Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Album Artura Rojka na podium!

Opublikowano: 20.01.2015

item
Niezmiernie miło nam poinformować, że pierwszy solowy album Artura Rojka wydany nakładem Kayaxu był drugim najczęściem kupowanym albumem muzycznym w Polsce w roku 2014!

Gratulujemy Arturowi i producentowi albumu Bartoszowi Dziedzicowi oraz dziękujemy wszystkim fanom, którzy zdecydowali się na zakup legalnego źródła kultury!

Zestawienie najchętniej kupowanych płyt dostępne na stronie internetowej ZPAVu:
więcej

Teledysk Agyness B. Marry "Break Up Breakdown"

Opublikowano: 19.01.2015Przedstawiamy teledysk Agyness B. Marry do utworu "Break Up Breakdown", który zapowiada debiutancki album Artystki. Premiera płyty już 24 lutego!

Agyness B. Marry - mieszka i tworzy Warszawie. Śpiewa, gra na gitarze, komponuje, pisze teksty. Na koncertach towarzyszy jej wyłącznie perkusja i bas. Podczas występu na Spring Brake Showcase Festival & Conference 2014, przez niektórych uznana została za największe odkrycie – co ciekawe, był to zaledwie  jej drugi koncert. Przemyslaw Gulda z portalu gazeta.pl napisał wtedy ”największym festiwalowym odkryciem okazała się Agyness B. Marry - młoda dziewczyna z gitarą, która niemal powaliła publiczność na kolana swoim bezczelnym, brudnym, surowym rock'n'rollem. Mimo świadomie uproszczonej formy jej piosenek, bez trudu można było usłyszeć, na jak bardzo przebojowych melodiach są oparte i jak ciekawym głosem dysponuje młoda artystka”.

Z kolei wyróżnienie otrzymane od jury konkursu Hortex Rytmy Młodych pozwoliło wystąpić  jej na głównej scenie ubiegłorocznego festiwalu w Jarocinie. W listopadzie zagrała podczas Europejskich Targów Muzycznych "Co jest grane?" w Warszawie. Występowała też jako support przed Brodką, Skubasem, czy Ballet School.

Dziękujemy firmie HORTEX za pomoc przy realizacji debiutanckiej płyty Agyness B. Marry.

więcej

Kamil Stoch wie co dobre :)

Opublikowano: 19.01.2015

item
więcej

Agyness B. Marry w Kayaxie!

Opublikowano: 16.01.2015

item
W 2014 roku zwracaliśmy wam uwagę na niezwykle utalentowaną dziewczynę, która według wielu dziennikarzy była objawieniem Spring Break Festival w Poznaniu. Teraz możemy to już ogłosić. Nową Artystką Kayaxu została Agyness B. Marry!

Zaczynamy szybko - jutro w Radiowej Trójce, w audycji Piotra Stelmacha Myśliwiecka 3/5/7 tuż po godz. 16:00, Agyness osobiście zaprezentuje debiutancki singiel "Break Up Breakdown", a już w poniedziałek premiera teledysku na KayaxTV!
więcej

Urszula Dudziak w Domu Kultury Victoria już 26 stycznia!

Opublikowano: 16.01.2015

item
Serdecznie zapraszamy na niezwykły koncert Urszuli Dudziak, który odbędzie się już 26 stycznia w ramach "Domu Kultury Victoria" w warszawskim hotelu Victoria!

„Dom Kultury Victoria” to cykl spotkań muzycznych i teatralnych, które będą odbywać w sali koncertowej hotelu Victoria, od grudnia 2014 do końca czerwca 2015. Z uwagi na wyjątkowe miejsce organizatorzy chcą umożliwić przede wszystkim uważne posłuchanie w kameralnej i jednak niecodziennej atmosferze tego, co ma do zaproponowania artysta oraz umożliwienie mu nawiązania jak najbliższego kontaktu z publicznością. W doborze wykonawców nie jest najważniejsza popularność na listach przebojów, lecz ciekawa muzyka z dobrym tekstem i indywidualność artysty, taką samą zasadę przyjęliśmy przy doborze spektakli teatralnych.

Urszula Dudziak
Data: 26.01.2015
Godzina: 20:00
Miejsce: Hotel Victoria, ul. Królewska 11, Warszawa

Bilety dostępne przed koncertem w hotelu Victoria, w kasach Empik oraz na www.eventim.pl
więcej

Nowa płyta Sławka Jaskułke "Sea"

Opublikowano: 14.01.2015Któż inny, jeśli nie człowiek pochodzący znad morza i z nim związany przez całe życie, potrafiłby lepiej odzwierciedlić w muzyce jego obraz i charakter? Sławek Jaskułke nagrał płytę morską. Płytę oddającą jego oblicza, kolory i głębię. Stworzył muzykę oszczędną w środkach, bogatą w treści i głęboką w nastroju. Muzykę, która dzieje się nie tylko w dźwiękach, ale przede wszystkim pomiędzy nimi.

Sławek Jaskułke: „Probowałem stworzyć muzykę ilustracyjną, muzykę chwili, taki plastyczny obraz morza.
Z natury nie jestem romantykiem, ale lubię piękno, subtelność i melodyjność w muzyce. Tutaj starałem się aby ta melodyjność pozostała surowa. W sensie estetycznym chodziło bardziej o uchwycenie nastroju, płynności i odcieni morza, niż o dosłowną ilustrację muzyczną…
Płyta została nagrana bez żadnych poprawek i edycji. Po prostu zagrałem materiał od początku do końca, bez większego przygotowania. Nawet instrument nie został precyzyjnie nastrojony. To wszystko sprawiło, że muzyka brzmi naturalnie i bez przesadnego kolorytu. Ta surowa charakterystyka brzmienia była dla mnie trudna, bo z natury jestem potwornym perfekcjonistą i detalistą. Dzisiaj jednak wiem, że muzyka nie zawsze musi być dokładna i dopieszczona, zawsze natomiast powinna być prawdziwa i naturalna. Taka chyba jest ta płyta i to mi się w niej podoba.”

Kliknij 'więcej' aby dowiedzieć się szczegółów!
więcej

Wesołych Świąt!

Opublikowano: 22.12.2014

item
Cały zespół Kayaxu życzy naszym wszystkim klientom, fanom i współpracownikom Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!

Zapraszamy do oglądania występów naszych Artystów w świątecznych programach telewizyjnych oraz do uczestnictwa w koncertach sylwestrowych z ich udziałem.

24 grudnia - TVP1 - 18:30 - Kolędy w Pałacu Prezydenckim
(Kayah i Krzysztof Zalewski w duecie)

25 grudnia - TVP2 - 14:35 - Kolędowanie z Dwójką, część I
(Zakopower, gościnnie Kayah)

26 grudnia - TVP2 - 14:35 - Kolędowanie z Dwójką, część II
(Zakopower, gościnnie Kayah)

26 grudnia - TVP1 - 18:30 -  Jaka to melodia?
Gość programu - Kayah

31 grudnia - TVN - 20:00 - Sylwester "Kraków. Miasto Królów!"
(Kayah, Zakopower)

31 grudnia - Błonia Stadionu Narodowego, Warszawa
(Artur Rojek, HEY)

31 grudnia - Rynek, Rzeszów (Brodka)
więcej

"Moja Kolęda" Urszuli Dudziak

Opublikowano: 18.12.2014Tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia prezentujemy Państwu "Moją Kolędę" - niezwykły, świąteczny utwór Urszuli Dudziak do tekstu Ireny Groblewskiej.

Święta to magia podobnie jak muzyka, a  nie ma muzyki bez kolęd, kiedy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Niech te Święta będą najpiękniejsze, z nadzieją, że przyniosą to, na co czekamy wszyscy:  miłość, pojednanie i  związaną z tym wielką ulgę, radość i spełnienie wszystkich marzeń. Śpiewam dla Was, drodzy słuchacze, "Moją kolędę", która, moim skromnym zdaniem jest dźwięcznym  odbiciem świątecznej magii. - mówi Urszula Dudziak

muz. Urszula Dudziak
sł. Irena Groblewska
ar. Jan Smoczyński / Krzysztof Łochowicz

Urszula Dudziak - głos
Jan Smoczyński - głos, akordeon, programowanie
Krzysztof Łochowicz - gitara akustyczna
Piotr Piszczatowski - baraban
więcej

Kolędowanie z Dwójką

Opublikowano: 13.12.2014

item
Zapraszamy na fantastyczny koncert - na zabrzańskiej scenie pojawią się Kayah i zespół Zakopower, Kinga Preis oraz Ewa Bem którzy razem z Państwem śpiewać będą najpiękniejsze polskie kolędy.

W ubiegłym roku Kolędowanie z Dwójką obejrzała rekordowa ilość widzów, bo aż trzy miliony, postanowiliśmy więc zaprosić Państwa na kolejny koncert połączony z kolędowaniem. Tak więc, jeśli chcesz usłyszeć najpiękniejsze kolędy w wykonaniu najbardziej utalentowanych polskich wykonawców, a marzysz także o tym, żeby składane przez Ciebie życzenia świąteczne usłyszeli telewidzowie w całej Polsce - to zapraszamy do Zabrza, bo tylko tu takie marzenia się spełniają!
Już 14 grudnia w Domu Muzyki i Tańca czeka nas wyjątkowy koncert, który w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia będzie emitowany na antenie TVP2.
Jak przed rokiem, widzowie wraz z artystami będą mieli niepowtarzalną okazję, by złożyć widzom życzenia świąteczne. Na ekranie zobaczycie się Państwo w święta Bożego Narodzenia. Takiej okazji nie można przegapić!

Imprezę poprowadzi Tomasz Kammel.

Zapraszamy do wspólnego kolędowania z gwiazdami! I do zobaczenia w TVP2.

Emisja odbędzie się 25 grudnia o godz. 14:30 oraz 26 grudnia o godz. 14:40
więcej

Świąteczna promocja!

Opublikowano: 12.12.2014

item
ŚWIĄTECZNA PROMOCJA!
Specjalna promocja w naszym internetowym sklepie! Większość płyt z naszego katalogu w świątecznej cenie - przy zakupie 3 płyt (lub więcej) każda płyta kosztuje 20zł!

Więcej informacji pod adresem: http://kayax.net/sklep-katalog/3-pyty-za-60z/
więcej

Premiera! Jerzy Małek - "Stalgia"

Opublikowano: 08.12.2014

item
Przedstawiamy Państwu album "Stalgia" - najnowszy projekt Jerzego Małka - wieloletniego trębacza Michała Urbaniaka, Wojciecha Karolaka, Zbigniewa Wegehaupta i Marka Dyjaka.

Najnowszy projekt Jerzego Małka złożony jest z autorskich kompozycji trębacza oraz dwóch utworów: "Keep Straight"  Erick'a Allen'a oraz standardu jazzowego "You've Changed" skomponowanego w latach 40tych przez duet Bill Carey/ Carl Fischer.

„Stalgia‘ to próba muzycznego wyrażenia szeregu emocji i uczuć jakie towarzyszą współczesnemu człowiekowi. Formą wypowiedzi Jerzego Małka jest szeroko pojęta muzyka improwizowana, sam autor podkreśla, że jest pod silnym wpływem jazzu nowoczesnego.

W realizacji nowych muzycznych wyzwań towarzyszą Jerzemu znakomici artyści: legendarny perkusista amerykański Eric Allen znany polskiej publiczności jako wieloletni współpracownik Miles'a Davisa I trębacza Wallace'a Roney'a, a także jeden z najbardziej oryginalnych współcześnie żyjących amerykanskich saksofonistow jazzowych Stephen Riley,  o którym sam Branford Marsalis wyraził się ze jego gra jest dla niego inspiracją. Polską część zespołu dopełniają wybitne osobowości polskiej sceny jazzowej: wieloletni współpracownik Nigela Kennedy‘ego pianista Piotr Wyleżoł oraz grający w niezliczonych formacjach wirtuoz kontrabasu Michał Barański.

Jerzy Małek - trumpet
Stephen Riley - tenor saxophone
Piotr Wyleżoł - piano
Michał Barański - bass
Eric Allen - drums

więcej

Dwupłytowa kompilacja Kayaxu - "Składak"!

Opublikowano: 03.12.2014

item
Prezentujemy niezwykłą kompilację największych przebojów Artystów Kayaxu! "Składak" to dwie płyty i ponad 2 godziny hitów takich Artystów jak m.in. Artur Rojek, HEY, Brodka, Zakopower, Smolik, czy Maria Peszek. To także prezentacja utworów młodszych Artystów jak Fox, Patrick The Pan, Grabek, Loco Star i Sister Wood. Dodatkowo, na "Składaku" znalazły się dwa nigdzie wcześniej niepublikowane utwory - "Za późno" Kayah i "Udomowieni" Zakopower! To najlepszy pomysł na świąteczny prezent dla każdego fana dobrej muzyki!

"Składak" do kupienia w sklepie Kayax: http://bit.ly/Skladak

CD 1
1. Artur Rojek - Beksa
2. Artur Rojek - Syreny
3. Brodka - Dancing Shoes Kamp! Remix
4. Brodka - Varsovie
5. Fox - Go Ahead
6. Fox - Belly of the beast
7. Hey - Co tam?
8. Hey - Do Rycerzy, do szlachty, do mieszczan
9. Dyjak - Sutra
10. Dyjak - Atramentowa Rumba
11. Maja Kleszcz & Incarnations - Nasza miłość ma skrzydła
12. Krzysztof Zalewski - Zboża
13. Patrick the Pan - Bubbles
14. Urszula Dudziak - Turkish Mazurka

CD2
1. Zakopower - Boso
2. Zakopower - Kropla
3. Kayah - De Edad De Kinze Anyos
4. Kayah - Muszlo Moja
5. Maria Peszek - Ciało
6. Maria Peszek - Moje Miasto (Big City Mix by Niewinni Czarodzieje)
7. Sister Wood - Under Covers
8. Nosowska - Nomada
9. Nosowska - Kto?
10. Smolik - CYE
11. Smolik - L.O.O.T
12. Skubas - Linoskoczek
13. Skubas - Nie mam dla ciebie miłości
14. Loco Star - Tv Head
15. Grabek - Forget

BONUS
16. Kayah - Za późno
17. Zakopower - Udomowieni
więcej

Premiera! Marek Dyjak "Polizany przez Boga"

Opublikowano: 01.12.2014

item
Dziś ma swoją premierę książka o Marku Dyjaku "Polizany przez Boga"! Rozmowę z Markiem przeprowadzili Arkadiusz Bartosiak i Łukasz Klinke.

Zobacz wideo zapowiedzi książki - TUTAJ

Autorzy o książce:
Marek Dyjak to arsenał amunicji. Zadając kolejne pytania, otwierające szczelnie pozamykane skrzynie ze wspomnieniami, nigdy nie wiedzieliśmy na co trafimy, ale zawsze mieliśmy pewność, że będzie wybuchowo. Wszyscy myślą, że Dyjak to świetny wokalista, rasowy pijak i niedoszły samobójca. My staraliśmy się odnaleźć prawdziwą naturę Marka, tę mniej znaną i oczywistą. Wrażliwego człowieka skrytego pod maską prostolinijności, pogodnego faceta w przebraniu depresyjnego mruka i radykalnego komentatora rzeczywistości, którego metafor nie przebiją najwięksi poeci. Mamy nadzieję, że czytając tę książkę, zbliżą się Państwo do prawdziwego Marka. Choć on sam na pewno by stwierdził, że to absolutnie, kurwa, niemożliwe.

Najbliższe koncerty i spotkania:
7.12 – Wrocław, Stary Klasztor + Spotkanie na Targach Książki
19.12 – Katowice, Klub Prokultura
20.12 – Kraków, Klub Rotunda
21.12 – Lublin, Centrum Kultury + Spotkanie autorskie

Zamów książkę już teraz w sklepie Kayax TUTAJ
więcej

Kayax na Europejskich Targach Muzycznych 2014!

Opublikowano: 26.11.2014

item
Chcesz spotkać się z Artystami Kayaxu, kupić ich ostatnie płyty i zdobyć na nich autograf? Przyjdź na stoisko Kayaxu na Europejskich Targach Muzycznych 2013 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, które odbędą się w najbliższy weekend - 29  i 30 listopada.

Każdy kto odwiedzi stoisko Kayaxu będzie miał możliwość zakupu płyt naszej wytwórni w specjalnych, promocyjnych cenach - to idealna okazja, żeby zaopatrzyć się już w świąteczne prezenty dla najbliższych, a nawet otrzymać na nich autograf! To także świetna okazja, żeby kupić tak unikalne wydawnictwa jak winylowe wydanie albumu Kayah "Transoriental Orchestra" oraz "Night in Calisia" Włodka Pawlika - jedynego polskiego laureta prestiżowej nagrody Grammy. Ale to nie koniec nowości - na targach będzie już dostępna książka o Marku Dyjaku "Polizany przez Boga", a także album jego wieloletniego trębacza Jerzego Małka "Stalgia".

W tym roku przygotowaliśmy dla Was jeszcze jedną niespodziankę - "Składaka"! To dwupłytowa kompilacja z największymi hitami Artystów naszej wytwórni, która też zadebiutuje właśnie na Targach!

W tym roku przygotowaliśmy dla Was jeszcze jedną niespodziankę - "Składaka"! To dwupłytowa składanka z największymi hitami Artystów naszej wytwórni, która też zadebiutuje właśnie na Targach!

Harmonogram spotkań z Artystami na stoisku Kayaxu:

29.11 / sobota
12:00 - Krzysztof Zalewski
14:00 - Urszula Dudziak
16:15 - Kayah

30.11 / niedziela
14:00 - Marek Dyjak
16:00 - Skubas

Oprócz odwiedzenia stoiska Kayaxu zapraszamy również na panele dyskusyjne i spotkania specjalne z udziałem Artystów i przedstawicieli Kayaxu:

29.11, godz. 15:00, Sala Kopernika, panel dyskusyjny "Muzyka jest kobietą: kobiety w branży?" z udziałek Kayah i Urszuli Dudziak
30.11, godz. 13:00, Sala Sienkiewicza, panel dyskusyjny "Autobiografia - o książkach muzycznych opowiadają piszący" - z udziałem Marka Dyjaka
30.11, godz. 13:30, Sala Kopernika, panel dyskusyjny "Zawód menadżer, czy zawód na menadżerze?" z udziałem Olgi Tuszewskiej, Artist & Product Managera w firmie Kayax

Targi to nie tylko możliwość spotkania swoich ulubionych Artystów i uczestniczenia w panelach dyskusyjnych, ale także koncerty! 28 listopada, w piątek, w Cafe Kulturalna wystąpi Artur Rojek i Agyness B. Marry. Bilety na to wydarzenie można kupić TUTAJ. Dodatkowo, w sobotę 29 listopada na Scenie Prezentacji o godz. 17:00 wystąpi SISTER WOOD.

więcej

Druga zapowiedź książki o Marku Dyjaku

Opublikowano: 24.11.2014Prezentujemy drugą wideo zapowiedź książki o Marku Dyjaku "Polizany przez Boga".
Premiera książki 1 grudnia 2014.
Zamów już teraz w sklepie Kayax: http://bit.ly/1AmmIpR

"Byłem facetem, który żył prawie jak bezdomny. Ekskluzywnym alkoholikiem uprawiającym muzykę. Mieszkałem w ciemnych dzielnicach. Na Jeżycach w Poznaniu, na Pradze w Warszawie, przy Grodzkiej w Lublinie, zanim zrobiła się tam „Starówka”. W przeróżnych miejscach, w których działy się przeróżne rzeczy. Bardzo mocne rzeczy. Wszystkie mam opisywać? To były tanie chwyty. A to nie ma być tania książka"
więcej

Urszula Dudziak uhonorowana tytułem „Artysty dla Pokoju” UNESCO.

Opublikowano: 21.11.2014

item
Miło nam donieść, że Urszula Dudziak została uhonorowana tytułem „Artysty dla Pokoju” UNESCO!

„Artysta dla pokoju” to międzynarodowy program zainicjowany w 1995 r. przez Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO), skupiający artystów wyróżnionych za działania na rzecz pokoju, pojednania pomiędzy narodami oraz tolerancji.

To zaszczytne wyróżnienie jest efektem wyjątkowego zaangażowania i pracy Urszuli Dudziak na rzecz promowania praw kobiet, różnorodności kulturowej i edukacji artystycznej w myśl ideałów i priorytetów, jakie przyświecają misji UNESCO. Wiceminister Artur Nowak-Far zauważył podczas dzisiejszego spotkania z artystką, że dzięki jej pracy „znacząco wzrasta również polska widoczność w organizacji oraz obszary wspólnego zainteresowania i współpracy, jak również szanse oddziaływania na opinię publiczną w zakresie spraw objętych mandatem UNESCO”.

Tytułem „Artysty dla Pokoju” UNESCO zostali dotychczas uhonorowani m.in.: World Orchestra for Peace, Céline Dion (Kanada), Sarah Brightman (Wielka Brytania), Marcus Miller (USA), Danilo Pérez (Panama), Marina Nicolesco (Rumunia), Eijin Nimura (Japonia), Jordi Savall (Hiszpania), Zaha Hadid (Wielka Brytania) oraz Gong Li (Chiny).
więcej

Marek Dyjak - zapowiedź książki

Opublikowano: 20.11.2014Zapraszamy do obejrzenia pierwszej wideo zapowiedzi książki o Marku Dyjaku "Polizany Przez Boga", która ukaże się 1 grudnia. Rozmowę z Markiem przeprowadzili Arkadiusz Bartosiak i Łukasz Klinke.

Autorzy o książce:

Marek Dyjak to arsenał amunicji. Zadając kolejne pytania, otwierające szczelnie pozamykane skrzynie ze wspomnieniami, nigdy nie wiedzieliśmy na co trafimy, ale zawsze mieliśmy pewność, że będzie wybuchowo. Wszyscy myślą, że Dyjak to świetny wokalista, rasowy pijak i niedoszły samobójca. My staraliśmy się odnaleźć prawdziwą naturę Marka, tę mniej znaną i oczywistą. Wrażliwego człowieka skrytego pod maską prostolinijności, pogodnego faceta w przebraniu depresyjnego mruka i radykalnego komentatora rzeczywistości, którego metafor nie przebiją najwięksi poeci. Mamy nadzieję, że czytając tę książkę, zbliżą się Państwo do prawdziwego Marka. Choć on sam na pewno by stwierdził, że to absolutnie, kurwa, niemożliwe.

Zamów książkę już teraz!
Preorder w sklepie Kayax: http://bit.ly/1AmmIpR
Wysyłka 1 grudnia.

Najbliższe koncerty i spotkania:
28.11 – Warszawa, Palladium
29.11 – Spotkanie autorskie na Targach Książki w Łodzi
30.11 – Spotkanie autorskie na Targach Muzycznych w Warszawie
7.12 – Wrocław, Stary Klasztor + Spotkanie autorskie na Targach Książki
19.12 – Katowice, Klub Prokultura
20.12 – Kraków, Klub Rotunda
21.12 – Lublin, Centrum Kultury + Spotkanie autorskie
więcej

"Night in Calisia" Włodka Pawlika na winylu

Opublikowano: 18.11.2014

item
Już 28 listopada na rynku pojawi się wyjątkowe, limitowane wydawnictwo - jedyna polska płyta z prestiżową nagrodą Grammy - Randy Brecker plays Włodek Pawlik's "Night in Calisia" ukaże się na podwójnym winylu!

Ciekawym dodatkiem tego ekskluzywnie wydanego i historycznego, dzięki nagrodzie Grammy albumu, jest  komentarz Włodka Pawlika o powstawaniu dzieła, a potem jego rejestracji. Podwójny winyl zostanie wydane w limitowanym, numerowanym nakładzie.

Preorder winyla (wysyłka od 21.11):

Album Night in Calisia został uznany za "Najlepszy album dużego zespołu jazzowego" podczas 56 ceremonii rozdania nagród Grammy. Takiego „znaku jakości”, takiego wyróżnienia nie zdobył żaden rodzimy artysta, nie został nim uhonorowany żaden rodzimy projekt.

Kliknij 'więcej' aby dowiedzieć się szczegółów!
więcej

Debiutancki teledysk SISTER WOOD

Opublikowano: 17.11.2014Przedstawiamy teledysk do debiutanckiego singla "Under Covers" nowego projektu Sister Wood.

SISTER WOOD to trio złożone z polskich i brytyjskich muzyków - Łukasza Moskala, Rachel Wood i Sarah Wood. Sarah i Rachel to siostry pochodzące z Wielkiej Brytanii,  tworzą i występują razem od ponad 10 lat. Łukasza Moskala nie trzeba specjalnie przedstawiać  to charyzmatyczny perkusista udzielający się w takich zespołach jak Zakopower, czy w solowym projekcie Nosowskiej. Muzyków połączyło zamiłowanie do podobnej muzyki, zbliżona wrażliwość i chęć stworzenia czegoś nowego - tak właśnie powstał zespół SISTER WOOD. "Under Covers" to pierwszy singiel zapowiadający album "Language Barriers", która ukaże się w styczniu 2015 roku. Autorem wyjątkowego teledysku do tej piosenki jest Michał Braum.

produkcja: IMAGEPRO
reżyseria: Michał Braum
zdjęcia: Karol Łakomiec, Michał Braum
make-up, hairstyle: Elżbieta Jaśkowska
asystent: Grzegorz Żurek
efekty, montaż, korekcja barwna: Michał Braum

więcej

Skubas - Wyspa nonsensu

Opublikowano: 12.11.2014"Wyspa nonsensu" to drugi singiel promujący nowy album Skubasa "Brzask", na którym znalazł się również najbardziej nastrojowy przebój ostatnich miesięcy – "Nie mam dla ciebie miłości".

Autorami klipu są niezwykle zdolni graficy z argentyńskiej agencji Inlandstudio, którą tworzą Gonzalo Nogues, Javier Bernales i Julian Nunez. Bez wahania przyjęli niełatwe wyzwanie pracy na odległość dla artysty, który był dal nich zupełnie nowy. Muzyka i klimat twórczości Skubasa przekroczyła ocean i zainspirowała do stworzenia najnowszego klipu animowanego dla "Wyspy nonsensu".

więcej

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Najnowsze wydawnictwa

WATAHA
Karolina Czarnecka - Cud
Natalia Przybysz
Jak Malować Ogień
Mery Spolsky
DEKALOG SPOLSKY
Kroki
Controlled Chaos

Wybrane wydawnictwa

Natalia Przybysz
Jak Malować Ogień [winyl]
Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej [książka]
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR