Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Hey w Filharmonii. Szczecin Unplugged - dziś premiera!

Opublikowano: 05.06.2015

item
Dzisiaj ma swoją premierę zapis specjalnego projektu zespołu Hey i Filharmonii w Szczecinie.


Dążenie zespołu do zarejestrowania koncertu Unplugged, zbiegło się z inicjatywą Filharmonii do współtworzenia unikalnego projektu - wydarzenia specjalnego tylko dla tego miejsca.

I tak powstał „HEY w Filharmonii. Szczecin Unplugged“ - to zapis koncertu, na którego repertuar składają się doskonale znane utwory w zupełnie nowych opracowaniach, nowym kontekście i wykonane w nowym miejscu – w zapierającej dech w piersi wyglądem i imponującej warunkami akustycznymi, nagrodzonej prestiżową nagrodą architektoniczną im. Miesa van der Rohe Filharmonii w Szczecinie. Na potrzeby tego koncertu skład zespołu został poszerzony o doborowe grono muzyków Orkiestry szczecińskiej Filharmonii. Szlachetne brzmienie instrumentów orkiestrowych, na których zagrali szczecińscy filharmonicy oraz muzycy towarzyszący zespołowi na koncertach HEY Unplugged, doskonale rozbudowało warstwę muzyczną utworów zespołu. HEY, zanurzony w akustycznym żywiole odkrywa zupełnie nowe muzyczne światy. Większości z utworów zebranych na „HEY w Filharmonii. Szczecin Unplugged“ w wersji bez prądu jeszcze nie słyszeliście, żadnego w takim opracowaniu.

To również, w pewnym sensie, powrót do domu, bo przecież koncert - którego zapis oddajemy właśnie w Państwa ręce - odbył się w mieście, z którego HEY wypłynął przed ćwierćwieczem na szerokie i burzliwe wody wielkiej kariery.

W 2014 roku, po latach od albumu HEY MTV Unplugged, który zyskał status potrójnej platyny oraz został nagrodzony w 2008 roku trzema Fryderykami, zespół ponownie wyruszył w trasę akustyczną jednak tym razem z zupełnie nowym repertuarem. Koncerty okazały się być ogromnym sukcesem. Gdy koncert w Szczecinie stał się możliwym, nie było wątpliwości, że będzie to koncert wyjątkowy, niepowtarzalny, skrojony na miarę tego miejsca.

Płyta powstała dzięki otwartości i wsparciu Filharmonii w Szczecinie. Projekt jest również współfinansowany ze środków Miasta Szczecin oraz powstał przy wsparciu EcoGeneratora, sponsora cyklu ENERGICO.

Tak o albumie mówi Dorota Serwa, Dyrektor Filharmonii w Szczecinie:

“Trzymają Państwo w rękach nasze małe marzenie, które pokazuje, że kochamy Szczecin, naszą Filharmonię, zespół Hey oraz odważne pomysły, które nie zawsze wpisują się w tradycyjną definicję Filharmonii. Mam nadzieję, że piękne dźwięki i emocje zawarte na tej płycie na długo będą dla Państwa i dla nas inspiracją do kreowania pomysłów i odwiedzania miejsc, w których spełniają się marzenia.“

Partnerzy i patroni medialni:

więcej

Patrick The Pan i Dawid Podsiadło z teledyskiem "Niedopowieści"

Opublikowano: 03.06.2015Przedstawiamy teledysk Patrick The Pan do utworu "Niedopowieści", w której gościnnie zaśpiewał i zagrał na puzonie Dawid Podsiadło! To już drugi klip promujący ostatni album Patrick'a "...niczym jak liśćmi".

Amerykanie z podziwem mówią o takich: self-made man. Piotr Madej skomponował, zagrał, zaśpiewał i nagrał swój debiutancki album w zaciszu swojego krakowskiego pokoju, ale to wystarczyło, by zachwycić najpierw internetowych poławiaczy muzycznych skarbów, a w dalszej kolejności media i publiczność najważniejszych festiwali, od Open’era po OFF. Nic dziwnego: takie połączenie kompozytorskiego talentu i wrażliwości często się nie zdarza. "...niczym jak liśćmi" rozwija to, co zostało zapoczątkowane przez Patricka na jego debiutanckim albumie.

"Dużo się zmieniło w mojej głowie od czasu mojej debiutanckiej płyty. Zacząłem bardziej wierzyć w siebie, w swoje możliwości i w swoją muzykę. Zacząłem też odczuwać silną potrzebę zmiany, odświeżenia muzycznego wizerunku, delikatnej zmiany kierunku rozwoju. Nie mówimy o rewolucji w stylu sprzedaj-gitarę-kup-sampler, jednak nabrałem potrzeby by włożyć w muzykę inny rodzaj energii." - mówił Patrick The Pan przy premierze albumu "...niczym jak liśćmi".

VIDEO produced by Papaya Films for Kayax

Directed by Piotr Onopa
Written by Piotr Onopa, inspired by Débruit and David Hockney
D.O.P: Rafał Michalski
Art Direction & Set design: Justyna Markowska

Performed by: J. Doe Californian Theatre Collective

Producer: Ada Kornecka
Edited by Marek Skorupski
Color correction: Michał Kowalski /Rio De Post/

On Line: Kuba Garścia, Przemysław Drosik /LocoMotive/
więcej

Festiwal Młodych Talentów 2015 - weź udział i wydaj singiel w Kayaxie!

Opublikowano: 02.06.2015

item
Weź udział w Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie i wygraj wydanie singla w Kayaxie!

Ogólnopolski Festiwal Młodych Talentów zainicjowany został w 2007 r. Odwołuje się do bogatej tradycji szczecińskich Festiwali Młodych Talentów z lat 60-tych, które wygenerowały największe gwiazdy polskiej muzyki. Obecnie festiwal jest jednym z najważniejszych tego rodzaju niezależnych wydarzeń w kraju. To nowa energia polskiej muzyki.

Podstawowe zasady uczestnictwa w konkursie są następujące: należy przesłać dwa autorskie utwory. Żadne covery – chcemy wiedzieć, co sami potraficie stworzyć, a nie odtworzyć. Nagrodą główną jest pakiet promocyjny w wytwórni Kayax. Poza nim także bonusy finansowe od Szczecińskiej Agencji Artystycznej i Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Aby móc ją zdobyć należy zapoznać się z Regulaminem i wysłać Formularz Zgłoszeniowy na adres e-mail: 2015@festiwalmlodychtalentow.pl wraz z utworami. Zgłoszenie przyjmowane są od 1 do 30 czerwca, do godz. 24:00. Do 31 sierpnia ogłoszona zostanie lista wykonawców, których zaprosimy na Przesłuchania Konkursowe w dn. 18 września w Szczecinie i docelowo – ogłoszenie wyników w dn. 19 września.

W jury konkursu zasiądą: Katarzyna Nosowka, Paweł Krawczyk, Piotr Metz, Krzysztof Dominik i Przemysław Thiele.

Więcej informacji pod adresem: http://festiwalmlodychtalentow.pl/
więcej

Teledysk na Dzień Dziecka! Zabrocki - Herbu Warkoczyk feat. Olga Zabrocka

Opublikowano: 01.06.2015Z okazji Dnia Dziecka mamy niespodziankę! Zapraszamy do obejrzenia teledysku do  piosenki „Herbu Warkoczyk“ w wykonaniu Zabrockiego oraz Jego córki Olgi.

Radosny, pełen uśmiechu utwór zobrazowany barwnym teledyskiem, opowiada o tym, że chociaż wokół nas jest wiele jadu i niepokoju, nie powinniśmy zgadzać się na taki stan rzeczy. Uśmiech radość i bycie razem są skutecznym orężem.

Autorem słów do „Herbu Warkoczyk” jest Jacek „Budyń" Szymkiewicz (z legendarnej grupy Pogodno).

Marcin Zabrocki jest na polskiej scenie muzycznej od wielu lat. Przez ten czas grał w takich legendarnych zespołach jak m.in. Hey, Nosowska, Mr Z’oob czy Pogodno. Aktualnie gra również w projekcie Mister D.

Autorką wyjątkowego klipu jest Karolina Jacewicz, absolwentka animacji na poznańskim UAP. Jej realizacje to eklektyczne obrazy na bazie technik klasycznej animacji często łączone z szeroko pojętymi multimediami.
więcej

Nowa piosenka Zakopower "Tak Ma Być"!

Opublikowano: 28.05.2015Przedstawiamy singiel „Tak ma być“ zapowiadający nowy album zespołu Zakopower.


Tak ma być promuje album, którego premiera przewidziana jest na jesień 2015 r.
Autorem muzyki do piosenki i producentem całego nowego materiału  jest Mateusz Pospieszalski.  Tekst napisali liderzy zespołu Bartek Kudasik i Sebastian Karpiel Bułecka.

Intro do utworu zdradza już, że do nagrania nowego materiału zespół Zakopower nie ograniczył się jedynie do swojego stałego składu (kwartet góralski, perkusja, gitara, bas, trąbka, klawisz). Sebastian Karpiel-Bułecka zaprosił do współpracy swoich kolegów z Atom String Quartet. Do studia weszli w poszerzonym składzie jako Atom String Orchestra. To oni odpowiedzialni są za piękne, szerokie, budujące nastrój brzmienie klasycznych smyków.
Zmian, w porównaniu do albumu Boso jest więcej. Podstawowa to klimat jaki wyłania się z tekstów. W Boso dominowało przemijanie, by nie powiedzieć odchodzenie, Tak ma być wprowadza nas do nowej płyty zupełnie innym przesłaniem: „tu jest tak, jak ma być, i ma być tak, jak jest … póki miłość jest w nas”.

Delikatnie zmienia się również brzmienie nowego albumu, poza wspomnianą orkiestrą usłyszymy więcej akustycznych instrumentów. Do podstawy, czyli góralskich smyków, dołączają akustyczne gitara i bas.
Piosenki, co słychać w singlowym Tak ma być w dużej mierze oparte są na partiach chóralnych. Chóry, które zazwyczaj tworzą Bartek Kudasik, Wojtek Topa i Józek Chyc, rozbudowane są o żeńskie, góralskie głosy Bodzi Kudasik i Gośki Dzierzęgi. Wspierają ich dodatkowo Mateusz Pospieszalski i Dominik Trębski.

Nowy album z pewnością usatysfakcjonuje licznych fanów Zakopower – zespół nagrał piękne melodyjne piosenki, z mądrymi tekstami. Muzycznie, w porównaniu do wcześniejszych albumów, jest sporo zmian ale cały czas słychać podhalańskie inspiracje będące żródłem twórczości zespołu.
więcej

10-lecie Zakopower, Artur Rojek i HEY na Polsat SuperHit Festiwal

Opublikowano: 28.05.2015

item
Od 29 do 31 maja w Sopocie odbędzie się Polsat SuperHit Festiwal! Podczas pierwszego dnia, w piątek o 20:05, na Platynowym Koncercie wystąpi Artur Rojek, którego album "Składam się z ciągłych powtórzeń" był najlepiej sprzedającą się płytą 2014 roku. Gwiazdą specjalną wieczoru będzie HEY, który jest jednym z najczęściej nagradzanych platynowymi płytami polskich zespołów.

Drugiego dnia Polsat SuperHit Festiwal 2015, w sobotę 30 maja, o godz. 20:05 w Polsacie, wspólnie z zespołem Zakopower będziemy świętować jubileusz 10-lecia jego istnienia.

W sobotę o godz. 13:30 na falach RMF FM będzie miał swoją premierę nowy singiel zespołu "Tak Ma Być" zapowiadający najnowszą płytę Zakopower. Tego samego dnia wieczorem zespół zaprezentuje „Tak ma być” po raz pierwszy telewidzom w ramach swojego jubileuszowego koncertu na SuperHit Festiwal.

Kliknij 'więcej', aby dowiedzieć się szczegółów!
więcej

"Hey w Filharmonii. Szczecin Unplugged" - Zapowiedź albumu!

Opublikowano: 27.05.2015Nowy album - zapis specjalnego projektu zespołu Hey i Filharmonii w Szczecinie

Dążenie zespołu do zarejestrowania koncertu Unplugged, zbiegło się z inicjatywą Filharmonii do współtworzenia unikalnego projektu - wydarzenia specjalnego tylko dla tego miejsca.

I tak powstał „HEY w Filharmonii. Szczecin Unplugged“ - to zapis koncertu, na którego repertuar składają się doskonale znane utwory w zupełnie nowych opracowaniach, nowym kontekście i wykonane w nowym miejscu – w zapierającej dech w piersi wyglądem i imponującej warunkami akustycznymi, nagrodzonej prestiżową nagrodą architektoniczną im. Miesa van der Rohe Filharmonii w Szczecinie. Na potrzeby tego koncertu skład zespołu został poszerzony o doborowe grono muzyków Orkiestry szczecińskiej Filharmonii. Szlachetne brzmienie instrumentów orkiestrowych, na których zagrali szczecińscy filharmonicy oraz muzycy towarzyszący zespołowi na koncertach HEY Unplugged, doskonale rozbudowało warstwę muzyczną utworów zespołu. HEY, zanurzony w akustycznym żywiole odkrywa zupełnie nowe muzyczne światy. Większości z utworów zebranych na „HEY w Filharmonii. Szczecin Unplugged“ w wersji bez prądu jeszcze nie słyszeliście, żadnego w takim opracowaniu.

To również, w pewnym sensie, powrót do domu, bo przecież koncert - którego zapis oddajemy właśnie w Państwa ręce - odbył się w mieście, z którego HEY wypłynął przed ćwierćwieczem na szerokie i burzliwe wody wielkiej kariery.

W 2014 roku, po latach od albumu HEY MTV Unplugged, który zyskał status potrójnej platyny oraz został nagrodzony w 2008 roku trzema Fryderykami, zespół ponownie wyruszył w trasę akustyczną jednak tym razem z zupełnie nowym repertuarem. Koncerty okazały się być ogromnym sukcesem. Gdy koncert w Szczecinie stał się możliwym, nie było wątpliwości, że będzie to koncert wyjątkowy, niepowtarzalny, skrojony na miarę tego miejsca.

Płyta powstała dzięki otwartości i wsparciu Filharmonii w Szczecinie. Projekt jest również współfinansowany ze środków Miasta Szczecin oraz powstał przy wsparciu EcoGeneratora, sponsora cyklu ENERGICO.

Tak o albumie mówi Dorota Serwa, Dyrektor Filharmonii w Szczecinie:

“Trzymają Państwo w rękach nasze małe marzenie, które pokazuje, że kochamy Szczecin, naszą Filharmonię, zespół Hey oraz odważne pomysły, które nie zawsze wpisują się w tradycyjną definicję Filharmonii. Mam nadzieję, że piękne dźwięki i emocje zawarte na tej płycie na długo będą dla Państwa i dla nas inspiracją do kreowania pomysłów i odwiedzania miejsc, w których spełniają się marzenia.“

Preorder albumu: http://bit.ly/1KnxC0c

Partnerzy i patroni medialni:

więcej

Premiera singla Stonkatank - Give it a go

Opublikowano: 25.05.2015Stonkatank to zwycięzcy Festiwalu Młodych Talentów - Nowa Energia 2014 w Szczecinie, w którym główną nagrodą było wydanie singla w Kayaxie! "Give it a go" jest zapowiedzią ich nadchodzącej płyty.

Stonkatank to połączenie dynamiki i energii towarzyszącej graniu na żywo z ciągłością oraz sinusoidą nastrojów związaną z setami DJskimi. Ich muzyka to fuzja tanecznej elektroniki, energicznej perkusji i indie-rockowych brzmień, bazująca na zestawianiu skrajności i dbaniu o detale.
Projekt tworzą Borys Kunkiewicz (z wykształcenia architekt, z pasji muzyk/producent z Lublina) i Łukasz Bolo Tomczak (hiperaktywny perkusista z Płocka).
Ich ostatni singiel „Satisfight" spodobał się Kasi Nosowskiej i Piotrowi Metzowi na ostatnim Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, którego zostali laureatami.


więcej

SISTER WOOD supportem Selah Sue!

Opublikowano: 22.05.2015

item
SISTER WOOD wystąpią przed dwoma koncertami Selah Sue w Polsce - w Łodzi i w Gdańsku! Poza tym będzie można ich zobaczyć w Warszawie na rozpoczęciu sezonu letniego w Temacie Rzeka oraz w Białymstoku na Halfway Festiwal.

28.05 - Warszawa, KONCERT PROMOCYJNY // TEMAT RZEKA

31.05 - Łódź, Wytwórnia (support przed Selah Sue)

01.06 - Gdańsk, B90 (support przed Selah Sue)

28.06 - Białystok , Halfway Festiwal

SISTER WOOD, nominowani do nagrody Fryderyka 2015 w kategorii Debiut Roku, otrzymali niezwykle dobre recenzje ich pierwszej płyty "Language Barriers", a ich występ na Spring Break Festival w Poznaniu odbił się szerokim echem w mediach i był uznany przez wielu dziennikarzy za jeden z najlepszych występów na tym wydarzeniu.

więcej

Zabrocki "Herbu Warkoczyk feat. Olga Zabrocka" - Teaser teledysku!

Opublikowano: 18.05.2015Prezentujemy teaser animowanego teledysku "Herbu Warkoczyk" Zabrockiego zaśpiewanego razem z córką Artysty - Olgą Zabrocką. Premiera teledysku odbędzie się 1 czerwca w Dzień Dziecka!

Jeśli są Państwo zainteresowani prezentacją teledysku w jego specjalną premierę w Dzień Dziecka, prosimy o kontakt z naszym działem promocji: Joanna Rawska (asia@kayax.net), Michał Wiaderek (michal@kayax.net).

Piosenka zapowiada pierwszy solowy album Zabrockiego, który ukaże się już we wrześniu tego roku. Gośćmi na albumie będą m.in. Katarzyna Nosowska, Czesław Mozil, czy Barbara Wrońska.

Marcin Zabrocki jest na polskiej scenie muzycznej od wielu lat. Przez ten czas grał w takich legendarnych zespołach jak m.in. Hey, Nosowska, Mr Z’oob czy Pogodno. Aktualnie gra również w projekcie Mister D.

Autorką klipu jest Karolina Jacewicz, absolwentka animacji na poznańskim UAP. Jej realizacje to eklektyczne obrazy na bazie technik klasycznej animacji często łączone z szeroko pojętymi multimediami.  Zadebiutowała animacją „a.e.i.o.u” w 2008 na wystawie w Gallery Mittwoch w Berlinie. Autorka kilkunastu wielkoformatowych projekcji multimedialnych w różnych przestrzeniach miejskich w Polsce i Berlinie m.in na festiwalu Outer Spaces. Laureatka festiwalu filmowego „Tranzyt”, jej realizacja „urban untitled” była wyświetlana w kinie w Poznaniu i Warszawie. Współtwórczyni jazzowego projektu audiowizualnego „Tirvyous Wagon”, odpowiada za oprawę wizualną trasy koncertowej Mister D. Reżyserka i współwykonawczyni scenografii multimedialnej do Walkirii reż. Michała Znanieckiego w operze w Oviedo (Hiszpania).
więcej

Urszula Dudziak na 25. Światowym Szczycie Kobiet w Brazylii!

Opublikowano: 14.05.2015

item
Dzisiaj w Sao Paolo w Brazylii rozpoczyna się 25. Światowy Szczyt Kobiet. W polskiej delegacji, która obejmuje przedstawicielki rządu, biznesu oraz sektora pozarządowego, znalazła się również Urszula Dudziak, która wystąpi podczas finału Szczytu i zaśpiewa m.in. swój największy przebój "Papaya".

Światowy Szczyt Kobiet to najważniejsze i największe forum ekonomiczne kobiet, nazywane "kobiecym Davos", ponieważ uczestniczkami są liderki z różnych dziedzin życia - przedsiębiorczynie, przedstawicielki polityki, kultury i organizacji pozarządowych. Spotkanie gromadzi co roku ponad tysiąc kobiet z ponad 80 krajów. Jest to okazja do nawiązania wartościowych kontaktów, wymiany doświadczeń i uczenia się nawzajem. Organizatorem szczytu jest Global Summit of Women, organizacja non profit z siedzibą w Waszyngtonie, której szefową jest Irene Natividad.

Co roku gospodarzem szczytu jest inne państwo. Przyszłoroczny Światowy Szczyt Kobiet odbędzie się w Warszawie.
więcej

Zabrocki "Boję się" - premiera klipu!

Opublikowano: 11.05.2015Przedstawiamy pierwszy teledysk nowego Artysty Kayaxu - Zabrockiego! "Boję się" to pierwszy singiel zapowiadający jego debiutancki album Premiera płyty "1+1=0" już we wrześniu tego roku. Gośćmi na albumie będą m.in. Katarzyna Nosowska, Czesław Mozil, czy Barbara Wrońska.

Marcin Zabrocki jest na polskiej scenie muzycznej od wielu lat. Przez ten czas grał w takich legendarnych zespołach jak m.in. Hey, Nosowska, Mr Z’oob czy Pogodno. Aktualnie gra również w projekcie Mister D.

„Boję się”, tak jak większość tekstów na nadchodzącym albumie, porusza temat trudnych relacji pomiędzy kobietą a mężczyzną. Muzyka jest ściśle podporządkowana i integralna z warstwą liryczną.
więcej

Koncert Marcina Wyrostka w Trójce!

Opublikowano: 08.05.2015Już w tę niedzielę, 10 maja o godz. 20:00, Marcin Wyrostek zaprezentuje swoją ostatnią płytę "For Alice" podczas koncertu na żywo w Studio im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce!
więcej

Zabrocki "Boję się" - teaser teledysku

Opublikowano: 07.05.2015"Boję się" to pierwszy singiel zapowiadający debiutancki album Zabrockiego. Premiera płyty "1+1=0" już we wrześniu tego roku. Gośćmi na albumie będą m.in. Katarzyna Nosowska, Czesław Mozil, czy Barbara Wrońska. Premiera teledysku już w ten poniedziałek, 11 maja.

Marcin Zabrocki jest na polskiej scenie muzycznej od wielu lat. Przez ten czas grał w takich legendarnych zespołach jak m.in. Hey, Nosowska, Mr Z’oob czy Pogodno. Aktualnie gra również w projekcie Mister D.

„Boję się”, tak jak większość tekstów na nadchodzącym albumie, porusza temat trudnych relacji pomiędzy kobietą a mężczyzną. Muzyka jest integralna i ściśle podporządkowana warstwie lirycznej.
więcej

Smolik / Kev Fox "Run" - premiera singla!

Opublikowano: 06.05.2015Prezentujemy pierwszy singiel projektu Smolik / Kev Fox! Utwór "Run" zapowiada wspólny album Smolika i Keva Foxa, który ukaże się jesienią tego roku.

"Run" jest dzisiaj Piosenką Dnia w Radiowej Trójce, możecie na nią również głosować na Liście Przebojów Trójki: http://bit.ly/1ENhRyc

Smolik o współpracy z Kevem Foxem:
Keva Foxa poznałem ponad pięć lat temu w bardzo szczególnych okolicznościach. Spędziliśmy razem wiele godzin na rozmowach o muzyce: w samochodach, hotelach, garderobach i barach podczas wspólnych podróży, kiedy to ja byłem gościem Keva na jego koncertach, a on na moich. W ubiegłym roku Kev pojawił się praktycznie na wszystkich koncertach, które graliśmy w Polsce. W tym czasie dojrzewał pomysł na wspólny album. Jesienią zabraliśmy się do pracy i oto jest pierwszy utwór. „RUN” przebył długą drogę i mamy nadzieję, że zabierze was w podróż nie krótszą niż ta, którą przebyliśmy my.


Kev Fox o utworze "Run":
"Run" is one of the songs from the record I am most proud of. It took the shortest time to write out of all the songs on the record and it was the obvious choice for the first single. I really like the final version there are so many layers there and so much depth to the sound. Put it on the stereo in your car, turn it up and go for a drive as the
sun goes down...

The idea behind the text is about the fear of being too comfortable, having nothing to insipre you and having to constantly search for that. Sometimes you find something or someone that just turns on that switch in your head and before you have time to enjoy the moment, its past and its time to move on. - tłumaczy Kev tekst "Run"

Oto najbliższe koncerty, podczas których będą wykonywane przedpremierowo utwory z nadchodzącej płyty.

20.05 Wrocław
21.05 Poznań
29.05 Łódź

Więcej szczegółów na temat koncertów TUTAJ

Oficjalny Facebook Smolik / Kev Fox:
więcej

Premiera albumu Patrick The Pan "...niczym jak liśćmi"

Opublikowano: 04.05.2015

item
Dzisiaj ma swoją premierę druga płyta Patrick The Pan "...niczym jak liśćmi"! Album promuje teledysk "Dare" i utwór "Niedopowieści", w którym gościnnie zaśpiewał i zagrał na puzonie Dawid Podsiadło!Amerykanie z podziwem mówią o takich: self-made man. Piotr Madej skomponował, zagrał, zaśpiewał i nagrał swój debiutancki album w zaciszu swojego krakowskiego pokoju, ale to wystarczyło, by zachwycić najpierw internetowych poławiaczy muzycznych skarbów, a w dalszej kolejności media i publiczność najważniejszych festiwali, od Open’era po OFF. Nic dziwnego: takie połączenie kompozytorskiego talentu i wrażliwości często się nie zdarza. "...niczym jak liśćmi" rozwija to, co zostało zapoczątkowane przez Patricka na jego debiutanckim albumie.

"Dużo się zmieniło w mojej głowie od czasu mojej debiutanckiej płyty. Zacząłem bardziej wierzyć w siebie, w swoje możliwości i w swoją muzykę. Zacząłem też odczuwać silną potrzebę zmiany, odświeżenia muzycznego wizerunku, delikatnej zmiany kierunku rozwoju. Nie mówimy o rewolucji w stylu sprzedaj-gitarę-kup-sampler, jednak nabrałem potrzeby by włożyć w muzykę inny rodzaj energii. Płyta "...niczym jak liśćmi" to efekt tych świadomych, ale nieprzymuszonych zmian. Rozwinąłem się i nauczyłem lepiej wyrażać swoje szerokie muzyczne horyzonty. Nie jest tak, że ta płyta to nowy Patrick. Ta płyta to inny Patrick. Na "...niczym jak liśćmi" idę w innym kierunku, ale przy tym też absolutnie nie zapominam skąd idę. Śmiem twierdzić, że nie jestem już zagubionym i nieśmiałym chłopcem z gitarą -  jestem facetem, który w muzyce wie czego chce i robi to." - mówi Patrick the Pan.

Album dostępny w:


więcej

Patrick The Pan i Dawid Podsiadło w utworze "Niedopowieści"

Opublikowano: 27.04.2015Przedstawiamy kolejny singiel z nadchodzącej płyty Patrick the Pan "...niczym jak liśćmi" - utwór "Niedpowieści", w którym gościnnie zaśpiewał i zagrał na puzonie Dawid Podsiadło!

Premiera albumu została przełożona na 4 maja z powodów technicznych. Preorder w naszym sklepie (wysyłka 30 kwietnia): http://bit.ly/1CWm1zs

Na "Niedopowieści" możecie głosować na Liście Przebojów Trójki: http://bit.ly/NiedpowiesciLP3
więcej

Artur Rojek z Fryderykiem za Album Roku Pop!

Opublikowano: 24.04.2015

item
Serdecznie gratulujemy Arturowi Rojkowi oraz producentowi Bartkowi Dziedzicowi otrzymania statuetki Fryderyka 2015! "Składam się z ciągłych powtórzeń" został Najlepszym Albumem Roku w kategorii Pop!

Gratulujemy również wszystkim pozostałym zwycięzcom oraz nominowanym!
więcej

NOSOWSKA ELEKTRONICZNIE na Red Bull Music Academy Weekender!

Opublikowano: 16.04.2015

item
Już w ten weekend (17 - 18 kwietnia) odbędzie się Red Bull Music Academy Weekender Warsaw! Podczas imprezy, w sobotę 18 kwietnia, Katarzyna Nosowska zaprezentuje swoje mało znane muzyczne oblicze ze wsparciem Andrzeja Smolika i Pawła Krawczyka podczas koncertu NOSOWSKA ELEKTRONICZNIE.

Przeczytaj wywiad z Katarzyną Nosowską o koncercie NOSOWSKA ELEKTRONICZNIE:  http://goo.gl/gynL6f

Red Bull Music Academy Weekender Warsaw to przede wszystkim zaskakujący skład artystów, prezentujący przekrój najciekawszych zjawisk rodzimej i zagranicznej sceny, który przyniesie wiele niezwykłych koncertów
i porywających setów. To wiele premierowych odsłon znanych polskich artystów i powrotów na scenę po latach.

Internetowa sprzedaż biletów: http://bit.ly/RBMABilet
Więcej informacji na temat festiwalu znajduje się na stronie: www.redbull.pl/weekender
więcej

Premiera! KRÓL "Wij"

Opublikowano: 13.04.2015

item
Dzisiaj ma swoją premierę druga solowa płyta KRÓLa "Wij". Singlem promującym ten album jest "Zaklęcie".


Błażej Król nie lubi odpoczywać. Podczas, gdy jego solowy debiut „Nielot” wymieniany był wśród najważniejszych płyt zeszłego roku, on kończył nagrywać jego następcę. Proces tworzenia kolejnych płyt, czy to z UL/KR, czy pod własnym nazwiskiem, czy w innych projektach, można by uznać za kompulsywny, gdyby nie szczegółowo przemyślany charakter każdego wydawnictwa.

Konkretnymi punktami na mapie inspiracji podczas nagrywania szkiców nowej płyty było brzmienie gitar Robina Guthrie z Cocteau Twins czy Adriana Belew w King Crimson i syntezatorów używanych na albumach Laurie Anderson oraz atmosfera „UR” Lecha Janerki.

Za rozbudowaną warstwę rytmiczną „WIJA” odpowiada z kolei przypadkowo przesłuchana składanka italo disco i fascynacja automatami perkusyjnymi z których korzystał m.in. Ken Laszlo. I choć nad całością bezsprzecznie unosi się duch lat 80-tych, to muzyka Króla wciąż pozostaje propozycją w pełni autorską i odrębną.

Głos oraz impresyjne, introwertyczne teksty Króla stały się jego znakiem rozpoznawczym i roztacza nad „Wijem” mroczną i zimną aurę niesamowitości. To ona sprawia, że codzienne czynności i sytuacje nabierają złowieszczych znaczeń, w których panują wycofanie, niepewność i wyczerpujący stan czuwania.
Błażej Król chadza własnymi ścieżkami, z dala od przetartych szlaków i pierwszego planu. Być może dlatego pytany o „WIJA” mówi o muzyce dla „statystów i kaskaderów”.

Album dostępny w:

Patroni medialni:

więcej

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Najnowsze wydawnictwa

WATAHA
Karolina Czarnecka - Cud
Natalia Przybysz
Jak Malować Ogień
Mery Spolsky
DEKALOG SPOLSKY
Kroki
Controlled Chaos

Wybrane wydawnictwa

Natalia Przybysz
Jak Malować Ogień [winyl]
Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej [książka]
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR