Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Nowy Artysta Kayaxu - Swiernalis i singiel "Sierść"

Opublikowano: 21.06.2016

item
Prezentujemy "Sierść", czyli najnowszy singiel nowego Artysty Kayaxu - Swiernalisa, znanego wcześniej pod pseudonimem Lord & The Liar.„Sierść” to hymn turpizmu. Pochwała smutku, niewidzialnego przyjaciela SWIERNALISA, który rzadko kiedy go opuszcza. Z drugiej zaś strony, opowieść o tym, jak można krzywdzić najbliższych  nadużywając alkoholu. Utwór ten powstał podczas bardzo mrocznego etapu w życiu artysty. „Sierść” zwiastuje debiutancki album „DRAUMA”, który nagrany został w łódzkim studiu Hasselhoff pod okiem Pawła Cieślaka.

SWIERNALIS to 27-letni elegant nihilista. Jego życie to gotowy scenariusz smutnego dramatu, którego fragmenty można poznać wsłuchując się w teksty, jak i opowieści snute niskim głosem podczas koncertów.
Tworzy zupełnie sam – zarówno muzykę, jak i przejmujące teksty, które opisują różne etapy jego życia - kłótnie z kobietami, nocne przygody, stanowiące tło dla barwnego opisu społeczeństwa. Od czasów szkolnych nie przepada za pracą w grupie, dlatego gra na gitarze, basie, klawiszach i śpiewa, choć w domu ma także trąbkę i dwa akordeony. Muzycznie można by przypisać SWIERNALISA do kilku gatunków, ponieważ wymyka on się wszelkim kategoryzacjom. Stworzone przez niego aranżacje, zawierające ogromne pokłady nostalgii, uległy transformacji w ciemnym studiu nagraniowym, ukrytym w pewnej z łódzkich piwnic za pomocą Pawła Cieślaka.

więcej

"Błysk" zespołu HEY ze statusem Złotej Płyty!

Opublikowano: 20.06.2016

item
Najnowszy album zespołu HEY "BŁYSK" otrzymał status ZŁOTEJ PŁYTY! Wszystkim fanom zespołu, którzy kupili "Błysk" serdecznie dziękujemy!

Nowa płyta HEY, która powstawała w dużej mierze w minionym roku, wyraźnie różni się od tego wszystkiego, co grupa proponowała nam w ciągu ostatniej dekady. Na „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!” i szczególnie „Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan” składały się głównie spokojne, kontemplacyjne piosenki o misternie skonstruowanej formie. To był czas medytacji, a teraz nastąpił czas działania – mocniej bije serce sekcji, ostrzej kąsa gitara, powróciły mocne, chwytliwe refreny, których nie sposób z Katarzyną nie śpiewać…

Album "Błysk" dostępny na CD, winylu, MP3 i streamingach:
więcej

Artyści Kayaxu na letnich festiwalach 2016!

Opublikowano: 16.06.2016

item
Zapraszamy na letnie festiwale muzyczne, podczas których będziecie mieli okazję zobaczyć koncerty Artystów Kayaxu! Poniżej pełna lista festiwali i koncertów!

Artur Rojek
18.06 CJG24 Festival, Warszawa
16.07 Colours Of Ostrava, Ostrava (CZ)

Kayah & Transoriental Orchestra
19.08 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, Zakopane

Urszula Dudziak
16.07 Art Piknik, Szczecinek
26.08 Mozartiana, Gdańsk

Król
13-14.08 Green Festival, Olsztyn
26-27.08 Domoffon Festiwal, Łódź

Brodka
18.06 CJG24 Festival, Warszawa
26.06 United Islands Fesival, Praga (CZ)
09.07 Męskie Granie, Poznań
13.08 Męskie Granie, Kraków
20.08 Męskie Granie, Warszawa
14.07 Colours of Ostrava, Ostrava (CZ)
05.08 OFF Festival Katowice
14.08 Green Festival, Olsztyn
28.08 HEJ Festiwal, Zakopane

Patrick The Pan
02.07 Songwriter Festival, Łódź (duet)
10.07 Slow Life Music Festival, Olsztyn

Makabreski
14.08 Green Festival, Olsztyn

Zabrocki
13.08 Green Festival, Olsztyn

Agyness B. Marry
05.08 Festiwal "Bez lipy", Olsztyn

Krzysztof Zalewski
16.06 Spragnieni Lata, Trójka
17.06 Life Festival, Oświęcim
18.06 CJG24 Festival, Warszawa
25.06 Spragnieni Lata, Kraków
16.07 Spragnieni Lata, Warszawa
06.08 Spragnieni Lata, Gdańsk
14.08 Green Festival, Olsztyn
26.08 Spragnieni Lata, Wrocław
27.08 Spragnieni Lata, Poznań
17.09 Spragnieni Lata, Lublin

Skubas
24.06 Europejski Stadion Kultury (feat. JONO McCLEERY), Rzeszów
25.06 Frytka OFF, Częstochowa
14.07 Przystanek Woodstock, Kostrzyn n/Odrą

Smolik / Kev Fox
25.06 Młodzi i Film, Koszalin
12.08 AugustOFF Live Festival, Augustów
13.08 Green Festival, Olsztyn
19.08 Tauron Nowa Muzyka Festival, Katowice

HEY
25.06 AROUND THE ROCK Festiwal Muzyki, Czerwionka - Leszczyny
26.06 Hej Fest, Zakopane
09.07 Naturalnie Mazury Festiwal, Wegorzewo
14.07 Przystanek Woodstock, Kostrzyn n/Odrą
16.07 Męskie Granie, Katowice
31.07 Gdańsk Dźwiga Muzę, Gdańsk
27.08 Męskie Granie, Żywiec

Mary Komasa
24.06 Młodzi i Film, Koszalin
18.09 Stacja Literatura 21., Sienna

Maria Peszek
30.06 Open'er Festival, Gdynia
01.07 Statek Swoboda, Augustów
09.07 Męskie Granie, Poznań
16.07 Colours Of Ostrava, Ostrava (CZ)
30.07 Sterkovna Open Music (CZ)
05.08 Festiwal "Bez lipy", Olsztyn
06.08 Męskie Granie, Wrocław
20.08 Tauron Nowa Muzyka Festival, Katowice

Zakopower
23.06 Wroclove Fest, Wrocław
24.07 Hej Fest, Zakopane
więcej

tsar "sabre" - nowy singiel laureatów Festiwalu Młodych Talentów - Nowa Energia!

Opublikowano: 14.06.2016"sabre" to singiel zespołu tsar, laureatów 9. Festiwalu Młodych Talentów - Nowa Energia 2015 w Szczecinie! Główną nagrodu w Festiwalu jest wydanie singla w naszej wytwórni.

tsar to projekt powstały w maju 2014 roku w Szczecinie. Muzyka, którą tworzą to połączenie post-rocka, alternatywy i elektroniki. W czerwcu 2015 roku ukazał się minialbum, zatytułowany tsar. Po kilku koncertach w Szczecinie i Poznaniu oraz występie na festiwalu "FAMA" grupa wzięła udział w Festiwalu Młodych Talentów 2015. tsar zakwalifikował się do finałowej dziesiątki,którą spośród kilkuset zgłoszeń z całego kraju wybrało jury pod przewodnictwem Katarzyny Nosowskiej. Po przesłuchaniach klubowych grupa została jednym z trzech laureatów FMT i zdobyła wyróżnienie z rąk jury, w skład którego oprócz przewodniczącej wchodzili między innymi Piotr Metz (Radiowa Trójka) i Paweł Krawczyk (HEY). Po roku od wydania swojej pierwszej epki został zaprezentowany singiel sabre. Zapowiada on najnowsze wydawnictwo zespołu zatytułowane medusa, którego premiera odbędzie się na jesień 2016 r.

Ogólnopolski Festiwal Młodych Talentów zainicjowany został w 2007 r. Od 2012 r. organizatorem festiwalu jest miejska instytucja kultury – Szczecińska Agencja Artystyczna. Festiwal odwołuje się do bogatych tradycji szczecińskich Festiwali Młodych Talentów z lat 60-tych, które zaowocowały karierami największych gwiazd polskiej estrady. Obecnie jest jednym z najważniejszych niezależnych konkursów muzycznych w kraju.


więcej

Nowy singiel KRÓLA - Dla zabawy

Opublikowano: 07.06.2016Przedstawiamy „Dla zabawy” - drugi singiel promujący ostatni album KRÓLA "Przez sen".

Zobacz wykonanie "Dla zabawy" na żywo w programie TVP Pegaz:

Najbliższe koncerty:

11.06. Błażej Król (+ Iwona Król) @ Odcinki, Gdańsk
18.06. Błażej Król @ Out Of Time 966, Poznań
24.06. Król @ Media Lab 3.0, Wrocław
02.07. Król @ Dni Gorzowa, Gorzów Wlkp.
13-14.08. Król @ Green Festival, Olsztyn
26-27.08. Król @ Domoffon Festiwal, Łódź

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia. Odkąd wdarł się do masowej świadomości jako wokalista i gitarzysta duetu UL/KR, płyty z jego udziałem regularnie lądują na czołowych miejscach w corocznych podsumowaniach.
Czerpiąca garściami z rożnych tradycji muzycznych, twórczość Króla pozostaje pozycją na wskroś autorską. Za tę odrębność jest coraz szerzej doceniany. Ostatni rok działalności przyniósł mu Nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominację do Paszportów Polityki.

więcej

Premiera teledysku Brodki "Santa Muerte"!

Opublikowano: 02.06.2016Prezentujemy nowy teledysk Brodki "Santa Muerte" - to drugi singiel z jej nowego albumu "Clashes". Teledysk "Santa Muerte" to debiut reżyserski Artystki. Album, który w Polsce ukazał się 13 maja, zadebiutował od razu na 1. miejscu listy sprzedaży OLiS! A już jutro, 3 czerwca, będzie miała miejsce międzynarodowa, fizyczna premiera albumu.

Brodka o "Santa Muerte":
Kiedy pierwszy raz zobaczyłam film dokumentalny o Butoh "Taniec ciemności" zrobił on na mnie piorunujące wrażenie.
Było to moje pierwsze zetknięcie z Butoh. Nie widziałam nigdy czegoś podobnego. To było bardzo teatralne, szalenie ekspresyjne i dziwne, ale Butoh w zasadzie jest czymś trudnym do sklasyfikowania.
Estetyka i znaczenie tego tańca automatycznie połączyło mi się z historią i klimatem Santa Muerte. Klip opowiada o samotnej podróży bohatera, która jest metaforą życia. Podróż kończy się nad rzeką, granicą życia i śmierci. To miejsce, gdzie bohater spotyka się ze śmiercią, ale kto tutaj jest śmiercią a kto życiem? W magicznym rytuale śmierć pomaga mu przejść na drugą stronę. Rytuał ten jest odtworzeniem znanego performancu Butoh Dai Rakuda Kan "The Five Rings".
Praca nad tym klipem byla niezwykłym doświadczeniem. Dużo czasu zajęło mi znalezienie idealnego bohatera. Jestem ogromnie szczęsliwa, że miałam okazję pracować z tak niezwykłym tancerzem jakim jest Atsushi Takenouchi.

"Clashes" dostępny na CD, winylu, MP3 i streamingach:
więcej

Festiwal Młodych Talentów, miejscem dla Ciebie

Opublikowano: 02.06.2016

item
Odkryj muzykę na nowo!

Kochasz muzykę? Śpiewasz? Masz kapelę? Grasz ze znajomymi? A może wolisz występy solo? To jest konkurs dla takich ludzi!

Startuje nabór do 10. edycji Festiwalu Młodych Talentów – Nowa Energia.

Przez cały czerwiec można zgłaszać się do konkursu muzycznego Festiwalu Młodych Talentów – Nowa Energia. To już dziesiąta jego edycja. Jury przewodniczyć będzie Katarzyna Nosowska a nagrodę główną funduje wytwórnia Kayax. Zwycięzcę poznamy podczas finałowego koncertu w Azoty Arenie. Gwiazdami festiwalu będą: Hey, Sobota, Natalia Nykiel, Julia Marcell, Taco Hemingway.

Celem szczecińskiego festiwalu jest prezentacja twórczości wykonawców stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej, oraz przegląd inspirujących zjawisk i nowych produkcji na polskiej scenie muzycznej. Festiwal ma za zadanie wyłonić wykonawców najlepszej autorskiej twórczości – co też odróżnia FMT od innych konkursów i castingów, w których akceptuje się covery. Wielu z dotychczasowych uczestników festiwalu zgodnie stwierdziło, że szczeciński festiwal charakteryzuje się wyjątkową atmosferą.

Przez 9. dotychczasowych edycji do festiwalowego konkursu zgłosiło się ok. 1500. wykonawców z całego kraju. Dyrektorem artystycznym FMT i przewodniczącą jury jest Katarzyna Nosowska, Oprócz niej w jury zasiądą także Paweł Krawczyk (HEY), Piotr Metz (Polskie Radio), Krzysztof Dominik (Kayax).

Nagrodą dla zdobywcy Grand Prix festiwalu jest wydanie i promocja singla przez wytwórnię Kayax oraz bonusy finansowe ufundowane przez Szczecińską Agencję Artystyczną i Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Nabór do konkursu trwa do 30 czerwca. Przesłuchania konkursowe odbędą się 21 października w szczecińskim Klubie Hormon. Weźmie w nich udział maksymalnie 10 wykonawców. Zwycięzcę poznamy dzień później podczas finałowego koncertu w Azoty Arenie, podczas którego wystąpią: Hey, Sobota, Natalia Nykiel, Julia Marcell, Taco Hemingway.

Szczegółowe informacje o konkursie i festiwalu znajdują się na stronie www.festiwalmlodychtalentow.pl
więcej

Premiera teledysku Smolik / Kev Fox "Regretfully Yours" z Y (Bokka)

Opublikowano: 25.05.2016Zdobywcy Fryderyka 2015 za Najlepszy Album Alternatywny Roku powracają z nowym teledyskiem. "Regretfully Yours" projektu Smolik / Kev Fox z gościnnym udziałem Y z zespołu Bokka to utwór zadedykowany rodzicom muzyków.

Dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych. Poznali się pięć lat temu na koncercie w Warszawie i natychmiast zamknęli się na klika dni w studiu, żeby dać upust wzajemnym fascynacjom muzycznym. W efekcie powstał utwór L.O.O.T., który znalazł się na „4” SMOLIKA. Decyzja o nagraniu wspólnego albumu była naturalnym rozwinięciem współpracy obu panow. Latem 2015 roku muzycy zamknęli się w studio I nagrali wspólny album, która ukaże się już 23 października. Album "Smolik / Kev Fox" to misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal Keva przeciwstawiony minimalistycznemu brzmieniu gitary, i tak charakterystycznemu brzmieniu różnorodnych instrumentów, za które odpowiada Andrzej Smolik.

Album dostępny na CD, winylu, MP3 i streamingach:
więcej

Brodka już w ten weekend na Red Bull Music Academy Weekender!

Opublikowano: 19.05.2016

item
21 maja Brodka zaprezentuje materiał z jej nowego albumu "Clashes" na Red Bull Music Academy Weekender w Warszawie. Koncert odbędzie się podczas festiwalu w Teatrze Studio.

Red Bull Music Academy Weekender, festiwal prezentujący najświeższe muzyczne zjawiska, unikalne kolaboracje i muzyczne premiery, ponownie zagości w centrum Warszawy. Podczas festiwalu usłyszeć będzie można ponad 30 artystów kształtujących współczesne brzmienie. Red Bull Music Academy Weekender to podróżujący po ikonicznych miastach świata festiwal, który gromadzi najświeższe muzyczne zjawiska, unikalne kolaboracje oraz premierowe występy artystów, kształtujących współczesne brzmienie muzyki.

Posłuchaj / ściągnij "Clashes": https://Brodka.lnk.to/Clashes

Szczegóły koncertów i informacja o biletach: www.redbull.com

więcej

Kayah & Kíla na festiwalu Polska Eire w Dublinie 22 maja!

Opublikowano: 17.05.2016

item
Kayah wystąpi na gali zamknięcia festiwalu Polska Eire w Dublinie już 22 maja! Będzie to specjalny, wspólny koncert z jednym z najbardziej znanych irlandzkich zespołów folkowych - Kíla.

Zespół Kíla ma długą tradycję kolaboracji z muzykami z całego świata. W 2005 roku nagrali album z japońskimi muzykami Oki. Występowali na scenie wspólnie z Dobetem Gnahoré z Wybrzeża Kości Słoniowej, Zakirem Hussainem z Indii, czy Hiroshim Yamaguchi nazywanym japońskim Brucem Springsteenem. Album z remixami utworów Kíla ukazał się w Japonii z wersjami takich artystów jak Sakana, hard-rockowych Zoobombs, czy OLAibi. Współpracowali z zespołem U2 przy singlu "The Ballad of Ronnie Drew", który znajdował się w czołówce irlandzkich list przebojów przez 3 tygodnie.

Kayah & Kíla – Together in Dublin
Data: 22.05.2016
Godzina: 19:00
Miejsce: 58-59 Thomas Street, Dublin

Szczegóły koncertu i informacja o biletach:
więcej

Premiera "Clashes" Brodki i trasa koncertowa!

Opublikowano: 13.05.2016

item
Dzisiaj ukazuje się w Polsce i na całym świecie w formacie cyfrowym nowy album Brodki zatytułowany "Clashes". Również dzisiaj ma miejsce polska premiera fizyczna albumu (CD i winyl), a międzynarodowo te wersje ukażą się 3 czerwca. Album "Clashes" jest wydany nakładem połączonych sił PLAY IT AGAIN SAM (wytwórnia m. in. Roisin Murphy, Editors, Pixies, Soap & Skin, Balthazar) i KAYAX.

Ta płyta cała utkana jest z kontrastów. Metafizyka i zmysłowość. Posępne, kościelne organy i pełen wigoru punk rock. Nagrodzony Grammy producent Noah Georgeson (znany ze współpracy z Joanną Newsom, Devendrą Banhartem czy The Strokes) i znana z Warpaint perkusistka Stella Mozgawa. Teksty o namiętności, miłosnym szaleństwie, ale i o kuszącej otchłani śmierci. „Clashes” jest jak układanka, która wymaga czasu i nie zdradza swoich walorów, gdy patrzymy na garść rozsypanych elementów. Która zaskakuje, gdy pierwsze puzzle zaczynają do siebie pasować i zachwyca, gdy wszystkie trafiają na swoje miejsce, a naszym oczom ukazuje się pełny obraz.

Album "Clashes" dostępny na CD, winylu, MP3 i streamingach:

Piosenki z "Clashes" na żywo będzie można usłyszeć już niebawem m. in. Warszawie na festiwalu Red Bull Academy Weekender  21.05. , w Sopocie na SeaZone Festival 10.06. i w sierpniu w Katowicach na festiwalu OFF.

Jesienią natomiast odbędzie trasa koncertowa CLASHES TOUR w niezwykłych miejscach w wyjątkowej oprawie:

09.10. RZESZÓW Filharmonia Podkarpacka
11.10. BIAŁYSTOK Opera i Filharmonia Podlaska
18.10. WROCŁAW Narodowe Forum Muzyki
20.10. KRAKÓW ICE
26.10. WARSZAWA Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej
28.10. LUBLIN Filharmonia Lubelska
03.11. TORUŃ CKK Jordanki
22.11. SZCZECIN Filharmonia im. M. Karłowicza
24.11. GDAŃSK Polska Filharmonia Bałtycka
28.11. POZNAŃ Aula UAM

Bilety już w sprzedaży na www.bilety24.pl i w innych bileteriach internetowych!

Patroni medialni albumu:

więcej

Teledysk "Luka" Krzysztofa Zalewskiego

Opublikowano: 12.05.2016Przedstawiamy teledysk do najnowszego singla Krzysztofa Zalewskiego "Luka"! Piosenka zwiastuje nowy album Krzyśka, który pojawi się już jesienią.

Pod budynek poznańskiej Opery dotarłem koło 22. Okazało się, że w środku nie ma nikogo. Skorzystałem więc z okazji i wraz z Kubą, reżyserem, zakradliśmy się na główną salę, żeby w pocie czoła nakręcić moją filigranową na tle olbrzymiej sali Teatru Wielkiego sylwetkę. 100 "Luk" później, około 7 rano,  zaskoczeni naszą obecnością, rozpoczynający nowy dzień pracownicy grzecznie wskazali nam wyjście. Na szczęście mieliśmy już wystarczającą ilość ujęć, którymi niniejszym się z Państwem dzielę... Oto klip do Luki. - mówi Krzysiek.

Zachęcamy do głosowania na "Lukę" na Liście Przebojów Trójki!
Głosować można pod linkiem www.lp3.polskieradio.pl

"Luka" dostępna w formacie MP3 i streamingach:
więcej

Nowy Krzysztof Zalewski z "Luką"!

Opublikowano: 05.05.2016Dziś piosenką dnia w Trójce jest nowy singiel Krzysztofa Zalewskiego - "Luka".
Piosenka zapowiada płytę, nad którą Zalewski pracuje od czasu wydania "Zeliga", a której premiera zapowiadana jest na jesień.

"Jaram się, bo pierwszy raz wszystkie instrumenty od bębnów po wokal nagrałem sam. Choć numer raczej smutny, ale mi wesoło, że idzie w świat. Nieco hiphopiarsko, nieco melancholicznie. W tempie umiarkowanym." - mówi o "Luce" Krzysztof Zalewski.

Noc w noc szukam po mieście naszych zamierzchłych miejsc...
Mam złe sny kiedy nię śpię, Nocą omamy mam złe...
więcej

Premiera teledysku HEY "Prędko, prędzej"

Opublikowano: 26.04.2016Przedstawiamy teledysk "Prędko, prędzej" zespołu HEY. Utwór od pięciu tygodni znajduje się na podium Listy Przebojów Trójki! "Prędko, prędzej" promuje najnowszy album zespołu HEY zatytułowany "Błysk", który miał swoją premierę w ostatni piątek 22 kwietnia.

Album "Błysk" dostępny na CD, winylu, MP3 i streamingach:

Winyl:
więcej

Makabreski - Frykasy drugiej klasy

Opublikowano: 25.04.2016Projekt Makabreski powraca z nowym odcinkiem zatytułowanym "Frykasy drugiej klasy"! Premiera odcinka odbyła się 22 kwietnia, w Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tym razem coś o NADkonsumpcji... Smacznego!

Czy wiecie, że w Uni Europejskiej marnowanych jest średnio 123kg produktów żywnościowych na osobę rocznie? Za taki stan rzeczy w 42% odpowiedzialne są gospodartwa domowe. Najczęściej wyrzucane grupy produktów to warzywa, owoce i produkty zbożowe, a w szkolnych śmietnikach najczęściej lądują kanapki (58%) i surówki (42%).*

*Dane pochodzą z Raportu Federacji Polskich Banków Żywności "Nie marnuj jedzenia", 2015 / Raport dostępny tutaj.
więcej

Premiera: HEY "Błysk"

Opublikowano: 22.04.2016

item
Dzisiaj ma swoją premierę najnowszy album zespołu HEY "BŁYSK"! Zamów i posłuchaj już dzisiaj! Album "Błysk" jest dostępny w wersji CD, CD Edycja specjalna, winylu, MP3 i streamingach.

CD / CD Edycja specjalna / MP3 / Streaming:

Winyl:

„To pierwszy taki rok, gdy samotność znużyła mnie / To pierwszy taki rok, gdy przez fosę rzuciłam most” – śpiewa Katarzyna Nosowska w utworze zatytułowanym „2015”. I chyba rzeczywiście coś jest na rzeczy, bo nowa płyta HEY, która powstawała w dużej mierze w minionym roku, wyraźnie różni się od tego wszystkiego, co grupa proponowała nam w ciągu ostatniej dekady. Na „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!” i szczególnie „Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan” składały się głównie spokojne, kontemplacyjne piosenki o misternie skonstruowanej formie. To był czas medytacji, a teraz nastąpił czas działania – mocniej bije serce sekcji, ostrzej kąsa gitara, powróciły mocne, chwytliwe refreny, których nie sposób z Katarzyną nie śpiewać…

Z czego biorą się takie zmiany? Być może są elementem dobrze przemyślanego i konsekwentnie wcielanego w życie planu. Ale mogą brać się po prostu z potrzeby chwili. Przeskakuje iskra i wszystko się zmienia. Błysk – i idziesz za tym. Dalej. Prędko, prędzej. Ku słońcu.

Na powyższą sentencję składają się między innymi tytuły utworów, które znajdziecie na nowej płycie zespołu HEY, zatytułowanej „Błysk”. Odwołujące się do zmysłów wrażenie zmiany, ruchu, buzującej energii bije od tej muzyki i powraca w tekstach. Niekoniecznie wesołych i optymistycznych – hej, to przecież HEY! – ale na swój sposób afirmujących życie, choć to, czego jesteśmy tu świadkami, rozgrywa się po końcu świata. I może właśnie o to chodzi: że po apokalipsie może być już tylko lepiej?

Kiedy oślepia nas zbyt jasne światło, oko przez dłuższą chwilę powtarza echo tego błysku, przenosząc je na wszystko, na co patrzy. Z „Błyskiem” jest podobnie – posłuchacie tej płyty i nie będziecie mogli się od niej uwolnić. Od zaklętych w transowych aranżacjach melodii oraz od słów, które z jednej strony są tak bardzo Nosowskiej, a z drugiej – jak ona to robi? – znowu tak bardzo o nas.Zapraszamy również do nowej odsłony naszego internetowego sklepu:


więcej

Smolik / Kev Fox z Fryderykiem!

Opublikowano: 21.04.2016

item
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że album "Smolik / Kev Fox" otrzymał wczoraj nagrodę Fryderyka za Alternatywny Album Roku 2015! Andrzejowi i Kevowi gratulujemy!

W naszym sklepie jest już dostępna winylowa wersja albumu:

Album "Smolik / Kev Fox"
dostępny również na CD, MP3 i streamingach:

Najbliższe koncerty:
11.05 Wilanów / Kuźnia Kulturalna
20.05 Białystok / Kino FORUM
więcej

Winyl "Smolik / Kev Fox"

Opublikowano: 01.04.2016

item
Nominowany do nagrody Fryderyka 2016 w kategorii Album Roku Alternatywa, album "Smolik / Kev Fox" jest już dostępny na winylu!

Zamów winyl "Smolik / Kev Fox" w sklepzmuzyka.pl:

Winyl będzie dostępny również podczas najbliższych koncertów Smolika i Keva Foxa:

01.04 Elbląg / mJAZZga
02.04 Warszawa / Palladium
03.04 Olsztyn / Klubogaleria Arte
09.04 Opole / NCPP
10.04 Gdańsk / Stary Maneż
15.04 Opole Lubelskie / FilmOffo
16.04 Żory / MOK
17.04 Poznań / Blue Note
11.05 Wilanów / Kuźnia Kulturalna
20.05 Białystok / BOK FAMA

Szczegóły koncertów i informacja o biletach:
więcej

Mamy podium na LP3!

Opublikowano: 29.03.2016

item
MAMY PODIUM!!
Dziękujemy za wszystkie głosy na Liście Przebojów Trójki!

Najbliższe koncerty naszych Artystów:
więcej

Premiera "Sea" Sławka Jaskułke w Japonii

Opublikowano: 23.03.2016

item
Dzisiaj ma swoją premierę w Japonii album "Sea" Sławka Jaskułke. W Polsce album ukazał się w listopadzie 2014 roku nakładem Kayaxu. Teraz, dzięki japońskiej wytwórni Core Port, płytę można znaleźć również w sklepach muzycznych w kraju kwitnącej wiśni!

Sławek Jaskułke: „Probowałem stworzyć muzykę ilustracyjną, muzykę chwili, taki plastyczny obraz morza. Z natury nie jestem romantykiem, ale lubię piękno, subtelność i melodyjność w muzyce. Tutaj starałem się aby ta melodyjność pozostała surowa. W sensie estetycznym chodziło bardziej o uchwycenie nastroju, płynności i odcieni morza, niż o dosłowną ilustrację muzyczną…
Płyta została nagrana bez żadnych poprawek i edycji. Po prostu zagrałem materiał od początku do końca, bez większego przygotowania. Nawet instrument nie został precyzyjnie nastrojony. To wszystko sprawiło, że muzyka brzmi naturalnie i bez przesadnego kolorytu. Ta surowa charakterystyka brzmienia była dla mnie trudna, bo z natury jestem potwornym perfekcjonistą i detalistą. Dzisiaj jednak wiem, że muzyka nie zawsze musi być dokładna i dopieszczona, zawsze natomiast powinna być prawdziwa i naturalna. Taka chyba jest ta płyta i to mi się w niej podoba.”

Zamów album już teraz:

Album dostępny na MP3 i streamingach:
więcej

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Najnowsze wydawnictwa

WATAHA
Karolina Czarnecka - Cud
Natalia Przybysz
Jak Malować Ogień
Mery Spolsky
DEKALOG SPOLSKY
Kroki
Controlled Chaos

Wybrane wydawnictwa

Natalia Przybysz
Jak Malować Ogień [winyl]
Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej [książka]
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR