Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Artyści Kayaxu w akcji Kalendarz Dżentelmeni 2016

Opublikowano: 01.12.2015

item
SMOLIK, KEV FOX​ i SKUBAS​ wzięli udział w sesji fotograficznej Kalendarz Dżentelmeni 2016, a piosenka  "Mind The Bright Lights" duetu SMOLIK/KEV FOX została użyta w spotach propagujących akcję Stop Bosym Stopom i filmach prezentujących bohaterów, którzy wzięli w niej udział. Kalendarz możecie kupić w drogeriach Rossmann oraz sklepach CCC. 100% przychodu z jego sprzedaży zostanie przekazane na cele charytatywne.


Płyta SMOLIK//KEV FOX dostępna od 23 października we wszystkich dobrych sklepach z muzyką! - https://Kayax.lnk.to/SmolikKevFox
więcej

Patrick The Pan z muzyką do spektaklu

Opublikowano: 01.12.2015

item
W ostatnią sobotę, 28 listopada, w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbyła się premiera spektaklu „Rytuał” w reżyserii Iwony Kempy, do którego muzykę skomponował Patrick The Pan (Piotr Madej)! Ta pierwsza na świecie sceniczna adaptacja scenariusza telewizyjnego filmu Ingmara Bergmana z 1969 roku przedstawia historię sądowego procesu trojga aktorów oskarżonych o zbytnią obsceniczność ich najnowszego spektaklu.
Piotrowi gratulujemy muzycznego debiutu w teatrze!

Więcej informacji i daty spektakli: http://www.slowacki.krakow.pl
więcej

Premiera! Makabreski - Smalczyk Walczyk

Opublikowano: 30.11.2015Już w styczniu premiera projektu muzyczno-filmowego "Makabreski". W końcu dowiecie się kiedy tak naprawdę kończy się miłość albo jak wygląda cyrk, którego widownię stanowią zwierzęta... A tymczasem sprawdźcie co upolował pan Boguś.
Darz bór!

Makabreski Facebook:
więcej

Kayax na Targach CJG 2015

Opublikowano: 26.11.2015

item
W najbliższy weekend odbędą się Europejskie Targi Muzyczne Co jest grane 2015! Specjalne na tę okazję przygotowaliśmy specjalny koncert naszych Artystów (piątek 27.11), oraz spotkania z Artystami i panele, w których uczestniczą przedstawiciele naszej wytwórni (28-29.11)

Na koncercie 27 listopada zagrają: Agyness B. Marry, Patrick The Pan, Zabrocki, Król, Skubas i Smolik / Kev Fox! Po każdym koncercie będzie możliwość porozmawiania z Artystami, kupienia płyt, koszulek, czapek, toreb i otrzymania autografu od razu po koncercie!

19:00 - 19:30 SKUBAS
19:40 - podpisywanie płyt

19:45 - 20:15 AGYNES B MARRY
20:15 pospisywanie płyt

20:30 - 21:00 PATRICK the PAN
21:00 podpisywanie płyt
21:15 KRÓL podpisywanie płyt.

21:30 - 22:15 SMOLIK // KEV FOX
22:15 podpisywanie płyt

22:30 - 23:00 ZABROCKI
23:00 podpisywanie płyt

23:15 - 00:00 KRÓL

Bilety dostępne pod adresem: www.ebilet.pl
Szczegóły koncertu na Facebook:

Spotkania:
28.11 Sobota / godz. 11:30
Spotkanie z Arturem Rojkiem / Sala Tiereszkowej

28.11 Sobota / godz 12:30
Spotkanie z Sebastianem Karpielem-Bułecką / Sala Tiereszkowej

Po spotkaniach Artyści będą podpisywać płyty w Megastore Agory.

Panele dyskusyjne:
29.11 Niedziela / godz. 12:00
"Muzyka jest kobietą" z udziałem Joanny Rawskiej (Promotion & Marketing Manager)

29.11 Niedziela / godz. 16:00
"10 przykazań dla młodych zespołów" z udziałem Olgi Tuszewskiej (Artist & Product Manager)

Do zobaczenia!
więcej

Koncert Artystów Kayaxu na Targach CJG 2015

Opublikowano: 19.11.2015

item
27 listopada (piątek) zapraszamy do Teatru Studio na specjalny koncert Artystów Kayaxu na Europejskich Targach Muzycznych Co jest Grane 2015!

