Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Premiera teledysku Sary Brylewskiej "Sztormiak"!

Opublikowano: 03.06.2014Zapraszamy do obejrzenia teledysku Sary Brylewskiej do utworu "Sztormiak" promującego jej pierwszy debiutancki album "Skąd przyszłaś"! Autorką słów piosenki jest Sara, a za muzykę odpowiada Jacek Chrzanowski (Hey, Dezerter).

Dir. Kuba Gryżewski
DOP: Kajetan Plis
Kierownik produkcji: Franek Rogala
Aktor: Kamil Kociak
Aktorka: Karolina Barszczewska
Stylizacje: Nin Kozieradzka i Ralph Kruhlik
więcej

BRODKA XS i Zalef w trasie!

Opublikowano: 02.06.2014

item
Już w czerwcu na 6 koncertach w wybranych miastach Polski usłyszeć będzie można wyjątkowy projekt. BRODKA XS to znane z "Grandy" i "LAX" piosenki zaaranżowane na... małe instrumenty. Te unikalne interpretacje powstały specjalnie na tę trasę  i usłyszycie je tylko w ramach Red Bull Tour Bus oraz premierowo na festiwalu Red Bull Music Academy Weekender już 6 czerwca w Warszawie. Nowe wersje wraz z zespołem Brodki współtworzył Marcin Macuk, który również wystąpi na warszawskim koncercie.

Wokalistkę wspierać będzie podczas trasy Krzysztof Zalewski w solowej odsłonie. Z 12 zaproponowanych lokalizacji, najwięcej głosów fanów zdobyły: Częstochowa, Olsztyn, Rzeszów, Szczecin, Łódź, Białystok i to właśnie tam w czerwcu zajedzie autobus z BRODKĄ XS i Krzysztofem Zalewskim.
Częstochowa jako miasto wygrane w całej akcji cieszyć się będzie koncertem szczególnym - Krzysztof Zalewski wystąpi w pełnym składzie zespołu a wstęp będzie bezpłatny.


więcej

Katarzyna Nosowska w spektaklu "Cienie. Eurydyka mówi:" już w czerwcu w Warszawie!

Opublikowano: 30.05.2014

item
Teatr IMKA Tomasza Karolaka z Warszawy, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy i Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu wraz z Mają Kleczewską oraz Łukaszem Chotkowskim zapraszają na spektakl w oparciu o tekst noblistki Elfriede Jelinek „Cienie. Eurydyka mówi:”.

Nowy spektakl Mai Kleczewskiej, jednej z najważniejszej postaci polskiego teatru, reżyserki m.in. „Podróży zimowej” i „Burzy”, współtworzy Katarzyna Nosowska, wokalistka grupy Hey i twórczyni autorskich płyt. Katarzyna Nosowska, którą publiczność będzie mogła podziwiać na żywo, specjalnie z myślą o spektaklu napisała kilka piosenek inspirowanych tekstem Jelinek. Nosowska buduje dramaturgię, otwierając kolejne części przedstawienia. Muzykę skomponował Paweł Krawczyk, lider Hey.
To dla mnie nowe, ciekawe wyzwanie. A ja lubię wyzwania! —  powiedziała Katarzyna Nosowska. —  Cenię twórczość Jelinek i Kleczewskiej i cenię Pawła Krawczyka, który jest odpowiedzialny  za muzykę. Postaramy się, żeby nie było to banalne.

TEATR IMKA - 3, 4, 5, 6 czerwca
Bilety do nabycia w kasach teatru, w serwisie eBilet oraz on-line: http://bilety.teatr-imka.pl/msi/Repertoire.aspx

SPOTKANIE Z TWÓRCAMI W GAZETA CAFE
W poniedziałek (2 czerwca) o godz. 19. zapraszamy na spotkanie w Gazeta Cafe (ul. Czerska 8/10). W rozmowie z Katarzyną Nosowską i Mają Kleczewską, którą poprowadzi Remigiusz Grzela, wezmą też udział: Tomasz Karolak, szef Teatru IMKA i Łukasz Chotkowski, dramaturg.
więcej

Zakopower na festiwalu Top Trendy!

Opublikowano: 28.05.2014

item
W najbliższy piątek 30 maja Zakopower pojawi się w Operze Leśnej na festiwalu TopTrendy w Sopocie! Top Trendy prezentują Artystów, których albumy najlepiej sprzedawały się w mijającym roku. W przypadku Zakopower było to "Kolędowo" - dziękujemy wszystkim fanom, którzy chcieli mieć ten album na własność!

Skoro Zakopower znajduje się na festiwalu dzięki płycie kolędowej to, w zasadzie, powinien zaśpiewać utwór na niej się znajdujący... ale czy kolędy to najlepsze piosenki w przededniu lata?
Okaże się 30 maja!
Zapraszamy do Opery Leśnej i przed telewizory! Start transmisji koncertu TOP 30 maja od godz. 21:00 w Polscacie!

Sopot TOPtrendy Festiwal 2014 rozpoczyna koncert TOP prezentujący wykonawców, którzy w ostatnim roku sprzedali największą liczbę płyt. Koncert TOP jest najbardziej obiektywnym obrazem sympatii Polaków w stosunku do artystów na polskim rynku muzycznym. W tym roku na sopockiej scenie zobaczymy: Edytę Bartosiewicz, Dawida Podsiadło, Sylwię Grzeszczak, zespół LemON, Kult, T.Love, zespół Enej oraz Zakopower.
więcej

Artyści Kayaxu na Gali Ludzie Wolności 1 czerwca

Opublikowano: 28.05.2014

item
1 czerwca odbędzie się Gala przyznania nagród plebiscytu Ludzie Wolności, który jest organizowany przez Gazetę Wyborczą i TVN. Wśród występujących znajdą się również Artyści Kayaxu - m.in. Kayah, Katarzyna Nosowska i Skubas! Gala będzie transmitowana w TVN 1 czerwca o godz. 20:00.

Plebiscyt „Ludzie Wolności” ma wyłonić tych, którzy są dla Polaków symbolem niepodległości, rozwoju, demokracji. Wybór należy do Czytelników i Widzów. Kapituła wyłoniła z nadesłanych propozycji po pięciu finalistów w każdej kategorii. W trakcie Gali ogłoszeni zostaną zwycięzcy Plebiscytu.
więcej

Zagłosuj na młodych w konkursie Męskiego Grania!

Opublikowano: 27.05.2014

item
Męskie Granie ogłosiło konkurs dla młodych Artystów - nagrodą jest zagrania na jednym z koncertów cyklu! Wśród zgłoszonych znajdziecie Patrick The Pan, ale polecamy Wam również Agyness B. Mary i Bulbwires. Głosować można w aplikacji, która znajduje się pod linkiem:

więcej

1. i 2. miejsce Artura Rojka na Liście Przebojów Trójki!

Opublikowano: 26.05.2014Podczas ostatniego wydania Listy Przebojów Trójki "Syreny" Artura Rojka znalazły się od razu na jej 1. miejscu! Utwór powtórzył sukces "Beksy", która również od razu była numerem jeden, a teraz ustąpiła miejsca nowemu singlowi Artysty i znalazła się na 2. miejscu! W imieniu Artysty dziękujemy wszystkim fanom za oddane głosy! więcej

Nowy teledysk Skubasa "Nie mam dla ciebie miłości"

Opublikowano: 19.05.2014Przedstawiamy nowy teledysk Skubasa do utworu "Nie mam dla ciebie miłości", który zapowiada jego drugą płytę. Premiera już jesienią tego roku!

Piosenka "Nie mam dla ciebie miłości" powstała niedługo po zakończeniu prac nad pierwszą debiutancką płytą Skubasa "Wilczełyko" i została świetnie przyjęta przez fanów na koncertach w całym kraju. Odzew publiczności był na tyle duży, że to właśnie ten utwór został wybrany na kolejny singiel.

Kliknij 'więcej' aby dowiedzieć się szczegółów!
więcej

Patrick The Pan i Misia FF razem na OFF Plus Camera!

Opublikowano: 09.05.2014

item
Wspólny koncert Patricka The Pana i Misii FF uświetni galę zamknięcia festiwalu OFF Plus Camera! Gala odbędzie się już 10 maja w Kinie Kijów Centrum w Krakowie. Artyści zaprezentują własne kompozycje i specjalnie na tę okazję przygotowane utwory i covery!
więcej

Kayax na Record Store Day 2014!

Opublikowano: 17.04.2014

item
W tym roku również będziecie mogli nas spotkać na Record Store Day w Sz, już 26 kwietnia od 12:00! Do kupienia przede wszystkim winyle z naszej wytwórni, ale nie tylko!

Record Store Day to święto wydawców i entuzjastów muzyki tradycyjnego nośnika obchodzony na całym świecie od 5 lat. Poprzednie edycje przyciągnęły tłumy i dały organizatorom piękną pamiątkę w postaci tytułu ‘Wydarzenie Roku’ w plebiscycie Wdechy Gazety Co Jest Grane 2012.
więcej

Platynowa płyta Kayah i koncert w Sali Kongresowej w Warszawie!

Opublikowano: 14.04.2014

item
Z największą radością informujemy, że ostatni album Kayah "Transoriental Orchestra" otrzymał status Platynowej Płyty! W imieniu Artystki i Kayaxu chcielibyśmy podziękować wszystkim fanom, którzy kupili ten album i przyczynili się do tej niezwykłej nagrody!

Wręczenie płyty odbędzie się na jutrzejszym koncercie Kayah w Warszawie, w Sali Kongresowej.

Koncert odbędzie się jutro, 15 kwietnia, w Sali Kongresowej w Warszawie. Start o godzinie 20:00.
Sprzedaż: bileterie EMPiK, sklepy Media Markt i Saturn oraz za pośrednictwem eBilet (http://ebilet.pl/), Ticketpro (http://ticketpro.pl/), Biletin (http://biletin.pl/) i Eventim (http://eventim.pl/) na terenie całego kraju.
więcej

Artur Rojek - trasa koncertowa!

Opublikowano: 03.04.2014

item
Zapraszamy na trasę koncertową Artura Rojka promującą jego pierwszy solowy album zatytułowany "Składam się z ciągłych powtórzeń". Premiera płyty już w ten piątek, 4 kwietnia 2014 nakładem Kayaxu.

Daty i miasta trasy koncertowej Artura Rojka:

04.04 Wrocław - Eter
05.04 Katowice - Mega Club
06.04 Kraków - Studio
12.04 Łódź - Wytwórnia
13.04 Gdańsk - Parlament
23.04 Warszawa - Palladium
25.04 Poznań - CK Zamek

Support na trasie zapewni Patrick The Pan, który zaprezentuje swój materiał w wersji akustycznej. Specjalna edycja albumu "Something of an End" CD + DVD z zapisem koncertu w Małopolskim Ogrodzie Sztuk ukazała się 25 marca!

Bilety do nabycia:
www.biletin.pl, www.ticketpro.pl,  www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.go-ahead.pl,  oraz sklepy sieci Empik, Media Markt i Saturn

Więcej informacji na:

więcej

Smolik - nowy teledysk i trasa koncertowa!

Opublikowano: 01.04.2014


Andrzej Smolik przedstawia nowy teledysk do utworu "Fades Away" z albumu "4" i zaprasza na mini trasę koncertową w 4 miastach w Polsce!


Andrzej Smolik: „Z Pawłem poznaliśmy się przy okazji realizacji  etiudy filmowej „ Chłopcy”  w 2013. Od tamtego momentu szukaliśmy sposobności, żeby ponownie zrobić coś razem. To Paweł postawił na utwór „Fades Away”, napisał dość przewrotny scenariusz, zorganizował całą ekipę, przedstawił konkretny plan. Cieszę się, że udało nam się zrealizować ten pomysł.  Z premierą video clipu  specjalnie poczekaliśmy do kwietnia. Bowiem pod koniec miesiąca ruszam w krótką trasę koncertową, którą również nieco przewrotnie nazwałem 1-2-3-4 Tour. Odwiedzę 4 miasta, zagram materiał z moich wszystkich 4 solowych płyt. Tym razem w roli gości na scenie pojawią się moi wieloletni przyjaciele: Kasia Kurzawska, Skubas i Kev Fox, z którymi już niejednokrotnie pracowałem w przeszłości. Oczywiście na każdym z koncertów zagramy Fades Away.”

„Chcieliśmy zrobić krótką formę muzyczną. Pomysł na klip zrodził się z inspiracji utworem Andrzeja Fades Away.  Była muzyka i tekst,  pojawiały się obrazy,  obrazy zaczęły tworzyć historie i poszło.  Miałem wybranych kilka utworów i do każdego z nich inny pomysł. Po rozmowie z Andrzejem stwierdziliśmy, że historia o kobiecie i jej „bagażu podręcznym" interesuje nas najbardziej” - mówi reżyser klipu Paweł Orwat.

Na mini trasę 1-2-3-4 Tour SMOLIK zaprosił gości, z którymi od lat współpracuje i doskonale czuje się na scenie: Kasię Kurzawską, Keva Foxa i Skubasa. Każdy z tych artystów z powodzeniem występuje ze swoim solowym repertuarem. Tym razem pojawią się w roli gości specjalnych i zaśpiewają najbardziej rozpoznawalne utwory ze wszystkich płyt SMOLIKA.

24.04 Kraków @ Fabryka | Facebook
25.04 Warszawa @ Arkady Kubickiego | Facebook
26.04 Łodź @ Wytwórnia | Facebook
27.04 Poznań @ Concordia Design | Facebook
więcej

Premiera albumu Sary Brylewskiej "Skąd przyszłaś"

Opublikowano: 01.04.2014

item
1 kwietnia to dzień premiery debiutanckiej płyty Sary Brylewskiej "Skąd przyszłaś". Album promuje utwór "Wojny gwiezdne"!


Sara Brylewska - urodziła się w dniu wybuchu w Czarnobylu... Córka Roberta Brylewskiego - legendy polskiej sceny alternatywnej (założyciela m.in. Kryzysu, Brygady Kryzys, Izraela, Armii, Falarka i innych) oraz Vivian Quarcoo, wokalistki Izraela. Dorastająca w muzyce, nie było wyjścia, musiała zacząć śpiewać.
Piękna, charyzmatyczna i oryginalna pod każdym względem dziewczyna. Obdarzona ciepłym i charakterystycznym głosem wokalistka.

Producentem i kompozytorem jej debiutanckiej płyty jest Jacek Chrzanowski (Hey, Dezerter), a współproducentem Kuba Galiński. Teksty napisała w większości Sara, ale kilka napisali specjalnie dla niej także Kasia Nosowska, Krzysztof Grabowski (Dezerter) i Jacek 'Budyń' Szymkiewicz. Sara wydała już wcześniej płytę ze swoim zespołem z rejonów roots reggae Enchantia.

Patroni medialni:


więcej

Sara Brylewska "Skąd przyszłaś" - posłuchaj już teraz w Deezer!

Opublikowano: 26.03.2014Sara Brylewska "Skąd przyszłaś" - premiera debiutanckiego albumu 1 kwietnia 2014, ale już teraz posłuchajcie całej płyty w Deezer!

więcej

Premiera albumu Patrick'a The Pan'a już dzisiaj!

Opublikowano: 25.03.2014

item

Patrick the Pan "Something of an End" - edycja specjalna CD+DVD z zapisem koncertu w Małopolskim Ogrodzie Sztuki od dzisiaj w sklepach!

Kup w sklepie Kayaxu:

Pod pseudonimem Patrick The Pan ukrywa się Piotr Madej, którego muzyczny debiut robi furorę w polskim Internecie. Ma 25 lat, urodził się i mieszka w Krakowie. Gra na gitarze i klawiszach, śpiewa, jest samoukiem. Na dwa miesiące zamknął się w swoim pokoju, gdzie za pomocą jednego mikrofonu, komputera i kilku instrumentów nagrał swoją debiutancką płytę "Something of an End".

Muzyka Piotrka to wypadkowa jego wielu inspiracji od islandzkiego, chłodnego piękna, przez dyskretne ukłony w stronę progresywnej Wielkiej Brytanii lat 70-tych, aż po współczesną americane i alternatywne country. W lipcu 2013 roku zespół zagrał na festiwalu Heineken Open'er w Gdyni. Był to zaledwie czwarty koncert w ich karierze. Nie jest to jedyny festiwal, który zainteresował się muzyka PTP - zespół zagrał też na takich festiwalach jak Tylko Nie BYTOM, GreenZoo Festival, Grolsch ArtBoom Festival, PiotrkOff Festival, Moico, czy Opole Songwriters Festival. Wszystko wokół tego projektu dzieje się bardzo szybko. W maju premierę miał teledysk do piosenki „Bubbles”, w którym jedną z ról zagrał Piotr Cyrwus. We wrześniu 2013 Piotr został zaproszony do gitarowej orkiestry Adriana Utley’a (Portishead) i wspólnie zagrali inauguracyjny koncert SACRUM PROFANUM w Krakowie.

Patroni medialni albumu:więcej

Patrick The Pan i utwór z koncertowego DVD!

Opublikowano: 18.03.2014Już za tydzień - 25 marca odbędzie się premiera edycji specjalnej albumu Patrick'a The Pan'a "Something of an End" w formie CD+DVD z zapisem koncertu w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Już teraz przedstawiamy utwór "Warm Gold" z koncertowego DVD!

Kliknij 'więcej', aby dowiedzieć się szczegółów!
więcej

Debiutancki singiel Sary Brylewskiej

Opublikowano: 13.03.2014"Wojny gwiezdne" to pierwszy singiel zapowiadający debiutancki album Sary Brylewskiej zatytułowany "Skąd przyszłaś". Premiera albumu już 1 kwietnia 2014!

Sara Brylewska - urodziła się w dniu wybuchu w Czarnobylu... Córka Roberta Brylewskiego - legendy polskiej sceny alternatywnej (założyciela m.in. Kryzysu, Brygady Kryzys, Izraela, Armii, Falarka i innych) oraz Vivian Quarcoo, wokalistki Izraela. Dorastająca w muzyce, nie było wyjścia, musiała zacząć śpiewać.
Piękna, charyzmatyczna i oryginalna pod każdym względem dziewczyna. Obdarzona ciepłym i charakterystycznym głosem wokalistka.

Producentem i kompozytorem jej debiutanckiej płyty jest Jacek Chrzanowski (Hey, Dezerter), a współproducentem Kuba Galiński. Teksty napisała w większości Sara, ale kilka napisali specjalnie dla niej także Kasia Nosowska, Krzysztof Grabowski (Dezerter) i Jacek 'Budyń' Szymkiewicz. Sara wydała już wcześniej płytę ze swoim zespołem z rejonów roots reggae Enchantia.


więcej

Klip Snowman'a - Don't Stop Me!

Opublikowano: 13.03.2014


)

Niepokój i strach jako nieodłączne i stałe elementy naszego życia? Snowman pokazuje życie bez chwili wytchnienia. Don't Stop Me. Koniec nadejdzie szybciej niż myślimy.

Zapraszamy do obejrzenia nowego teledysku Snowman'a do utworu "Don't Stop Me!" pochodzącego z ich  ostatniego albumu "The Best Is Yet To Come".
więcej

Kobieca trasa Dyjaka

Opublikowano: 05.03.2014

item
Marek Dyjak zaprasza na najbardziej Kobiece koncerty miesiąca. Ostatni album Marka Dyjaka "Kobiety" od razu po premierze został okrzyknięty niezwykłym wydarzeniem. Nowe wersje najpiękniejszych piosenek największych Polskich piosenkarek i tekściarek w wykonaniu Dyjaka zabrzmiały już w wielu miastach Polski. Teraz czas na specjalną odsłonę trasy z okazji Dnia Kobiet.
6.03 – Kraków, Lizard King
7.03 – Opole, NCPP
8.03 – Dąbrowa Górnicza, Dom Kultury, ul Chemiczna 2
9.03 – Częstochowa, Klimaty
10.03 – Wrocław, Impart
15.03 – Białystok, Kino Forum
16.03 – Lublin, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

Bilety do kupienia:
w kasach klubów przed koncertami
oraz na:
http://www.koncertomania.pl/marekdyjak/koncerty
www.ticketpro.pl
www.eventim.pl
www.ebilet.pl

Zapraszamy!


więcej

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Najnowsze wydawnictwa

Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej
Patrick The Pan
trzy.zero
Sistars - Siła Sióstr [winyl]
Sistars - Siła Sióstr
Barbara Wrońska
Dom z ognia

Wybrane wydawnictwa

Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR
Paulina Przybysz
Chodź Tu