Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Znamy datę premiery i okładkę albumu Smolik / Kev Fox!

Opublikowano: 02.10.2015

item
Przedstawiamy okładkę wspólnego projektu Smolik i Keva Foxa! Premiera albumu "Smolik / Kev Fox" już 23 października.

Zobaczcie teaser, w którym Smolik i Kev Fox opowiadają o swojej współpracy.


Dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych. Poznali się pięć lat temu na koncercie w Warszawie i natychmiast zamknęli się na klika dni w studiu, żeby dać upust wzajemnym fascynacjom muzycznym. W efekcie powstał  utwór L.O.O.T., który znalazł się na „4” SMOLIKA.

Postać Keva Foxa jest wciąż otoczona aurą tajemniczości, co ma swoje źródło w charakterystyce komponowanej przez niego muzyki. Zważywszy na częstotliwość z jaką Kev Fox występuje w naszym kraju, nietrudno o stwierdzenie, iż Brytyjczyk upodobał sobie polską publiczność. Współpraca ze Smolikiem przy nagrywaniu utworu “L.O.O.T." tylko pomogła mu w kreowaniu własnej przestrzeni na naszym rodzimym rynku muzycznym. Obecnie KEV FOX i SMOLIK pracują nad wspólną płytą sygnowaną ich nazwiskami. Premiera jesienią. Pierwszy singiel to utwór  „RUN”. Misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie, niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal FOXA przeciwstawiony minimalistycznemu brzmieniu gitary, i tak charakterystycznemu brzmieniu instrumentów wszelkich, za które odpowiada SMOLIK.

Koncert premierowy odbędzie się 22 października w warszawskim barze Studio. Bilety w sprzedaży od poniedziałku!

Zamów preorder z autografem: http://bit.ly/1hfrMVz

Smolik / Kev Fox Facebook: https://www.facebook.com/SmolikKevFox
więcej

PREMIERA: Zakopower "Drugie pół"

Opublikowano: 24.09.2015

item
Jutro, w piątek 25 września, ma swoją premierę nowy album Zakopower "Drugie pół"!

„Drugie pół” to czwarty studyjny album Zakopower i czwarty nagrany wspólnie z producentem i kompozytorem Mateuszem Pospieszalskim. Zawsze u podstaw twórczości zespołu były ich góralskie korzenie. nie inaczej jest w przypadku najnowszej płyty. Tym razem oprócz podhalańskiej kultury dużą inspiracją dla muzyków była także bogata tradycja polskiej piosenki. W utworach takich jak „Drugie pół“, „Rejna“, czy „Pomnik Nieznanego“ słychać echa przebojów sprzed lat, evergreenów, które królowały na festiwalach w Opolu czy w Sopocie latach 60. I 70. Ta płyta to hołd dla tych, nie tak znowu odległych, czasów, gdy Artystom na scenie towarzyszyła orkiestra, kompozycje oparte były na pięknych melodiach a aranżacje miały rzadko spotykany dzisiaj rozmach.

Zamów album z autografem w naszym sklepzmuzyka.pl: http://bit.ly/1KDwev4

Album dostępny także w:

"Drugie pół" Promomix - posłuchaj: https://youtu.be/NKJQ-PPuZd8
"Tak ma być" Teledysk - zobacz: https://youtu.be/2oe-gEeUot8
"Drugie pół" Teaser #1 - zobacz: https://youtu.be/Tv2WfkP8GMs
"Drugie pół" Teaser #2 - zobacz: https://youtu.be/MywWuqogZFM

Muzyka Podhala miała ogromny wpływ zarówno na twórców muzyki poważnej (Henryk Mikołaj Górecki, Wojciech Kilar) jak i artystów popowych (bracia Zielińscy), piosenki Zakopower to dowód na to, że ta inspiracja jest wciąż żywa…
Pierwsze dźwięki zdradzają, że do nagrania nowego materiału zespół Zakopower nie ograniczył się jedynie do swojego stałego składu (kwartet góralski, perkusja, gitara, bas, trąbka, klawisz). Sebastian Karpiel-Bułecka zaprosił do współpracy swoich kolegów z Atom String Quartet. Do studia weszli w poszerzonym składzie jako Atom String Orchestra. To oni odpowiedzialni są za piękne, szerokie, budujące nastrój brzmienie klasycznych smyków.

Zmian, w porównaniu do albumu Boso jest więcej. Podstawowa to klimat jaki wyłania się z tekstów. W Boso dominowało przemijanie, by nie powiedzieć odchodzenie. Piosenka „Tak ma być“ wprowadza nas do nowej płyty zupełnie innym przesłaniem: „tu jest tak, jak ma być, i ma być tak, jak jest … póki miłość jest w nas”. Za teksty niezmiennie odpowiadają Bartek Kudasik i Sebastian Karpiel-Bułecka.

Delikatnie zmienia się również brzmienie nowego albumu, poza wspomnianą orkiestrą usłyszymy więcej akustycznych instrumentów. Do podstawy, czyli góralskich smyków, dołączają akustyczne gitara i bas.
Piosenki, co słychać w singlowym Tak ma być w dużej mierze oparte są na partiach chóralnych. Chóry, które zazwyczaj tworzą Bartek Kudasik, Wojtek Topa i Józek Chyc, rozbudowane są o żeńskie, góralskie głosy Bodzi Kudasik i Gośki Dzierzęgi. Wspierają ich dodatkowo Mateusz Pospieszalski i Dominik Trębski.
Nowy album z pewnością usatysfakcjonuje licznych fanów Zakopower – zespół nagrał piękne melodyjne piosenki, z mądrymi tekstami. Muzycznie, w porównaniu do wcześniejszych albumów, jest sporo zmian ale cały czas słychać skąd ten zespół się wywodzi.

Album jest bardzo ciekawie i ekologicznie wydany. Opakowanie to zwykły karton makulaturowy uszlachetniony odciśniętą złotą folią na froncie o tyle okładki.


więcej

PREMIERA: Atom String Quartet "Atomsphere"

Opublikowano: 24.09.2015

item
25 września to dzień premiery nowego albumu Atom String Quartet "Atomsphere"!

Trzeci album zespołu Atom String Quartet „Atmosphere” został zarejestrowany w Sali Koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Od wydania poprzedniego krążka, „Places”, nagrodzonego Fryderykiem 2013 w kategorii „Album roku - muzyka jazzowa”, minęły trzy lata, podczas których zespół intensywnie koncertował i miał zaszczyt współpracować z takimi artystami jak: Bobby McFerrin, Gil Goldstein czy Vladyslav „Adzik” Sendecki. Wszystkie te spotkania i muzyczne doświadczenia wpłynęły na artystyczny kształt zarejestrowanego repertuaru.

Zarówno na poprzednich płytach, jak i na tym albumie, znajdują się autorskie kompozycje wszystkich muzyków kwartetu. Nie brakuje żywiołowych improwizacji, z których zespół słynie, ale ogromne znaczenie mają także pojedyncze dźwięki. Źródłem inspiracji były nie tylko różne kultury muzyczne świata, lecz także zdobycze muzyki współczesnej, zwłaszcza minimal music, która dołączyła do palety środków artystycznego wyrazu wykorzystanych w najnowszych utworach zespołu.

"Atomsphere" Promomix - posłuchaj: https://youtu.be/9NC4Ep0ZkW8

Zamów album z autografem w naszym sklepzmuzyka.pl: http://bit.ly/1Lh8k2Z

Album dostępny także w:

Atom String Quartet to wiodący polski zespół jazzowy oraz jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych na świecie. Od momentu zdobycia Grand Prix XIII Bielskiej Zadymki Jazzowej, „tych czterech najsympatyczniejszych rzępajłów z siłą rażenia adekwatną do nazwy zespołu” (jak określił członków zespołu Jan „Ptaszyn” Wróblewski), stale gości na największych europejskich festiwalach muzycznych, m.in.: Berliner Jazztage, Jazz Baltica, Leipziger Jazztage, Festival Veranos de la Villa Madrid, Gaume Jazz Festival, Jazz Jamboree, Ethno Jazz Festival czy Solidarity of Arts.
W 2011 roku ukazała się płyta „Fade In”, która zdobyła nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii „Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku”. Kolejny album, „Places”, wydany w 2012 roku nakładem wytwórni Kayax otrzymał Fryderyka w kategorii „Album Roku – Muzyka Jazzowa”. Ponadto Atom String Quartet otrzymał Grand Prix Stowarzyszenia „Melomani” w kategorii Nowa Nadzieja oraz Złote Gęśle na XV Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”.
Zespół współpracował z takimi artystami jak: Bobby McFerrin, Gil Goldstein, Paolo Fresu, Wolfgang Haffner, Christian von Kaphengst, Rupert Stamm, Mathias Haus, Vladislav „Adzik” Sendecki, Leszek Możdżer, Lars Danielsson, Zohar Fresco, Jerzy Maksymiuk, André Ochodlo, Urszula Dudziak, Natalia Kukulska, Marek Moś, Kayah, Aga Zaryan, Janusz Olejniczak, Krzesimir Dębski, Adam Sztaba, Grzech Piotrowski, Krzysztof Herdzin, Józef Skrzek, a także zespołami: AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, Elbląska Orkiestra Kameralna, World Orchestra Grzecha Piotrowskiego, Sinfonia Viva, Kapela Góralska Sebastiana Karpiela Bułecki oraz Motion Trio.

Atom String Quartet tworzą skrzypkowie: Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński, altowiolista – Michał Zaborski oraz wiolonczelista – Krzysztof Lenczowski.
więcej

Festiwal Młodych Talentów 2015

Opublikowano: 18.09.2015

item
Finał 9. edycji Festiwalu Młodych Talentów: dwa dni atrakcji dla miłośników polskiej muzyki

Przesłuchania konkursowe, ogłoszenie zwycięzcy, prezentacje muzyczne, animacje kulturalne i wystawy – to program tegorocznej edycji szczecińskiego Festiwalu Młodych Talentów – Nowa Energia. Wspólnym mianownikiem jest młoda i nieprzeciętna muzyka.

Szczeciński Festiwal Młodych Talentów to jeden z najważniejszych przeglądów muzycznych w kraju – mówi Anna Lemańczyk, dyrektor organizującej festiwal Szczecińskiej Agencji Artystycznej – Profil festiwalu od lat akcentuje inteligentne, ambitne i zaskakujące oblicze polskiej muzyki. Każdego roku staramy się dodać elementy podnoszące jego atrakcyjność. W zeszłym roku podjęliśmy współpracę z Katarzyną Nosowską jako dyrektorem programowym i wytwórnią Kayax. W tym poszerzamy program festiwalu o Strefę Nowej Energii, ukazującą rozmaite aktywności artystyczne inspirowane muzyką. A przyszłoroczna 10. edycja zyska jeszcze szerszy wymiar.

Finał rozpocznie się już w piątek o godz. 16:30 w szczecińskim Klubie Hormon. Przed jury z Katarzyną Nosowską na czele wystąpi dziesięciu wykonawców wyłonionych spośród zgłoszeń przesłanych z całego kraju: Bemine (Warszawa), Bovska (Warszawa), Felix the Baker (Poznań), The Fluorescence (Kraśnik), Mel Tripson (Lublin), OHO!KOKO (Szczecin), Okryjbida (Szczecin), Panie (Łódź), Sayes (Tarnów) i Tsar (Szczecin). Trzech z nich otrzyma finałowe nominacje, lecz o tym, który z nich wygra, dowiedzą się podczas sobotniego koncertu w Azoty Arenie.

W festiwalowym jury oprócz Katarzyny Nosowskiej zasiadają także: Paweł Krawczyk (Hey), Piotr Metz (Polskie Radio), Krzysztof Dominik (Kayax) i Przemysław Thiele (Radio Szczecin).

Parogodzinny maraton muzyczny w Arenie wystartuje 19 września o godz. 17:00. Na scenie wystąpią reprezentanci  różnorodnych gatunków muzycznych: Artur Rojek, O.S.T.R. (obaj zdobywcy tegorocznych Fryderyków), Joanna & The Forests,

Agynes B. Marry, Bokka, Stonkatank (zwycięzca ubiegłorocznego FMT). Tuż przed występem Artura Rojka ogłoszony zostanie zwycięzca 9. edycji konkursu. Koncert poprowadzi redaktor radiowy i publicysta muzyczny, Piotr Metz.

Nagrodą główną konkursu jest pakiet promocyjny wytwórni muzycznej Kayax, zawierający wydanie debiutanckiego singla.

Wyróżnieni wykonawcy otrzymają także nagrody finansowe, w tym od Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu za najlepszą twórczość wykonaną w języku polskim.

Program tegorocznej edycji FMT wzbogacony został o Strefę Nowej Energii, prezentującą rozmaite aktywności okołomuzyczne: wywiady, warsztaty, pokaz mody, giełdę płyt, multimedia. W przestrzeni holu i kawiarni Areny zobaczyć będzie można trzy wystawy: „Winylove” - kolekcję 25 najlepszych polskich płyt ostatnich dekad, „30/30” - prezentację 30 najciekawszych okładek polskich płyt minionego roku, oraz wernisaż plakatu muzycznego studentów Akademii Sztuki.

W ramach Strefy funkcjonować będzie punkt informacyjny głównego sponsora FMT, którym jest EcoGenerator. W punkcie będzie można zdobyć wiedzę na temat jednej z najważniejszych obecnie dla Szczecina inwestycji, jaką jest budowa Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Dla miłośników portali społecznościowych na czas koncertu w Arenie uruchomiony zostanie bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi pod nazwą „WyPass@fmt_nowaenergia”. Użytkownicy Instagrama będą mogli wziąć udział w zorganizowanym dla nich konkursie on-line.

Wstęp na przesłuchania w Klubie Hormon jest bezpłatny. Bilety na koncert w Azoty Arenie w cenie 60 zł. Szczegółowe informacje o programie festiwalu, punktach sprzedaży biletów i akredytacjach znajdują się na stronie www.festiwalmlodychtalentow.pl

Organizatorem festiwalu jest Szczecińska Agencja Artystyczna, sponsorem głównym – EcoGenerator www.ecogenerator.eu
więcej

Zapowiedź albumu Atom String Quartet "Atomsphere"

Opublikowano: 17.09.201525 września ma swoją premierę nowy album Atom String Quartet "Atomsphere"! Posłuchajcie specjalnego promomixu wydawnictwa.

Już teraz możecie zamówić album z autografami: http://bit.ly/1Lh8k2Z

W niedzielę 20 września o godzinie 18:00 w PROM Kultury Saska Kępa odbędzie się przedpremierowy koncert Atom String Quartet z materiałem z albumu "Atomsphere". Zapraszamy!
więcej

Trasa koncertowa: Kayah Kamień 20-lecie płyty

Opublikowano: 16.09.2015

item
“Kamień” to wyjątkowa płyta dla bardzo wielu osób, fani Kayah często o niej mówią, wspominają i jest im szczególnie bliska. To z myślą o nich w 20 lat od wydania płyty zorganizowana została duża trasa koncertowa.

Album „Kamień” to pierwsza autorska płyta Kayah, wydana w listopadzie 1995 roku. Zawiera tak znane utwory jak „Fleciki”, „Nawet deszcz”, „Santana”, „Jestem kamieniem”, czy „Jak liść”. Kayah zdobyła dzięki niej swoją pierwszą statuetkę Fryderyka dla Najlepszej Wokalistki Roku (1995). Od tego albumu zaczęła się wielka kariera wokalistki.

Droga artystki do "Kamienia" nie była łatwa, przez wiele lat Kayah była jedną z najbardziej rozchwytywanych chórzystek, była numerem jeden drugiego planu. Wcześniejsze przejścia, niekorzystnie podpisany pierwszy kontrakt płytowy, spowodowały zablokowanie możliwości wydania autorskiego albumu. A ten dojrzewał, powoli wraz ze zdobywanymi doświadczeniami artystycznymi i życiowymi. Jedną z  osób, które wtedy wspierały Kayah był Grzegorz Ciechowski  - to jemu jako pierwszemu Kayah grała swoje piosenki, jedna z nich "Jak liść" znalazła się na płycie "Republika bez prądu" (1993). Jeszcze zanim "Kamień" ujrzał światło dzienne, Kayah z tą piosenką zdobyła Bursztynowego Słowika na festiwalu Sopot'95. W 1995 roku na polskiej scenie muzycznej królował rock, pojawienie się tak odmiennej muzycznie płyty jak "Kamień" łączącej soulowe i jazzowe i czarne brzmienia było ogromnym ryzykiem. A jednak się udało! Słuchacze pokochali te piosenki i ich autorkę, docenili jej oryginalność, talent i szczerość i trwają przy niej nieprzerwanie od 20 lat pomimo jej bardzo różnorodnych wyborów artystycznych.

Teraz nadszedł czas na zmierzenie się z przeszłością, ponowne zinterpretowanie utworów napisanych przez Artystkę na początku kariery i odświeżenie brzmień, które spowodowały, że Kayah stała się rozpoznawalną Artystką i pozyskała rzeszę wiernych fanów.

Na koncertach, nie zabraknie także późniejszych przebojów Artystki, w nowych, zaskakujących aranżacjach. Do projektu, Kayah zaprosiła wybitnych muzyków, którzy towarzyszyć jej będą podczas jesiennych i zimowych koncertów w całej Posce.

Cytat z recenzji płyty “Kamień”

“Po przedwczesnych debiutach innych pań, otrzymaliśmy pierwszą autorską płytę Kayah, debiut późny, lecz dojrzały, poparty i doświadczeniem i osobowością - najlepszy polski album wokalistki śpiewającej pop. (...) Dzięki Kayah polski pop po raz pierwszy stał się muzyką 'do przodu'. Jej pełne emocji interpretacje wokalne mogą się podobać, lub nie - taka jest cena za ujawnienie przez artystę rąbka intymności, ważne, że Kayah potrafi i ma śmiałość robić coś takiego. No i proszę, "Kamień" okazał się bardziej kobiecy, niż inne dosłowne deklaracje. Wszystkie nasze śpiewające panie powinny grzecznie dygnąć  przed Kayah i poprosić ją o korepetycje"
Rafał Księżyk (Playboy, 1995)

05.11.2015 / Toruń / Sala Wielka Dwór Artusa
15.11.2015 / Poznań / Centrum Kongresowo Dydaktyczne
20.11.2015 / Łódź / Klub Wytwórnia
22.11.2015 / Częstochowa / Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana
28.11.2015 / Kraków / Kijów Centrum
04.12.2015 / Warszawa / Klub Stodoła
16.01.2016 / Gdańsk / Stary Maneż
18.01.2016 / Katowice / NOSPR
11.02.2016 / Białystok / Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki
27.04.2016 / Szczecin / Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
Wkrótce kolejne miasta i daty!

Szczegóły koncertów i informacje o biletach na www.facebook.com/kayah.official
więcej

Zapowiedź nowego albumu Zakopower "Drugie pół"

Opublikowano: 15.09.2015Przygotowaliśmy dla Was specjalny interaktywny promomix nowego albumu Zakopower "Drugie pół"! Premiera albumu już 25 września!

Zamów album z autografem: http://bit.ly/1KDwev4

Możecie zobaczyć też teasery video zapowiadające album:


więcej

Koncert Zabrockiego na Placu Defilad

Opublikowano: 10.09.2015

item
Wszyscy cię denerwują i nie możesz się z nikim dogadać?
Lęk i gniew to twoje główne nastroje?
Mamy coś dla Ciebie!
Przyjdź w sobotę 12 września na koncert promocyjny ZABROCKIEGO, który wyśpiewa materiał ze swojej debiutanckiej płyty: "1+1=0".

Zabrocki zaśpiewa swoje smutne piosenki w ramach imprezy SADDEST DISCO in TOWN. Gościem specjalnym będzie m.in. Katarzyna Nosowska.

Przed koncertem o godz. 21:30 zostanie wyświetlony teledysk do piosenki Zabrockiego:
" Czemu wciąż jest czwartek" w reżyserii Barbary Kaniewskiej.

Zabrocki "Czemu wciąż jest czwartek" feat. K. Nosowska: http://bit.ly/1EQ2ed7

Data:12 września
Miejsce: barStudio/pl.Defilad
Godzina: od 22:00 do ostatniej łzy

Wydarzenie na Facebook:
więcej

Koncert Króla "Made in Polska" w TVP2

Opublikowano: 08.09.2015

item
W sobotę 12 września o godzinie 00:20 w TVP2 zostanie wyemitowany koncert Króla z cyklu "Made in Polska"!

Zobacz fragment koncertu:

Szczegóły koncertu na Facebook:
więcej

Premiera albumu Zabrockiego "1+1=0"

Opublikowano: 04.09.2015

item
Debiutancki album Zabrockiego zatytułowany "1+1=0" ma swoją premierę już jutro, w piątek 4 września! Na albumie gościnnie pojawili się m.in. Katarzyna Nosowska, Czesław Mozil, czy Barbara Wrońska. Album zapowiadały single "Boję się" i "Herbu Warkoczyk".

Zapraszamy na koncert promocyjny Zabrockiego 12 września (sobota) o 22:00 na Placu Defilad w Warszawie.


Marcin Zabrocki jest na polskiej scenie muzycznej od wielu lat. Przez ten czas grał w cenionych składach big beatowych Mordy, Pogodno i BiFF. Znacząco przyczynił się do powstania ostatniej studyjnej płyty zespołu Hey: Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan. Współpracował m.in. z Katarzyną Nosowską, Markiem Dyjakiem, Robertem Brylewskim czy Mister D. Komponuje muzykę teatralną i filmową, nieustanie poszukuje nowych środków wyrazu jako improwi-zator i twórca instalacji elektroakustycznych.

1+1=0 to wzór na sumę niespełnionych obietnic. Zapis spotkania dwóch potencjałów, których synteza nie rodzi nowych wartości.
W warstwie lirycznej płyta jest rejestracją stanów, jakie wywołują ponadprzeciętnie intensywne relacje międzyludzkie: lęku, gniewu, ale i beztroskiej radości. W warstwie muzycznej płyta zaskakuje boga-tym instrumentarium, zachowując przy tym przejrzystość kompozycji.

Gościnnie usłyszeć możemy Katarzynę Nosowską, Czesława Mozila, Barbarę Wrońską (Pustki), Belę Komoszyńską (Sorry Boys) oraz Joannę Halszkę Sokołowską (Der Father).

Marcin jest dla mnie jak najcenniejszy nauczyciel. Wszedł w łono zespołu Hey i wywołał silne skurcze, co zaowo-cowało wspólną płytą i serią poruszających przemyśleń. Zawsze wiedziałam, że troszkę marnotrawi swój talent, zasilając szeregi przeróżnych zespołów. Jego płyta jest niepodlegającym dyskusji dowodem na słuszność tej teo-rii. Znakomita!
Katarzyna Nosowska

Marcin jest w moim odczuciu muzycznym dzikusem. Piekielnie zdolnym. Sprawia wrażenie jakby granie było jego przedłużeniem. W muzyce jest naturalny i nie stara się być w tym ładny. Jego przekaz jest dość niewygodny, przez to szczery do bólu. Chciałabym z nim kiedyś zagrać.
Barbara Wrońska (Pustki)

Marcin Zabrocki, niezwykły facet. Wielka wrażliwość muzyczna. Do tej pory kompan wielu legendarnych kapel. Czekam na wydanie płyty bo wierzę, że będzie to cacko muzyczne na skalę narodową.
Marek Dyjak

Jego cholerny talent mnie powala. Mam poczucie że Marcin zawsze był i będzie. Teraz czas na jego spowiedź.
Czesław Mozil

więcej

Kayah na dwóch koncertach w Hiszpanii!

Opublikowano: 18.08.2015Już w najbliższą niedzielę i poniedziałek Kayah wystąpi na dwóch koncertach w Hiszpanii: razem z Transoriental Orchestra na festiwalu Aste Nagusia w Bilbao i z Barcelona Gypsy Klezmer Orchestra na festiwalu Mas i Mas w Barcelonie!

23 sierpnia / Kayah & Transoriental Orchestra / Aste Nagusia / Bilbao

24 sierpnia / Kayah & Barcelona Gypsy Klezmer Orchestra / Mas i Mas / Barcelona
więcej

Albumy na KayaxTV!

Opublikowano: 14.08.2015

item
Ruszamy z nowym cyklem na KayaxTV!
W każdy poniedziałek zaglądajcie rano na nasz kanał YouTube, na którym będą pojawiać się całe albumy z naszego katalogu. Zaczynamy już po weekendzie!

Subskrybuj KayaxTV: http://bit.ly/SubKayaxTV
więcej

Ankieta: Winyle!

Opublikowano: 11.08.2015


więcej

Nowy klip Skubasa "Kosmos"

Opublikowano: 14.07.2015Przedstawiamy teledysk Skubasa do utworu "Kosmos". To już trzeci, po "Nie mam dla ciebie miłości" i "Wyspie nonsensu" klip promujący ostatni album Artysty pt. "Brzask".

Wakacyjna atmofera, świetna pogoda i malownicze krajobrazy skierowały nas w okolice gminy Opola Lubelskiego.

Ostatni album Skubasa "Brzask" był nominowany do nagrody Fryderyka 2015 w kategorii Alternatywny Album Roku, a "Nie mam dla ciebie miłości" w kategorii Piosenki Roku.

Dziękujemy gminie Opole Lubelskie za wsparcie realizacji teledysku.
więcej

Premiera klipu Hey "Chiński Urzędnik Państwowy"

Opublikowano: 07.07.2015


Przedstawiamy klip zespołu Hey do utwory "Chiński urzędnik państwowy" z ich ostatniego albumu "Hey w Filharmonii. Szczecin Unplugged".

Teledysk nie jest klasycznym koncertowym klipem, a raczej relacją z całego koncertu w szczecińskiej Filharmonii, który był zarejestrowany na albumie "Hey w Filharmonii. Szczecin Unplugged".

Dążenie zespołu do zarejestrowania koncertu Unplugged, zbiegło się z inicjatywą Filharmonii do współtworzenia unikalnego projektu - wydarzenia specjalnego tylko dla tego miejsca.

I tak powstał „HEY w Filharmonii. Szczecin Unplugged“ - to zapis koncertu, na którego repertuar składają się doskonale znane utwory w zupełnie nowych opracowaniach, nowym kontekście i wykonane w nowym miejscu – w zapierającej dech w piersi wyglądem i imponującej warunkami akustycznymi, nagrodzonej prestiżową nagrodą architektoniczną im. Miesa van der Rohe Filharmonii w Szczecinie. Na potrzeby tego koncertu skład zespołu został poszerzony o doborowe grono muzyków Orkiestry szczecińskiej Filharmonii. Szlachetne brzmienie instrumentów orkiestrowych, na których zagrali szczecińscy filharmonicy oraz muzycy towarzyszący zespołowi na koncertach HEY Unplugged, doskonale rozbudowało warstwę muzyczną utworów zespołu. HEY, zanurzony w akustycznym żywiole odkrywa zupełnie nowe muzyczne światy. Większości z utworów zebranych na „HEY w Filharmonii. Szczecin Unplugged“ w wersji bez prądu jeszcze nie słyszeliście, żadnego w takim opracowaniu.

Płyta powstała dzięki otwartości i wsparciu Filharmonii w Szczecinie. Projekt jest również współfinansowany ze środków Miasta Szczecin oraz powstał przy wsparciu EcoGeneratora sponsora cyklu ENERGICO.

Album dostępny w:
więcej

Preorder winyla KRÓLA "Wij"

Opublikowano: 03.07.2015

item
Ruszamy z preorderem winyla KRÓLA "Wij"!
Limitowany, numerowany nakład.
Premiera 17 lipca 2015.

Zamawiając w preorderze masz gwarancję, że dostaniesz album przed premierą. Tylko w preorderze mamy dla Was 50 sztuk z autografem. Po wyczerpaniu nakładu z autografem, wysyłamy winyle bez podpisu) - egzemplarze z autografem na wyczerpaniu! W preorderze egzemplarze z najniższymi dostępnymi numerami!

więcej

Premiera teledysku Smolik / Kev Fox "Run"

Opublikowano: 29.06.2015Przedstawiamy teledysk "Run" projektu Smolik / Kev Fox, który zapowiada album duetu - premiera jesień 2015! Prapremiera teledysku odbyła się podczas pierwszego w tym roku koncertu z cyklu Męskie Granie, w ostatnią sobotę w Krakowie, terazklip dostępny jest także na KayaxTV!

Smolik o współpracy z Kevem Foxem:
Keva Foxa poznałem ponad pięć lat temu w bardzo szczególnych okolicznościach. Spędziliśmy razem wiele godzin na rozmowach o muzyce: w samochodach, hotelach, garderobach i barach podczas wspólnych podróży, kiedy to ja byłem gościem Keva na jego koncertach, a on na moich. W ubiegłym roku Kev pojawił się praktycznie na wszystkich koncertach, które graliśmy w Polsce. W tym czasie dojrzewał pomysł na wspólny album. Jesienią zabraliśmy się do pracy i oto jest pierwszy utwór. „RUN” przebył długą drogę i mamy nadzieję, że zabierze was w podróż nie krótszą niż ta, którą przebyliśmy my.

Kev Fox o utworze "Run":
"Run" is one of the songs from the record I am most proud of. It took the shortest time to write out of all the songs on the record and it was the obvious choice for the first single. I really like the final version there are so many layers there and so much depth to the sound. Put it on the stereo in your car, turn it up and go for a drive as the
sun goes down...

The idea behind the text is about the fear of being too comfortable, having nothing to insipre you and having to constantly search for that. Sometimes you find something or someone that just turns on that switch in your head and before you have time to enjoy the moment, its past and its time to move on. - tłumaczy Kev tekst "Run"

Najbliższe koncerty Smolik / Kev Fox:
25.07 Męskie Granie / Chorzów / Park Śląski
15.08 Męskie Granie / Warszawa / Fort Bema

Oficjalny Fanpage: http://www.facebook.com/SmolikKevFox

Kliknij 'więcej', aby dowiedzieć się szczegółów!
więcej

Nowy teledysk Zakopower "Tak ma być"

Opublikowano: 18.06.2015Przedstawiamy najnowszy teledysk zespołu Zakopower do ich nowego singla "Tak ma być"! Piosenka zapowiada nadchodzący album zespołu, którego premiera przewidziana jest na jesień 2015 roku.

Autorem muzyki do piosenki i producentem całego nowego materiału jest Mateusz Pospieszalski. Tekst napisali liderzy zespołu Bartek Kudasik i Sebastian Karpiel Bułecka.

W "Tak ma być" główną rolę zagrali aktorzy Adam Woronowicz i Dorota Landowska. Reżyserem klipu jest Michał Braum, odpowiedzialny za teledysk "Beksa" Artura Rojka.

Tak ma być MP3:

Intro do utworu zdradza już, że do nagrania nowego materiału zespół Zakopower nie ograniczył się jedynie do swojego stałego składu (kwartet góralski, perkusja, gitara, bas, trąbka, klawisz). Sebastian Karpiel-Bułecka zaprosił do współpracy swoich kolegów z Atom String Quartet. Do studia weszli w poszerzonym składzie jako Atom String Orchestra. To oni odpowiedzialni są za piękne, szerokie, budujące nastrój brzmienie klasycznych smyków.
Zmian, w porównaniu do albumu "Boso" jest więcej. Podstawowa to klimat jaki wyłania się z tekstów. W Boso dominowało przemijanie, by nie powiedzieć odchodzenie, "Tak ma być" wprowadza nas do nowej płyty zupełnie innym przesłaniem: „tu jest tak, jak ma być, i ma być tak, jak jest … póki miłość jest w nas”.

Nowy album z pewnością usatysfakcjonuje licznych fanów Zakopower – zespół nagrał piękne melodyjne piosenki, z mądrymi tekstami. Muzycznie, w porównaniu do wcześniejszych albumów, jest sporo zmian ale cały czas słychać podhalańskie inspiracje będące żródłem twórczości zespołu.
więcej

Premiera teledysku Agyness B. Marry "Rainbow" i letnie koncerty!

Opublikowano: 15.06.2015Przedstawiamy drugi teledysk Agyness B. Marry do utworu "Rainbow" promujący jej debiutancki album!

Debiutancki album Agyness B. Marry to 12 brudnych, rockowych utworów przesiąkniętych jednocześnie ciężkim gitarowym brzmieniem i kobiecą wrażliwością. Delikatność miesza się na tej płycie ze skrajnością garażowego grania.

Agyness B. Marry - mieszka i tworzy Warszawie. Śpiewa, gra na gitarze, komponuje, pisze teksty. Na koncertach towarzyszy jej wyłącznie perkusja i bas. Podczas występu na Spring Brake Showcase Festival & Conference 2014, przez niektórych uznana została za największe odkrycie – co ciekawe, był to zaledwie  jej drugi koncert.

Agyness B. Marry rozpoczęła letnią trasę koncertową występem na Orange Warsaw Festival, a to kolejne daty, podczas których będzie można ją zobaczyć na żywo:

22.06 - Warszawa, Bitspiration Festival, PKiN
03.07 - Gdynia - Open'er Festival
12.07 - Węgorzewo - Seven Festival
17.07 - Warszawa, Stacja Mercedes
19.07 - Jarocin, Jarocin Festiwal
14.08 - Władysławowo, scena przy al. Żeromskiego
19.09 - Szczecin, FMT - Nowa Energia
więcej

Artyści Kayaxu na letnich festiwalach 2015!

Opublikowano: 10.06.2015

item
Zapraszamy na letnie festiwale muzyczne, podczas których będziecie mieli okazję zobaczyć koncerty Artystów Kayaxu! Poniżej pełna lista festiwali i koncertów! Zapraszamy!

Orange Warsaw Festival - Tor Wyścigów Konnych Służewiec
12.06 - HEY, Agyness B. Marry
13.06 - Nosowska
14.06 - Maria Peszek

Tak Brzmi Miasto - klub Fabryka, Kraków
13.06 - Patrick The Pan

Opole Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej - Amfiteatr
12.06 - Zakopower
14.06 - Artur Rojek, Kayah, Zakopower

Festiwal Łódź Czterech Kultur - rynek Manufaktury
18.06 - Kayah & Transoriental Orchestra

Life Festiwal Oświęcim - Stadion MOSiR
19.06 - HEY
20.06 - Kayah & Transoriental Orchestra

Dębica Good Fest - Stadion Miejski
20.06 - HEY

Frytka OFF - ul. Piłsudskiego w Częstochowie
20.06 - Artur Rojek

Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych  Młodzi i Film - Centrum Kultury
25.06 - Skubas

Halfway Festiwal - Amfiteatr Opery, Białystok
28.06 - SISTER WOOD

Urban Sound & Vision Festival - Rzeszów
28.06 - Smolik / Kev Fox

Open'er Festival - Lotnisko Gdynia-Kosakowo
1-4.07 - Patrick The Pan
03.07 - Agyness B. Marry
04.07 - Skubas

Męskie Granie
27.06 Kraków (Stadion Korony) - HEY
11.07 Wrocław (Pergola) - Artur Rojek, Maria Peszek
25.07 Chorzów (Park Śląski) - Artur Rojek, HEY, Smolik / Kev Fox
01.08 Poznań (Malta) - Artur Rojek, Maria Peszek
15.08 Warszawa (Fort Bema) - Nosowska, Maria Peszek, Smolik / Kev Fox
29.06 Żywiec (Amfiteatr pod Grojcem) - BRODKA, Smolik / Kev Fox
+ na wszystkich koncertach Męskie Granie Orkiestra (Smolik, FOX, Krzysztof Zalewski)

Spragnieni Lata - Skubas
21.06 Warszawa, Pomost 511
11.07 Łódź, Off Piotrkowska
25.07 Kraków, Plac Wielkiej Armii Napoleona
31.07 Wrocław, Park na wyspie
22.08 Poznań, Maltańska Scena Muzyczna
29.08 Sopot, Zatoka Sztuki
19.09 Lublin, Stare Miasto

Kazimiernikejszyn - Kamieniołomy, Kazimierz Dolny
10.07 - Nosowska

Seven Festival - Węgorzewo
12.07 - Agyness B. Marry, Skubas

Jarocin Festiwal
17.07 - Skubas
19.07 - Agyness B. Marry

Festiwal Przystań w kolorze blue - Nakło nad Notecią
18.07 - Krzysztof Zalewski

Festiwal Piosenki Inteligentnej - Amfiteatr im. Niemena, Olsztyn
07.08 - Krzysztof Zalewski

Olsztyn Green Festival - Plaża miejska nad Jeziorem Krzywym w Olsztynie
14.08 - Maria Peszek, Skubas

Małopolska Karpaty OFFer - Rynek, Nowy Sącz
14.08 - Kayah & Transoriental Orchestra

Aste Nagusia - Bilbao, Hiszpania
23.08 - Kayah & Transoriental Orchestra

Festiwal Singera - Teatr Żydowski, Warszawa
26.08 - Kayah, Katarzyna Nosowska, Jan Smoczyński

Behind The Trees Festival - Słupna Park, Mysłowice
05.09 - Nosowska

Festiwal Młodych Talentów - Nowa Energia - Azoty Arena, Szczecin
19.09 - Agyness B. Marry

XVI Festiwal Trzech Kultur - Muzeum Pojezierza, Włodawa
20.09 - Kayah & Transoriental Orchestra
więcej

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Najnowsze wydawnictwa

WATAHA
Karolina Czarnecka - Cud
Natalia Przybysz
Jak Malować Ogień
Mery Spolsky
DEKALOG SPOLSKY
Kroki
Controlled Chaos

Wybrane wydawnictwa

Natalia Przybysz
Jak Malować Ogień [winyl]
Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej [książka]
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR