Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Dziś premiera "Zeliga" Krzysztofa Zalewskiego!

Opublikowano: 12.11.2013Dziś premiera nowej płyty Zalewskiego "ZELIG". Promuje ją singiel "Jaśniej".
więcej

Nowy teledysk Dyjaka "Sic!" z Katarzyną Nosowską!

Opublikowano: 06.11.2013Przedstawiamy najnowszy teledysk Dyjaka do utworu "Sic!" z albumu "Kobiety". Gościnnie w teledysku pojawia się sama Katarzyna Nosowska - to trzeba zobaczyć!
więcej

Kayah - Transoriental Orchestra - dziś premiera!

Opublikowano: 05.11.2013

item
Dziś premiera nowego albumu Kayah "Transoriental Orchestra" - to szczególny dzień, a co więcej - urodziny samej Artystki!

Kayah zaprasza w egzotyczną podróż. Transoriental Orchestra to niezwykły projekt. Wszystko zaczęło się od wielkiej muzycznej miłości Kayah do muzyki world. Artystka od dawna planowała nagranie albumu właśnie w tej stylistyce. Impulsem do rozpoczęcia pracy nad materiałem okazało się zaproszenie Kayah do występu na festiwalu Warszawa Singera. Specjalnie na potrzeby tego jednego koncertu powstał niezwykły projekt - Transoriental Orchestra. Kayah do współpracy zaprosiła Atanasa Valkov, kompozytora filmowego I producenta muzycznego. Wspólnie wybrali do projektu wybitnych instrumentalistów oraz solistów pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego, co dodatkowo poszerza muzyczny dialog i nadaje charakter autentycznej wielokulturowości projektu. W instrumentarium zespołu znalazły się niespotykane instrumenty, takie jak: cymbały, santur, oud, saz, lutnie, flety, piszczałki i wiele innych. Repertuar T.O. to ogromne wyzwanie. Na płycie znalazły się pieśni żydowskie z różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu. Ta różnorodność geograficzna ma oczywiście odzwierciedlenie w muzyce, w której słychać brzmienia bałkańskie, perskie, słowiańskie, afrykańskie no i oczywiście żydowskie. To także różne języki, z jakimi musiała zmierzyć się Kayah - śpiewa po hebrajsku, w jidysz, ladino i arabsku.


Kliknij 'więcej' aby dowiedzieć się szczegółów!
więcej

Urodzinowe koncerty Urszuli Dudziak 28.10 w Och-Teatrze!

Opublikowano: 24.10.2013Zapraszamy na urodzinowe koncerty URSZULI DUDZIAK, które odbędą się 28 października w warszawskim Och-Teatrze o godzinie 19:00 i 21:00! Jubilatka zaśpiewa m.in. materiał z najnowszej płyty pt. WSZYSTKO GRA! Artystka powróciła po przerwie do studia i nagrała pierwszy od lat studyjny album.

Bilety na godzinę 21:00 można jeszcze kupić w kasach Och-Teatru!
więcej

Nowy teledysk Kayah w dwóch wersjach językowych!

Opublikowano: 21.10.2013
Prezentujemy najnowszy teledysk Kayah do utworu "Kondja Mia, Kondja Mia", który promuje nowy album "Transoriental Orchestra". Klip prezentuje dwie wersje językowe piosenki - oryginalną i polską "Muszlo Moja", która znalazła się na drugiej płycie albumu z bonusowymi utworami.
Premiera "Transoriental Orchestra" już 5 listopada!
więcej

Krzysztof Zalewski wraca z nową płytą i koncertami!

Opublikowano: 18.10.2013Krzysztof Zalewski wraca z nową płytą i zaprezentuje ją po raz pierwszy na żywo  na koncertach z Nosowską na trasie .zip!

Płyta "Zelig" ukaże się 12.11. nakładem Kayax po 9 latach od debiutu ("Pistolet"). Krzysztof wygrał Idola w 2003, zaraz potem wydał płytę i... "zniknął". Przez ten czas jednak cały czas był obecny na scenie, rozwijał się, szlifował warsztat. Grał m. in. w zespole Nosowskiej oraz HEY, współtworzy Muchy i Japoto, gra z BRODKĄ, skomponował wraz z Budyniem piosenki do filmu Jeż Jerzy.

"Zelig" zawiera 10 piosenek, które są swego rodzaju pamiętnikiem z ostatniej dekady. Mimo, iż materiał oscyluje wokół tzw. muzyki rockowej, to przez wzgląd na skrajnie różne inspiracje i otwarte głowy twórców-wymyka się szufladom.

Zalewskiego z zespołem będzie można zobaczyć przed Nosowską na koncertach w Łodzi 9.11., Poznaniu 15.11., Wroclawiu 16.11., Warszawie 17.11., Szczecinie 19.11., Toruniu 20.11. i Krakowie 22.11.

Kliknij 'więcej', aby dowiedzieć się szczegółów!
więcej

Kayah – zapowiedź video nowego albumu i konkurs!

Opublikowano: 14.10.2013Odliczanie czas zacząć :)
Juz 5 listopada premiera nowego albumu Kayah – Transoriental Orchestra.
Dzisiaj pierwsza odsłona nowego projektu. Codziennie, przez najbliższych 5 dni będą publikowane kolejne krótkie filmiki, których muzyczną ilustracją sa fragmenty piosenek z nowego albumu Kayah. Oto pierwszy z nich!
Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji zapowiadającej album - możecie wygrać płyty ze specjalną dedykacją! Aby poznać szczegóły naszej akcji trzeba wejść na fanpage Kayah www.facebook.com/kayah.official
więcej

Trasa koncertowa Nosowska.zip

Opublikowano: 24.09.2013

item
Nosowska wystąpi w 13 miastach w ramach listopadowej trasy Nosowska.zip, podczas  której zaprezentuje przekrojowy repertuar - głównie najważniejsze i najbardziej znane utwory z solowej działalności. Trasa została objęta patronatem radiowej Trójki, Co Jest Grane, Deezer, cgm.pl oraz Rbl.TV.

05.11. Gorzów Wlkp., MCK
06.11. Bydgoszcz, MOK
07.11  Gdynia, Ucho
09.11. Łódź, Wytwórnia
10.11. Zielona Góra, Kawon
15.11. Poznań, Eskulap
16.11. Wrocław, Eter
17.11. Warszawa, Stodoła
19.11. Szczecin, Imperium
20.11. Toruń, Dwór Artusa
22.11. Kraków, Studio
23.11. Wodzisław Śląski, WCK
24.11. Katowice, Mega Club
więcej

Urszula Dudziak - "Wszystko Gra" - premiera w piątek 13 września!

Opublikowano: 10.09.2013Zobacz relację z koncertu McFerrin+ z cyklu Solidarity of Arts do utworu "Wookies Walk" z najnowszego albumu Urszuli Dudziak "Wszystko Gra".

Kliknij 'więcej' aby dowiedzieć się szczegółów na temat albumu!

więcej

Jezus Maria Peszek - Koncerty Jesień 2013

Opublikowano: 05.09.2013

item
NAJBLIŻSZE KONCERTY:
22.09 – LUBIN / CK MUZA
03.10 – ZIELONA GÓRA / KAWON
04.10 – SZCZECIN / SŁOWIANIN
05.10 – POZNAŃ / ESKULAP
18.10 – PIŁA / RCK FABRYKA EMOCJI
25.10 – KATOWICE / MEGA CLUB
26.10 – OPOLE / NCPP
27.10 – WROCŁAW / ETER
10.11 – GDYNIA / UCHO
11.11 – TORUŃ / LIZARD KING
22.11 – WARSZAWA / STODOŁA

Kliknij 'więcej' aby dowiedzieć się szczegółów!

więcej

Kayah & Transoriental Orchestra na Festiwalu Warszawa Singera!

Opublikowano: 26.08.2013Organizatorzy festiwalu Warszawa Singera postanowili powtórzyć sukces zeszłorocznego występu Kayah & Transoriental Orchestra i zorganizować kolejny koncert projektu na festiwalu w niedzielę 1 września na Placu Grzybowskim w Warszawie!  Start o godz. 19:00. Wstęp wolny.

Kliknij 'więcej', aby dowiedzieć się szczegółów!
więcej

Urszula Dudziak gościem Solidarity Arts McFerrin+

Opublikowano: 14.08.2013

item
Urszula Dudziak weźmie udział w największym widowisku jazzowym 2013 roku - koncercie Solidarity Arts McFerrin+ ! Koncert odbędzie się już 17. sierpnia o godz. 20:30 w Gdańsku, na Scenie Plenerowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Wyspie Ołowiance (ul. Ołowianka 1).

Kliknij 'więcej', aby dowiedzieć się szczegółów!
więcej

"Hey i Przyjaciele" już 5 sierpnia w Szczecinie!

Opublikowano: 31.07.2013

item
Specjalny koncert "Hey i Przyjaciele" odbędzie się już 5 sierpnia (poniedziałek) na szczecińskich Wałach Chrobrego o godz. 19:00. Szczecin to niezwykłe miejsce w historii zespołu - to właśnie tam powstał Hey.

Na koncercie pojawią się również goście specjalni:

- Piotr Banach (współzałożyciel zespołu)
- Andrzej Smolik
- Marcin Macuk (współpracujący z zespołem od 20 lat)
- Titus (Acid Drinkers)
- Grabaż (Strachy na Lachy)

Koncert jest wydarzeniem specjalnym Finału Regat Wielkich Żaglowców.
więcej

HEY - "Fire" - reedycja debiutu zespołu na winylu!

Opublikowano: 18.07.2013

item
Specjalna niespodzianka dla wszystkich fanów zespołu HEY! Już jutro - 19 lipca - zespół zagra swoją debiutancką płytę "Fire" na festiwalu w Jarocinie. Właśnie na tą okazję została przygotowana specjalna dwupłytowa winylowa reedycja "Fire" wytłoczona w nakładzie 500 sztuk! Winyl będzie można kupić na festiwalu w Jarocinie.

więcej

HEY - "Podobno" - teledysk!

Opublikowano: 03.07.2013"Podobno" trzeci singiel z ostatniej płyty HEY "Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan". Teledysk do utworu został zrealizowany z materiałów filmowych nagranych podczas podróży zespołu HEY do Wietnamu. Wyprawa odbyła się jeszcze przed nagraniem nowej płyty, w jej czasie powstawały zarysy nowych kompozycji i brzmień, których wynikiem jest "Do Rycerzy,..". Materiał filmowy z podróży zawiera piękne obrazy tamtejszej kultury i jak opisuje Katarzyna Nosowska jest "bez pozowania. Bez mówienia, co kręcić, czego nie. Będzie widać, jak ze sobą żyjemy. Jak podróżujemy, co jemy, że się szanujemy." Autorem zdjęć jest Grzegorz Lipiec, od lat dokumentujący ważne chwile życia zespołu.
więcej

Artyści Kayaxu na Heineken Open'er Festival 2013!

Opublikowano: 02.07.2013

item
Serdecznie zapraszamy na koncerty Artystów Kayaxu podczas tegorocznego Heineken Open'er Festival, który rozpoczyna się już dziś i potrwa do niedzieli na miejscu Lotniska Kosakowo w Gdynii!

Środa - 03.07
00:30 - FOX / Alterklub Stage

Czwartek - 04.07
01:00 - Maria Peszek / Tent Stage

Piątek - 05.07
19:00 - Skubas / Tent Stage
23:00 - HEY / Tent Stage

Sobota - 06.07
13:00 - Skubas / Dworcowa Scena Akustyczna

Do zobaczenia na koncertach!
więcej

Nowy teledysk Krzysztofa Kiljańskiego - "Zawsze Obok Mnie"

Opublikowano: 19.06.2013Zapraszamy do obejrzenia najnowszego klipu Krzysztofa Kiljańskiego do utworu "Zawsze Obok Mnie", który promuje ostatni album Krzysztofa pt. "Powrót".
Most Świętokrzyski, Krakowskie Przedmieście, ulice Powiśla i najróżniejsze miejsca stolicy są kolejnymi punktami wędrówki Krzysztofa po najładniejszych miejscach Warszawy. Właśnie taki sobotni spacer okazał się pretekstem do opowiedzenia niezwykle ciepłych wspomnień o dawnym przyjacielu...
więcej

Zobacz reportaż z trasy Zakopower w Chinach!

Opublikowano: 17.06.2013Miesiąc temu Zakopower wyruszył w trasę po Chinach, gdzie zagrał na największym wiosennym festiwalu, jaki odbywa się w Azji - Meet In Beijing Art Festival, a także w kilku chińskich miastach. Z zespołem w trasę ruszył także jeden z najzdolniejszych polskich operatorów – Bartek Prokopowicz. Teraz możecie zobaczyć efekt tej współpracy!
więcej

"Jutro jest dziś" - zobacz teledysk!

Opublikowano: 12.06.2013Jeszcze wczoraj pisaliśmy o objęciu przez Katarzynę Nosowską i O.S.T.R'a funkcji dyrektorów artystycznych Męskiego Grania 2013 i ich wspólnym utworze "Jutro jest dziś", a już teraz prezentujemy teledysk do tej piosenki!
więcej

Nosowska i O.S.T.R. dyrektorami artystycznymi Męskiego Grania 2013!

Opublikowano: 11.06.2013

item
Jest nam niezmiernie miło poinformować o tym, że dyrektorami artystycznymi tegorocznej edycji Męskiego Grania zostali Katarzyna Nosowska i O.S.T.R.!

Utworem promującym tegoroczną edycję Męskiego Grania jest wspólna piosenka Nosowskiej i O.S.T.R'a "Jutro jest dziś". Autorami muzyki do utworu są Paweł Krawczyk i Katarzyna Nosowska, która wspólnie z O.S.T.R. napisała także tekst piosenki. Za produkcję odpowiadali Paweł Krawczyk i Andrzej Smolik.

"Jutro jest dziś" - posłuchaj TUTAJ!
więcej

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Najnowsze wydawnictwa

Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej
Patrick The Pan
trzy.zero
Sistars - Siła Sióstr [winyl]
Sistars - Siła Sióstr
Barbara Wrońska
Dom z ognia

Wybrane wydawnictwa

Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR
Paulina Przybysz
Chodź Tu