warszawie.


Marcin Zabrocki jest na polskiej scenie muzycznej od wielu lat. Przez ten czas grał w cenionych składach big beatowych Mordy, Pogodno i BiFF. Znacząco przyczynił się do powstania ostatniej studyjnej płyty zespołu Hey: Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan. Współpracował m.in. z Katarzyną Nosowską, Markiem Dyjakiem, Robertem Brylewskim czy Mister D. Komponuje muzykę teatralną i filmową, nieustanie poszukuje nowych środków wyrazu jako improwi-zator i twórca instalacji elektroakustycznych.

1+1=0 to wzór na sumę niespełnionych obietnic. Zapis spotkania dwóch potencjałów, których synteza nie rodzi nowych wartości.
W warstwie lirycznej płyta jest rejestracją stanów, jakie wywołują ponadprzeciętnie intensywne relacje międzyludzkie: lęku, gniewu, ale i beztroskiej radości. W warstwie muzycznej płyta zaskakuje boga-tym instrumentarium, zachowując przy tym przejrzystość kompozycji.

Gościnnie usłyszeć możemy Katarzynę Nosowską, Czesława Mozila, Barbarę Wrońską (Pustki), Belę Komoszyńską (Sorry Boys) oraz Joannę Halszkę Sokołowską (Der Father).

Marcin jest dla mnie jak najcenniejszy nauczyciel. Wszedł w łono zespołu Hey i wywołał silne skurcze, co zaowo-cowało wspólną płytą i serią poruszających przemyśleń. Zawsze wiedziałam, że troszkę marnotrawi swój talent, zasilając szeregi przeróżnych zespołów. Jego płyta jest niepodlegającym dyskusji dowodem na słuszność tej teo-rii. Znakomita!
Katarzyna Nosowska

Marcin jest w moim odczuciu muzycznym dzikusem. Piekielnie zdolnym. Sprawia wrażenie jakby granie było jego przedłużeniem. W muzyce jest naturalny i nie stara się być w tym ładny. Jego przekaz jest dość niewygodny, przez to szczery do bólu. Chciałabym z nim kiedyś zagrać.
Barbara Wrońska (Pustki)

Marcin Zabrocki, niezwykły facet. Wielka wrażliwość muzyczna. Do tej pory kompan wielu legendarnych kapel. Czekam na wydanie płyty bo wierzę, że będzie to cacko muzyczne na skalę narodową.
Marek Dyjak

Jego cholerny talent mnie powala. Mam poczucie że Marcin zawsze był i będzie. Teraz czas na jego spowiedź.
Czesław Mozil

więcej

Kayah na dwóch koncertach w Hiszpanii!

Opublikowano: 18.08.2015



Już w najbliższą niedzielę i poniedziałek Kayah wystąpi na dwóch koncertach w Hiszpanii: razem z Transoriental Orchestra na festiwalu Aste Nagusia w Bilbao i z Barcelona Gypsy Klezmer Orchestra na festiwalu Mas i Mas w Barcelonie!

23 sierpnia / Kayah & Transoriental Orchestra / Aste Nagusia / Bilbao

24 sierpnia / Kayah & Barcelona Gypsy Klezmer Orchestra / Mas i Mas / Barcelona
więcej

Albumy na KayaxTV!

Opublikowano: 14.08.2015

item
Ruszamy z nowym cyklem na KayaxTV!
W każdy poniedziałek zaglądajcie rano na nasz kanał YouTube, na którym będą pojawiać się całe albumy z naszego katalogu. Zaczynamy już po weekendzie!

Subskrybuj KayaxTV: http://bit.ly/SubKayaxTV
więcej

Ankieta: Winyle!

Opublikowano: 11.08.2015


więcej

Nowy klip Skubasa "Kosmos"

Opublikowano: 14.07.2015



Przedstawiamy teledysk Skubasa do utworu "Kosmos". To już trzeci, po "Nie mam dla ciebie miłości" i "Wyspie nonsensu" klip promujący ostatni album Artysty pt. "Brzask".

Wakacyjna atmofera, świetna pogoda i malownicze krajobrazy skierowały nas w okolice gminy Opola Lubelskiego.

Ostatni album Skubasa "Brzask" był nominowany do nagrody Fryderyka 2015 w kategorii Alternatywny Album Roku, a "Nie mam dla ciebie miłości" w kategorii Piosenki Roku.

Dziękujemy gminie Opole Lubelskie za wsparcie realizacji teledysku.
więcej

Premiera klipu Hey "Chiński Urzędnik Państwowy"

Opublikowano: 07.07.2015


Przedstawiamy klip zespołu Hey do utwory "Chiński urzędnik państwowy" z ich ostatniego albumu "Hey w Filharmonii. Szczecin Unplugged".

Teledysk nie jest klasycznym koncertowym klipem, a raczej relacją z całego koncertu w szczecińskiej Filharmonii, który był zarejestrowany na albumie "Hey w Filharmonii. Szczecin Unplugged".

Dążenie zespołu do zarejestrowania koncertu Unplugged, zbiegło się z inicjatywą Filharmonii do współtworzenia unikalnego projektu - wydarzenia specjalnego tylko dla tego miejsca.

I tak powstał „HEY w Filharmonii. Szczecin Unplugged“ - to zapis koncertu, na którego repertuar składają się doskonale znane utwory w zupełnie nowych opracowaniach, nowym kontekście i wykonane w nowym miejscu – w zapierającej dech w piersi wyglądem i imponującej warunkami akustycznymi, nagrodzonej prestiżową nagrodą architektoniczną im. Miesa van der Rohe Filharmonii w Szczecinie. Na potrzeby tego koncertu skład zespołu został poszerzony o doborowe grono muzyków Orkiestry szczecińskiej Filharmonii. Szlachetne brzmienie instrumentów orkiestrowych, na których zagrali szczecińscy filharmonicy oraz muzycy towarzyszący zespołowi na koncertach HEY Unplugged, doskonale rozbudowało warstwę muzyczną utworów zespołu. HEY, zanurzony w akustycznym żywiole odkrywa zupełnie nowe muzyczne światy. Większości z utworów zebranych na „HEY w Filharmonii. Szczecin Unplugged“ w wersji bez prądu jeszcze nie słyszeliście, żadnego w takim opracowaniu.

Płyta powstała dzięki otwartości i wsparciu Filharmonii w Szczecinie. Projekt jest również współfinansowany ze środków Miasta Szczecin oraz powstał przy wsparciu EcoGeneratora sponsora cyklu ENERGICO.

Album dostępny w:
więcej

Preorder winyla KRÓLA "Wij"

Opublikowano: 03.07.2015

item
Ruszamy z preorderem winyla KRÓLA "Wij"!
Limitowany, numerowany nakład.
Premiera 17 lipca 2015.

Zamawiając w preorderze masz gwarancję, że dostaniesz album przed premierą. Tylko w preorderze mamy dla Was 50 sztuk z autografem. Po wyczerpaniu nakładu z autografem, wysyłamy winyle bez podpisu) - egzemplarze z autografem na wyczerpaniu! W preorderze egzemplarze z najniższymi dostępnymi numerami!

więcej

Premiera teledysku Smolik / Kev Fox "Run"

Opublikowano: 29.06.2015



Przedstawiamy teledysk "Run" projektu Smolik / Kev Fox, który zapowiada album duetu - premiera jesień 2015! Prapremiera teledysku odbyła się podczas pierwszego w tym roku koncertu z cyklu Męskie Granie, w ostatnią sobotę w Krakowie, terazklip dostępny jest także na KayaxTV!

Smolik o współpracy z Kevem Foxem:
Keva Foxa poznałem ponad pięć lat temu w bardzo szczególnych okolicznościach. Spędziliśmy razem wiele godzin na rozmowach o muzyce: w samochodach, hotelach, garderobach i barach podczas wspólnych podróży, kiedy to ja byłem gościem Keva na jego koncertach, a on na moich. W ubiegłym roku Kev pojawił się praktycznie na wszystkich koncertach, które graliśmy w Polsce. W tym czasie dojrzewał pomysł na wspólny album. Jesienią zabraliśmy się do pracy i oto jest pierwszy utwór. „RUN” przebył długą drogę i mamy nadzieję, że zabierze was w podróż nie krótszą niż ta, którą przebyliśmy my.

Kev Fox o utworze "Run":
"Run" is one of the songs from the record I am most proud of. It took the shortest time to write out of all the songs on the record and it was the obvious choice for the first single. I really like the final version there are so many layers there and so much depth to the sound. Put it on the stereo in your car, turn it up and go for a drive as the
sun goes down...

The idea behind the text is about the fear of being too comfortable, having nothing to insipre you and having to constantly search for that. Sometimes you find something or someone that just turns on that switch in your head and before you have time to enjoy the moment, its past and its time to move on. - tłumaczy Kev tekst "Run"

Najbliższe koncerty Smolik / Kev Fox:
25.07 Męskie Granie / Chorzów / Park Śląski
15.08 Męskie Granie / Warszawa / Fort Bema

Oficjalny Fanpage: http://www.facebook.com/SmolikKevFox

Kliknij 'więcej', aby dowiedzieć się szczegółów!
więcej

Nowy teledysk Zakopower "Tak ma być"

Opublikowano: 18.06.2015



Przedstawiamy najnowszy teledysk zespołu Zakopower do ich nowego singla "Tak ma być"! Piosenka zapowiada nadchodzący album zespołu, którego premiera przewidziana jest na jesień 2015 roku.

Autorem muzyki do piosenki i producentem całego nowego materiału jest Mateusz Pospieszalski. Tekst napisali liderzy zespołu Bartek Kudasik i Sebastian Karpiel Bułecka.

W "Tak ma być" główną rolę zagrali aktorzy Adam Woronowicz i Dorota Landowska. Reżyserem klipu jest Michał Braum, odpowiedzialny za teledysk "Beksa" Artura Rojka.

Tak ma być MP3:

Intro do utworu zdradza już, że do nagrania nowego materiału zespół Zakopower nie ograniczył się jedynie do swojego stałego składu (kwartet góralski, perkusja, gitara, bas, trąbka, klawisz). Sebastian Karpiel-Bułecka zaprosił do współpracy swoich kolegów z Atom String Quartet. Do studia weszli w poszerzonym składzie jako Atom String Orchestra. To oni odpowiedzialni są za piękne, szerokie, budujące nastrój brzmienie klasycznych smyków.
Zmian, w porównaniu do albumu "Boso" jest więcej. Podstawowa to klimat jaki wyłania się z tekstów. W Boso dominowało przemijanie, by nie powiedzieć odchodzenie, "Tak ma być" wprowadza nas do nowej płyty zupełnie innym przesłaniem: „tu jest tak, jak ma być, i ma być tak, jak jest … póki miłość jest w nas”.

Nowy album z pewnością usatysfakcjonuje licznych fanów Zakopower – zespół nagrał piękne melodyjne piosenki, z mądrymi tekstami. Muzycznie, w porównaniu do wcześniejszych albumów, jest sporo zmian ale cały czas słychać podhalańskie inspiracje będące żródłem twórczości zespołu.
więcej

Premiera teledysku Agyness B. Marry "Rainbow" i letnie koncerty!

Opublikowano: 15.06.2015



Przedstawiamy drugi teledysk Agyness B. Marry do utworu "Rainbow" promujący jej debiutancki album!

Debiutancki album Agyness B. Marry to 12 brudnych, rockowych utworów przesiąkniętych jednocześnie ciężkim gitarowym brzmieniem i kobiecą wrażliwością. Delikatność miesza się na tej płycie ze skrajnością garażowego grania.

Agyness B. Marry - mieszka i tworzy Warszawie. Śpiewa, gra na gitarze, komponuje, pisze teksty. Na koncertach towarzyszy jej wyłącznie perkusja i bas. Podczas występu na Spring Brake Showcase Festival & Conference 2014, przez niektórych uznana została za największe odkrycie – co ciekawe, był to zaledwie  jej drugi koncert.

Agyness B. Marry rozpoczęła letnią trasę koncertową występem na Orange Warsaw Festival, a to kolejne daty, podczas których będzie można ją zobaczyć na żywo:

22.06 - Warszawa, Bitspiration Festival, PKiN
03.07 - Gdynia - Open'er Festival
12.07 - Węgorzewo - Seven Festival
17.07 - Warszawa, Stacja Mercedes
19.07 - Jarocin, Jarocin Festiwal
14.08 - Władysławowo, scena przy al. Żeromskiego
19.09 - Szczecin, FMT - Nowa Energia
więcej

Artyści Kayaxu na letnich festiwalach 2015!

Opublikowano: 10.06.2015

item
Zapraszamy na letnie festiwale muzyczne, podczas których będziecie mieli okazję zobaczyć koncerty Artystów Kayaxu! Poniżej pełna lista festiwali i koncertów! Zapraszamy!

Orange Warsaw Festival - Tor Wyścigów Konnych Służewiec
12.06 - HEY, Agyness B. Marry
13.06 - Nosowska
14.06 - Maria Peszek

Tak Brzmi Miasto - klub Fabryka, Kraków
13.06 - Patrick The Pan

Opole Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej - Amfiteatr
12.06 - Zakopower
14.06 - Artur Rojek, Kayah, Zakopower

Festiwal Łódź Czterech Kultur - rynek Manufaktury
18.06 - Kayah & Transoriental Orchestra

Life Festiwal Oświęcim - Stadion MOSiR
19.06 - HEY
20.06 - Kayah & Transoriental Orchestra

Dębica Good Fest - Stadion Miejski
20.06 - HEY

Frytka OFF - ul. Piłsudskiego w Częstochowie
20.06 - Artur Rojek

Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych  Młodzi i Film - Centrum Kultury
25.06 - Skubas

Halfway Festiwal - Amfiteatr Opery, Białystok
28.06 - SISTER WOOD

Urban Sound & Vision Festival - Rzeszów
28.06 - Smolik / Kev Fox

Open'er Festival - Lotnisko Gdynia-Kosakowo
1-4.07 - Patrick The Pan
03.07 - Agyness B. Marry
04.07 - Skubas

Męskie Granie
27.06 Kraków (Stadion Korony) - HEY
11.07 Wrocław (Pergola) - Artur Rojek, Maria Peszek
25.07 Chorzów (Park Śląski) - Artur Rojek, HEY, Smolik / Kev Fox
01.08 Poznań (Malta) - Artur Rojek, Maria Peszek
15.08 Warszawa (Fort Bema) - Nosowska, Maria Peszek, Smolik / Kev Fox
29.06 Żywiec (Amfiteatr pod Grojcem) - BRODKA, Smolik / Kev Fox
+ na wszystkich koncertach Męskie Granie Orkiestra (Smolik, FOX, Krzysztof Zalewski)

Spragnieni Lata - Skubas
21.06 Warszawa, Pomost 511
11.07 Łódź, Off Piotrkowska
25.07 Kraków, Plac Wielkiej Armii Napoleona
31.07 Wrocław, Park na wyspie
22.08 Poznań, Maltańska Scena Muzyczna
29.08 Sopot, Zatoka Sztuki
19.09 Lublin, Stare Miasto

Kazimiernikejszyn - Kamieniołomy, Kazimierz Dolny
10.07 - Nosowska

Seven Festival - Węgorzewo
12.07 - Agyness B. Marry, Skubas

Jarocin Festiwal
17.07 - Skubas
19.07 - Agyness B. Marry

Festiwal Przystań w kolorze blue - Nakło nad Notecią
18.07 - Krzysztof Zalewski

Festiwal Piosenki Inteligentnej - Amfiteatr im. Niemena, Olsztyn
07.08 - Krzysztof Zalewski

Olsztyn Green Festival - Plaża miejska nad Jeziorem Krzywym w Olsztynie
14.08 - Maria Peszek, Skubas

Małopolska Karpaty OFFer - Rynek, Nowy Sącz
14.08 - Kayah & Transoriental Orchestra

Aste Nagusia - Bilbao, Hiszpania
23.08 - Kayah & Transoriental Orchestra

Festiwal Singera - Teatr Żydowski, Warszawa
26.08 - Kayah, Katarzyna Nosowska, Jan Smoczyński

Behind The Trees Festival - Słupna Park, Mysłowice
05.09 - Nosowska

Festiwal Młodych Talentów - Nowa Energia - Azoty Arena, Szczecin
19.09 - Agyness B. Marry

XVI Festiwal Trzech Kultur - Muzeum Pojezierza, Włodawa
20.09 - Kayah & Transoriental Orchestra
więcej

Hey w Filharmonii. Szczecin Unplugged - dziś premiera!

Opublikowano: 05.06.2015

item
Dzisiaj ma swoją premierę zapis specjalnego projektu zespołu Hey i Filharmonii w Szczecinie.


Dążenie zespołu do zarejestrowania koncertu Unplugged, zbiegło się z inicjatywą Filharmonii do współtworzenia unikalnego projektu - wydarzenia specjalnego tylko dla tego miejsca.

I tak powstał „HEY w Filharmonii. Szczecin Unplugged“ - to zapis koncertu, na którego repertuar składają się doskonale znane utwory w zupełnie nowych opracowaniach, nowym kontekście i wykonane w nowym miejscu – w zapierającej dech w piersi wyglądem i imponującej warunkami akustycznymi, nagrodzonej prestiżową nagrodą architektoniczną im. Miesa van der Rohe Filharmonii w Szczecinie. Na potrzeby tego koncertu skład zespołu został poszerzony o doborowe grono muzyków Orkiestry szczecińskiej Filharmonii. Szlachetne brzmienie instrumentów orkiestrowych, na których zagrali szczecińscy filharmonicy oraz muzycy towarzyszący zespołowi na koncertach HEY Unplugged, doskonale rozbudowało warstwę muzyczną utworów zespołu. HEY, zanurzony w akustycznym żywiole odkrywa zupełnie nowe muzyczne światy. Większości z utworów zebranych na „HEY w Filharmonii. Szczecin Unplugged“ w wersji bez prądu jeszcze nie słyszeliście, żadnego w takim opracowaniu.

To również, w pewnym sensie, powrót do domu, bo przecież koncert - którego zapis oddajemy właśnie w Państwa ręce - odbył się w mieście, z którego HEY wypłynął przed ćwierćwieczem na szerokie i burzliwe wody wielkiej kariery.

W 2014 roku, po latach od albumu HEY MTV Unplugged, który zyskał status potrójnej platyny oraz został nagrodzony w 2008 roku trzema Fryderykami, zespół ponownie wyruszył w trasę akustyczną jednak tym razem z zupełnie nowym repertuarem. Koncerty okazały się być ogromnym sukcesem. Gdy koncert w Szczecinie stał się możliwym, nie było wątpliwości, że będzie to koncert wyjątkowy, niepowtarzalny, skrojony na miarę tego miejsca.

Płyta powstała dzięki otwartości i wsparciu Filharmonii w Szczecinie. Projekt jest również współfinansowany ze środków Miasta Szczecin oraz powstał przy wsparciu EcoGeneratora, sponsora cyklu ENERGICO.

Tak o albumie mówi Dorota Serwa, Dyrektor Filharmonii w Szczecinie:

“Trzymają Państwo w rękach nasze małe marzenie, które pokazuje, że kochamy Szczecin, naszą Filharmonię, zespół Hey oraz odważne pomysły, które nie zawsze wpisują się w tradycyjną definicję Filharmonii. Mam nadzieję, że piękne dźwięki i emocje zawarte na tej płycie na długo będą dla Państwa i dla nas inspiracją do kreowania pomysłów i odwiedzania miejsc, w których spełniają się marzenia.“

Partnerzy i patroni medialni:

więcej

Patrick The Pan i Dawid Podsiadło z teledyskiem "Niedopowieści"

Opublikowano: 03.06.2015



Przedstawiamy teledysk Patrick The Pan do utworu "Niedopowieści", w której gościnnie zaśpiewał i zagrał na puzonie Dawid Podsiadło! To już drugi klip promujący ostatni album Patrick'a "...niczym jak liśćmi".

Amerykanie z podziwem mówią o takich: self-made man. Piotr Madej skomponował, zagrał, zaśpiewał i nagrał swój debiutancki album w zaciszu swojego krakowskiego pokoju, ale to wystarczyło, by zachwycić najpierw internetowych poławiaczy muzycznych skarbów, a w dalszej kolejności media i publiczność najważniejszych festiwali, od Open’era po OFF. Nic dziwnego: takie połączenie kompozytorskiego talentu i wrażliwości często się nie zdarza. "...niczym jak liśćmi" rozwija to, co zostało zapoczątkowane przez Patricka na jego debiutanckim albumie.

"Dużo się zmieniło w mojej głowie od czasu mojej debiutanckiej płyty. Zacząłem bardziej wierzyć w siebie, w swoje możliwości i w swoją muzykę. Zacząłem też odczuwać silną potrzebę zmiany, odświeżenia muzycznego wizerunku, delikatnej zmiany kierunku rozwoju. Nie mówimy o rewolucji w stylu sprzedaj-gitarę-kup-sampler, jednak nabrałem potrzeby by włożyć w muzykę inny rodzaj energii." - mówił Patrick The Pan przy premierze albumu "...niczym jak liśćmi".

VIDEO produced by Papaya Films for Kayax

Directed by Piotr Onopa
Written by Piotr Onopa, inspired by Débruit and David Hockney
D.O.P: Rafał Michalski
Art Direction & Set design: Justyna Markowska

Performed by: J. Doe Californian Theatre Collective

Producer: Ada Kornecka
Edited by Marek Skorupski
Color correction: Michał Kowalski /Rio De Post/

On Line: Kuba Garścia, Przemysław Drosik /LocoMotive/
więcej

Festiwal Młodych Talentów 2015 - weź udział i wydaj singiel w Kayaxie!

Opublikowano: 02.06.2015

item
Weź udział w Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie i wygraj wydanie singla w Kayaxie!

Ogólnopolski Festiwal Młodych Talentów zainicjowany został w 2007 r. Odwołuje się do bogatej tradycji szczecińskich Festiwali Młodych Talentów z lat 60-tych, które wygenerowały największe gwiazdy polskiej muzyki. Obecnie festiwal jest jednym z najważniejszych tego rodzaju niezależnych wydarzeń w kraju. To nowa energia polskiej muzyki.

Podstawowe zasady uczestnictwa w konkursie są następujące: należy przesłać dwa autorskie utwory. Żadne covery – chcemy wiedzieć, co sami potraficie stworzyć, a nie odtworzyć. Nagrodą główną jest pakiet promocyjny w wytwórni Kayax. Poza nim także bonusy finansowe od Szczecińskiej Agencji Artystycznej i Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Aby móc ją zdobyć należy zapoznać się z Regulaminem i wysłać Formularz Zgłoszeniowy na adres e-mail: 2015@festiwalmlodychtalentow.pl wraz z utworami. Zgłoszenie przyjmowane są od 1 do 30 czerwca, do godz. 24:00. Do 31 sierpnia ogłoszona zostanie lista wykonawców, których zaprosimy na Przesłuchania Konkursowe w dn. 18 września w Szczecinie i docelowo – ogłoszenie wyników w dn. 19 września.

W jury konkursu zasiądą: Katarzyna Nosowka, Paweł Krawczyk, Piotr Metz, Krzysztof Dominik i Przemysław Thiele.

Więcej informacji pod adresem: http://festiwalmlodychtalentow.pl/
więcej

Teledysk na Dzień Dziecka! Zabrocki - Herbu Warkoczyk feat. Olga Zabrocka

Opublikowano: 01.06.2015



Z okazji Dnia Dziecka mamy niespodziankę! Zapraszamy do obejrzenia teledysku do  piosenki „Herbu Warkoczyk“ w wykonaniu Zabrockiego oraz Jego córki Olgi.

Radosny, pełen uśmiechu utwór zobrazowany barwnym teledyskiem, opowiada o tym, że chociaż wokół nas jest wiele jadu i niepokoju, nie powinniśmy zgadzać się na taki stan rzeczy. Uśmiech radość i bycie razem są skutecznym orężem.

Autorem słów do „Herbu Warkoczyk” jest Jacek „Budyń" Szymkiewicz (z legendarnej grupy Pogodno).

Marcin Zabrocki jest na polskiej scenie muzycznej od wielu lat. Przez ten czas grał w takich legendarnych zespołach jak m.in. Hey, Nosowska, Mr Z’oob czy Pogodno. Aktualnie gra również w projekcie Mister D.

Autorką wyjątkowego klipu jest Karolina Jacewicz, absolwentka animacji na poznańskim UAP. Jej realizacje to eklektyczne obrazy na bazie technik klasycznej animacji często łączone z szeroko pojętymi multimediami.
więcej

Nowa piosenka Zakopower "Tak Ma Być"!

Opublikowano: 28.05.2015



Przedstawiamy singiel „Tak ma być“ zapowiadający nowy album zespołu Zakopower.


Tak ma być promuje album, którego premiera przewidziana jest na jesień 2015 r.
Autorem muzyki do piosenki i producentem całego nowego materiału  jest Mateusz Pospieszalski.  Tekst napisali liderzy zespołu Bartek Kudasik i Sebastian Karpiel Bułecka.

Intro do utworu zdradza już, że do nagrania nowego materiału zespół Zakopower nie ograniczył się jedynie do swojego stałego składu (kwartet góralski, perkusja, gitara, bas, trąbka, klawisz). Sebastian Karpiel-Bułecka zaprosił do współpracy swoich kolegów z Atom String Quartet. Do studia weszli w poszerzonym składzie jako Atom String Orchestra. To oni odpowiedzialni są za piękne, szerokie, budujące nastrój brzmienie klasycznych smyków.
Zmian, w porównaniu do albumu Boso jest więcej. Podstawowa to klimat jaki wyłania się z tekstów. W Boso dominowało przemijanie, by nie powiedzieć odchodzenie, Tak ma być wprowadza nas do nowej płyty zupełnie innym przesłaniem: „tu jest tak, jak ma być, i ma być tak, jak jest … póki miłość jest w nas”.

Delikatnie zmienia się również brzmienie nowego albumu, poza wspomnianą orkiestrą usłyszymy więcej akustycznych instrumentów. Do podstawy, czyli góralskich smyków, dołączają akustyczne gitara i bas.
Piosenki, co słychać w singlowym Tak ma być w dużej mierze oparte są na partiach chóralnych. Chóry, które zazwyczaj tworzą Bartek Kudasik, Wojtek Topa i Józek Chyc, rozbudowane są o żeńskie, góralskie głosy Bodzi Kudasik i Gośki Dzierzęgi. Wspierają ich dodatkowo Mateusz Pospieszalski i Dominik Trębski.

Nowy album z pewnością usatysfakcjonuje licznych fanów Zakopower – zespół nagrał piękne melodyjne piosenki, z mądrymi tekstami. Muzycznie, w porównaniu do wcześniejszych albumów, jest sporo zmian ale cały czas słychać podhalańskie inspiracje będące żródłem twórczości zespołu.
więcej

10-lecie Zakopower, Artur Rojek i HEY na Polsat SuperHit Festiwal

Opublikowano: 28.05.2015

item
Od 29 do 31 maja w Sopocie odbędzie się Polsat SuperHit Festiwal! Podczas pierwszego dnia, w piątek o 20:05, na Platynowym Koncercie wystąpi Artur Rojek, którego album "Składam się z ciągłych powtórzeń" był najlepiej sprzedającą się płytą 2014 roku. Gwiazdą specjalną wieczoru będzie HEY, który jest jednym z najczęściej nagradzanych platynowymi płytami polskich zespołów.

Drugiego dnia Polsat SuperHit Festiwal 2015, w sobotę 30 maja, o godz. 20:05 w Polsacie, wspólnie z zespołem Zakopower będziemy świętować jubileusz 10-lecia jego istnienia.

W sobotę o godz. 13:30 na falach RMF FM będzie miał swoją premierę nowy singiel zespołu "Tak Ma Być" zapowiadający najnowszą płytę Zakopower. Tego samego dnia wieczorem zespół zaprezentuje „Tak ma być” po raz pierwszy telewidzom w ramach swojego jubileuszowego koncertu na SuperHit Festiwal.

Kliknij 'więcej', aby dowiedzieć się szczegółów!
więcej

"Hey w Filharmonii. Szczecin Unplugged" - Zapowiedź albumu!

Opublikowano: 27.05.2015



Nowy album - zapis specjalnego projektu zespołu Hey i Filharmonii w Szczecinie

Dążenie zespołu do zarejestrowania koncertu Unplugged, zbiegło się z inicjatywą Filharmonii do współtworzenia unikalnego projektu - wydarzenia specjalnego tylko dla tego miejsca.

I tak powstał „HEY w Filharmonii. Szczecin Unplugged“ - to zapis koncertu, na którego repertuar składają się doskonale znane utwory w zupełnie nowych opracowaniach, nowym kontekście i wykonane w nowym miejscu – w zapierającej dech w piersi wyglądem i imponującej warunkami akustycznymi, nagrodzonej prestiżową nagrodą architektoniczną im. Miesa van der Rohe Filharmonii w Szczecinie. Na potrzeby tego koncertu skład zespołu został poszerzony o doborowe grono muzyków Orkiestry szczecińskiej Filharmonii. Szlachetne brzmienie instrumentów orkiestrowych, na których zagrali szczecińscy filharmonicy oraz muzycy towarzyszący zespołowi na koncertach HEY Unplugged, doskonale rozbudowało warstwę muzyczną utworów zespołu. HEY, zanurzony w akustycznym żywiole odkrywa zupełnie nowe muzyczne światy. Większości z utworów zebranych na „HEY w Filharmonii. Szczecin Unplugged“ w wersji bez prądu jeszcze nie słyszeliście, żadnego w takim opracowaniu.

To również, w pewnym sensie, powrót do domu, bo przecież koncert - którego zapis oddajemy właśnie w Państwa ręce - odbył się w mieście, z którego HEY wypłynął przed ćwierćwieczem na szerokie i burzliwe wody wielkiej kariery.

W 2014 roku, po latach od albumu HEY MTV Unplugged, który zyskał status potrójnej platyny oraz został nagrodzony w 2008 roku trzema Fryderykami, zespół ponownie wyruszył w trasę akustyczną jednak tym razem z zupełnie nowym repertuarem. Koncerty okazały się być ogromnym sukcesem. Gdy koncert w Szczecinie stał się możliwym, nie było wątpliwości, że będzie to koncert wyjątkowy, niepowtarzalny, skrojony na miarę tego miejsca.

Płyta powstała dzięki otwartości i wsparciu Filharmonii w Szczecinie. Projekt jest również współfinansowany ze środków Miasta Szczecin oraz powstał przy wsparciu EcoGeneratora, sponsora cyklu ENERGICO.

Tak o albumie mówi Dorota Serwa, Dyrektor Filharmonii w Szczecinie:

“Trzymają Państwo w rękach nasze małe marzenie, które pokazuje, że kochamy Szczecin, naszą Filharmonię, zespół Hey oraz odważne pomysły, które nie zawsze wpisują się w tradycyjną definicję Filharmonii. Mam nadzieję, że piękne dźwięki i emocje zawarte na tej płycie na długo będą dla Państwa i dla nas inspiracją do kreowania pomysłów i odwiedzania miejsc, w których spełniają się marzenia.“

Preorder albumu: http://bit.ly/1KnxC0c

Partnerzy i patroni medialni:

więcej

Premiera singla Stonkatank - Give it a go

Opublikowano: 25.05.2015



Stonkatank to zwycięzcy Festiwalu Młodych Talentów - Nowa Energia 2014 w Szczecinie, w którym główną nagrodą było wydanie singla w Kayaxie! "Give it a go" jest zapowiedzią ich nadchodzącej płyty.

Stonkatank to połączenie dynamiki i energii towarzyszącej graniu na żywo z ciągłością oraz sinusoidą nastrojów związaną z setami DJskimi. Ich muzyka to fuzja tanecznej elektroniki, energicznej perkusji i indie-rockowych brzmień, bazująca na zestawianiu skrajności i dbaniu o detale.
Projekt tworzą Borys Kunkiewicz (z wykształcenia architekt, z pasji muzyk/producent z Lublina) i Łukasz Bolo Tomczak (hiperaktywny perkusista z Płocka).
Ich ostatni singiel „Satisfight" spodobał się Kasi Nosowskiej i Piotrowi Metzowi na ostatnim Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, którego zostali laureatami.


więcej

SISTER WOOD supportem Selah Sue!

Opublikowano: 22.05.2015

item
SISTER WOOD wystąpią przed dwoma koncertami Selah Sue w Polsce - w Łodzi i w Gdańsku! Poza tym będzie można ich zobaczyć w Warszawie na rozpoczęciu sezonu letniego w Temacie Rzeka oraz w Białymstoku na Halfway Festiwal.

28.05 - Warszawa, KONCERT PROMOCYJNY // TEMAT RZEKA

31.05 - Łódź, Wytwórnia (support przed Selah Sue)

01.06 - Gdańsk, B90 (support przed Selah Sue)

28.06 - Białystok , Halfway Festiwal

SISTER WOOD, nominowani do nagrody Fryderyka 2015 w kategorii Debiut Roku, otrzymali niezwykle dobre recenzje ich pierwszej płyty "Language Barriers", a ich występ na Spring Break Festival w Poznaniu odbił się szerokim echem w mediach i był uznany przez wielu dziennikarzy za jeden z najlepszych występów na tym wydarzeniu.

więcej

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Najnowsze wydawnictwa

Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej
Patrick The Pan
trzy.zero
Sistars - Siła Sióstr [winyl]
Sistars - Siła Sióstr
Barbara Wrońska
Dom z ognia

Wybrane wydawnictwa

Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR
Paulina Przybysz
Chodź Tu