Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Dyjak i Dudziak na Jazzbląg Festiwal 2014!

Opublikowano: 16.07.2014

item
Już jutro, 17 lipca w czwartek o godz. 19:00 na Jazzbląg Festiwal wystąpi Marek Dyjak a w piątek 18 lipca, również o 19:00, Urszula Dudziak!
Zapraszamy!

Więcej informacji na www.jazzblag.galeria-el.pl
więcej

Głosujmy na Skubasa!

Opublikowano: 15.07.2014Krzysztof Kosedowski poleca głosować na "Nie mam dla ciebie miłości" na Liście Przebojów Trójki! Głosy można oddawać TUTAJ.
więcej

Pierwszy koncert Męskiego Grania!

Opublikowano: 11.07.2014Już w sobotę 12 lipca odbędzie się pierwszy koncert Męskiego Grania, na którym wystąpi m.in. Skubas, Artur Rojek, BRODKA oraz Smolik jako lider Męskie Granie Orkiestra!

Start o 16:00 w Ogrodach Muzeum Archeologicznego przy ul. Senackiej 3.
więcej

Letni Express 9 lipca w Warszawie!

Opublikowano: 30.06.2014

item
Zapraszamy na Letni Express!

Dla tych wszystkich, którzy chcą ciekawie spędzić letni wieczór w Warszawie mamy koncertową propozycję. Na jednej scenie wystąpią najciekawsi polscy artyści: Brodka, Katarzyna Nosowska, Kayah, Smolik, Dagadana i Atom String Quartet. Każdy z wykonawców zagra krótki set. Showcase'owa formuła oznacza stuprocentową mobilizację na scenie: ograniczony czas występu, szybkie przepinki. Tutaj liczy się przede wszystkim warsztat muzyczny, profesjonalizm i stalowe nerwy. To nie lada wyzwanie. Przyjdź, sprawdź, posłuchaj najlepszych!

Data: 09.07.2014
Miejsce: Palladium, ul. Złota 9, Warszawa
Start: 19:00 / otwarcie drzwi 18:00
Bilety: przedsprzedaż 40 zł, w dniu koncertu 45 zł Dostępne w kasie klubu oraz w internetowych sieciach sprzedaży
więcej

Kayah i Idan Raichel - niezwykła muzyczna kolaboracja

Opublikowano: 24.06.2014

item
Takiego koncertu jeszcze nie było, po raz pierwszy na scenie Europejskiego Stadionu Kultury wspólnie zagrają Kayah i Idan Raichel - izraelski muzyk, międzynarodowa gwiazda muzyki World. więcej

Artyści Kayaxu na letnich festiwalach!

Opublikowano: 12.06.2014


Zapraszamy na letnie festiwale muzyczne, podczas których będziecie mieli okazję zobaczyć koncerty Artystów Kayaxu! Poniżej pełna lista festiwali i koncertów! Zapraszamy!

Warsaw Orange Festival - Stadion Narodowy w Warszawie
14.06 Skubas

Life Oświęcim Festival - Stadion MOSiR Oświęcim
26.06 Skubas

Europejski Stadion Kultury - Stadion Miejski Rzeszów
27.06 - Kayah & Idan Raichel

Open'er Festival - Gdynia - Lotnisko Gdynia-Kosakowo
05.07 Artur Rojek

Jazzbląg Festiwal - Centrum Sztuki Galerii El w Elblągu
18.07 - Urszula Dudziak

Jazz na Starówce - Rynek Starego Miasta w Warszawie
19.07 - Urszula Dudziak

Przystanek Woodstock - Kostrzyn nad Odrą
1.08 Skubas

OFF Festival - Katowice - Dolina Trzech Stawów
03.08 Artur Rojek
03.08 Patrick The Pan

Męskie Granie
12.07 Kraków (Ogrody Muzeum Archeologicznego) - Artur Rojek, BRODKA, Skubas
19.07 Poznań (Stara Gazownia) - Artur Rojek, BRODKA
02.08 Warszawa (Fort Bema) - SMOLIK, Nosowska, Dyjak (gościnnie)
23.08 Wrocław (Pergola) - BRODKA, SMOLIK, Patrick The Pan (gościnnie)
29.08 Żywiec (Amfiteatr pod Grojcem) - BRODKA, Krzysztof Zalewski, Skubas

GoodFest Dębica - Stadion Miejski w Dębicy
30.08 BRODKA

Olsztyn Green Festival - Plaża miejska nad Jeziorem Krzywym w Olsztynie
06.09 HEY, Kayah, Artur Rojek
więcej

Singiel Męskie Granie 2014!

Opublikowano: 06.06.2014Tym razem bodziec do ewolucji w muzyce dał Smolik, który wraz z BRODKĄ, Dawidem Podsiadło, Olafem Deriglasoffem, Piotrem EMADE Waglewskim, Michałem Sobolewskim, Krzysztofem „ZALEF” Zalewskim, Michałem „FOX” Królem, Miłoszem Pękalą oraz Łukaszem Korybalskim stworzył wyjątkową mieszankę stylów łamiącą muzyczne bariery i stereotypy. W koncertowym składzie 10 muzycznych osobowości wystąpi razem na jednej scenie podczas koncertów Męskiego Grania.

Specjalnie na tegoroczną edycję Męskiego Grania jako Męskie Granie Orkiestra.

Za muzykę singla "Elektryczny" odpowiada Andrzej Smolik, a za tekst piosenki Katarzyna Nosowska.
więcej

Artur Rojek - premiera teledysku "Syreny" i Złota Płyta!

Opublikowano: 05.06.2014Przedstawiamy nowy teledysk Artura Rojka do utworu "Syreny", który jest drugim singlem z jego pierwszej solowej płyty.

Z największą przyjemnością informujemy, że album "Składam się z ciągłych powtórzeń" uzyskał status Złotej Płyty! Serdecznie gratulujemy Arturowi, producentowi albumu Bartkowi Dziedzicowi, oraz dziękujemy dystrybutorowi płyty - spółce Agora S.A.

Oficjalne wręczenie Złotej Płyty odbędzie się na koncercie Artura Rojka z zespołem 7 czerwca o godz. 17:00 w Warszawie na 8. Pikniku Kulturalnym Co Jest Grane w Królikarni (ul. Puławska 113a). Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

scenariusz: Tomasz Gliński / Małgorzata Makowska
reżyseria, zdjęcia, montaż: Tomasz Gliński
obsada: Tomas Lemarquis, Małgorzata Makowska, Marzena Pokrzywińska, Artur Rojek
scenografia, stylizacja: Małgorzata Makowska
wizaż: Kamila Bukowska
mistrz oświetlenia: Maciek Gamdzyk
asystent reżysera: Marcin Klinger
asystent kamery: Adam Mrożek
zdjęcia podwodne: Aquafilm
kierownik produkcji: Wojciech Skiba
produkcja: Kayax / Papaya

podziękowania dla: Heliograf i Xantus
więcej

Premiera teledysku Sary Brylewskiej "Sztormiak"!

Opublikowano: 03.06.2014Zapraszamy do obejrzenia teledysku Sary Brylewskiej do utworu "Sztormiak" promującego jej pierwszy debiutancki album "Skąd przyszłaś"! Autorką słów piosenki jest Sara, a za muzykę odpowiada Jacek Chrzanowski (Hey, Dezerter).

Dir. Kuba Gryżewski
DOP: Kajetan Plis
Kierownik produkcji: Franek Rogala
Aktor: Kamil Kociak
Aktorka: Karolina Barszczewska
Stylizacje: Nin Kozieradzka i Ralph Kruhlik
więcej

BRODKA XS i Zalef w trasie!

Opublikowano: 02.06.2014

item
Już w czerwcu na 6 koncertach w wybranych miastach Polski usłyszeć będzie można wyjątkowy projekt. BRODKA XS to znane z "Grandy" i "LAX" piosenki zaaranżowane na... małe instrumenty. Te unikalne interpretacje powstały specjalnie na tę trasę  i usłyszycie je tylko w ramach Red Bull Tour Bus oraz premierowo na festiwalu Red Bull Music Academy Weekender już 6 czerwca w Warszawie. Nowe wersje wraz z zespołem Brodki współtworzył Marcin Macuk, który również wystąpi na warszawskim koncercie.

Wokalistkę wspierać będzie podczas trasy Krzysztof Zalewski w solowej odsłonie. Z 12 zaproponowanych lokalizacji, najwięcej głosów fanów zdobyły: Częstochowa, Olsztyn, Rzeszów, Szczecin, Łódź, Białystok i to właśnie tam w czerwcu zajedzie autobus z BRODKĄ XS i Krzysztofem Zalewskim.
Częstochowa jako miasto wygrane w całej akcji cieszyć się będzie koncertem szczególnym - Krzysztof Zalewski wystąpi w pełnym składzie zespołu a wstęp będzie bezpłatny.


więcej

Katarzyna Nosowska w spektaklu "Cienie. Eurydyka mówi:" już w czerwcu w Warszawie!

Opublikowano: 30.05.2014

item
Teatr IMKA Tomasza Karolaka z Warszawy, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy i Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu wraz z Mają Kleczewską oraz Łukaszem Chotkowskim zapraszają na spektakl w oparciu o tekst noblistki Elfriede Jelinek „Cienie. Eurydyka mówi:”.

Nowy spektakl Mai Kleczewskiej, jednej z najważniejszej postaci polskiego teatru, reżyserki m.in. „Podróży zimowej” i „Burzy”, współtworzy Katarzyna Nosowska, wokalistka grupy Hey i twórczyni autorskich płyt. Katarzyna Nosowska, którą publiczność będzie mogła podziwiać na żywo, specjalnie z myślą o spektaklu napisała kilka piosenek inspirowanych tekstem Jelinek. Nosowska buduje dramaturgię, otwierając kolejne części przedstawienia. Muzykę skomponował Paweł Krawczyk, lider Hey.
To dla mnie nowe, ciekawe wyzwanie. A ja lubię wyzwania! —  powiedziała Katarzyna Nosowska. —  Cenię twórczość Jelinek i Kleczewskiej i cenię Pawła Krawczyka, który jest odpowiedzialny  za muzykę. Postaramy się, żeby nie było to banalne.

TEATR IMKA - 3, 4, 5, 6 czerwca
Bilety do nabycia w kasach teatru, w serwisie eBilet oraz on-line: http://bilety.teatr-imka.pl/msi/Repertoire.aspx

SPOTKANIE Z TWÓRCAMI W GAZETA CAFE
W poniedziałek (2 czerwca) o godz. 19. zapraszamy na spotkanie w Gazeta Cafe (ul. Czerska 8/10). W rozmowie z Katarzyną Nosowską i Mają Kleczewską, którą poprowadzi Remigiusz Grzela, wezmą też udział: Tomasz Karolak, szef Teatru IMKA i Łukasz Chotkowski, dramaturg.
więcej

Zakopower na festiwalu Top Trendy!

Opublikowano: 28.05.2014

item
W najbliższy piątek 30 maja Zakopower pojawi się w Operze Leśnej na festiwalu TopTrendy w Sopocie! Top Trendy prezentują Artystów, których albumy najlepiej sprzedawały się w mijającym roku. W przypadku Zakopower było to "Kolędowo" - dziękujemy wszystkim fanom, którzy chcieli mieć ten album na własność!

Skoro Zakopower znajduje się na festiwalu dzięki płycie kolędowej to, w zasadzie, powinien zaśpiewać utwór na niej się znajdujący... ale czy kolędy to najlepsze piosenki w przededniu lata?
Okaże się 30 maja!
Zapraszamy do Opery Leśnej i przed telewizory! Start transmisji koncertu TOP 30 maja od godz. 21:00 w Polscacie!

Sopot TOPtrendy Festiwal 2014 rozpoczyna koncert TOP prezentujący wykonawców, którzy w ostatnim roku sprzedali największą liczbę płyt. Koncert TOP jest najbardziej obiektywnym obrazem sympatii Polaków w stosunku do artystów na polskim rynku muzycznym. W tym roku na sopockiej scenie zobaczymy: Edytę Bartosiewicz, Dawida Podsiadło, Sylwię Grzeszczak, zespół LemON, Kult, T.Love, zespół Enej oraz Zakopower.
więcej

Artyści Kayaxu na Gali Ludzie Wolności 1 czerwca

Opublikowano: 28.05.2014

item
1 czerwca odbędzie się Gala przyznania nagród plebiscytu Ludzie Wolności, który jest organizowany przez Gazetę Wyborczą i TVN. Wśród występujących znajdą się również Artyści Kayaxu - m.in. Kayah, Katarzyna Nosowska i Skubas! Gala będzie transmitowana w TVN 1 czerwca o godz. 20:00.

Plebiscyt „Ludzie Wolności” ma wyłonić tych, którzy są dla Polaków symbolem niepodległości, rozwoju, demokracji. Wybór należy do Czytelników i Widzów. Kapituła wyłoniła z nadesłanych propozycji po pięciu finalistów w każdej kategorii. W trakcie Gali ogłoszeni zostaną zwycięzcy Plebiscytu.
więcej

Zagłosuj na młodych w konkursie Męskiego Grania!

Opublikowano: 27.05.2014

item
Męskie Granie ogłosiło konkurs dla młodych Artystów - nagrodą jest zagrania na jednym z koncertów cyklu! Wśród zgłoszonych znajdziecie Patrick The Pan, ale polecamy Wam również Agyness B. Mary i Bulbwires. Głosować można w aplikacji, która znajduje się pod linkiem:

więcej

1. i 2. miejsce Artura Rojka na Liście Przebojów Trójki!

Opublikowano: 26.05.2014Podczas ostatniego wydania Listy Przebojów Trójki "Syreny" Artura Rojka znalazły się od razu na jej 1. miejscu! Utwór powtórzył sukces "Beksy", która również od razu była numerem jeden, a teraz ustąpiła miejsca nowemu singlowi Artysty i znalazła się na 2. miejscu! W imieniu Artysty dziękujemy wszystkim fanom za oddane głosy! więcej

Nowy teledysk Skubasa "Nie mam dla ciebie miłości"

Opublikowano: 19.05.2014Przedstawiamy nowy teledysk Skubasa do utworu "Nie mam dla ciebie miłości", który zapowiada jego drugą płytę. Premiera już jesienią tego roku!

Piosenka "Nie mam dla ciebie miłości" powstała niedługo po zakończeniu prac nad pierwszą debiutancką płytą Skubasa "Wilczełyko" i została świetnie przyjęta przez fanów na koncertach w całym kraju. Odzew publiczności był na tyle duży, że to właśnie ten utwór został wybrany na kolejny singiel.

Kliknij 'więcej' aby dowiedzieć się szczegółów!
więcej

Patrick The Pan i Misia FF razem na OFF Plus Camera!

Opublikowano: 09.05.2014

item
Wspólny koncert Patricka The Pana i Misii FF uświetni galę zamknięcia festiwalu OFF Plus Camera! Gala odbędzie się już 10 maja w Kinie Kijów Centrum w Krakowie. Artyści zaprezentują własne kompozycje i specjalnie na tę okazję przygotowane utwory i covery!
więcej

Kayax na Record Store Day 2014!

Opublikowano: 17.04.2014

item
W tym roku również będziecie mogli nas spotkać na Record Store Day w Sz, już 26 kwietnia od 12:00! Do kupienia przede wszystkim winyle z naszej wytwórni, ale nie tylko!

Record Store Day to święto wydawców i entuzjastów muzyki tradycyjnego nośnika obchodzony na całym świecie od 5 lat. Poprzednie edycje przyciągnęły tłumy i dały organizatorom piękną pamiątkę w postaci tytułu ‘Wydarzenie Roku’ w plebiscycie Wdechy Gazety Co Jest Grane 2012.
więcej

Platynowa płyta Kayah i koncert w Sali Kongresowej w Warszawie!

Opublikowano: 14.04.2014

item
Z największą radością informujemy, że ostatni album Kayah "Transoriental Orchestra" otrzymał status Platynowej Płyty! W imieniu Artystki i Kayaxu chcielibyśmy podziękować wszystkim fanom, którzy kupili ten album i przyczynili się do tej niezwykłej nagrody!

Wręczenie płyty odbędzie się na jutrzejszym koncercie Kayah w Warszawie, w Sali Kongresowej.

Koncert odbędzie się jutro, 15 kwietnia, w Sali Kongresowej w Warszawie. Start o godzinie 20:00.
Sprzedaż: bileterie EMPiK, sklepy Media Markt i Saturn oraz za pośrednictwem eBilet (http://ebilet.pl/), Ticketpro (http://ticketpro.pl/), Biletin (http://biletin.pl/) i Eventim (http://eventim.pl/) na terenie całego kraju.
więcej

Artur Rojek - trasa koncertowa!

Opublikowano: 03.04.2014

item
Zapraszamy na trasę koncertową Artura Rojka promującą jego pierwszy solowy album zatytułowany "Składam się z ciągłych powtórzeń". Premiera płyty już w ten piątek, 4 kwietnia 2014 nakładem Kayaxu.

Daty i miasta trasy koncertowej Artura Rojka:

04.04 Wrocław - Eter
05.04 Katowice - Mega Club
06.04 Kraków - Studio
12.04 Łódź - Wytwórnia
13.04 Gdańsk - Parlament
23.04 Warszawa - Palladium
25.04 Poznań - CK Zamek

Support na trasie zapewni Patrick The Pan, który zaprezentuje swój materiał w wersji akustycznej. Specjalna edycja albumu "Something of an End" CD + DVD z zapisem koncertu w Małopolskim Ogrodzie Sztuk ukazała się 25 marca!

Bilety do nabycia:
www.biletin.pl, www.ticketpro.pl,  www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.go-ahead.pl,  oraz sklepy sieci Empik, Media Markt i Saturn

Więcej informacji na:

więcej

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Najnowsze wydawnictwa

WATAHA
Karolina Czarnecka - Cud
Natalia Przybysz
Jak Malować Ogień
Mery Spolsky
DEKALOG SPOLSKY
Kroki
Controlled Chaos

Wybrane wydawnictwa

Natalia Przybysz
Jak Malować Ogień [winyl]
Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej [książka]
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR