Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

"Cienie: Eurydyka mówi." - kolejne spektakle

Opublikowano: 16.09.2014

item
"Cienie: Eurydyka mówi." z udziałem Katarzyny Nosowskiej powraca na deski Teatru IMKA na 3 spektakle - codziennie od środy 16 września do piątku 18 września!

Bilety do kupienia na www.teatr-imka.pl
więcej

Maria Peszek - koncerty!

Opublikowano: 10.09.2014

item
Po sukciesie płyty JEZUS MARIA PESZEK i 3 tras koncertowych jakie Artystka po jej premierze zagrała, po około 90 koncertach i nagranej w tym czasie płycie “live”, przyszedł czas na zasłużony odpoczynek i przerwę. Teraz po ponad półrocznej nieobecności charyzmatyczna Maria Peszek wraz ze swoim mistrzowskim zespołem wraca na polskie sceny klubowe i ponownie koncertuje.

Tym razem na koncertach usłyszymy bardziej przekrojowy materiał, coś starego, coś pożyczonego, coś innego, znając Marię, na pewno nie obejdzie się bez niespodzianek. Jedyne czego można być pewnym, to że będą to koncerty pełne emocji i energii, jak sama Artystka mówi: “To niesamowite uczucie, gdy stoisz na scenie i widzisz takie żywiołowe reakcje, kiedy ludzie śpiewają głośniej niż ty. Taki emocjonalny odbiór publiczności pokazuje, że to co robię ma sens. Jeśli otrzymuję tak olbrzymi odzew z tamtej strony, to wiem, że warto było się narażać, znosić ataki i iść własną drogą”. Bo Marię Peszek można kochać albo nienawidzieć, ale nie można pozostać obojętnym. To po prostu trzeba zobaczyć.

NAJBLIŻSZE KONCERTY:
18.10 – WARSZAWA / OCH TEATR x2
19.10 – POZNAŃ / ESKULAP
23.10 – WROCŁAW / ETER
24.10 – ZIELONA GORA / KAWON
26.10 – GDAŃSK / PARLAMENT
14.11 – KRAKÓW / STUDIO
15.11 – ŁÓDŹ / WYTWÓRNIA
06.12 – KATOWICE / MEGA CLUB
więcej

Dziś premiera "Brzasku" Skubasa!

Opublikowano: 09.09.2014

item
Dzisiaj ma premierę druga płyta Skubasa zatytułowana „Brzask”. Jego debiutancki album „Wilczełyko“ z 2012 roku został okrzyknięty odkryciem na polskiej scenie muzycznej. Piosenka „Linoskoczek“ przez wiele tygodni utrzymywała się w czołówce Trójkowej Listy Przebojów, sam Artysta otrzymał dwie nominacje do Fryderyków 2013, zagrał kilkadziesiąt koncertów, w tym największe polskie festiwale (Open’er, Orange Warsaw Festival, Jarocin, Przystanek Woodstock)
Najnowszą płytę promuje singiel „Nie mam dla ciebie miłości”, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem fanów i stacji radiowych.


Album do kupienia w:

Kliknij 'więcej', aby dowiedzieć się szczegółów!


więcej

Hey - jesień ponownie bez prądu

Opublikowano: 02.09.2014

item
Hey rusza w drugą część trasy Unplugged 2014. Po ponad 5 latach od ogromnego sukcesu pierwszej trasy Unplugged i 7 latach od wydania albumu z serii MTV Unplugged, który zyskał status potrójnej platyny oraz został nagrodzony w 2008 roku trzema Fryderykami – HEY ponownie zagra swój materiał w wersji akustycznej. Na potrzeby tej wyjątkowej trasy skład zespołu zostanie poszerzony o doborowe grono  muzyków.  Na scenie pojawi się sekcja dęta, gitary z różnych stron świata, sitar i inne  instrumenty. Na repertuar złożą się zarówno starsze doskonale znane słuchaczom utwory zarejestrowane na koncercie HEY MTV  Unplugged jak i te najpopularniejsze z dwóch ostatnich albumów tj; "Miłość!, Uwaga!, Ratunku!, Pomocy!" oraz "Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan". Wiosenna część trasy była  sukcesem  - bilety na wszystkie koncerty zostały wyprzedane, a w Krakowie grupa wystąpiła dwukrotnie.

W 2007 roku,  Hey zagrał jako drugi w Polsce, po Kayah, wyjątkowy koncert z serii MTV Unplugged. Ich występ zaskoczył zarówno fanów, jak i sceptyków. Rewelacyjne nowe aranże, wykonanie i zaproszeni goście – Agnieszka Chylińska, Czesław Mozil i  Jacek „Budyń” Szymkiewicz z Pogodno - złożyły się na niezapomniany show. Kultowy występ był impulsem do wyruszenia w 2008 roku w trasę Unplugged, która obejmowała całą Polskę i pomimo bardzo wysokich cen biletów okazała się strzałem w 10. Na scenie oprócz podstawowego składu pojawiły się skrzypce, wiolonczela, instrumenty dęte i klawiszowe, a nawet lira korbowa.MTV Unplugged, czyli bez prądu, to projekt, który od ponad dwudziestu lat cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Od 1989 roku, kiedy to pierwszy raz stacja telewizyjna zorganizowała tego typu koncert, w Unplugged wystąpiły takie gwiazdy jak Nirvana, Oasis, The Cure, Eric Clapton czy Pearl Jam, udowadniając, że akustyczne dźwięki mogą mieć więcej energii niż niejedna gitara elektryczna.

Daty jesiennych koncertów HEY Unplugged:

04.10 – Rzeszów, Filharmonia Podkarpacka
05.10 – Warszawa, Filharmonia Narodowa
12. 10 – Zabrze, Dom Muzyki i Tańca
13.10 – Poznań, Teatr Wielki
14.10 – Białystok, Opera i Filharmonia Podlaska
17.10 – Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

więcej

Najświeższy projekt Kayah i Andrzeja Piasecznego

Opublikowano: 01.09.2014

item
Jedna z najbardziej charyzmatycznych, wszechstronnych polskich wokalistek i artysta, którego każda kolejna płyta zaskakuje i podbija serca słuchaczy pracują razem. Kayah i Andrzej Piaseczny spotkali się w studio, aby wykonać jeden z przebojów wszechczasów. Jaki? Utwór niebawem pojawi się w mediach. Możemy jedynie dodać, że aranżację przygotował Andrzej Smolik. Szczegóły wkrótce.
więcej

Oglądaj na żywo finałowy koncert Męskiego Grania w Żywcu!

Opublikowano: 28.08.2014Już w ten piątek - 29 sierpnia - odbędzie się finałowy koncert Męskiego Grania w Amfiteatrze pod Grojcem w Żywcu!

Koncert jest już wyprzedany, ale wszystkich zapraszamy na transmisję na żywo dostępną w piątkowe popołudnie pod adresem www.live.zywiec.com.pl
więcej

Zapowiedź drugiej płyty Skubasa!

Opublikowano: 14.08.2014We wrześniu tego roku ukaże się druga płyta Skubasa zatytułowana „Brzask”. Jego debiutancki album „Wilczełyko“ z 2012 roku został okrzyknięty odkryciem na polskiej scenie muzycznej. Piosenka „Linoskoczek“ przez wiele tygodni utrzymywała się w czołówce Trójkowej Listy Przebojów, sam Artysta otrzymał dwie nominacje do Fryderyków 2013, zagrał kilkadziesiąt koncertów, w tym największe polskie festiwale (Open’er, Orange, Jarocin)
Najnowszą płytę promuje singiel „Nie mam dla ciebie miłości”, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem fanów i stacji radiowych.

Na album składa się 10 piosenek zaśpiewanych po polsku - wszystkie są kompozycjami Skubasa. W nagrywaniu albumu Artysta postawił na autentyczność – zależało mu bardzo na uchwyceniu emocji, które towarzyszyły mu podczas komponowania, na tym by nagrania były szczere.  Oszczędna, surowa wręcz produkcja, użycie ścieżek nagranych w domowym studio, osobiste teksty – to wszystko sprawia, że piosenki z „Brzasku” wyciągają na światło dzienne najskrytsze emocje Skubasa.

Najnowszy album Skubasa zdobi wyjątkowa oprawa graficzna. Podobnie jak przy poprzedniej płycie, Skubas zaprosił do współpracy Przemka „Sainera” Blejzyka, który ma już mocno ugruntowaną pozycję w polskim Street Art’cie. Spod jego ręki wyszedł charakterny jastrząb, będą symbolem najnowszego krążka Skubasa.

SKUBAS to artysta niepokorny i zadziorny. Jest kompozytorem, gitarzystą i wokalistą o pięknej i niepowtarzalnej barwie głosu. Ceniony za autentyczność, prostotę i talent do tworzenia niebanalnych piosenek.
więcej

Patrick The Pan w Offensywie i koncert w Warszawie!

Opublikowano: 08.08.2014Zapowiada się bardzo ładny weekend z Patrick the Pan - już w ten piątek o 22:00 wystąpi na żywo z zespołem w Offensywie Piotra Stelmacha w Trójce, a w niedzielę o 20:30 w Niedorzeczni 500od1500 w Warszawie. Zapraszamy!
więcej

Nakręć teledysk Artura Rojka lub Skubasa!

Opublikowano: 28.07.2014

item
Nikt nie czeka na Wasze filmy? Mamy dla Was dobrą wiadomość. Wszyscy czekają na Wasze teledyski! Dołącz do grupy teledyskowej KAYAX pracującej nad klipem do utworu (do wyboru) Artura Rojka „Czas, który pozostał” lub „Brzask” Skubasa na Plenerach Film Spring Open. Klip zrealizowany na Plenerach ma szansę stać się oficjalnym teledyskiem i będzie mieć ogólnopolską promocję KAYAX!

Więcej informacji - kliknij 'więcej' lub przejdź na stronę www.filmspringopenair.eu
więcej

Brodka i Tomasz Stańko - "Wolność w Sierpniu"

Opublikowano: 23.07.2014

item
Brodka będzie gościem Tomasza Stańko na specjalnym koncercie "Wolność w Sierpniu" z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Koncert odbędzie się w tę sobotę, 26 lipca o godz. 21:00 w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Więcej informacji na www.1944.pl
więcej

Akcja "Zwrotka Żywca" z Artystami Kayaxu

Opublikowano: 18.07.2014

item
Ruszyła akcja "Zwrotka Żywca"! Możecie napisać swoją zwrotkę singla "Elektryczny", a zaśpiewają ją m.in. Marek Dyjak, Skubas, Smolik, Katarzyna Nosowska, czy Krzysztof Zalewski! Musicie tego spróbować!

Akcja dostępna pod adresem www.zwrotka.meskiegranie.pl
więcej

Nosowska gościem Grabaża w Jarocinie!

Opublikowano: 17.07.2014

item
Katarzyna Nosowska będzie jutro, tj. w piątek 18 lipca gościem Grabaża podczas specjalnego koncertu "Grabaż 30" będącego okazją do podsumowania 30 lat działalności scenicznej Krzysztofa Grabaża Grabowskiego! więcej

Dyjak i Dudziak na Jazzbląg Festiwal 2014!

Opublikowano: 16.07.2014

item
Już jutro, 17 lipca w czwartek o godz. 19:00 na Jazzbląg Festiwal wystąpi Marek Dyjak a w piątek 18 lipca, również o 19:00, Urszula Dudziak!
Zapraszamy!

Więcej informacji na www.jazzblag.galeria-el.pl
więcej

Głosujmy na Skubasa!

Opublikowano: 15.07.2014Krzysztof Kosedowski poleca głosować na "Nie mam dla ciebie miłości" na Liście Przebojów Trójki! Głosy można oddawać TUTAJ.
więcej

Pierwszy koncert Męskiego Grania!

Opublikowano: 11.07.2014Już w sobotę 12 lipca odbędzie się pierwszy koncert Męskiego Grania, na którym wystąpi m.in. Skubas, Artur Rojek, BRODKA oraz Smolik jako lider Męskie Granie Orkiestra!

Start o 16:00 w Ogrodach Muzeum Archeologicznego przy ul. Senackiej 3.
więcej

Letni Express 9 lipca w Warszawie!

Opublikowano: 30.06.2014

item
Zapraszamy na Letni Express!

Dla tych wszystkich, którzy chcą ciekawie spędzić letni wieczór w Warszawie mamy koncertową propozycję. Na jednej scenie wystąpią najciekawsi polscy artyści: Brodka, Katarzyna Nosowska, Kayah, Smolik, Dagadana i Atom String Quartet. Każdy z wykonawców zagra krótki set. Showcase'owa formuła oznacza stuprocentową mobilizację na scenie: ograniczony czas występu, szybkie przepinki. Tutaj liczy się przede wszystkim warsztat muzyczny, profesjonalizm i stalowe nerwy. To nie lada wyzwanie. Przyjdź, sprawdź, posłuchaj najlepszych!

Data: 09.07.2014
Miejsce: Palladium, ul. Złota 9, Warszawa
Start: 19:00 / otwarcie drzwi 18:00
Bilety: przedsprzedaż 40 zł, w dniu koncertu 45 zł Dostępne w kasie klubu oraz w internetowych sieciach sprzedaży
więcej

Kayah i Idan Raichel - niezwykła muzyczna kolaboracja

Opublikowano: 24.06.2014

item
Takiego koncertu jeszcze nie było, po raz pierwszy na scenie Europejskiego Stadionu Kultury wspólnie zagrają Kayah i Idan Raichel - izraelski muzyk, międzynarodowa gwiazda muzyki World. więcej

Artyści Kayaxu na letnich festiwalach!

Opublikowano: 12.06.2014


Zapraszamy na letnie festiwale muzyczne, podczas których będziecie mieli okazję zobaczyć koncerty Artystów Kayaxu! Poniżej pełna lista festiwali i koncertów! Zapraszamy!

Warsaw Orange Festival - Stadion Narodowy w Warszawie
14.06 Skubas

Life Oświęcim Festival - Stadion MOSiR Oświęcim
26.06 Skubas

Europejski Stadion Kultury - Stadion Miejski Rzeszów
27.06 - Kayah & Idan Raichel

Open'er Festival - Gdynia - Lotnisko Gdynia-Kosakowo
05.07 Artur Rojek

Jazzbląg Festiwal - Centrum Sztuki Galerii El w Elblągu
18.07 - Urszula Dudziak

Jazz na Starówce - Rynek Starego Miasta w Warszawie
19.07 - Urszula Dudziak

Przystanek Woodstock - Kostrzyn nad Odrą
1.08 Skubas

OFF Festival - Katowice - Dolina Trzech Stawów
03.08 Artur Rojek
03.08 Patrick The Pan

Męskie Granie
12.07 Kraków (Ogrody Muzeum Archeologicznego) - Artur Rojek, BRODKA, Skubas
19.07 Poznań (Stara Gazownia) - Artur Rojek, BRODKA
02.08 Warszawa (Fort Bema) - SMOLIK, Nosowska, Dyjak (gościnnie)
23.08 Wrocław (Pergola) - BRODKA, SMOLIK, Patrick The Pan (gościnnie)
29.08 Żywiec (Amfiteatr pod Grojcem) - BRODKA, Krzysztof Zalewski, Skubas

GoodFest Dębica - Stadion Miejski w Dębicy
30.08 BRODKA

Olsztyn Green Festival - Plaża miejska nad Jeziorem Krzywym w Olsztynie
06.09 HEY, Kayah, Artur Rojek
więcej

Singiel Męskie Granie 2014!

Opublikowano: 06.06.2014Tym razem bodziec do ewolucji w muzyce dał Smolik, który wraz z BRODKĄ, Dawidem Podsiadło, Olafem Deriglasoffem, Piotrem EMADE Waglewskim, Michałem Sobolewskim, Krzysztofem „ZALEF” Zalewskim, Michałem „FOX” Królem, Miłoszem Pękalą oraz Łukaszem Korybalskim stworzył wyjątkową mieszankę stylów łamiącą muzyczne bariery i stereotypy. W koncertowym składzie 10 muzycznych osobowości wystąpi razem na jednej scenie podczas koncertów Męskiego Grania.

Specjalnie na tegoroczną edycję Męskiego Grania jako Męskie Granie Orkiestra.

Za muzykę singla "Elektryczny" odpowiada Andrzej Smolik, a za tekst piosenki Katarzyna Nosowska.
więcej

Artur Rojek - premiera teledysku "Syreny" i Złota Płyta!

Opublikowano: 05.06.2014Przedstawiamy nowy teledysk Artura Rojka do utworu "Syreny", który jest drugim singlem z jego pierwszej solowej płyty.

Z największą przyjemnością informujemy, że album "Składam się z ciągłych powtórzeń" uzyskał status Złotej Płyty! Serdecznie gratulujemy Arturowi, producentowi albumu Bartkowi Dziedzicowi, oraz dziękujemy dystrybutorowi płyty - spółce Agora S.A.

Oficjalne wręczenie Złotej Płyty odbędzie się na koncercie Artura Rojka z zespołem 7 czerwca o godz. 17:00 w Warszawie na 8. Pikniku Kulturalnym Co Jest Grane w Królikarni (ul. Puławska 113a). Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

scenariusz: Tomasz Gliński / Małgorzata Makowska
reżyseria, zdjęcia, montaż: Tomasz Gliński
obsada: Tomas Lemarquis, Małgorzata Makowska, Marzena Pokrzywińska, Artur Rojek
scenografia, stylizacja: Małgorzata Makowska
wizaż: Kamila Bukowska
mistrz oświetlenia: Maciek Gamdzyk
asystent reżysera: Marcin Klinger
asystent kamery: Adam Mrożek
zdjęcia podwodne: Aquafilm
kierownik produkcji: Wojciech Skiba
produkcja: Kayax / Papaya

podziękowania dla: Heliograf i Xantus
więcej

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Najnowsze wydawnictwa

Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej
Patrick The Pan
trzy.zero
Sistars - Siła Sióstr [winyl]
Sistars - Siła Sióstr
Barbara Wrońska
Dom z ognia

Wybrane wydawnictwa

Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR
Paulina Przybysz
Chodź Tu