Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Skubas znowu w trasie!

Opublikowano: 03.03.2015

item
fot. Daniel Jaroszek / Akcja “DILMAH w rytmie natury”

Skubas kontynuuje trasę koncertową po Polsce! Pierwszym miejscem na trasie będzie jego rodzinne miasto Lublin, w którym zagra już 6 marca. Potem Skubas odwiedzi miasta, które nie znalazły się na jesiennej odsłonie trasy koncertowej promującej jego ostatni album "Brzask" - m.in. Gdańsk, Olsztyn, Elbląg, Opole, Częstochowę. W niektórych miastach Skubas zagra w specjalnej, akustycznej odsłonie.

W roli supportu w niektórych miastach wystąpi zespół SISTER WOOD, którego debiutancki album "Language Barriers" ukaże się 23 marca.

Skubas - Trasa Koncertowa:
06.03 Lublin / ACK Chatka Żaka
12.03 Elbląg / mJAZZga
13.03 Gdańsk / Parlament
14.03 Olsztyn / Andergrant + support SISTER WOOD
20.03 Opole / NCPP + support SISTER WOOD
21.03 Wrocław / PPA
22.03 Częstochowa / klub Rura
29.03 Warszawa / Teatr Syrena
17.04 Mosina / MOK (acoustic set)
18.04 Szamotuły / SOK (acoustic set)
19.04 Damasławek / GOK (acoustic set)
23.04 Poznań / CK Zamek
24.04 Leszno / CKiS
30.04 Miasteczko Śląskie / MOK
więcej

HEY Unplugged - dwa koncerty w Szczecinie!

Opublikowano: 24.02.2015

item
Ruszyła sprzedaz drugiego koncerty HEY Unplugged w Filharmonii w Szczecinie - 26 marca 2015. Koncert 27 marca już wyprzedany.

HEY jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych od lat wpływający na historię polskiej muzyki. Po ponad 7 latach od ogromnego sukcesu pierwszej trasy Unplugged i 8 latach od wydania albumu z serii MTV Unplugged, który zyskał status potrójnej platyny oraz został nagrodzony w 2008 roku trzema Fryderykami – HEY ponownie gra swój materiał w wersji akustycznej.

Na potrzeby tego wyjątkowego koncertu skład zespołu zostanie poszerzony o doborowe grono muzyków, a w Filharmonii w Szczecinie także o doborowe grono muzyków Orkiestry szczecińskiej Filharmonii. Koncert w Szczecinie to wyjątkowy projekt, bo szlachetne brzmienie instrumentów orkiestrowych, na których zagrają szczecińscy filharmonicy, wzbogaci warstwę muzyczną utworów zespołu. Aranże muzyczne znanych piosenek zostaną rozwinięte o różnorodne, klasyczne, akustyczne instrumenty zazwyczaj przyporządkowane innym niż typowym dla zespołu HEY, stylom muzycznym.
Na repertuar złożą się zarówno starsze doskonale znane słuchaczom utwory jak i te najpopularniejsze z dwóch ostatnich albumów tj; "Miłość!, Uwaga!, Ratunku!, Pomocy!" oraz "Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan".

Wszystkie koncerty HEY Unplugged - wiosna 2015:

26.03.2015 r. Szczecin / Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
27.03.2015 r. Szczecin / Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
29.03.2015 r. Częstochowa / Filharmonia Częstochowska
12.04.2015 r. Kielce / Kieleckie Centrum Kultury
13.04.2015 r. Warszawa / Teatr Roma
26.04.2015 r. Olsztyn / Hala Urania

Szczegóły o biletach na www.hey.pl
więcej

Nowa płyta Marcina Wyrostka i premierowa PROMOCJA!

Opublikowano: 13.02.2015

item
Już w Walentynki - "For Alice" - premiera nowej płyty genialnego akordeonisty, zwycięzcy programu "Mam Talent" - Marcina Wyrostka.
W naszym sklepie wyjatkowa walentynkowo - premierowa promocja - dwie płyty Marcina za 50 zł - oferta na www.kayax.net/sklep

Kliknij 'więcej' aby dowiedzieć się szczegółów!
więcej

HEY w trasie!

Opublikowano: 11.02.2015HEY wyrusza w kolejną trasę koncertową, podczas której odwiedzi siedem miast w Polsce! Na wybranych koncertach zespół supportować będzie Sister Wood.

13.02 Bielsko-Biała, Rudeboy Club
14.02 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury / support Sister Wood
15.02 Katowice, MegaClub, 20.00 / support Sister Wood
20.02 Warszawa, Torwar, Rocket Festiwal
27.02 Szczecinek, kino Wolność
28.02 Poznań, Hala Arena, Rocket Festiwal
6.03 Łódź, Wytwórnia / support Sister Wood
12.03 Opole, NCPP

Szczegóły dotyczące koncertów i biletów dostępne pod adresem:
więcej

Zapowiedź albumu Marcina Wyrostka "For Alice"

Opublikowano: 11.02.2015Przedstawiamy trailer teledysku Marcina Wyrostka, który promuje jego najnowszy album "For Alice". Premiera albumu już 14 lutego!

14 lutego o godz. 19:00 odbędzie się również specjalny, premierowy koncert Marcina Wyrostka w katowickim Spodku. Podczas koncertu wystąpią również tancerze!
więcej

Kayah i Włodek Pawlik na 25 lat RMF FM

Opublikowano: 06.02.2015

item
Już jutro, w sobotę 7 lipca o 20:00 odbędzie się specjalny koncert na 25 lat RMF FM! Podczas koncertu wystąpi Kayah w duecie z Włodkiem Pawlikiem.
Transmisja na żywo w Polsacie - start o 20:00.
więcej

Premiera klipu Skubasa "Brzask" w projekcie Dilmah!

Opublikowano: 03.02.2015Każda kolejna odsłona muzycznego projektu Dilmah to podróż inna od poprzednich. Tym razem w ramach cyklu "W rytmie natury" wybierzemy się do świata artystycznej estetyki doświadczonego wokalisty i gitarzysty, Skubasa. Właśnie ukazał się niezwykły teledysk do piosenki "Brzask" - trzeciej części projektu Dilmah i jednocześnie trzeciego singla promującego nową płytę artysty.

"W rytmie natury" to przedsięwzięcie mające na celu odwzorowanie naturalnego cyklu przyrody. Cztery piosenki obrazujące pory roku to cztery odmienne wizje - każdą z nich realizuje od początku do końca inny artysta. Za zimową odsłonę cyklu odpowiada Skubas - wokalista i gitarzysta reprezentujący szeregi wytwórni Kayax.
Przedstawiona w klipie historia to wzruszająca opowieść o relacji ojca i syna, osadzona w surowych realiach lat osiemdziesiątych. Zimowa wyprawa na łono natury jest dla nich unikalną okazją do wzmocnienia tej szczególnej męskiej więzi, która łączy ojca z synem. Pełen ciepłych uczuć obraz został nakręcony w mroźnych plenerach Kazimierza Dolnego. Twórczynią scenariusza i reżyserką klipu „Brzask” jest na stałe współpracująca ze Skubasem Basia "Flow" Adamczyk - autorka tekstów i wokalistka. W teledysku - rolę ojca zagrał wieloletni przyjaciel artysty, który urodził się tego samego dnia co Skubas. W klipie wystąpiły również dwa psy – zaprzyjaźniony malamut Malibu oraz należąca do Skubasa Bajka.


Skubas to utalentowany gitarzysta i właściciel charakterystycznego wokalu, który wcześniej znany był głównie z kooperacji ze Smolikiem. W 2012 roku wydał swoją pierwszą płytę "Wilczełyko". Debiutancki krążek zapewnił mu nominacje do Fryderyków w kategoriach Debiut Roku oraz Utwór Roku. We wrześniu 2014 roku ukazała się jego druga płyta "Brzask", na której znalazł się utwór "Nie mam dla ciebie miłości". Piosenka dotarła do 1. miejsca Listy Przebojów Trójki. Muzyka Radosława Skubaja to niezwykłe połączenie folkowo-grunge'owego brzemienia gitary i delikatnego, hipnotycznego wokalu.
więcej

SISTER WOOD na koncertach!

Opublikowano: 02.02.2015

item
SISTER WOOD na koncertach!

Zespół będzie supportował HEY:
14.02 / Wodzisław Śląski / WCK
15.02 / Katowice / Mega Club
06.03 / Łódź / Wytwórnia

i Marię Peszek:
08.03 / Warszawa / Stodoła

Do zobaczenia!
więcej

Skubas "w rytmie natury" Dilmah - making of

Opublikowano: 30.01.2015Nowy teledysk Skubasa do utworu "Brzask" powstający we współpracy z Dilmah już niedługo
więcej

Kayah i Goran Bregovic na Life Oświęcim Festiwal 2015

Opublikowano: 28.01.2015

item
20 czerwca 2015 na Life Festival Oświęcim wystąpi Kayah z projektem Transoriental Orchestra,a także Goran Bregović z przyjaciółmi, wśród których pojawi się oczywiście Kayah!
Bilety będą dostępne w sprzedaży od poniedziałku, 2 lutego.

Więcej informacji na stronie festiwalu: http://lifefestival.pl/
więcej

Trasa Artura Rojka!

Opublikowano: 27.01.2015

item
Artur Rojek po pełnym sukcesów 2014 roku kontynuuje trasę koncertową promującą jego pierwszy solowy album "Składam się z ciągłych powtórzeń". Album był drugą najchętniej kupowaną płytą w zeszłym roku w Polsce! Tym razem Artur z zespołem odwiedzi 10 miast, a trasa rozpocznie się od specjalnego koncertu transmitowanego w radiowej Trójce podczas Offensywy De Luxe.

30.01 Warszawa / Offensywa Delux
01.03 Gdańsk / Klub Muzyczny Parlament
06.03 Rzeszów / Lukr
07.03 Konin / CKIS
08.03 Białystok / Opera i Filharmonia Podlaska
14.03 Łódź / Klub Wytwórnia
15.03 Warszawa / Palladium
19.03 Poznań / Eskulap
20.03 Kraków / Klub Studio
27.03 Katowice / Megaclub
30.03 Szczecin / Filharmonia

Szczegóły dotyczące koncertów i biletów dostępne pod linkiem:
więcej

Skubas w zimowej odsłonie projektu Dilmah

Opublikowano: 26.01.2015

item
Zmieniające się pory roku wyznaczają rytm ukazywania się kolejnych części muzycznego projektu Dilmah. Właśnie nadszedł czas na kolejną odsłonę cyklu "W rytmie natury" - do projektu dołączył utalentowany gitarzysta i wokalista Skubas. Teledysk do jego utworu "Brzask" ujrzy światło dzienne już na początku lutego.

Cykl "W rytmie natury" to przedsięwzięcie marki Dilmah realizowane z polskimi artystami. Dotychczas zrealizowane klipy do piosenek "Lato 1996" zespołu Mikromusic i "Na wróble" Meli Koteluk obejrzało już ponad 600 tysięcy miłośników dobrej muzyki. Wkrótce cykl wzbogaci się o kolejny, trzeci już teledysk - będzie nim video do utworu "Brzask" Skubasa. "Brzask" to także trzeci singiel promujący ostatnią płytę Skubasa o tym samym tytule.

Skubas to utalentowany gitarzysta i właściciel charakterystycznego wokalu. W 2012 roku wydał swoją pierwszą płytę "Wilczełyko". Debiutancki krążek zapewnił mu nominacje do Fryderyków w kategoriach Debiut Roku oraz Utwór Roku. We wrześniu 2014 roku ukazała się jego druga płyta "Brzask", na której znalazł się utwór "Nie mam dla ciebie miłości". Piosenka dotarła do 1. miejsca Listy Przebojów Trójki.
Muzyka Skubasa to niezwykłe połączenie folkowo-grunge'owego brzemienia gitary i delikatnego, hipnotycznego wokalu.

Oficjalna premiera klipu "Brzask" została zapowiedziana na 3 lutego.
więcej

Album Artura Rojka na podium!

Opublikowano: 20.01.2015

item
Niezmiernie miło nam poinformować, że pierwszy solowy album Artura Rojka wydany nakładem Kayaxu był drugim najczęściem kupowanym albumem muzycznym w Polsce w roku 2014!

Gratulujemy Arturowi i producentowi albumu Bartoszowi Dziedzicowi oraz dziękujemy wszystkim fanom, którzy zdecydowali się na zakup legalnego źródła kultury!

Zestawienie najchętniej kupowanych płyt dostępne na stronie internetowej ZPAVu:
więcej

Teledysk Agyness B. Marry "Break Up Breakdown"

Opublikowano: 19.01.2015Przedstawiamy teledysk Agyness B. Marry do utworu "Break Up Breakdown", który zapowiada debiutancki album Artystki. Premiera płyty już 24 lutego!

Agyness B. Marry - mieszka i tworzy Warszawie. Śpiewa, gra na gitarze, komponuje, pisze teksty. Na koncertach towarzyszy jej wyłącznie perkusja i bas. Podczas występu na Spring Brake Showcase Festival & Conference 2014, przez niektórych uznana została za największe odkrycie – co ciekawe, był to zaledwie  jej drugi koncert. Przemyslaw Gulda z portalu gazeta.pl napisał wtedy ”największym festiwalowym odkryciem okazała się Agyness B. Marry - młoda dziewczyna z gitarą, która niemal powaliła publiczność na kolana swoim bezczelnym, brudnym, surowym rock'n'rollem. Mimo świadomie uproszczonej formy jej piosenek, bez trudu można było usłyszeć, na jak bardzo przebojowych melodiach są oparte i jak ciekawym głosem dysponuje młoda artystka”.

Z kolei wyróżnienie otrzymane od jury konkursu Hortex Rytmy Młodych pozwoliło wystąpić  jej na głównej scenie ubiegłorocznego festiwalu w Jarocinie. W listopadzie zagrała podczas Europejskich Targów Muzycznych "Co jest grane?" w Warszawie. Występowała też jako support przed Brodką, Skubasem, czy Ballet School.

Dziękujemy firmie HORTEX za pomoc przy realizacji debiutanckiej płyty Agyness B. Marry.

więcej

Kamil Stoch wie co dobre :)

Opublikowano: 19.01.2015

item
więcej

Agyness B. Marry w Kayaxie!

Opublikowano: 16.01.2015

item
W 2014 roku zwracaliśmy wam uwagę na niezwykle utalentowaną dziewczynę, która według wielu dziennikarzy była objawieniem Spring Break Festival w Poznaniu. Teraz możemy to już ogłosić. Nową Artystką Kayaxu została Agyness B. Marry!

Zaczynamy szybko - jutro w Radiowej Trójce, w audycji Piotra Stelmacha Myśliwiecka 3/5/7 tuż po godz. 16:00, Agyness osobiście zaprezentuje debiutancki singiel "Break Up Breakdown", a już w poniedziałek premiera teledysku na KayaxTV!
więcej

Urszula Dudziak w Domu Kultury Victoria już 26 stycznia!

Opublikowano: 16.01.2015

item
Serdecznie zapraszamy na niezwykły koncert Urszuli Dudziak, który odbędzie się już 26 stycznia w ramach "Domu Kultury Victoria" w warszawskim hotelu Victoria!

„Dom Kultury Victoria” to cykl spotkań muzycznych i teatralnych, które będą odbywać w sali koncertowej hotelu Victoria, od grudnia 2014 do końca czerwca 2015. Z uwagi na wyjątkowe miejsce organizatorzy chcą umożliwić przede wszystkim uważne posłuchanie w kameralnej i jednak niecodziennej atmosferze tego, co ma do zaproponowania artysta oraz umożliwienie mu nawiązania jak najbliższego kontaktu z publicznością. W doborze wykonawców nie jest najważniejsza popularność na listach przebojów, lecz ciekawa muzyka z dobrym tekstem i indywidualność artysty, taką samą zasadę przyjęliśmy przy doborze spektakli teatralnych.

Urszula Dudziak
Data: 26.01.2015
Godzina: 20:00
Miejsce: Hotel Victoria, ul. Królewska 11, Warszawa

Bilety dostępne przed koncertem w hotelu Victoria, w kasach Empik oraz na www.eventim.pl
więcej

Nowa płyta Sławka Jaskułke "Sea"

Opublikowano: 14.01.2015Któż inny, jeśli nie człowiek pochodzący znad morza i z nim związany przez całe życie, potrafiłby lepiej odzwierciedlić w muzyce jego obraz i charakter? Sławek Jaskułke nagrał płytę morską. Płytę oddającą jego oblicza, kolory i głębię. Stworzył muzykę oszczędną w środkach, bogatą w treści i głęboką w nastroju. Muzykę, która dzieje się nie tylko w dźwiękach, ale przede wszystkim pomiędzy nimi.

Sławek Jaskułke: „Probowałem stworzyć muzykę ilustracyjną, muzykę chwili, taki plastyczny obraz morza.
Z natury nie jestem romantykiem, ale lubię piękno, subtelność i melodyjność w muzyce. Tutaj starałem się aby ta melodyjność pozostała surowa. W sensie estetycznym chodziło bardziej o uchwycenie nastroju, płynności i odcieni morza, niż o dosłowną ilustrację muzyczną…
Płyta została nagrana bez żadnych poprawek i edycji. Po prostu zagrałem materiał od początku do końca, bez większego przygotowania. Nawet instrument nie został precyzyjnie nastrojony. To wszystko sprawiło, że muzyka brzmi naturalnie i bez przesadnego kolorytu. Ta surowa charakterystyka brzmienia była dla mnie trudna, bo z natury jestem potwornym perfekcjonistą i detalistą. Dzisiaj jednak wiem, że muzyka nie zawsze musi być dokładna i dopieszczona, zawsze natomiast powinna być prawdziwa i naturalna. Taka chyba jest ta płyta i to mi się w niej podoba.”

Kliknij 'więcej' aby dowiedzieć się szczegółów!
więcej

Wesołych Świąt!

Opublikowano: 22.12.2014

item
Cały zespół Kayaxu życzy naszym wszystkim klientom, fanom i współpracownikom Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!

Zapraszamy do oglądania występów naszych Artystów w świątecznych programach telewizyjnych oraz do uczestnictwa w koncertach sylwestrowych z ich udziałem.

24 grudnia - TVP1 - 18:30 - Kolędy w Pałacu Prezydenckim
(Kayah i Krzysztof Zalewski w duecie)

25 grudnia - TVP2 - 14:35 - Kolędowanie z Dwójką, część I
(Zakopower, gościnnie Kayah)

26 grudnia - TVP2 - 14:35 - Kolędowanie z Dwójką, część II
(Zakopower, gościnnie Kayah)

26 grudnia - TVP1 - 18:30 -  Jaka to melodia?
Gość programu - Kayah

31 grudnia - TVN - 20:00 - Sylwester "Kraków. Miasto Królów!"
(Kayah, Zakopower)

31 grudnia - Błonia Stadionu Narodowego, Warszawa
(Artur Rojek, HEY)

31 grudnia - Rynek, Rzeszów (Brodka)
więcej

"Moja Kolęda" Urszuli Dudziak

Opublikowano: 18.12.2014Tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia prezentujemy Państwu "Moją Kolędę" - niezwykły, świąteczny utwór Urszuli Dudziak do tekstu Ireny Groblewskiej.

Święta to magia podobnie jak muzyka, a  nie ma muzyki bez kolęd, kiedy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Niech te Święta będą najpiękniejsze, z nadzieją, że przyniosą to, na co czekamy wszyscy:  miłość, pojednanie i  związaną z tym wielką ulgę, radość i spełnienie wszystkich marzeń. Śpiewam dla Was, drodzy słuchacze, "Moją kolędę", która, moim skromnym zdaniem jest dźwięcznym  odbiciem świątecznej magii. - mówi Urszula Dudziak

muz. Urszula Dudziak
sł. Irena Groblewska
ar. Jan Smoczyński / Krzysztof Łochowicz

Urszula Dudziak - głos
Jan Smoczyński - głos, akordeon, programowanie
Krzysztof Łochowicz - gitara akustyczna
Piotr Piszczatowski - baraban
więcej

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Najnowsze wydawnictwa

Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej
Patrick The Pan
trzy.zero
Sistars - Siła Sióstr [winyl]
Sistars - Siła Sióstr
Barbara Wrońska
Dom z ognia

Wybrane wydawnictwa

Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR
Paulina Przybysz
Chodź Tu