Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

"Czarna Polana" - uczta synergii sztuk w projekcie Kayah, Atanasa Valkova i Tomka Bagiński

Opublikowano: 2018-02-26
item

Odwiedź Czarną Polanę, usiądź pod drzewem życia i pomyśl o mądrości, którą Gaja dzieli się z nami wszystkimi: że w relacji człowieka z naturą „bez ciebie nie ma mnie”.

Nad obrazem do Czarnej Polany pracowało 6 wybitnych animatorów, którzy w swoim stylu prezentują nam mityczną krainę, powoli i nie bez przeszkód wypełnianą przez miłość dwóch bohaterów - natury w postaci Gai i człowieka symbolizowanego przez Kowala. Reżyserem i autorem scenariusza jest Tomek Bagiński, natomiast za choreografię odpowiada Katarzyna Kizior.

Wyjątkowa muzyka o słowiańskich brzmieniach dopełnia całości. Atanas Valkov i Kayah stworzyli pieśń, która przenika wszystkie zakamarki Czarnej Polany i wyraża uczucia naszych bohaterów.

Kayah: "Atanas w pierwszej kolejności pokazał mi początki pracy nad animacją i mocno wzruszyła mnie wrażliwość grafików. Również bardzo zainteresował mnie temat - współistnienia Natury i Człowieka. Ten utwór jest wielki, magiczny, etniczny, czyli taki jak lubię najbardziej. Atanas współpracował ze mną przy całym projekcie Transoriental Orchestra - nawet wymyślił tę nazwę - uważam go za ewenement na naszym rynku. Może to jego bułgarskie korzenie sprawiają, że jest tak otwarty na etniczne brzmienia i szerokie aranżacje..."

Atanas Valkov: "Gdy Tomek Bagiński przedstawił mi szczegóły projektu, zafascynował mnie pomysł połączenia tak wielu form artystycznych: muzyki, animacji, choreografii, tańca, wrażliwości 6 różnych artystów grafików …
Ta multidyscyplinarność stała się najbardziej inspirująca do dalszej pracy. Jak tylko wpadły mi do głowy pierwsze dźwięki refrenu, to pierwszą moją myślą była - Kayah, bo  jeśli chodzi o etno-śpiewanie i taką prawdziwą, korzenną ekspresję to jest ona dla mnie  pierwszym wyborem. Wydaje mi się, że jej świat muzyczny i mój świat muzyczny, doskonale rozumieją się w etnicznych projektach."

Tomek Bagiński: "To jest bardzo specyficzny projekt, którego pomysł zrodził się ze zderzenia technologii i natury. Z animatorami pracującymi przy projekcie pomyśleliśmy, że również te techniki, które zostaną wykorzystane w animacji, powinny odnosić się do natury i tradycyjnych form animacji. Artystów grafików, których zaprosiliśmy do projektu, łączy pewien rodzaj olbrzymiej miłości do formy jaką jest animacja."


Atanas Valkov i Kayah - „Czarna Polana”
reż. Tomek BagińskiReżyseria: Tomek Bagiński
Muzyka: Atanas Valkov
Słowa: Kayah / Agata Żyźniewska
Choreografia: Katarzyna Kizior
Animacja: Agnieszka Borowa, Bartosz Dłużewski, Adam Janeczek, Łukasz Rusinek, Marcin Stępień, Jakub Szczęśniak


Mecenasem projektu jest producent Żubrówki Czarnej, której proces tworzenia stał się inspiracją do powstania projektu.

Idea kreatywna: agencja K2

Produkcja: Platige Films należące do grupy Platige Image

Czarną Polanę można obejrzeć na kanale Kayax TV oraz na stronie www.czarnapolana.pl

Utwór Atanas Valkov i Kayah - „Czarna Polana” jest dostępny w cyfrowych serwisach i sklepach:
https://Kayax.lnk.to/CzarnaPolana

powrót

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Wybrane wydawnictwa

Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR
Paulina Przybysz
Chodź Tu

Najnowsze wydawnictwa

Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej
Patrick The Pan
trzy.zero
Sistars - Siła Sióstr [winyl]
Sistars - Siła Sióstr
Barbara Wrońska
Dom z ognia