Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Premiera! Mister D. - Tęcza

Opublikowano: 11.11.2014"Tęcza" to najnowszy utwór Mister D, kontrowersyjnego projektu Doroty Masłowskiej. Artystka do współpracy zaprosiła tym razem artystę wizualnego i reżysera Macieja Szupicę, (który w "Tęczy" udziela się również wokalnie), a także tancerza i choreografa Michała Piroga.

"Reprezentujemy różne środowiska i dziedziny, ale łączy nas ta sprawa. Piosenkę napisałam, kiedy media kolejny raz doniosły, że ktoś podpalił Tęczę na Placu Zbawiciela." - mówi Masłowska - "Ten rytuał jej palenia jest bardzo wymowny: ma w sobie coś i z wielkiego grilla, i z wielkiego stosu. Ale pod całą groteską jest to akt nienawiści, która staje się naszym chlebem powszednim. Ta piosenka jest o tym, że źle gdy na sztandar tej nienawiści wciągany jest Bóg i Polska. Stąd data premiery."

MISTER D "TĘCZA"
reż. Maciej Szupica
tekst: Dorota Masłowska
muz.: Dorota Masłowska, Kuba Wandachowicz

Oficjalna premiera klipu będzie miała miejsce przed koncertem Mykkiego Blanco w Basenie 11 listopada, start o godz. 19:00, w Warszawie przy ul. Marii Konopnickiej 6
więcej

Zwycięzcy FMT 2014!

Opublikowano: 28.10.2014

item
Zespół Stonkatank wygrał Festiwal Młodych Talentów 2014 w Szczecinie i wyda swój singiel w naszej wytwórni! Gratulujemy!

Katarzyna Nosowska tak skomentowała występ zespołu: "Muzycy zespołu wytworzyli na scenie między sobą szczególną więź. Śpiewali po angielsku, ale zrobili to świetnie. Zaskoczyło nas to niezwykle energetyczne zestawienie bębnów z elektroniką i wyrafinowany męski wokal. Grupa bardzo dobrze rokuje i jestem niezmiernie ciekawa, co będą prezentować w przyszłości"
więcej

Już jutro rusza Festiwal Młodych Talentów - Nowa Energia 2014

Opublikowano: 23.10.2014

item
Szczecin, młodość, muzyka! Ogólnopolski Festiwal Młodych Talentów - Nowa Energia zaprasza: 24 i 25 października, Arena Szczecin. więcej

Teledysk Krzysztofa Zalewskiego - Ósemko

Opublikowano: 13.10.2014Następny singiel z ostatniej płyty Krzysztofa Zalewskiego "Zelig" to "Ósemko". Jest najbardziej nastrojową i enigmatyczną piosenką z płyty. "Ósemko" jest singlem wybranym przez samych fanów, którzy po koncertach i w prywatnych wiadomościach pisali o nim jako o swoim ulubionym utworze z płyty "Zelig".

Najbliższe koncerty Krzysztofa Zalewskiego:
11.11 Warszawa - Stodoła, Open Stage
13.11 Łódź - Scenogriafia (z Tides From Nebula)
14.11 Wrocław - Firlej (z Tides From Nebula)
21.11 Kraków - Fabryka (z Tides From Nebula)
22.11 Sosnowiec - 2 Doors (z Tides From Nebula)

Kliknij 'więcej' aby dowiedzieć się szczegółów nt. klipu!
więcej

Skubas Brzask Tour 2014

Opublikowano: 08.10.2014

item
Skubas wyrusza w trasę koncertową promującą jego najnowszą płytę "Brzask"! Piosenki ze świetnie przyjętego przez fanów i dziennikarzy albumu zabrzmią na 20 koncertach w całej Polsce na przestrzeni kolejnych miesięcy. Wśród nich na pewno nie zabraknie "Nie mam dla ciebie miłości", które znalazło się na 1. miejscu Listy Przebojów Trójki!

SKUBAS  | BRZASK TOUR 2014

17.10 Warszawa, Muzeum Powstania Warszawskiego (acoustic set)
18.10 Olecko, Festiwal Sztama (acoustic set)
19.10 Olsztyn, Galeria Sowa (acoustic set)
25.10 Szczecin, Festiwal Młodych Talentów
26.10 Poznań, Teatr Polski - Malarnia (acoustic set)

13.11 Sztum, SCK
14.11 Gdynia, klub Atlantic
15.11 Włocławek, Centrum Kultury Browar B.
22.11 Lublin, klub Dom Kultury
23.11 Warszawa, klub Basen
27.11 Gorzów Wlkp, klub Mixcooltura
28.11 Kostrzyń n.Odrą, KCK
29.11 Toruń, klub OdNowa

4.12 Łódź, klub Scenografia
5.12 Wrocław, klub Stary Klasztor
6.12 Kraków, klub Rotunda
7.12 Katowice, klub Katofonia
10.12 Poznań, klub Eskulap
11.12 Konin, klub Oskard
13.12 Białystok, Rezydencja Protazy
więcej

Nowy singiel Artura Rojka na żywo!

Opublikowano: 29.09.2014Zobacz "Czas który pozostał" zarejestrowany podczas tegorocznego OFF Festivalu w Katowicach! "Czas..." to trzeci singiel z pierwszej solowej płyty Artura "Składam się z ciągłych powtórzeń".

Głosuj na utwór na Liście Przebojów Trójki: http://bit.ly/CzasLP3
więcej

Festiwal Młodych Talentów 2014

Opublikowano: 22.09.2014

item
Weź udział w Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie i wygraj wydanie singla w Kayaxie! Zgłoszenia do 30 września!

Kliknij 'więcej' aby dowiedzieć się szczegółów!
więcej

Artur Rojek nominowany do MTV EMA 2014!

Opublikowano: 18.09.2014

item
Artur Rojek został nominowany do nagrody MTV European Music Awards 2014 w kategorii "Najlepszy polski wykonawca"!
Głosy można oddawać do 22 września pod adresem www.mtvema.com
więcej

"Cienie: Eurydyka mówi." - kolejne spektakle

Opublikowano: 16.09.2014

item
"Cienie: Eurydyka mówi." z udziałem Katarzyny Nosowskiej powraca na deski Teatru IMKA na 3 spektakle - codziennie od środy 16 września do piątku 18 września!

Bilety do kupienia na www.teatr-imka.pl
więcej

Maria Peszek - koncerty!

Opublikowano: 10.09.2014

item
Po sukciesie płyty JEZUS MARIA PESZEK i 3 tras koncertowych jakie Artystka po jej premierze zagrała, po około 90 koncertach i nagranej w tym czasie płycie “live”, przyszedł czas na zasłużony odpoczynek i przerwę. Teraz po ponad półrocznej nieobecności charyzmatyczna Maria Peszek wraz ze swoim mistrzowskim zespołem wraca na polskie sceny klubowe i ponownie koncertuje.

Tym razem na koncertach usłyszymy bardziej przekrojowy materiał, coś starego, coś pożyczonego, coś innego, znając Marię, na pewno nie obejdzie się bez niespodzianek. Jedyne czego można być pewnym, to że będą to koncerty pełne emocji i energii, jak sama Artystka mówi: “To niesamowite uczucie, gdy stoisz na scenie i widzisz takie żywiołowe reakcje, kiedy ludzie śpiewają głośniej niż ty. Taki emocjonalny odbiór publiczności pokazuje, że to co robię ma sens. Jeśli otrzymuję tak olbrzymi odzew z tamtej strony, to wiem, że warto było się narażać, znosić ataki i iść własną drogą”. Bo Marię Peszek można kochać albo nienawidzieć, ale nie można pozostać obojętnym. To po prostu trzeba zobaczyć.

NAJBLIŻSZE KONCERTY:
18.10 – WARSZAWA / OCH TEATR x2
19.10 – POZNAŃ / ESKULAP
23.10 – WROCŁAW / ETER
24.10 – ZIELONA GORA / KAWON
26.10 – GDAŃSK / PARLAMENT
14.11 – KRAKÓW / STUDIO
15.11 – ŁÓDŹ / WYTWÓRNIA
06.12 – KATOWICE / MEGA CLUB
więcej

Dziś premiera "Brzasku" Skubasa!

Opublikowano: 09.09.2014

item
Dzisiaj ma premierę druga płyta Skubasa zatytułowana „Brzask”. Jego debiutancki album „Wilczełyko“ z 2012 roku został okrzyknięty odkryciem na polskiej scenie muzycznej. Piosenka „Linoskoczek“ przez wiele tygodni utrzymywała się w czołówce Trójkowej Listy Przebojów, sam Artysta otrzymał dwie nominacje do Fryderyków 2013, zagrał kilkadziesiąt koncertów, w tym największe polskie festiwale (Open’er, Orange Warsaw Festival, Jarocin, Przystanek Woodstock)
Najnowszą płytę promuje singiel „Nie mam dla ciebie miłości”, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem fanów i stacji radiowych.


Album do kupienia w:

Kliknij 'więcej', aby dowiedzieć się szczegółów!


więcej

Hey - jesień ponownie bez prądu

Opublikowano: 02.09.2014

item
Hey rusza w drugą część trasy Unplugged 2014. Po ponad 5 latach od ogromnego sukcesu pierwszej trasy Unplugged i 7 latach od wydania albumu z serii MTV Unplugged, który zyskał status potrójnej platyny oraz został nagrodzony w 2008 roku trzema Fryderykami – HEY ponownie zagra swój materiał w wersji akustycznej. Na potrzeby tej wyjątkowej trasy skład zespołu zostanie poszerzony o doborowe grono  muzyków.  Na scenie pojawi się sekcja dęta, gitary z różnych stron świata, sitar i inne  instrumenty. Na repertuar złożą się zarówno starsze doskonale znane słuchaczom utwory zarejestrowane na koncercie HEY MTV  Unplugged jak i te najpopularniejsze z dwóch ostatnich albumów tj; "Miłość!, Uwaga!, Ratunku!, Pomocy!" oraz "Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan". Wiosenna część trasy była  sukcesem  - bilety na wszystkie koncerty zostały wyprzedane, a w Krakowie grupa wystąpiła dwukrotnie.

W 2007 roku,  Hey zagrał jako drugi w Polsce, po Kayah, wyjątkowy koncert z serii MTV Unplugged. Ich występ zaskoczył zarówno fanów, jak i sceptyków. Rewelacyjne nowe aranże, wykonanie i zaproszeni goście – Agnieszka Chylińska, Czesław Mozil i  Jacek „Budyń” Szymkiewicz z Pogodno - złożyły się na niezapomniany show. Kultowy występ był impulsem do wyruszenia w 2008 roku w trasę Unplugged, która obejmowała całą Polskę i pomimo bardzo wysokich cen biletów okazała się strzałem w 10. Na scenie oprócz podstawowego składu pojawiły się skrzypce, wiolonczela, instrumenty dęte i klawiszowe, a nawet lira korbowa.MTV Unplugged, czyli bez prądu, to projekt, który od ponad dwudziestu lat cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Od 1989 roku, kiedy to pierwszy raz stacja telewizyjna zorganizowała tego typu koncert, w Unplugged wystąpiły takie gwiazdy jak Nirvana, Oasis, The Cure, Eric Clapton czy Pearl Jam, udowadniając, że akustyczne dźwięki mogą mieć więcej energii niż niejedna gitara elektryczna.

Daty jesiennych koncertów HEY Unplugged:

04.10 – Rzeszów, Filharmonia Podkarpacka
05.10 – Warszawa, Filharmonia Narodowa
12. 10 – Zabrze, Dom Muzyki i Tańca
13.10 – Poznań, Teatr Wielki
14.10 – Białystok, Opera i Filharmonia Podlaska
17.10 – Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

więcej

Najświeższy projekt Kayah i Andrzeja Piasecznego

Opublikowano: 01.09.2014

item
Jedna z najbardziej charyzmatycznych, wszechstronnych polskich wokalistek i artysta, którego każda kolejna płyta zaskakuje i podbija serca słuchaczy pracują razem. Kayah i Andrzej Piaseczny spotkali się w studio, aby wykonać jeden z przebojów wszechczasów. Jaki? Utwór niebawem pojawi się w mediach. Możemy jedynie dodać, że aranżację przygotował Andrzej Smolik. Szczegóły wkrótce.
więcej

Oglądaj na żywo finałowy koncert Męskiego Grania w Żywcu!

Opublikowano: 28.08.2014Już w ten piątek - 29 sierpnia - odbędzie się finałowy koncert Męskiego Grania w Amfiteatrze pod Grojcem w Żywcu!

Koncert jest już wyprzedany, ale wszystkich zapraszamy na transmisję na żywo dostępną w piątkowe popołudnie pod adresem www.live.zywiec.com.pl
więcej

Zapowiedź drugiej płyty Skubasa!

Opublikowano: 14.08.2014We wrześniu tego roku ukaże się druga płyta Skubasa zatytułowana „Brzask”. Jego debiutancki album „Wilczełyko“ z 2012 roku został okrzyknięty odkryciem na polskiej scenie muzycznej. Piosenka „Linoskoczek“ przez wiele tygodni utrzymywała się w czołówce Trójkowej Listy Przebojów, sam Artysta otrzymał dwie nominacje do Fryderyków 2013, zagrał kilkadziesiąt koncertów, w tym największe polskie festiwale (Open’er, Orange, Jarocin)
Najnowszą płytę promuje singiel „Nie mam dla ciebie miłości”, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem fanów i stacji radiowych.

Na album składa się 10 piosenek zaśpiewanych po polsku - wszystkie są kompozycjami Skubasa. W nagrywaniu albumu Artysta postawił na autentyczność – zależało mu bardzo na uchwyceniu emocji, które towarzyszyły mu podczas komponowania, na tym by nagrania były szczere.  Oszczędna, surowa wręcz produkcja, użycie ścieżek nagranych w domowym studio, osobiste teksty – to wszystko sprawia, że piosenki z „Brzasku” wyciągają na światło dzienne najskrytsze emocje Skubasa.

Najnowszy album Skubasa zdobi wyjątkowa oprawa graficzna. Podobnie jak przy poprzedniej płycie, Skubas zaprosił do współpracy Przemka „Sainera” Blejzyka, który ma już mocno ugruntowaną pozycję w polskim Street Art’cie. Spod jego ręki wyszedł charakterny jastrząb, będą symbolem najnowszego krążka Skubasa.

SKUBAS to artysta niepokorny i zadziorny. Jest kompozytorem, gitarzystą i wokalistą o pięknej i niepowtarzalnej barwie głosu. Ceniony za autentyczność, prostotę i talent do tworzenia niebanalnych piosenek.
więcej

Patrick The Pan w Offensywie i koncert w Warszawie!

Opublikowano: 08.08.2014Zapowiada się bardzo ładny weekend z Patrick the Pan - już w ten piątek o 22:00 wystąpi na żywo z zespołem w Offensywie Piotra Stelmacha w Trójce, a w niedzielę o 20:30 w Niedorzeczni 500od1500 w Warszawie. Zapraszamy!
więcej

Nakręć teledysk Artura Rojka lub Skubasa!

Opublikowano: 28.07.2014

item
Nikt nie czeka na Wasze filmy? Mamy dla Was dobrą wiadomość. Wszyscy czekają na Wasze teledyski! Dołącz do grupy teledyskowej KAYAX pracującej nad klipem do utworu (do wyboru) Artura Rojka „Czas, który pozostał” lub „Brzask” Skubasa na Plenerach Film Spring Open. Klip zrealizowany na Plenerach ma szansę stać się oficjalnym teledyskiem i będzie mieć ogólnopolską promocję KAYAX!

Więcej informacji - kliknij 'więcej' lub przejdź na stronę www.filmspringopenair.eu
więcej

Brodka i Tomasz Stańko - "Wolność w Sierpniu"

Opublikowano: 23.07.2014

item
Brodka będzie gościem Tomasza Stańko na specjalnym koncercie "Wolność w Sierpniu" z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Koncert odbędzie się w tę sobotę, 26 lipca o godz. 21:00 w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Więcej informacji na www.1944.pl
więcej

Akcja "Zwrotka Żywca" z Artystami Kayaxu

Opublikowano: 18.07.2014

item
Ruszyła akcja "Zwrotka Żywca"! Możecie napisać swoją zwrotkę singla "Elektryczny", a zaśpiewają ją m.in. Marek Dyjak, Skubas, Smolik, Katarzyna Nosowska, czy Krzysztof Zalewski! Musicie tego spróbować!

Akcja dostępna pod adresem www.zwrotka.meskiegranie.pl
więcej

Nosowska gościem Grabaża w Jarocinie!

Opublikowano: 17.07.2014

item
Katarzyna Nosowska będzie jutro, tj. w piątek 18 lipca gościem Grabaża podczas specjalnego koncertu "Grabaż 30" będącego okazją do podsumowania 30 lat działalności scenicznej Krzysztofa Grabaża Grabowskiego! więcej

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Najnowsze wydawnictwa

WATAHA
Karolina Czarnecka - Cud
Natalia Przybysz
Jak Malować Ogień
Mery Spolsky
DEKALOG SPOLSKY
Kroki
Controlled Chaos

Wybrane wydawnictwa

Natalia Przybysz
Jak Malować Ogień [winyl]
Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej [książka]
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR