Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Smolik - nowy teledysk i trasa koncertowa!

Opublikowano: 01.04.2014


Andrzej Smolik przedstawia nowy teledysk do utworu "Fades Away" z albumu "4" i zaprasza na mini trasę koncertową w 4 miastach w Polsce!


Andrzej Smolik: „Z Pawłem poznaliśmy się przy okazji realizacji  etiudy filmowej „ Chłopcy”  w 2013. Od tamtego momentu szukaliśmy sposobności, żeby ponownie zrobić coś razem. To Paweł postawił na utwór „Fades Away”, napisał dość przewrotny scenariusz, zorganizował całą ekipę, przedstawił konkretny plan. Cieszę się, że udało nam się zrealizować ten pomysł.  Z premierą video clipu  specjalnie poczekaliśmy do kwietnia. Bowiem pod koniec miesiąca ruszam w krótką trasę koncertową, którą również nieco przewrotnie nazwałem 1-2-3-4 Tour. Odwiedzę 4 miasta, zagram materiał z moich wszystkich 4 solowych płyt. Tym razem w roli gości na scenie pojawią się moi wieloletni przyjaciele: Kasia Kurzawska, Skubas i Kev Fox, z którymi już niejednokrotnie pracowałem w przeszłości. Oczywiście na każdym z koncertów zagramy Fades Away.”

„Chcieliśmy zrobić krótką formę muzyczną. Pomysł na klip zrodził się z inspiracji utworem Andrzeja Fades Away.  Była muzyka i tekst,  pojawiały się obrazy,  obrazy zaczęły tworzyć historie i poszło.  Miałem wybranych kilka utworów i do każdego z nich inny pomysł. Po rozmowie z Andrzejem stwierdziliśmy, że historia o kobiecie i jej „bagażu podręcznym" interesuje nas najbardziej” - mówi reżyser klipu Paweł Orwat.

Na mini trasę 1-2-3-4 Tour SMOLIK zaprosił gości, z którymi od lat współpracuje i doskonale czuje się na scenie: Kasię Kurzawską, Keva Foxa i Skubasa. Każdy z tych artystów z powodzeniem występuje ze swoim solowym repertuarem. Tym razem pojawią się w roli gości specjalnych i zaśpiewają najbardziej rozpoznawalne utwory ze wszystkich płyt SMOLIKA.

24.04 Kraków @ Fabryka | Facebook
25.04 Warszawa @ Arkady Kubickiego | Facebook
26.04 Łodź @ Wytwórnia | Facebook
27.04 Poznań @ Concordia Design | Facebook
więcej

Premiera albumu Sary Brylewskiej "Skąd przyszłaś"

Opublikowano: 01.04.2014

item
1 kwietnia to dzień premiery debiutanckiej płyty Sary Brylewskiej "Skąd przyszłaś". Album promuje utwór "Wojny gwiezdne"!


Sara Brylewska - urodziła się w dniu wybuchu w Czarnobylu... Córka Roberta Brylewskiego - legendy polskiej sceny alternatywnej (założyciela m.in. Kryzysu, Brygady Kryzys, Izraela, Armii, Falarka i innych) oraz Vivian Quarcoo, wokalistki Izraela. Dorastająca w muzyce, nie było wyjścia, musiała zacząć śpiewać.
Piękna, charyzmatyczna i oryginalna pod każdym względem dziewczyna. Obdarzona ciepłym i charakterystycznym głosem wokalistka.

Producentem i kompozytorem jej debiutanckiej płyty jest Jacek Chrzanowski (Hey, Dezerter), a współproducentem Kuba Galiński. Teksty napisała w większości Sara, ale kilka napisali specjalnie dla niej także Kasia Nosowska, Krzysztof Grabowski (Dezerter) i Jacek 'Budyń' Szymkiewicz. Sara wydała już wcześniej płytę ze swoim zespołem z rejonów roots reggae Enchantia.

Patroni medialni:


więcej

Sara Brylewska "Skąd przyszłaś" - posłuchaj już teraz w Deezer!

Opublikowano: 26.03.2014Sara Brylewska "Skąd przyszłaś" - premiera debiutanckiego albumu 1 kwietnia 2014, ale już teraz posłuchajcie całej płyty w Deezer!

więcej

Premiera albumu Patrick'a The Pan'a już dzisiaj!

Opublikowano: 25.03.2014

item

Patrick the Pan "Something of an End" - edycja specjalna CD+DVD z zapisem koncertu w Małopolskim Ogrodzie Sztuki od dzisiaj w sklepach!

Kup w sklepie Kayaxu:

Pod pseudonimem Patrick The Pan ukrywa się Piotr Madej, którego muzyczny debiut robi furorę w polskim Internecie. Ma 25 lat, urodził się i mieszka w Krakowie. Gra na gitarze i klawiszach, śpiewa, jest samoukiem. Na dwa miesiące zamknął się w swoim pokoju, gdzie za pomocą jednego mikrofonu, komputera i kilku instrumentów nagrał swoją debiutancką płytę "Something of an End".

Muzyka Piotrka to wypadkowa jego wielu inspiracji od islandzkiego, chłodnego piękna, przez dyskretne ukłony w stronę progresywnej Wielkiej Brytanii lat 70-tych, aż po współczesną americane i alternatywne country. W lipcu 2013 roku zespół zagrał na festiwalu Heineken Open'er w Gdyni. Był to zaledwie czwarty koncert w ich karierze. Nie jest to jedyny festiwal, który zainteresował się muzyka PTP - zespół zagrał też na takich festiwalach jak Tylko Nie BYTOM, GreenZoo Festival, Grolsch ArtBoom Festival, PiotrkOff Festival, Moico, czy Opole Songwriters Festival. Wszystko wokół tego projektu dzieje się bardzo szybko. W maju premierę miał teledysk do piosenki „Bubbles”, w którym jedną z ról zagrał Piotr Cyrwus. We wrześniu 2013 Piotr został zaproszony do gitarowej orkiestry Adriana Utley’a (Portishead) i wspólnie zagrali inauguracyjny koncert SACRUM PROFANUM w Krakowie.

Patroni medialni albumu:więcej

Patrick The Pan i utwór z koncertowego DVD!

Opublikowano: 18.03.2014Już za tydzień - 25 marca odbędzie się premiera edycji specjalnej albumu Patrick'a The Pan'a "Something of an End" w formie CD+DVD z zapisem koncertu w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Już teraz przedstawiamy utwór "Warm Gold" z koncertowego DVD!

Kliknij 'więcej', aby dowiedzieć się szczegółów!
więcej

Debiutancki singiel Sary Brylewskiej

Opublikowano: 13.03.2014"Wojny gwiezdne" to pierwszy singiel zapowiadający debiutancki album Sary Brylewskiej zatytułowany "Skąd przyszłaś". Premiera albumu już 1 kwietnia 2014!

Sara Brylewska - urodziła się w dniu wybuchu w Czarnobylu... Córka Roberta Brylewskiego - legendy polskiej sceny alternatywnej (założyciela m.in. Kryzysu, Brygady Kryzys, Izraela, Armii, Falarka i innych) oraz Vivian Quarcoo, wokalistki Izraela. Dorastająca w muzyce, nie było wyjścia, musiała zacząć śpiewać.
Piękna, charyzmatyczna i oryginalna pod każdym względem dziewczyna. Obdarzona ciepłym i charakterystycznym głosem wokalistka.

Producentem i kompozytorem jej debiutanckiej płyty jest Jacek Chrzanowski (Hey, Dezerter), a współproducentem Kuba Galiński. Teksty napisała w większości Sara, ale kilka napisali specjalnie dla niej także Kasia Nosowska, Krzysztof Grabowski (Dezerter) i Jacek 'Budyń' Szymkiewicz. Sara wydała już wcześniej płytę ze swoim zespołem z rejonów roots reggae Enchantia.


więcej

Klip Snowman'a - Don't Stop Me!

Opublikowano: 13.03.2014


)

Niepokój i strach jako nieodłączne i stałe elementy naszego życia? Snowman pokazuje życie bez chwili wytchnienia. Don't Stop Me. Koniec nadejdzie szybciej niż myślimy.

Zapraszamy do obejrzenia nowego teledysku Snowman'a do utworu "Don't Stop Me!" pochodzącego z ich  ostatniego albumu "The Best Is Yet To Come".
więcej

Kobieca trasa Dyjaka

Opublikowano: 05.03.2014

item
Marek Dyjak zaprasza na najbardziej Kobiece koncerty miesiąca. Ostatni album Marka Dyjaka "Kobiety" od razu po premierze został okrzyknięty niezwykłym wydarzeniem. Nowe wersje najpiękniejszych piosenek największych Polskich piosenkarek i tekściarek w wykonaniu Dyjaka zabrzmiały już w wielu miastach Polski. Teraz czas na specjalną odsłonę trasy z okazji Dnia Kobiet.
6.03 – Kraków, Lizard King
7.03 – Opole, NCPP
8.03 – Dąbrowa Górnicza, Dom Kultury, ul Chemiczna 2
9.03 – Częstochowa, Klimaty
10.03 – Wrocław, Impart
15.03 – Białystok, Kino Forum
16.03 – Lublin, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

Bilety do kupienia:
w kasach klubów przed koncertami
oraz na:
http://www.koncertomania.pl/marekdyjak/koncerty
www.ticketpro.pl
www.eventim.pl
www.ebilet.pl

Zapraszamy!


więcej

Trasa koncertowa Artura Rojka

Opublikowano: 04.03.2014

item
Już pod koniec marca rozpocznie się trasa koncertowa Artura Rojka promująca jego pierwszy solowy album zatytułowany "Składam się z ciągłych powtórzeń". Premiera płyty 4 kwietnia 2014 nakładem Kayaxu.

Pierwszy singiel z nadchodzącego albumu - "Beksa" zadebiutował od razu na 1. miejscu Listy Przebojów Trójki. To niezwykły zaszczyt - taka sytuacja zdarzyła się zaledwie kilka razy w całej historii Listy. Dziękujemy wszystkim fanom za oddane głosy!

Daty i miasta trasy koncertowej Artura Rojka:

28.03 Nowy Sącz - Centrum Kultury Sokół
04.04 Wrocław - Eter
05.04 Katowice - Mega Club
06.04 Kraków - Studio
12.04 Łódź - Wytwórnia
13.04 Gdańsk - Parlament
23.04 Warszawa - Palladium
25.04 Poznań - CK Zamek

Support na trasie (oprócz koncertu w Nowym Sączu) zapewni Patrick The Pan, który zaprezentuje swój materiał w wersji akustycznej. Specjalna edycja albumu "Something of an end" CD DVD z zapisem koncertu w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, ukaże się już w połowie marca!

Bilety do nabycia:
www.biletin.pl, www.ticketpro.pl,  www.ebilet.pl, www.eventim.pl, Centrum Kultury Sokół, www.go-ahead.pl,  oraz sklepy sieci Empik, Media Markt i Saturn
więcej

Premiera teledysku Artura Rojka "Beksa"

Opublikowano: 26.02.2014"Beksa" - to pierwszy singiel zapowiadający solowy album Artura Rojka. Płyta "Składam się z ciągłych powtórzeń" ukaże się 4 kwietnia 2014. Za muzykę na albumie odpowiadają Artur Rojek i Bartosz Dziedzic, teksty napisał Artur Rojek.

Autorem klipu "Beksa" jest Michał Braum, który jest także odpowiedzialny za video zapowiedzi albumu.

produkcja: IMAGEPRO
reżyseria: Michał Braum
scenariusz: Michał Braum
zdjęcia: Karol Łakomiec
asystenci: Michał Sikora, Grzegorz Żurek
oświetlenie: Bartek Gburek, Marian Brzoza
make-up: Elżbieta Jaśkowska, Justyna Jaroszewska
montaż/korekcja barwna: Michał Braum
obsada: Patryk Kawala, Iwona Rogala, Lech Korusiewicz, Szymon Bujak, Kacper Wrona

Dziękujemy Aresztowi Śledczemu i Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Krakowie za pomoc w realizacji teledysku.
więcej

Patrick The Pan w Kayaxie!

Opublikowano: 25.02.2014Grono Artystów Kayaxu powiększa się o nowego, niezwykle utalentowanego muzyka z Krakowa. Przed Państwem Patrick The Pan!

W marcu nakładem Kayaxu ukaże się dwupłytowe wydanie albumu "Something of an end", edycja specjalna - CD+DVD z zapisem koncertu w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.

Kliknij 'więcej', aby dowiedzieć się szczegółów!
więcej

Artur Rojek - Beksa

Opublikowano: 21.02.2014"Beksa" to pierwszy singiel promujący solowy album Artura Rojka.
więcej

Brodka, Nosowska i Maria Peszek na Dzień Kobiet w Londynie i Dublinie!

Opublikowano: 18.02.2014

item
Trzy wspaniałe polskie artystki połączyły siły i dadzą wyjątkowe koncerty w Londynie i Dublinie.

W Dniu Kobiet dojdzie to niezwykłego wydarzenia - Nosowska, BRODKA oraz Maria Peszek zagrają na jednej scenie w londyńskim klubie The Forum, a dzień później w dublińskim The Helix. Takiego koncertu jeszcze nie było - 3 wielkie damy polskiej sceny muzycznej razem.
Nosowska zaprezentuje przekrojowy repertuar wykonywany podczas ostatniej trasy Nosowska.zip. – będą to najważniejsze i najbardziej znane utwory z jej solowej  działalności. Maria Peszek właśnie tymi koncertami kończy trasę promującą płytę "Jezus Maria Peszek", na której zagrała ponad 70 koncertów, a wieńczy ją świetny, pełen niezrównanej energii i bezkompromisowy koncertowy album "JEZUS is aLIVE", a BRODKA zrobi odstępstwo od przerwy w koncertowaniu i podsumowuje "Grandę" i "LAX". Będzie to jedna z niewielu szans na zobaczenie jej na żywo w 2014 roku.

Więcej informacji oraz bilety na stronach: www.dzienkobiet.co.uk, www.buch.co.uk, www.ticketmaster.co.uk / Londyn oraz www.stargazepro.com, www.entertainment.ie/tickets / Dublin
więcej

Artyści Kayaxu nominowani do Fryderyków 2014!

Opublikowano: 12.02.2014

item
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Artyści Kayaxu znaleźli się wśród nominowanych do najważniejszej nagrody przemysłu muzycznego w Polsce - Fryderyków 2014!

Kayah została nominowana w kategorii Artysta Roku, a jej ostatnia płyta "Transoriental Orchestra" w kategorii Album Roku.

Specjalną nagrodę i status Płyty Dwudziestolecia na 20. Urodziny Fryderyka otrzymał album "Granda" Brodki!

W kategorii "Album roku muzyka symfoniczna i koncertująca" nominację otrzymał projekt "Harnasie" pod dyrekcją Marka Mosia, śpiew - Sebastian Karpiel-Bułecka oraz Kapela Góralska Sebastiana Karpiela Bułecki i zespół Zakopower.

Gratulujemy również Jankowi Smoczyńskiemu nominacji Artysty Roku w Jazzie!

Gala rozdania nagród odbędzie się 24 kwietnia w Sali Kongresowej w Warszawie.
więcej

10 koncertów Kayah z projektem "Transoriental Orchestra"!

Opublikowano: 31.01.2014Kolejne koncerty Kayah z projektem "Transoriental Orchestra"! Pierwsza odsłona trasy tuż po premierze płyty okazała się niezwykłym sukcesem - wszystkie koncerty były wyprzedane na długo przed samymi wydarzeniami. Koncerty projektu "Transoriental Orchestra" to nie tylko niezwykłe widowisko i podróż szlakiem muzyki i historii, ale przede wszystkim wyjątkowy spektakl emocji. Na scenie Kayah towarzyszy zespół kilkunastu muzyków pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego grających na orientalnych instrumentach, m.in. cymbały, santur, oud, saz, lutnie, flety, piszczałki i wiele innych.

W ciągu kolejnych miesięcy Kayah wraz z zespołem odwiedzi 10 miast w całej Polsce prezentując materiał ze swojego ostatniego, niezwykłego albumu. Koncerty odbędą się w najlepszych salach koncertowych w Polsce!

17.02 - Bydgoszcz / Opera Nova
07.03 - Suwałki / Suwalski Ośrodek Kultury
08.03 - Białystok / Opera i Filharmonia Podlaska
16.03 - Kielce / Kieleckie Centrum Kultury
10.04 - Gdynia / Gdynia Arena
11.04 - Poznań / Sala Ziemi MTP
12.04 - Wrocław / Hala Orbita
13.04 - Zabrze / Dom Muzyki i Tańca
15.04 - Warszawa / Sala Kongresowa
31.05 - Bielsko Biała / Scena Letnia w Parku Słowackiego

Szczegóły dotyczące koncertów znajdują się na stronie Kayax i na profilu FB Kayah.
więcej

Artur Rojek - druga zapowiedź albumu

Opublikowano: 20.01.2014Zapraszamy do obejrzenia drugiej zapowiedzi video pierwszego solowego albumu Artura Rojka, który ukaże się wiosną tego roku.

Tym razem zajrzeliśmy do studia, gdzie trwają prace nad albumem.

Video: Michał Braum / Image Pro
Grafika: Full Metal Jacket

Pojawiła się także nowa odsłona oficjalne strony internetowej Artura: www.arturrojek.pl
więcej

Trasa Hey Unplugged 2014

Opublikowano: 15.01.2014

item
W marcu i kwietniu 2014, Hey podczas swoich koncertów ponownie wyłączy prąd.

Po 5 latach od ogromnego sukcesu trasy Unplugged i 6 latach od wydania albumu z serii MTV Unplugged, który zyskał status podwójnie platynowego – HEY ponownie zagra swój materiał w wersji akustycznej. Na potrzeby tej wyjątkowej trasy skład zespołu zostanie poszerzony o zaprzyjaźnionych, doskonałych muzyków. Znane rockowe utwory HEYa uzyskają nietypowe aranżacje, na scenie pojawią się skrzypce, sekcja dęta i inne akustyczne instrumenty. Repertuar z poprzedniej trasy Unplugged zostanie wzbogacony o najpopularniejsze utwory z dwóch ostatnich albumów "Miłość!, Uwaga!, Ratunku!, Pomocy!" oraz "Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan".

21.03 Wrocław - Hala Stulecia
23.03 Gdańsk - Polska Filharmonia Bałtycka
24.03 Bydgoszcz - Opera Nova
28.03 Kraków - Centrum Kijów
29.03 Poznań - Sala Ziemi MTP
04.04 Łódź - Wytwórnia
06.04 Warszawa - Sala Kongresowawięcej

Artur Rojek - pierwsza zapowiedź albumu

Opublikowano: 18.12.2013Przedstawiamy pierwszą oficjalną zapowiedź solowego albumu Artura Rojka, którego premiera zaplanowana jest na wiosnę 2014 roku.

Postanowiliśmy pojechać z kamerą w miejsce, w którym Artur z dala od wszystkiego pracuje nad tekstami.

Video: Michał Braum / Image Pro
Grafika: Full Metal Jacket
więcej

Zobacz kto wystąpił w najnowszym teledysku Krzysztofa Zalewskiego!

Opublikowano: 11.12.2013Prezentujemy oficjalny teledysk do pierwszego singla z płyty "Zelig" Krzysztofa Zalewskiego!

W "Jaśniej" udział wzięli fani którzy nadesłali swoje filmiki, a także znajomi i przyjaciele artysty. Zobacz ilu z nich uda Ci się rozpoznać i weź udział w konkursie na fanpage'u Krzysztofa:


Płyta "Zelig" jest również nominowana w kategorii "Polska Płyta Roku" na portalu Brand New Anthem.


Teledysk "Jaśniej"
Zdjęcia: Maciej Domagalski/Kalejdoskop
Montaż: Michał Zieliński


więcej

Odwołane spotkanie z Kayah w Empiku

Opublikowano: 11.12.2013


UWAGA! Z powodu choroby Artystki dzisiejsze spotkanie w Empiku Junio nie odbędzie się!

Wiadomość od Kayah:
Kochani, rozchorowałam się. Nie będzie mnie dzisiaj na spotkaniu w Empiku. Przepraszam. Mam nadzieję, że do poniedziałku wyzdrowieję. Trzymajcie kciuki.

Przypominamy, że płyta "Transoriental Orchestra" osiągnęła status Złotej Płyty!

A już w poniedziałek, 16 grudnia, Kayah wystąpi w warszawskim klubie Palladium o godzinie 18:00 i 20:30. Są dostępne jeszcze bilety na godzinę 18:00. Kup bilety TUTAJ.

Zapraszamy!
więcej

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Najnowsze wydawnictwa

WATAHA
Karolina Czarnecka - Cud
Natalia Przybysz
Jak Malować Ogień
Mery Spolsky
DEKALOG SPOLSKY
Kroki
Controlled Chaos

Wybrane wydawnictwa

Natalia Przybysz
Jak Malować Ogień [winyl]
Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej [książka]
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR