Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Akcja #czytamRepublike - artyści czytają monografię zespołu

Opublikowano: 30.12.2016

item
Mijający rok 2016 był szczególnie ważny dla fanów zespołu Republika.  W kwietniu minęło 35 lat od pierwszego koncertu Republiki, a 22 grudnia obchodziliśmy 15. rocznicę przedwczesnej śmierci Grzegorza Ciechowskiego.
więcej

Muzyczne podsumowanie roku 2016

Opublikowano: 27.12.2016

item
Rok 2016 obfitował w wiele nowych propozycji naszych artystów. Żegnamy go z aż 10. wyjątkowymi premierami, pośród których znalazły się podbijające listy przebojów utwory z albumów "Clashes" Brodki, "Złoto" Krzysztofa Zalewskiego czy "Błysk" zespołu Hey, a także bardzo udane debiuty - Bownik, Swiernalis oraz Kroki.
więcej

Premiera klipu Kayah - Gdy pada śnieg (Envee Remix) i trasa koncertowa

Opublikowano: 21.12.2016

item
Zapraszamy do obejrzenia najnowszego video Kayah do utworu "Gdy pada śnieg" (Envee Remix), który powstał dzięki zaangażowaniu samych fanów artystki.

więcej

Premiera teledysku HEY "Błysk" z niespodzianką dla fanów

Opublikowano: 15.12.2016Polecamy premierę teledysku do utworu "Błysk" Hey, pochodzącego z ostatniego albumu zespołu pod tym samym tytułem, wydanego nakładem wytwórni Kayax.

W teledysku oprócz Katarzyny Nosowskiej, wystąpił gościnnie Marcin Dorociński. Obraz powstał we współpracy ze scenarzystą i reżyserem - Dariuszem Rzontkowskim z HUTY 19 im. Joachima Fersengelda. Za produkcję odpowiadał Vitelloni Films, a za postprodukcję Studio Produkcyjne Orka.


więcej

Premiera teledysku Zakopower - "Kto nas woła"

Opublikowano: 13.12.2016

item
Zapraszamy do obejrzenia najnowszego teledysku zespołu Zakopower do utworu "Kto nas woła", promującego wyjątkowy album "Kolędowo" w edycji specjalnej,  wydany nakładem wytwórni Kayax.
więcej

Światowa premiera 4 video art do utworów Brodki w projekcie 20 Before 17

Opublikowano: 08.12.2016

item
Dziś światowa premiera aż czterech video artów, zrealizowanych do utworów Brodki pochodzących z płyty "Clashes". Te krótkie formy filmowe powstały w ramach już 3. edycji serii "20 Before" organizowanej przez Red Bull.
więcej

Premiera książki: "Republika. Nieustanne tango" Leszka Gnoińskiego

Opublikowano: 06.12.2016

item
Już jutro, 7 grudnia ukaże się książka Leszka Gnoińskiego "Republika. Nieustanne tango”. To pierwsza pełna monografia legendarnego zespołu i rockowy portret jego pokolenia. Książkę znajdziecie w księgarniach oraz sklepach online. Wydawcami książki są Kayax oraz Wydawnictwo Agora. więcej

Premiery świątecznych płyt Kayah i Zakopower

Opublikowano: 04.11.2016

item
Dzisiaj mają swoją premierę dwie świąteczne płyty naszych artystów - Kayah oraz Zakopower. To doskonałe propozycje dla wszystkich, którzy Święta Bożego Narodzenia uwielbiają spędzać w gronie rodzinnym przy wyśmienitej muzyce.

więcej

Premiera albumu Krzysztofa Zalewskiego - "Złoto"

Opublikowano: 18.11.2016

item
Dziś premiera długo oczekiwanego albumu Krzysztofa Zalewskiego "Złoto", zawierającego przeboje "Miłość, miłość" oraz "Luka". Na płycie znalazło się łącznie 11 utworów, w tym instrumentalny bonus.


więcej

Premiera singla i teledysku Marka Dyjaka - "Miejsca przedmioty kształty drzwi"

Opublikowano: 15.11.2016

Przedstawiamy najnowszy singiel i teledysk Marka Dyjaka"Miejsca przedmioty kształty drzwi", który zapowiada nowy album artysty "Pierwszy śnieg". Premiera albumu styczeń 2017 roku.

więcej

Nowy teledysk Kayah - "Pusty talerzyk"

Opublikowano: 07.11.2016
Kayah w podziękowaniu swoim fanom za liczne życzenia urodzinowe, nagrała video do utworu "Pusty talerzyk".
więcej

Premiera teledysku Zabrocki - "Parasol" feat. Bela Komoszyńska

Opublikowano: 10.11.2016

item
Polecamy premierę teledysku do utworu "Parasol" Marcina Zabrockiego, w którym gościnnie zaśpiewała Bela Komoszyńska z zespołu Sorry Boys. "Parasol" to piąty utwór promujący debiutancki album artysty "1+1=0", wydany nakładem wytwórni Kayax. więcej

Kayax Showcase na Europejskich Targach Muzycznych Co Jest Grane 24

Opublikowano: 08.11.2016

item
Tegoroczna, szósta edycja Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane 24 odbędzie się w dniach 25 - 27 listopada w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W ramach targów, wytwórnia Kayax zaprasza na specjalny showcase i występy swoich artystów.

Kayax Showcase odbędzie się 26 listopada o godz. 20:30 na Dużej Scenie Teatru Studio im. St. I. Witkiewicza przy Placu Defilad 1. Wystąpią Mary Komasa, Krzysztof Zalewski oraz tegoroczni debiutanci - Bownik, Swiernalis i Kroki.
więcej

Premiera klipu Brodki "Up In The Hill"

Opublikowano: 02.11.2016
Zapraszamy do obejrzenia najnowszego teledysku Brodki "Up In The Hill". To trzeci singiel promujący złotą płytę artystki "Clashes". Obraz do tej piosenki to drugi, po "Santa Muerte", teledysk, który wyreżyserowała Monika Brodka.
O premierza rozpisuje się także sam amerykański magazyn NYLON.

więcej

ŚWIĄTECZNA KAYAH "Gdy Pada Śnieg"

Opublikowano: 26.10.2016

item
Od 4 listopada w każdym salonie Empik dostępna będzie świąteczna płyta Kayah "Gdy pada śnieg". Już teraz można ją zamawiać na empik.com.


więcej

Romantic Fellas zwycięzcą FMT 2016!

Opublikowano: 24.10.2016

item
Werdykt festiwalowego jury był jednoznaczny – Grand Prix Festiwalu Młodych Talentów przyznano krakowskiemu zespołowi Romantic Fellas. 2. miejsce zdobyła Mery Spolsky, a 3. ex aequo zespoły loTH i MA. Ogłoszenie wyniku odbyło się podczas finałowego koncertu w Azoty Arenie z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Każdy finał ogólnopolskiego Festiwalu Młodych Talentów ma na celu zaprezentowanie najbardziej interesujących zjawisk i debiutów muzycznych krajowej muzyki, akcentując ambitne i nieszablonowe nurty. W parogodzinnym maratonie muzycznym udział biorą artyści reprezentujący różnorodne gatunki muzyczne oraz finaliści festiwalowego gatunku.

W tym roku na scenie wystąpił finalista ubiegłorocznego Festiwalu Młodych Talentów – zespół tsar, Natalia Nykiel, Taco Hemingway, Julia Marcell, Sobota oraz HEY. Fani artystów mogli się z nimi spotkać w „Wywiadówce” – strefie rozmów umiejscowionej w arenowej kawiarni. Tuż przed występem HEY, publiczności zaprezentowała się także czwórka finalistów X edycji konkursu, spotykając się z ciepłym przyjęciem widowni.

Laur zwycięstwa przypadł składającej się z 5 panów grupie Romantic Fellas, prezentującej melodyjny i kołyszący electro-pop-rock. Nagrodą dla zwycięzcy jest zorganizowanie sesji nagraniowej i wydanie singla przez Wytwórnię Kayax oraz nagroda finansowa w wysokości 5 tys. zł ufundowana przez Szczecińską Agencję Artystyczną. Mery Spolsky zajęła 2. miejsce. Po raz pierwszy w historii festiwalu przyznano dwie równoczesne nagrody za 3. miejsce – zespołom loTH i MA. Nagroda Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu trafiła do grupy No Logo. Ci wykonawcy również otrzymali nagrody finansowe, zaś nagroda publishingowa Moozon Records przypadła grupie Anviled.

Zapraszamy do obejrzenia naszych relacji fotograficznych i wideo na stronie internetowej SAA oraz na festiwalowym serwisie www.festiwalmlodychtalentow.pl
więcej

"Miłość Miłość" to nowy teledysk i singiel Krzysztofa Zalewskiego

Opublikowano: 19.10.2016Z radością i śmiałością prezentujemy "Miłość Miłość" - drugi singiel Krzysztofa Zalewskiego zapowiadający jego nadchodzący album "Złoto", którego premiera już 18 listopada. Gościnnie w klipie wystąpiła Natalia Przybysz.

Wideo jest zapisem performance’u, który miał miejsce 8.10.2016 w Krakowie w ramach Contemporary Art Festival. Reżyserem teledysku jest Piotr Onopa.

Krzysztof Zalewski o klipie:
"Klip "Miłość Miłość" jest zapisem happeningu z udziałem Natalii Przybysz, moim, artysty performera Blue i publiczności, który odbył się w Krakowie. Próbowaliśmy stworzyć, odegrać metaforę związku odnosząc się do sztuki tworzenia mandali. Czerpaliśmy również bezwstydnie z pięknego happeningu Mariny Abramovic, więc centrum naszej mandali stanowi patrząca sobie w oczy para (Natalia i ja). Na naszych nogach, ramionach, piersiach opiera się konstrukcja, której kolejne elementy misternie dokłada Blue.

Wzięcie udziału w tym wydarzeniu było niezwykłym doświadczeniem. Odkryłem, oprócz nowego rodzaju niewygody, miejsca w głowie o których dawno zapomniałem. Chylę czoła przed Natalią, której Oscarowa mimika i jogińska wytrzymałość "zrobiła dzień"."

Album "Złoto" jest dostępny w pre-orderze z autografem:

Zapraszamy również na trasę koncertową promującą album "Złoto", która rozpoczyna się na początku stycznia i obejmie 13 miast w całej Polsce:

06.01 / ELBLĄG / KLUB MJAZZGA
07.01 / OLSZTYN / ANDERGRANT
14.01 / LUBLIN / DOM KULTURY
15.01 / RZESZÓW / LIFE HOUSE
20.01 / ŁÓDŹ / WYTWÓRNIA
21.01 / SZAMOTUŁY / SZOK
22.01 / POZNAŃ / BLUE NOTE
26.01 / WROCŁAW / STARY KLASZTOR
27.01 / GOMUNICE / BOGART
02.02 / TORUŃ / LIZARD KING
03.02 / SZCZECIN / HORMON
23.02 / WARSZAWA / STODOŁA
24.02 / BIAŁYSTOK / STUDIO F

Szczegóły koncertów na stronach klubów i na Facebooku Artysty:
więcej

Kto wygra 10. edycję FMT?!

Opublikowano: 20.10.2016

item
„Kto wygra 10. edycję FMT?!” Poznajmy dziesiątkę finalistów X Festiwalu Młodych Talentów.

Nagrodą dla zdobywcy Grand Prix festiwalu jest pakiet promocyjny, na który składa się następująca lista świadczeń: zorganizowanie sesji nagraniowej i wydanie singla przez wytwórnię Kayax oraz bonusy finansowe ufundowane przez Szczecińską Agencję Artystyczną i Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Przesłuchania konkursowe odbędą się 21 października w szczecińskim Klubie Hormon. Weźmie w nich udział maksymalnie 10 wykonawców. Zwycięzcę poznamy dzień później 22 października br., podczas finałowego koncertu  w Azoty Arenie, podczas którego wystąpi zespół HEY.

Bilety do nabycia: goo.gl/tN1Vuy
więcej

Dziś premiera debiutu zespołu Kroki i ich teledysku "Eyes"

Opublikowano: 14.10.2016

item
Dzisiaj ma swoją premierę debiutanckie EP zespołu Kroki zatytułowane "Stairs". Z tej okazji przedstawiamy teledysk do utworu "Eyes". Zapraszamy do oglądania i posłuchania całego albumu!


Zespół tworzą producent Szatt, wokalista Jaq Merner, i basista Paweł Stachowiak.

Inspiracje muzyczne czerpią z jazzu, soulu, indie rocka, a to wszystko okraszone jest eksperymentalną elektroniką i charakterystycznym głosem frontmana. Mimo tak szerokich muzycznych wpływów, Kroki stworzyły spójną brzmieniowo całość, a ich debiutancki materiał to przykład na to czym zaowocować może spotkanie trzech artystycznych indywidualności. Epka Stairs zachwyca brzmieniami, harmoniami i emocjami. To siedem utworów, wśród których są nastrojowe, melancholijne piosenki, ale także mocniejsze, taneczne kompozycje.

Kroki zwróciły na siebie uwagę świetną sesją live nagraną dla cyklu Sofar, a ich występ jest jednym z najpopularniejszych pośród polskich wykonawców. Kolejnym ważnym wydarzeniem dla zespołu był występ na tegorocznej edycji Spring Break w Poznaniu - jego efektem jest podpisanie kontraktu wydawniczego z Kayaxem.

EP "Stairs" dostępne na CD, MP3 i streamingach:

Kroki wspiera Electronic Beats - Program muzyczny T-Mobile
Dowiedz się więcej na www.electronicbeats.pl

Patroni medialni:

więcej

Premiera albumu Bownika i teledysk "Behind The Corner"

Opublikowano: 07.10.2016Dzisiaj ma swoją premierę debiutancki album zespołu Bownik, na którym znalazło się siedem utworów, za produkcję których odpowiedzialny jest Envee. Z tej okazji prezentujemy nowy teledysk do utworu "Behind The Corner".

Zespół BOWNIK to trzech warszawskich muzyków, Michał Bownik, Adam Półtorak I Andrzej Siwoń znanych wcześniej jako Control the Weather. Trochę dla żartu, trochę z przekory, kategoryzują swoją twórczość jako vegan disco. Z całą pewnością można powiedzieć, że reprezentują szeroko pojętą scenę alternatywną. Trudno jest jednak precyzyjnie określić ich gatunkową przynależność, gdyż przez cały okres swojego istnienia śmiało eksperymentują, ślizgając się po gatunkach, stylach i formach.

Rok 2015 zakończyli z tytułem Polskiego Artysty Roku przyznanym przez portal Tak Dużo Dobrej Muzyki. Gazeta Wyborcza umieściła ich występ na Enea Spring Break 2016 wśród siedmiu objawień tego wydarzenia. Jeszcze przed premierą pierwszego oficjalnego wydawnictwa Bownik zagrali na dwóch festiwalach: Soundrive w Gdansku i Behind The Trees w Mysłowicach.

Album dostępny jest na CD, MP3 i streamingach:

Bownika wspiera Electronic Beats - Program muzyczny T-Mobile
Dowiedz się więcej na www.electronicbeats.plPatroni medialni:

więcej

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Najnowsze wydawnictwa

Barbara Wrońska
Dom z ognia
Krzysztof Zalewski
Zalewski śpiewa Niemena
Bownik
Delfina

Wybrane wydawnictwa

Artur Rojek
Koncert w NOSPR
HEY
CDN
Paulina Przybysz
Chodź Tu
Mery Spolsky
Miło Było Pana Poznać