Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Kolędowanie z Dwójką

Opublikowano: 13.12.2014

item
Zapraszamy na fantastyczny koncert - na zabrzańskiej scenie pojawią się Kayah i zespół Zakopower, Kinga Preis oraz Ewa Bem którzy razem z Państwem śpiewać będą najpiękniejsze polskie kolędy.

W ubiegłym roku Kolędowanie z Dwójką obejrzała rekordowa ilość widzów, bo aż trzy miliony, postanowiliśmy więc zaprosić Państwa na kolejny koncert połączony z kolędowaniem. Tak więc, jeśli chcesz usłyszeć najpiękniejsze kolędy w wykonaniu najbardziej utalentowanych polskich wykonawców, a marzysz także o tym, żeby składane przez Ciebie życzenia świąteczne usłyszeli telewidzowie w całej Polsce - to zapraszamy do Zabrza, bo tylko tu takie marzenia się spełniają!
Już 14 grudnia w Domu Muzyki i Tańca czeka nas wyjątkowy koncert, który w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia będzie emitowany na antenie TVP2.
Jak przed rokiem, widzowie wraz z artystami będą mieli niepowtarzalną okazję, by złożyć widzom życzenia świąteczne. Na ekranie zobaczycie się Państwo w święta Bożego Narodzenia. Takiej okazji nie można przegapić!

Imprezę poprowadzi Tomasz Kammel.

Zapraszamy do wspólnego kolędowania z gwiazdami! I do zobaczenia w TVP2.

Emisja odbędzie się 25 grudnia o godz. 14:30 oraz 26 grudnia o godz. 14:40
więcej

Świąteczna promocja!

Opublikowano: 12.12.2014

item
ŚWIĄTECZNA PROMOCJA!
Specjalna promocja w naszym internetowym sklepie! Większość płyt z naszego katalogu w świątecznej cenie - przy zakupie 3 płyt (lub więcej) każda płyta kosztuje 20zł!

Więcej informacji pod adresem: http://kayax.net/sklep-katalog/3-pyty-za-60z/
więcej

Premiera! Jerzy Małek - "Stalgia"

Opublikowano: 08.12.2014

item
Przedstawiamy Państwu album "Stalgia" - najnowszy projekt Jerzego Małka - wieloletniego trębacza Michała Urbaniaka, Wojciecha Karolaka, Zbigniewa Wegehaupta i Marka Dyjaka.

Najnowszy projekt Jerzego Małka złożony jest z autorskich kompozycji trębacza oraz dwóch utworów: "Keep Straight"  Erick'a Allen'a oraz standardu jazzowego "You've Changed" skomponowanego w latach 40tych przez duet Bill Carey/ Carl Fischer.

„Stalgia‘ to próba muzycznego wyrażenia szeregu emocji i uczuć jakie towarzyszą współczesnemu człowiekowi. Formą wypowiedzi Jerzego Małka jest szeroko pojęta muzyka improwizowana, sam autor podkreśla, że jest pod silnym wpływem jazzu nowoczesnego.

W realizacji nowych muzycznych wyzwań towarzyszą Jerzemu znakomici artyści: legendarny perkusista amerykański Eric Allen znany polskiej publiczności jako wieloletni współpracownik Miles'a Davisa I trębacza Wallace'a Roney'a, a także jeden z najbardziej oryginalnych współcześnie żyjących amerykanskich saksofonistow jazzowych Stephen Riley,  o którym sam Branford Marsalis wyraził się ze jego gra jest dla niego inspiracją. Polską część zespołu dopełniają wybitne osobowości polskiej sceny jazzowej: wieloletni współpracownik Nigela Kennedy‘ego pianista Piotr Wyleżoł oraz grający w niezliczonych formacjach wirtuoz kontrabasu Michał Barański.

Jerzy Małek - trumpet
Stephen Riley - tenor saxophone
Piotr Wyleżoł - piano
Michał Barański - bass
Eric Allen - drums

więcej

Dwupłytowa kompilacja Kayaxu - "Składak"!

Opublikowano: 03.12.2014

item
Prezentujemy niezwykłą kompilację największych przebojów Artystów Kayaxu! "Składak" to dwie płyty i ponad 2 godziny hitów takich Artystów jak m.in. Artur Rojek, HEY, Brodka, Zakopower, Smolik, czy Maria Peszek. To także prezentacja utworów młodszych Artystów jak Fox, Patrick The Pan, Grabek, Loco Star i Sister Wood. Dodatkowo, na "Składaku" znalazły się dwa nigdzie wcześniej niepublikowane utwory - "Za późno" Kayah i "Udomowieni" Zakopower! To najlepszy pomysł na świąteczny prezent dla każdego fana dobrej muzyki!

"Składak" do kupienia w sklepie Kayax: http://bit.ly/Skladak

CD 1
1. Artur Rojek - Beksa
2. Artur Rojek - Syreny
3. Brodka - Dancing Shoes Kamp! Remix
4. Brodka - Varsovie
5. Fox - Go Ahead
6. Fox - Belly of the beast
7. Hey - Co tam?
8. Hey - Do Rycerzy, do szlachty, do mieszczan
9. Dyjak - Sutra
10. Dyjak - Atramentowa Rumba
11. Maja Kleszcz & Incarnations - Nasza miłość ma skrzydła
12. Krzysztof Zalewski - Zboża
13. Patrick the Pan - Bubbles
14. Urszula Dudziak - Turkish Mazurka

CD2
1. Zakopower - Boso
2. Zakopower - Kropla
3. Kayah - De Edad De Kinze Anyos
4. Kayah - Muszlo Moja
5. Maria Peszek - Ciało
6. Maria Peszek - Moje Miasto (Big City Mix by Niewinni Czarodzieje)
7. Sister Wood - Under Covers
8. Nosowska - Nomada
9. Nosowska - Kto?
10. Smolik - CYE
11. Smolik - L.O.O.T
12. Skubas - Linoskoczek
13. Skubas - Nie mam dla ciebie miłości
14. Loco Star - Tv Head
15. Grabek - Forget

BONUS
16. Kayah - Za późno
17. Zakopower - Udomowieni
więcej

Premiera! Marek Dyjak "Polizany przez Boga"

Opublikowano: 01.12.2014

item
Dziś ma swoją premierę książka o Marku Dyjaku "Polizany przez Boga"! Rozmowę z Markiem przeprowadzili Arkadiusz Bartosiak i Łukasz Klinke.

Zobacz wideo zapowiedzi książki - TUTAJ

Autorzy o książce:
Marek Dyjak to arsenał amunicji. Zadając kolejne pytania, otwierające szczelnie pozamykane skrzynie ze wspomnieniami, nigdy nie wiedzieliśmy na co trafimy, ale zawsze mieliśmy pewność, że będzie wybuchowo. Wszyscy myślą, że Dyjak to świetny wokalista, rasowy pijak i niedoszły samobójca. My staraliśmy się odnaleźć prawdziwą naturę Marka, tę mniej znaną i oczywistą. Wrażliwego człowieka skrytego pod maską prostolinijności, pogodnego faceta w przebraniu depresyjnego mruka i radykalnego komentatora rzeczywistości, którego metafor nie przebiją najwięksi poeci. Mamy nadzieję, że czytając tę książkę, zbliżą się Państwo do prawdziwego Marka. Choć on sam na pewno by stwierdził, że to absolutnie, kurwa, niemożliwe.

Najbliższe koncerty i spotkania:
7.12 – Wrocław, Stary Klasztor + Spotkanie na Targach Książki
19.12 – Katowice, Klub Prokultura
20.12 – Kraków, Klub Rotunda
21.12 – Lublin, Centrum Kultury + Spotkanie autorskie

Zamów książkę już teraz w sklepie Kayax TUTAJ
więcej

Kayax na Europejskich Targach Muzycznych 2014!

Opublikowano: 26.11.2014

item
Chcesz spotkać się z Artystami Kayaxu, kupić ich ostatnie płyty i zdobyć na nich autograf? Przyjdź na stoisko Kayaxu na Europejskich Targach Muzycznych 2013 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, które odbędą się w najbliższy weekend - 29  i 30 listopada.

Każdy kto odwiedzi stoisko Kayaxu będzie miał możliwość zakupu płyt naszej wytwórni w specjalnych, promocyjnych cenach - to idealna okazja, żeby zaopatrzyć się już w świąteczne prezenty dla najbliższych, a nawet otrzymać na nich autograf! To także świetna okazja, żeby kupić tak unikalne wydawnictwa jak winylowe wydanie albumu Kayah "Transoriental Orchestra" oraz "Night in Calisia" Włodka Pawlika - jedynego polskiego laureta prestiżowej nagrody Grammy. Ale to nie koniec nowości - na targach będzie już dostępna książka o Marku Dyjaku "Polizany przez Boga", a także album jego wieloletniego trębacza Jerzego Małka "Stalgia".

W tym roku przygotowaliśmy dla Was jeszcze jedną niespodziankę - "Składaka"! To dwupłytowa kompilacja z największymi hitami Artystów naszej wytwórni, która też zadebiutuje właśnie na Targach!

W tym roku przygotowaliśmy dla Was jeszcze jedną niespodziankę - "Składaka"! To dwupłytowa składanka z największymi hitami Artystów naszej wytwórni, która też zadebiutuje właśnie na Targach!

Harmonogram spotkań z Artystami na stoisku Kayaxu:

29.11 / sobota
12:00 - Krzysztof Zalewski
14:00 - Urszula Dudziak
16:15 - Kayah

30.11 / niedziela
14:00 - Marek Dyjak
16:00 - Skubas

Oprócz odwiedzenia stoiska Kayaxu zapraszamy również na panele dyskusyjne i spotkania specjalne z udziałem Artystów i przedstawicieli Kayaxu:

29.11, godz. 15:00, Sala Kopernika, panel dyskusyjny "Muzyka jest kobietą: kobiety w branży?" z udziałek Kayah i Urszuli Dudziak
30.11, godz. 13:00, Sala Sienkiewicza, panel dyskusyjny "Autobiografia - o książkach muzycznych opowiadają piszący" - z udziałem Marka Dyjaka
30.11, godz. 13:30, Sala Kopernika, panel dyskusyjny "Zawód menadżer, czy zawód na menadżerze?" z udziałem Olgi Tuszewskiej, Artist & Product Managera w firmie Kayax

Targi to nie tylko możliwość spotkania swoich ulubionych Artystów i uczestniczenia w panelach dyskusyjnych, ale także koncerty! 28 listopada, w piątek, w Cafe Kulturalna wystąpi Artur Rojek i Agyness B. Marry. Bilety na to wydarzenie można kupić TUTAJ. Dodatkowo, w sobotę 29 listopada na Scenie Prezentacji o godz. 17:00 wystąpi SISTER WOOD.

więcej

Druga zapowiedź książki o Marku Dyjaku

Opublikowano: 24.11.2014Prezentujemy drugą wideo zapowiedź książki o Marku Dyjaku "Polizany przez Boga".
Premiera książki 1 grudnia 2014.
Zamów już teraz w sklepie Kayax: http://bit.ly/1AmmIpR

"Byłem facetem, który żył prawie jak bezdomny. Ekskluzywnym alkoholikiem uprawiającym muzykę. Mieszkałem w ciemnych dzielnicach. Na Jeżycach w Poznaniu, na Pradze w Warszawie, przy Grodzkiej w Lublinie, zanim zrobiła się tam „Starówka”. W przeróżnych miejscach, w których działy się przeróżne rzeczy. Bardzo mocne rzeczy. Wszystkie mam opisywać? To były tanie chwyty. A to nie ma być tania książka"
więcej

Urszula Dudziak uhonorowana tytułem „Artysty dla Pokoju” UNESCO.

Opublikowano: 21.11.2014

item
Miło nam donieść, że Urszula Dudziak została uhonorowana tytułem „Artysty dla Pokoju” UNESCO!

„Artysta dla pokoju” to międzynarodowy program zainicjowany w 1995 r. przez Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO), skupiający artystów wyróżnionych za działania na rzecz pokoju, pojednania pomiędzy narodami oraz tolerancji.

To zaszczytne wyróżnienie jest efektem wyjątkowego zaangażowania i pracy Urszuli Dudziak na rzecz promowania praw kobiet, różnorodności kulturowej i edukacji artystycznej w myśl ideałów i priorytetów, jakie przyświecają misji UNESCO. Wiceminister Artur Nowak-Far zauważył podczas dzisiejszego spotkania z artystką, że dzięki jej pracy „znacząco wzrasta również polska widoczność w organizacji oraz obszary wspólnego zainteresowania i współpracy, jak również szanse oddziaływania na opinię publiczną w zakresie spraw objętych mandatem UNESCO”.

Tytułem „Artysty dla Pokoju” UNESCO zostali dotychczas uhonorowani m.in.: World Orchestra for Peace, Céline Dion (Kanada), Sarah Brightman (Wielka Brytania), Marcus Miller (USA), Danilo Pérez (Panama), Marina Nicolesco (Rumunia), Eijin Nimura (Japonia), Jordi Savall (Hiszpania), Zaha Hadid (Wielka Brytania) oraz Gong Li (Chiny).
więcej

Marek Dyjak - zapowiedź książki

Opublikowano: 20.11.2014Zapraszamy do obejrzenia pierwszej wideo zapowiedzi książki o Marku Dyjaku "Polizany Przez Boga", która ukaże się 1 grudnia. Rozmowę z Markiem przeprowadzili Arkadiusz Bartosiak i Łukasz Klinke.

Autorzy o książce:

Marek Dyjak to arsenał amunicji. Zadając kolejne pytania, otwierające szczelnie pozamykane skrzynie ze wspomnieniami, nigdy nie wiedzieliśmy na co trafimy, ale zawsze mieliśmy pewność, że będzie wybuchowo. Wszyscy myślą, że Dyjak to świetny wokalista, rasowy pijak i niedoszły samobójca. My staraliśmy się odnaleźć prawdziwą naturę Marka, tę mniej znaną i oczywistą. Wrażliwego człowieka skrytego pod maską prostolinijności, pogodnego faceta w przebraniu depresyjnego mruka i radykalnego komentatora rzeczywistości, którego metafor nie przebiją najwięksi poeci. Mamy nadzieję, że czytając tę książkę, zbliżą się Państwo do prawdziwego Marka. Choć on sam na pewno by stwierdził, że to absolutnie, kurwa, niemożliwe.

Zamów książkę już teraz!
Preorder w sklepie Kayax: http://bit.ly/1AmmIpR
Wysyłka 1 grudnia.

Najbliższe koncerty i spotkania:
28.11 – Warszawa, Palladium
29.11 – Spotkanie autorskie na Targach Książki w Łodzi
30.11 – Spotkanie autorskie na Targach Muzycznych w Warszawie
7.12 – Wrocław, Stary Klasztor + Spotkanie autorskie na Targach Książki
19.12 – Katowice, Klub Prokultura
20.12 – Kraków, Klub Rotunda
21.12 – Lublin, Centrum Kultury + Spotkanie autorskie
więcej

"Night in Calisia" Włodka Pawlika na winylu

Opublikowano: 18.11.2014

item
Już 28 listopada na rynku pojawi się wyjątkowe, limitowane wydawnictwo - jedyna polska płyta z prestiżową nagrodą Grammy - Randy Brecker plays Włodek Pawlik's "Night in Calisia" ukaże się na podwójnym winylu!

Ciekawym dodatkiem tego ekskluzywnie wydanego i historycznego, dzięki nagrodzie Grammy albumu, jest  komentarz Włodka Pawlika o powstawaniu dzieła, a potem jego rejestracji. Podwójny winyl zostanie wydane w limitowanym, numerowanym nakładzie.

Preorder winyla (wysyłka od 21.11):

Album Night in Calisia został uznany za "Najlepszy album dużego zespołu jazzowego" podczas 56 ceremonii rozdania nagród Grammy. Takiego „znaku jakości”, takiego wyróżnienia nie zdobył żaden rodzimy artysta, nie został nim uhonorowany żaden rodzimy projekt.

Kliknij 'więcej' aby dowiedzieć się szczegółów!
więcej

Debiutancki teledysk SISTER WOOD

Opublikowano: 17.11.2014Przedstawiamy teledysk do debiutanckiego singla "Under Covers" nowego projektu Sister Wood.

SISTER WOOD to trio złożone z polskich i brytyjskich muzyków - Łukasza Moskala, Rachel Wood i Sarah Wood. Sarah i Rachel to siostry pochodzące z Wielkiej Brytanii,  tworzą i występują razem od ponad 10 lat. Łukasza Moskala nie trzeba specjalnie przedstawiać  to charyzmatyczny perkusista udzielający się w takich zespołach jak Zakopower, czy w solowym projekcie Nosowskiej. Muzyków połączyło zamiłowanie do podobnej muzyki, zbliżona wrażliwość i chęć stworzenia czegoś nowego - tak właśnie powstał zespół SISTER WOOD. "Under Covers" to pierwszy singiel zapowiadający album "Language Barriers", która ukaże się w styczniu 2015 roku. Autorem wyjątkowego teledysku do tej piosenki jest Michał Braum.

produkcja: IMAGEPRO
reżyseria: Michał Braum
zdjęcia: Karol Łakomiec, Michał Braum
make-up, hairstyle: Elżbieta Jaśkowska
asystent: Grzegorz Żurek
efekty, montaż, korekcja barwna: Michał Braum

więcej

Skubas - Wyspa nonsensu

Opublikowano: 12.11.2014"Wyspa nonsensu" to drugi singiel promujący nowy album Skubasa "Brzask", na którym znalazł się również najbardziej nastrojowy przebój ostatnich miesięcy – "Nie mam dla ciebie miłości".

Autorami klipu są niezwykle zdolni graficy z argentyńskiej agencji Inlandstudio, którą tworzą Gonzalo Nogues, Javier Bernales i Julian Nunez. Bez wahania przyjęli niełatwe wyzwanie pracy na odległość dla artysty, który był dal nich zupełnie nowy. Muzyka i klimat twórczości Skubasa przekroczyła ocean i zainspirowała do stworzenia najnowszego klipu animowanego dla "Wyspy nonsensu".

więcej

Premiera! Mister D. - Tęcza

Opublikowano: 11.11.2014"Tęcza" to najnowszy utwór Mister D, kontrowersyjnego projektu Doroty Masłowskiej. Artystka do współpracy zaprosiła tym razem artystę wizualnego i reżysera Macieja Szupicę, (który w "Tęczy" udziela się również wokalnie), a także tancerza i choreografa Michała Piroga.

"Reprezentujemy różne środowiska i dziedziny, ale łączy nas ta sprawa. Piosenkę napisałam, kiedy media kolejny raz doniosły, że ktoś podpalił Tęczę na Placu Zbawiciela." - mówi Masłowska - "Ten rytuał jej palenia jest bardzo wymowny: ma w sobie coś i z wielkiego grilla, i z wielkiego stosu. Ale pod całą groteską jest to akt nienawiści, która staje się naszym chlebem powszednim. Ta piosenka jest o tym, że źle gdy na sztandar tej nienawiści wciągany jest Bóg i Polska. Stąd data premiery."

MISTER D "TĘCZA"
reż. Maciej Szupica
tekst: Dorota Masłowska
muz.: Dorota Masłowska, Kuba Wandachowicz

Oficjalna premiera klipu będzie miała miejsce przed koncertem Mykkiego Blanco w Basenie 11 listopada, start o godz. 19:00, w Warszawie przy ul. Marii Konopnickiej 6
więcej

Zwycięzcy FMT 2014!

Opublikowano: 28.10.2014

item
Zespół Stonkatank wygrał Festiwal Młodych Talentów 2014 w Szczecinie i wyda swój singiel w naszej wytwórni! Gratulujemy!

Katarzyna Nosowska tak skomentowała występ zespołu: "Muzycy zespołu wytworzyli na scenie między sobą szczególną więź. Śpiewali po angielsku, ale zrobili to świetnie. Zaskoczyło nas to niezwykle energetyczne zestawienie bębnów z elektroniką i wyrafinowany męski wokal. Grupa bardzo dobrze rokuje i jestem niezmiernie ciekawa, co będą prezentować w przyszłości"
więcej

Już jutro rusza Festiwal Młodych Talentów - Nowa Energia 2014

Opublikowano: 23.10.2014

item
Szczecin, młodość, muzyka! Ogólnopolski Festiwal Młodych Talentów - Nowa Energia zaprasza: 24 i 25 października, Arena Szczecin. więcej

Teledysk Krzysztofa Zalewskiego - Ósemko

Opublikowano: 13.10.2014Następny singiel z ostatniej płyty Krzysztofa Zalewskiego "Zelig" to "Ósemko". Jest najbardziej nastrojową i enigmatyczną piosenką z płyty. "Ósemko" jest singlem wybranym przez samych fanów, którzy po koncertach i w prywatnych wiadomościach pisali o nim jako o swoim ulubionym utworze z płyty "Zelig".

Najbliższe koncerty Krzysztofa Zalewskiego:
11.11 Warszawa - Stodoła, Open Stage
13.11 Łódź - Scenogriafia (z Tides From Nebula)
14.11 Wrocław - Firlej (z Tides From Nebula)
21.11 Kraków - Fabryka (z Tides From Nebula)
22.11 Sosnowiec - 2 Doors (z Tides From Nebula)

Kliknij 'więcej' aby dowiedzieć się szczegółów nt. klipu!
więcej

Skubas Brzask Tour 2014

Opublikowano: 08.10.2014

item
Skubas wyrusza w trasę koncertową promującą jego najnowszą płytę "Brzask"! Piosenki ze świetnie przyjętego przez fanów i dziennikarzy albumu zabrzmią na 20 koncertach w całej Polsce na przestrzeni kolejnych miesięcy. Wśród nich na pewno nie zabraknie "Nie mam dla ciebie miłości", które znalazło się na 1. miejscu Listy Przebojów Trójki!

SKUBAS  | BRZASK TOUR 2014

17.10 Warszawa, Muzeum Powstania Warszawskiego (acoustic set)
18.10 Olecko, Festiwal Sztama (acoustic set)
19.10 Olsztyn, Galeria Sowa (acoustic set)
25.10 Szczecin, Festiwal Młodych Talentów
26.10 Poznań, Teatr Polski - Malarnia (acoustic set)

13.11 Sztum, SCK
14.11 Gdynia, klub Atlantic
15.11 Włocławek, Centrum Kultury Browar B.
22.11 Lublin, klub Dom Kultury
23.11 Warszawa, klub Basen
27.11 Gorzów Wlkp, klub Mixcooltura
28.11 Kostrzyń n.Odrą, KCK
29.11 Toruń, klub OdNowa

4.12 Łódź, klub Scenografia
5.12 Wrocław, klub Stary Klasztor
6.12 Kraków, klub Rotunda
7.12 Katowice, klub Katofonia
10.12 Poznań, klub Eskulap
11.12 Konin, klub Oskard
13.12 Białystok, Rezydencja Protazy
więcej

Nowy singiel Artura Rojka na żywo!

Opublikowano: 29.09.2014Zobacz "Czas który pozostał" zarejestrowany podczas tegorocznego OFF Festivalu w Katowicach! "Czas..." to trzeci singiel z pierwszej solowej płyty Artura "Składam się z ciągłych powtórzeń".

Głosuj na utwór na Liście Przebojów Trójki: http://bit.ly/CzasLP3
więcej

Festiwal Młodych Talentów 2014

Opublikowano: 22.09.2014

item
Weź udział w Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie i wygraj wydanie singla w Kayaxie! Zgłoszenia do 30 września!

Kliknij 'więcej' aby dowiedzieć się szczegółów!
więcej

Artur Rojek nominowany do MTV EMA 2014!

Opublikowano: 18.09.2014

item
Artur Rojek został nominowany do nagrody MTV European Music Awards 2014 w kategorii "Najlepszy polski wykonawca"!
Głosy można oddawać do 22 września pod adresem www.mtvema.com
więcej

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Najnowsze wydawnictwa

Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej
Patrick The Pan
trzy.zero
Sistars - Siła Sióstr [winyl]
Sistars - Siła Sióstr
Barbara Wrońska
Dom z ognia

Wybrane wydawnictwa

Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR
Paulina Przybysz
Chodź Tu