Na koncercie zagrają: Agyness B. Marry, Patrick The Pan, Zabrocki, Król, Skubas i Smolik / Kev Fox!

Po każdym koncercie będzie możliwość porozmawiania z Artystami, kupienia płyt i otrzymania autografu! Nie zabraknie też niespodzianek, o których poinformujemy w przyszłym tygodniu!

Bilety dostępne pod adresem: www.ebilet.pl

Szczegóły koncertu na Facebook:
więcej

Run (Rawski & iRobot Remix)

Opublikowano: 17.11.2015Duet warszawskich producentów - Rawski & iRobot - przygotowali remix utworu "Run" projektu Smolik / Kev Fox! To zupełnie inne oblicze piosenki Smolika i Keva Foxa, które na pewno usłyszycie na imprezach w każdym dobrym klubie!

Jutro Smolik i Kev Fox rozpoczynają trasę koncertową, podczas której odwiedzą 11 miast w Polsce. Jeśli jesteś wokalistką i chciałabyś wystąpić razem na ich koncercie, mamy dla Ciebie konkurs! Wystarczy nagrać swoją wersję utworu "Hollywood", wybrać miasto, w którym chciałoby się zaśpiewać i wysłać nam plik do odsłuchu!

Szczegóły konkursu: http://bit.ly/KonkursSmolikKevFox

Trasa koncertowa Smolik / Kev Fox:
18.11 Bydgoszcz, Mózg
19.11 Szczecin, Sala Opery
20.11 Poznań, Blue Note
21.11 Gdańsk, Teatr Szekspirowski
2.12 Wrocław, Stary Klasztor
3.12 Łódź, Scenografia
4.12 Katowice, Hipnoza
5.12 Kielce, Bohomass
10.12 Toruń, Lizard King

Facebook Smolik / Kev Fox:
więcej

Premiera książki Artura Rojka

Opublikowano: 12.11.2015

item
Dzisiaj ma swoją premierę książka Artura Rojka "Inaczej - rozmowa z Aleksandrą Klich. Książkę znajdziecie w księgarniach! Wydawcą książki jest Kayax oraz Wydawnictwo Agora.

Kim jest Artur Rojek?
Chłopakiem ze Śląska, który wymarzył sobie, że w Mysłowicach można grać jak w Manchesterze. Liderem najważniejszej polskiej kapeli przełomu tysiącleci, któremu było jednak za ciasno w rockowym składzie, więc wybrał własną drogę. Jednym z najważniejszych głosów polskiego rocka, który zmienił pisanie tekstów w żywą, ostrą poezję.
Twórcą Off Festivalu, najbardziej otwartego na nową muzykę miejsca w Polsce.
Rojek jest każdym z nich. Ale jest również kimś innym. Zawsze kimś innym, bo najważniejsza z zasad, jakimi kieruje się w życiu, brzmi: Przekraczaj samego siebie, idź, biegnij, płyń zawsze własną drogą. Są jeszcze inne, równie ważne zasady: Nie wierz w sztuczny świat, w którym wszystko zamienia się w sukces. No i jeszcze: Nie możesz być tylko „tym kolesiem z Myslovitz”.
W rozmowie z Aleksandrą Klich Artur Rojek oprowadza nas po swoim dzieciństwie na granicy wielu różnych światów, wprowadza za kulisy funkcjonowania rockowego fenomenu pod nazwą Myslovitz, prowadzi w głąb swoich tekstów, opowiada, o czym mówi, kiedy mówi  o muzyce, pływaniu, bieganiu, byciu sobą i byciu z innymi.
To znacznie więcej niż biografia rockowego muzyka. To opowieść o chłopaku ze śląskiego familoka, który musiał siebie porzucić, żeby w końcu siebie odnaleźć.

Aleksandra Klich - dziennikarka, pisarka, redaktorka naczelna „Magazynu Świątecznego”, sobotniego dodatku o ideach i ludziach do „Gazety Wyborczej”. Autorka m.in. książek „Cały ten Kutz” - biografii Kazimierza Kutza, „Świat musi mieć sens” - wywiadu rzeki z arcybiskupem Józefem Życińskim i „Brat Karol, siostra Wanda” - opowieści o przyjaźni Karola Wojtyły i Wandy Półtawskiej. Pochodzi z Górnego Śląska.

Zamów książkę:
Kulturalnysklep.pl: http://bit.ly/1HJNfNB
więcej

Konkurs: Zaśpiewaj w HOLLYWOOD ze Smolikiem i Kevem Foxem

Opublikowano: 10.11.2015

item

Od 18 listopada do 10 grudnia potrwa jesienna trasa koncertowa promująca wspólny album SMOLIK // KEV FOX.

W każdym z miast artyści postanowili zaprosić gościa – wokalistkę pochodzącą z miasta lub regionu, w którym odbywać się będą poszczególne koncerty, która zaśpiewa w duecie z Kevem Foxem w utworze „Hollywood”.

Zasady są proste. Jeśli masz ochotę pojawić się na koncercie i zaśpiewać na koncercie SMOLIK // KEV FOX nagraj swoją wersję "Hollywood" i prześlij ją wypełniając formularz: http://bit.ly/KonkursSmolikKevFox

PLIKI DO POBRANIA
Instrumental / tekst utworu / MP3 Oryginalnej wersji: http://bit.ly/1SFXokP

Oryginalna wersja "Hollywood" z Natalią Grosiak: https://youtu.be/ZOmXndJ4jZU


18.11 Bydgoszcz
19.11 Szczecin, Sala Opery
20.11 Poznań, Blue Note
21.11 Gdańsk, Teatr Szekspirowski
2.12 Wrocław, Stary Klasztor
3.12 Łódź, Scenografia
4.12 Katowice, Hipnoza
5.12 Kielce, Bohomass
10.12 Toruń, Lizard King
więcej

Premiera klipu: Zabrocki "Czemu wciąż jest czwartek" i trasa koncertowa

Opublikowano: 09.11.2015
Choć to poniedziałek to "Czemu wciąż jest czwartek”...dziś premiera nowego singla z debiutanckiej płyty „1+1=0” Marcina Zabrockiego, multiinstrumentalisty i wokalisty związanego wcześniej z takimi zespołami jak Pogodno czy Hey. Gościnnie w utworze zaśpiewała Katarzyna Nosowska.

"Pierwszy raz usłyszałam te piosenkę gdy stanowiła jeszcze wkład Marcina w repertuar Pogodno i  natychmiast zapałałam do niej nieskrywaną miłością. Nietrudno się domyślić, że propozycje wykonania jej w duecie z Marcinem i to na jego solowej płycie - przyjęłam bez wątpliwości i z ekscytacją" - mówi Katarzyna Nosowska.  "I tak, uwielbiam ten fragment z brzydkim słowem :)" – dodaje.

„1+1=0”  - według Zabrockiego - to wzór na sumę niespełnionych obietnic, a płyta to swoisty zapis trudnych relacji pomiędzy kobietą i mężczyzną oraz stanów jakie wywołują: lęku, gniewu, ale i beztroskiej radości. Nie inaczej jest z utworem „Czemu wciąż jest czwartek”. Sam Zabrocki tak o nim mówi: „Gdyby absurd energii, którą pochłania kurczowe trzymanie się "swojej racji" zastąpić czułością - byłoby nam łatwiej. Czy to na ulicy wśród obcych, czy w domowej kuchni wśród najbliższych”.

Reżyserem mocnego, kontrowersyjnego teledysku do tego utworu jest Duńczyk, Mads Nygaard Hemmingsen, znany z wcześniejszej współpracy m.in. z Czesławem Mozilem. To trzeci singiel z debiutanckiego albumu Zabrockiego; wcześniej płytę promowały utwory: „Boję się” i „Herbu Warkoczyk”. Ten ostatni artysta nagrał w duecie ze swoją córką Olgą Zabrocką, a animowany teledysk zrealizowała Karolina Jacewicz.

Marcin Zabrocki jest na polskiej scenie muzycznej od wielu lat i dawno zyskał już sławę utalentowanego multiinstrumentalisty, kompozytora i producenta. Do tej pory jednak „Dzidzia” – bo tak bywa nazywany przez przyjaciół - działał raczej w cieniu innych. Był współtwórcą znakomitych pomysłów muzycznych i sukcesów zespołów Mr Zoob, Pogodno, BiFF czy Hey, z którym współtworzył płytę „Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan". Współpracował m.in. z Markiem Dyjakiem, Robertem Brylewskim oraz Mister D., czyli Dorotą Masłowską. Artysta komponuje także muzykę teatralną i filmową,nieustanie poszukuje też nowych środków wyrazu jako improwizator i twórca instalacji elektroakustycznych.
TRASA JESIENNO/ZIMOWA promująca album 1+1=0

12.11. POZNAŃ, Klub Eskulap - support przed Skubasem

13.11. KRAKÓW, Klub Studio - support przed Subasem

19.11. ŁÓDŹ, Klub Lokal

21.11. OLECKO, Regionalny Ośrodek Kultury, POEZJI GRAM

27.11. WARSZAWA, Targi Co Jest Grane, Teatr Studio

3.12 CZĘSTOCHOWA, Carpe Diem

06.12. WROCŁAW, Klub Eter - support przed Nosowską

11.12. GDAŃSK, Teatr Szekspirowski

12.12. KOSZALIN, JAZZBURGERCAFE

18.12. WARSZAWA, Znajomi - Znajomych

19.12. KRAKÓW, Klub Fabryka,

20.12. RADOM, Czytelnia Kawy

więcej

Błażej Król z nagrodą im. Grzegorza Ciechowskiego

Opublikowano: 05.11.2015Niezmiernie miło nam poinformować, że tegorocznym laureatem nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego został Błażej Król! Gratulujemy!

Wielokrotnie porównywany do Grzegorza Ciechowskiego w recenzjach swoich płyt, KRÓL przyzwyczaił swoich fanów i miłośników muzyki w Polsce do niezwykłych tekstów i piosenek, które wielokrotnie znajdowały się na szczytach podsumowań muzycznych.

Nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego jest przyznawana od 2002 roku, a przekazuje ją prezydent Torunia. Wyróżnieniem honorowane są osobowości artystyczne, czerpiące w swej twórczości inspirację z różnych dziedzin sztuki. Wyróżnienie to jest przeznaczone dla młodych twórców za dokonania w minionym sezonie artystycznym.

Błażej Król odbierze nagrodę 19 grudnia na specjalnym koncercie pamięci Ciechowskiego w klubie Od Nowa w Toruniu.

Ostatni album KRÓLA "Wij" ukazał się nakładem Kayaxu w tym roku.
więcej

Książka Artura Rojka "Inaczej"

Opublikowano: 04.11.2015

item
Książka Artura Rojka "Inaczej" (rozmowa z Aleksandrą Klich) będzie miała swoją premierę 12 listopada!

Zamów egzemplarz z autografem: http://bit.ly/RojekInaczej

Kim jest Artur Rojek?
Chłopakiem ze Śląska, który wymarzył sobie, że w Mysłowicach można grać jak w Manchesterze. Liderem najważniejszej polskiej kapeli przełomu tysiącleci, któremu było jednak za ciasno w rockowym składzie, więc wybrał własną drogę. Jednym z najważniejszych głosów polskiego rocka, który zmienił pisanie tekstów w żywą, ostrą poezję.
Twórcą Off Festivalu, najbardziej otwartego na nową muzykę miejsca w Polsce.
Rojek jest każdym z nich. Ale jest również kimś innym. Zawsze kimś innym, bo najważniejsza z zasad, jakimi kieruje się w życiu, brzmi: Przekraczaj samego siebie, idź, biegnij, płyń zawsze własną drogą. Są jeszcze inne, równie ważne zasady: Nie wierz w sztuczny świat, w którym wszystko zamienia się w sukces. No i jeszcze: Nie możesz być tylko „tym kolesiem z Myslovitz”.
W rozmowie z Aleksandrą Klich Artur Rojek oprowadza nas po swoim dzieciństwie na granicy wielu różnych światów, wprowadza za kulisy funkcjonowania rockowego fenomenu pod nazwą Myslovitz, prowadzi w głąb swoich tekstów, opowiada, o czym mówi, kiedy mówi  o muzyce, pływaniu, bieganiu, byciu sobą i byciu z innymi.
To znacznie więcej niż biografia rockowego muzyka. To opowieść o chłopaku ze śląskiego familoka, który musiał siebie porzucić, żeby w końcu siebie odnaleźć.

Aleksandra Klich - dziennikarka, pisarka, redaktorka naczelna „Magazynu Świątecznego”, sobotniego dodatku o ideach i ludziach do „Gazety Wyborczej”. Autorka m.in. książek „Cały ten Kutz” - biografii Kazimierza Kutza, „Świat musi mieć sens” - wywiadu rzeki z arcybiskupem Józefem Życińskim i „Brat Karol, siostra Wanda” - opowieści o przyjaźni Karola Wojtyły i Wandy Półtawskiej. Pochodzi z Górnego Śląska.
więcej

Szczegóły trasy Artura Rojka Autumn Tour 2015

Opublikowano: 02.11.2015

item
Możemy już zdradzić szczegóły specjalnej trasy koncertowej Artura Rojka Autumn Tour 2015!

W listopadzie Artur Rojek z zespołem odwiedzą 10 miast. To będą wyjątkowe koncerty z kilku powodów. Przede wszystkim Artur zagra w najlepszych salach koncertowych w Polsce - w filharmoniach, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu,czy katowickim NOSPRze. W tym ostratnim miejscu towarzyszyć im będzie 40 osobowa orkiestra symfoniczna. Jak podkreśla Artur: "To wielki zaszczyt pojawić się w takich miejscach z materiałem z mojego solowego albumu."

Zaproszenie do zrealizowania scenografii koncertów przyjął Boris Kudlicka, a za wizualizacje odpowiada Bartek Macias. Oboje związani z Operą Narodową, tworzyli nie tylko w Polsce, ale także dla oper i teatrów na całym świecie. Wielokrotnie nagradzani za swoje realizacje spektakli, tym razem swoją pracą uświetnią koncerty Artura na najbliższej trasie.

Specjalnie na tę trasę Artur z zespołem przygotowali też nowe aranżacje piosenek i kilka coverów.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować też firmom, bez których ta trasa by się nie udała:
GMB Pro Sound - dźwięk i światło
Aram Multimedia - multimedia
Fish Eye - przygotowanie oprawy świetlnej
Art Projekt - organizator trasy

Do zobaczenia na koncertach!

ARTUR ROJEK AUTUMN TOUR 2015

08.11 Gdańsk / Filharmonia godz. 19:30
14.11 Kraków / Kino Kijów Centrum godz. 18:00
15.11 Częstochowa / Filharmonia godz. 18:00
16.11 Wrocław / Narodowe Forum Muzyki godz. 19:00
20.11 Poznań / Sala Ziemi godz. 19:00
21.11 Warszawa / Polin godz. 18:00 i 20:30
22.11 Bydgoszcz / Filharmonia Pomorska godz. 18:00
27.11 Łódź / Teatr Wielki godz. 19:00
29.11 Katowice / NOSPR / godz. 18:00 i godz. 20:30
30.11 Rzeszów / Filharmonia Podkarpacka godz. 19:00
16.04 Kielce / Filharmonia Świętokrzyska, godz. 18.00
17.04 Olsztyn / Audytorium Maximum, godz. 18.00
21.04 Lublin / Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego, godz. 19.00
22.04 Rybnik / Teatr Ziemi Rybnickiej, godz. 19.00

Szczegóły koncertów i informacja o biletach:
https://www.facebook.com/artur.rojek.official

Bilety: sieci Empik, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl oraz w kasach teatrów oraz filharmonii.
więcej

"Obracam w palcach złoty pieniądz" singlem Męskiego Grania

Opublikowano: 30.10.2015Dzisiaj premiera składanki Męskie Granie, którą promuje utwór "Obracam w palcach złoty pieniądz" w wykonaniu Męskie Granie Orkiestra i Krzysztofa Zalewskiego!

Na naszym kanale znajdziecie też inne filmy z finałowego koncertu Męskie Granie 2015 w Żywcu. Polecamy!
więcej

Wyniki ankiety winylowej

Opublikowano: 28.10.2015

item
Dziękujemy za oddanie wszystkich głosów w naszej ankiecie dotyczącej winyli!

Najwięcej głosów otrzymały albumy:
- "Hey w Filharmonii. Szczecin Unplugged"
- Krzysztof Zalewski "Zelig"
- Skubas "Brzask"
- Skubas "Wilczełyko"

Będziemy informować o możliwości zamówienia poszczególnych tytułów. Prosimy o cierpliwość, już pracujemy nad pierwszym tytułem - "Hey w Filharmonii. Szczecin Unplugged".

Wszystkie winyle i nasze inne wydawnictwa możecie znaleźć na www.sklepzmuzyka.pl
więcej

Smolik / Kev Fox wyprzedzili Justina Biebera w iTunes!

Opublikowano: 26.10.2015

item
Album "Smolik / Kev Fox" ukazał się w ostatni piątek 23 października i już w dniu premiery był najczęstszym słuchanym albumem w TIDAL w Polsce.

To nie koniec sukcesów. Smolik i Kev Fox, po 2 dniach od dnia premiery płyty, dotarli na 2. miejsce najlepiej sprzedających się albumów w Polsce w iTunes i tym samym pokonali Justina Biebera! Teraz czekamy na miejsce numer 1!
więcej

PREMIERA: Smolik / Kev Fox

Opublikowano: 23.10.2015

item
Dzisiaj ma swoją premierę długo oczekiwany wspólny album Smolika i Keva Foxa zatytułowany "Smolik / Kev Fox"! Na albumie znalazło się 9 utworów, które są wynikiem 5-letniej znajomości muzyków.

Dzisiaj po 22:05 Smolik i Kev Fox zagrają na żywo w Off Sesji w radiowej Trójce. Zapraszamy do słuchania!

Pierwszym singlem promującym album był utwór "Run". Aktualnie wydawnictwo promuje drugi singiel "Mind The Bright Lights".


Dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych. Poznali się pięć lat temu na koncercie w Warszawie i natychmiast zamknęli się na klika dni w studiu, żeby dać upust wzajemnym fascynacjom muzycznym. W efekcie powstał utwór L.O.O.T., który znalazł się na „4” SMOLIKA. Teraz czas na kontynuację współpracy Andrzeja Smolika i Keva Foxa.

Postać Keva Foxa jest wciąż otoczona aurą tajemniczości, co ma swoje źródło w charakterystyce komponowanej przez niego muzyki. Zważywszy na częstotliwość z jaką Kev występuje w naszym kraju, nietrudno o stwierdzenie, iż Brytyjczyk upodobał sobie polską publiczność. Współpraca ze Smolikiem przy nagrywaniu utworu “L.O.O.T." tylko pomogła mu w kreowaniu własnej przestrzeni na naszym rodzimym rynku muzycznym.

Decyzja o nagraniu wspólnego albumu była naturalnym rozwinięciem współpracy obu panow. Latem 2015 roku muzycy zamknęli się w studio I nagrali wspólny album, która ukaże się już 23 października. Powstały materiał to misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal Keva przeciwstawiony minimalistycznemu brzmieniu gitary, i tak charakterystycznemu brzmieniu różnorodnych instrumentów, za które odpowiada Andrzej Smolik.

Pomiędzy wizytami w studio duet zagrał kilkanaście koncertów, m.in. na trasie Męskiego Grania. Wczoraj, koncertem promocyjnym w warszawskim barze Studio rozpoczęła się ich trasa koncertowa obejmująca 10 miast:

18.11 Bydgoszcz
19.11 Szczecin, Sala Opery
20.11 Poznań, Blue Note
21.11 Gdańsk, Teatr Szekspirowski
2.12 Wrocław, Stary Klasztor
3.12 Łódź, Scenografia
4.12 Katowice, Hipnoza
5.12 Kielce, Bohomass
6.12 Kraków, Studio
10.12 Toruń, Lizard King

Zamów album z autografami: http://bit.ly/1hfrMVz

Album dostępny również w:
więcej

Smolik / Kev Fox - trzecia zapowiedź i przedpremierowe piosenki

Opublikowano: 15.10.2015Od dzisiaj, codziennie o 12:00 publikujemy jeden utwór z albumu Smolik / Kev Fox na naszym kanale YouTube - KayaxTV. Każda piosenka będzie dostępna do odsłuchu przez 24h!

Zobaczcie też trzeci epizod zapowiedzi albumu, w którym Smolik opowiada o pracy w studio nad utworami.

"Dziewięć piosenek, na dziewięć dni do premiery. Każdego dnia inna. Odliczamy! Słuchajcie, oceniajcie, komentujcie, płyńcie z nami." - mówi Andrzej Smolik.

Odsłuch piosenek dostępny na kanale KayaxTV:

Zamów album z autografami (+bonus): http://bit.ly/1hfrMVz
Preorder iTunes: http://apple.co/1X3qBZE

Smolik / Kev Fox Facebook:
więcej

Teledysk: KRÓL - Za nimi

Opublikowano: 14.10.2015Przedstawiamy teledysk do utworu "Za nimi"! Utwór pochodzi z drugiej solowej płyty KRÓLA "Wij", która ukazała się nakładem Kayaxu w tym roku.

Posłuchaj też remixu "Za nimi" w wykonaniu duetu Ptaki:

Limitowany, numerowany winyl dostępny w naszym sklepie:

Najbliższe koncerty:
16.10 Hormon / Szczecin
17.10 Cafe Kulturalna / Warszawa

więcej

Smolik / Kev Fox - trasa koncertowa

Opublikowano: 08.10.2015"To dla mnie jedna z najpiękniejszych części tej pracy" - mówi o koncertach Kev Fox w drugim video zapowiadającym wspólny album Smolika i Keva Foxa zatytułowany "Smolik / Kev Fox". Premiera albumu już 23 października, a dzień wcześniej, 22 października koncertem promocyjnym w warszawskim barze Studio rozpocznie się trasa koncertowa promująca ich wspólny album.

Kev Fox:
5 years ago we had the idea to work together, 2 years ago we started writing the songs, 1 year ago we started the initial recording sessions and in 2 weeks she will be released. I really cant wait to play these songs live to you all during our upcoming tour. See you all very soon!!

Smolik:
Ostatni rok to setki wspólnych spotkań, wiele uniesień i wiele zwątpień. Za chwilę nasz wspólny album, z którego jesteśmy dumni. Mamy nadzieję, że go polubicie. Nagrania już za nami. Teraz przyszedł czas na koncerty. Nie możemy się doczekać! Do usłyszenia!

TRASA KONCERTOWA SMOLIK / KEV FOX

22.10 Warszawa, Bar Studio
23.10 Trójka, Off Sesja

18.11 Bydgoszcz
19.11 Szczecin, Sala Opery
20.11 Poznań, Blue Note
21.11 Gdańsk, Teatr Szekspirowski
2.12 Wrocław, Stary Klasztor
3.12 Łódź, Scenografia
4.12 Katowice, Hipnoza
5.12 Kielce, Bohomass
6.12 Kraków, Studio
10.12 Toruń, Lizard King

Szczegóły koncertów i informacja o biletach:
więcej

Winyl "Kayah & Royal Quartet" już dostępny!

Opublikowano: 06.10.2015

item
Specjalna dwupłytowa limitowana edycja albumu na winylu z autografem!

Po pięciu latach od wydania albumu Kayah & Royal Quartet, dostępna jest specjalna limitowana edycji albumu na winylu!

Album zawiera dodatkowo 3 utwory bonusowe, które nie były zamieszczone na CD. To utwory: Fever, Twoja dłoń i Trudno kochać. Do winyli dołączony jest kod do ściągnięcia całego materiału w WAV.

Kayah & Royal Quartet – to absolutnie wyjątkowy i nowatorski projekt łączący akustyczne, klasyczne brzmienie kwartetu smyczkowego z popowym repertuarem jednej z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. To efekt współpracy wyjątkowej wokalistki, z uznanym na całym świecie kwartetem Royal Quartet czego owocem jest wspaniała, emocjonalna i niezwykle nastrojowa płyta, na której osobiste i emocjonalne teksty Artystki nabierają jeszcze większej głębi i nastrojowości, dzięki wyjątkowym aranżom na kwartet smyczkowy.

A1. Kwartesencja / Za blisko
A2. Prośba do twoich ust
A3. Testosteron

B1. Tabakiera
B2. Libertango
B3. Jestem kamieniem
B4. Bursztynowa wieża

C1. Wiosna przyjdzie i tak
C2. Do diabła z przysłowiami
C3. Jak liść
C4. 100 lat młodej parze

D1. Lume
D2. Fever
D3. Twoja dłoń
D4. Trudno kochać

Zamów winyl z autografem: http://bit.ly/KayahRoyal2LP
więcej

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Najnowsze wydawnictwa

WATAHA
Karolina Czarnecka - Cud
Natalia Przybysz
Jak Malować Ogień
Mery Spolsky
DEKALOG SPOLSKY
Kroki
Controlled Chaos

Wybrane wydawnictwa

Natalia Przybysz
Jak Malować Ogień [winyl]
Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej [książka]
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR