Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Artur Rojek w Kayaxie i pierwszy solowy album!

Opublikowano: 04.12.2013

item
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że grono Artystów Kayaxu powiększy się o niezwykłego Artystę i jednego z najbardziej rozpoznawalnych muzyków w Polsce. To dla nas niezwykłe wyróżnienie rozpocząć współpracę z Arturem Rojkiem.

Artur Rojek - lider, kompozytor, autor tekstów, wokalista, promotor. Tyleż idol, co autorytet (a to wbrew pozorom nie zawsze idzie w parze). Człowiek z monopolem na sukces – czego się nie dotknie, zawsze mu wychodzi. Współtwórca i lider zespołu Myslovitz, z którym wydał 9 albumów, a także założyciel i lider grupy Lenny Valentino. Współpracował ponadto z Katarzyną Nosowską, Smolikiem, czy Pustkami. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny OFF Festivalu.

Mimo pracy nad OFF Festiwalem Artur Rojek znalazł czas na przygotowanie pierwszego w pełni solowego albumu. Płyta ukaże się wiosną przyszłego roku.


więcej

Koncerty kolędowe z Zakopower

Opublikowano: 06.12.2013

item
Album CD i DVD Zakopower Kolędowo już w sprzedaży w empikach i w naszym sklepiku. Jak każdą tak i kolędową płytą Zakopower chce się podzielić "na żywo" w wydaniu koncertowym.

Oto gdzie będzie można usłyszeć i zobaczyć Zakopower z materiałem kolędowym:
więcej

"Transoriental Orchestra" ze statusem Złotej Płyty!

Opublikowano: 04.12.2013

item
Wiadomość od Kayah:

"Kochani, z dumą oświadczam, że już od tygodnia płyta Transoriental Orchestra ma status złotej. To Wasza zasługa! Dziękuję Wam bardzo! Fajnie jest mieć Was obok. Buziaki"

więcej

Kayax na Europejskich Targach Muzycznych 2013!

Opublikowano: 29.11.2013

item
Chcesz spotkać się z Artystami Kayaxu, kupić ich ostatnie płyty i zdobyć na nich autograf? Przyjdź na stoisko Kayaxu na Europejskich Targach Muzycznych 2013 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, które odbędą się w najbliższy weekend - 30 listopada i 1 grudnia.

Kliknij 'więcej' aby dowiedzieć się szczegółów!
więcej

Krzysztof Zalewski w Basenie już dzisiaj!

Opublikowano: 27.11.2013Już dzisiaj w warszawskim klubie Basen odbędzie się koncert promocyjny Krzysztofa Zalewskiego, którego najnowszy album ZELIG miał premierę 12.11. Zapraszamy!


Kliknij 'więcej' aby dowiedzieć się szczegółów!
więcej

Zakopower "Kolędowo" - premiera!

Opublikowano: 26.11.2013

item
26 listopada to dzień premiery najnowszego albumu Zakopower "Kolędowo". Specjalne wydawnictwo CD+DVD to zapis koncertu, który odbył się w zakopiańskim Kościelisku. Album zawiera najpiękniejsze polskie kolędy w wyjątkowych aranżacjach zespołu.

Kliknij 'więcej' aby dowiedzieć się szczegółów!

więcej

Pre-order Zakopower "Kolędowo" już na iTunes!

Opublikowano: 20.11.2013

item
Pre-order albumu Zakopower "Kolędowo" już dostępny na iTunes oraz w naszym sklepie!

więcej

Skubas - trasa koncertowa

Opublikowano: 13.11.2013Skubas - nominowany w tym roku do nagrody Fryderyk 2013 w kategorii Debiut Roku i Utwór Roku, wyrusza w kolejną ogólnopolską trasę koncertową. Wystąpi na ponad 10 koncertach z dobrze znanym repertuarem ze swojej debiutanckiej płyty "Wilczełyko". Nie zabraknie jednak niespodzianek. Koncertowa setlista została rozszerzona o utwory jeszcze nie zarejestrowane, wykonywane tylko na żywo, zapowiadające nową płytę Skubasa. Wyjątkowo zapowiadają się koncerty w Lublinie, Krakowie, Wrocławiu i Toruniu, gdzie jednego wieczoru wystąpi Skubas i Krzysztof Zalewski, promujący swoją najnowszą płytę "Zelig". Oboje z Lublina, uznawani są obecnie za jednych z najlepszych polskich wokalistów.

14.11 Katowice, klub Old Timers Garage
15.11 Bielsko-Biała, klub Bazyliszek, Salonik Sztuk rozmaitych
16.11 Kraków, festiwal Korowód, klub Żaczek
29.11 Olsztyn, klub Clava Manum
30.11 Białystok, klub ACK Sepularium
12.12 Poznań, klub Meskalina
13.12 Warszawa, klub Jerozolima
14.12 Kalisz, klub Pod Muzami
15.12 Łódź, klub Scenografia

Koncerty z Krzysztofem Zalewskim:
1.12 Lublin, klub Graffiti
8.12 Kraków, klub Lizard King
10.12 Wrocław, klub Łykend
11.12 Toruń, klub Lizard King
więcej

Dziś premiera "Zeliga" Krzysztofa Zalewskiego!

Opublikowano: 12.11.2013Dziś premiera nowej płyty Zalewskiego "ZELIG". Promuje ją singiel "Jaśniej".
więcej

Nowy teledysk Dyjaka "Sic!" z Katarzyną Nosowską!

Opublikowano: 06.11.2013Przedstawiamy najnowszy teledysk Dyjaka do utworu "Sic!" z albumu "Kobiety". Gościnnie w teledysku pojawia się sama Katarzyna Nosowska - to trzeba zobaczyć!
więcej

Kayah - Transoriental Orchestra - dziś premiera!

Opublikowano: 05.11.2013

item
Dziś premiera nowego albumu Kayah "Transoriental Orchestra" - to szczególny dzień, a co więcej - urodziny samej Artystki!

Kayah zaprasza w egzotyczną podróż. Transoriental Orchestra to niezwykły projekt. Wszystko zaczęło się od wielkiej muzycznej miłości Kayah do muzyki world. Artystka od dawna planowała nagranie albumu właśnie w tej stylistyce. Impulsem do rozpoczęcia pracy nad materiałem okazało się zaproszenie Kayah do występu na festiwalu Warszawa Singera. Specjalnie na potrzeby tego jednego koncertu powstał niezwykły projekt - Transoriental Orchestra. Kayah do współpracy zaprosiła Atanasa Valkov, kompozytora filmowego I producenta muzycznego. Wspólnie wybrali do projektu wybitnych instrumentalistów oraz solistów pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego, co dodatkowo poszerza muzyczny dialog i nadaje charakter autentycznej wielokulturowości projektu. W instrumentarium zespołu znalazły się niespotykane instrumenty, takie jak: cymbały, santur, oud, saz, lutnie, flety, piszczałki i wiele innych. Repertuar T.O. to ogromne wyzwanie. Na płycie znalazły się pieśni żydowskie z różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu. Ta różnorodność geograficzna ma oczywiście odzwierciedlenie w muzyce, w której słychać brzmienia bałkańskie, perskie, słowiańskie, afrykańskie no i oczywiście żydowskie. To także różne języki, z jakimi musiała zmierzyć się Kayah - śpiewa po hebrajsku, w jidysz, ladino i arabsku.


Kliknij 'więcej' aby dowiedzieć się szczegółów!
więcej

Urodzinowe koncerty Urszuli Dudziak 28.10 w Och-Teatrze!

Opublikowano: 24.10.2013Zapraszamy na urodzinowe koncerty URSZULI DUDZIAK, które odbędą się 28 października w warszawskim Och-Teatrze o godzinie 19:00 i 21:00! Jubilatka zaśpiewa m.in. materiał z najnowszej płyty pt. WSZYSTKO GRA! Artystka powróciła po przerwie do studia i nagrała pierwszy od lat studyjny album.

Bilety na godzinę 21:00 można jeszcze kupić w kasach Och-Teatru!
więcej

Nowy teledysk Kayah w dwóch wersjach językowych!

Opublikowano: 21.10.2013
Prezentujemy najnowszy teledysk Kayah do utworu "Kondja Mia, Kondja Mia", który promuje nowy album "Transoriental Orchestra". Klip prezentuje dwie wersje językowe piosenki - oryginalną i polską "Muszlo Moja", która znalazła się na drugiej płycie albumu z bonusowymi utworami.
Premiera "Transoriental Orchestra" już 5 listopada!
więcej

Krzysztof Zalewski wraca z nową płytą i koncertami!

Opublikowano: 18.10.2013Krzysztof Zalewski wraca z nową płytą i zaprezentuje ją po raz pierwszy na żywo  na koncertach z Nosowską na trasie .zip!

Płyta "Zelig" ukaże się 12.11. nakładem Kayax po 9 latach od debiutu ("Pistolet"). Krzysztof wygrał Idola w 2003, zaraz potem wydał płytę i... "zniknął". Przez ten czas jednak cały czas był obecny na scenie, rozwijał się, szlifował warsztat. Grał m. in. w zespole Nosowskiej oraz HEY, współtworzy Muchy i Japoto, gra z BRODKĄ, skomponował wraz z Budyniem piosenki do filmu Jeż Jerzy.

"Zelig" zawiera 10 piosenek, które są swego rodzaju pamiętnikiem z ostatniej dekady. Mimo, iż materiał oscyluje wokół tzw. muzyki rockowej, to przez wzgląd na skrajnie różne inspiracje i otwarte głowy twórców-wymyka się szufladom.

Zalewskiego z zespołem będzie można zobaczyć przed Nosowską na koncertach w Łodzi 9.11., Poznaniu 15.11., Wroclawiu 16.11., Warszawie 17.11., Szczecinie 19.11., Toruniu 20.11. i Krakowie 22.11.

Kliknij 'więcej', aby dowiedzieć się szczegółów!
więcej

Kayah – zapowiedź video nowego albumu i konkurs!

Opublikowano: 14.10.2013Odliczanie czas zacząć :)
Juz 5 listopada premiera nowego albumu Kayah – Transoriental Orchestra.
Dzisiaj pierwsza odsłona nowego projektu. Codziennie, przez najbliższych 5 dni będą publikowane kolejne krótkie filmiki, których muzyczną ilustracją sa fragmenty piosenek z nowego albumu Kayah. Oto pierwszy z nich!
Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji zapowiadającej album - możecie wygrać płyty ze specjalną dedykacją! Aby poznać szczegóły naszej akcji trzeba wejść na fanpage Kayah www.facebook.com/kayah.official
więcej

Trasa koncertowa Nosowska.zip

Opublikowano: 24.09.2013

item
Nosowska wystąpi w 13 miastach w ramach listopadowej trasy Nosowska.zip, podczas  której zaprezentuje przekrojowy repertuar - głównie najważniejsze i najbardziej znane utwory z solowej działalności. Trasa została objęta patronatem radiowej Trójki, Co Jest Grane, Deezer, cgm.pl oraz Rbl.TV.

05.11. Gorzów Wlkp., MCK
06.11. Bydgoszcz, MOK
07.11  Gdynia, Ucho
09.11. Łódź, Wytwórnia
10.11. Zielona Góra, Kawon
15.11. Poznań, Eskulap
16.11. Wrocław, Eter
17.11. Warszawa, Stodoła
19.11. Szczecin, Imperium
20.11. Toruń, Dwór Artusa
22.11. Kraków, Studio
23.11. Wodzisław Śląski, WCK
24.11. Katowice, Mega Club
więcej

Urszula Dudziak - "Wszystko Gra" - premiera w piątek 13 września!

Opublikowano: 10.09.2013Zobacz relację z koncertu McFerrin+ z cyklu Solidarity of Arts do utworu "Wookies Walk" z najnowszego albumu Urszuli Dudziak "Wszystko Gra".

Kliknij 'więcej' aby dowiedzieć się szczegółów na temat albumu!

więcej

Jezus Maria Peszek - Koncerty Jesień 2013

Opublikowano: 05.09.2013

item
NAJBLIŻSZE KONCERTY:
22.09 – LUBIN / CK MUZA
03.10 – ZIELONA GÓRA / KAWON
04.10 – SZCZECIN / SŁOWIANIN
05.10 – POZNAŃ / ESKULAP
18.10 – PIŁA / RCK FABRYKA EMOCJI
25.10 – KATOWICE / MEGA CLUB
26.10 – OPOLE / NCPP
27.10 – WROCŁAW / ETER
10.11 – GDYNIA / UCHO
11.11 – TORUŃ / LIZARD KING
22.11 – WARSZAWA / STODOŁA

Kliknij 'więcej' aby dowiedzieć się szczegółów!

więcej

Kayah & Transoriental Orchestra na Festiwalu Warszawa Singera!

Opublikowano: 26.08.2013Organizatorzy festiwalu Warszawa Singera postanowili powtórzyć sukces zeszłorocznego występu Kayah & Transoriental Orchestra i zorganizować kolejny koncert projektu na festiwalu w niedzielę 1 września na Placu Grzybowskim w Warszawie!  Start o godz. 19:00. Wstęp wolny.

Kliknij 'więcej', aby dowiedzieć się szczegółów!
więcej

Urszula Dudziak gościem Solidarity Arts McFerrin+

Opublikowano: 14.08.2013

item
Urszula Dudziak weźmie udział w największym widowisku jazzowym 2013 roku - koncercie Solidarity Arts McFerrin+ ! Koncert odbędzie się już 17. sierpnia o godz. 20:30 w Gdańsku, na Scenie Plenerowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Wyspie Ołowiance (ul. Ołowianka 1).

Kliknij 'więcej', aby dowiedzieć się szczegółów!
więcej

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Najnowsze wydawnictwa

WATAHA
Karolina Czarnecka - Cud
Natalia Przybysz
Jak Malować Ogień
Mery Spolsky
DEKALOG SPOLSKY
Kroki
Controlled Chaos

Wybrane wydawnictwa

Natalia Przybysz
Jak Malować Ogień [winyl]
Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej [książka]
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR