Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

"Jak Malować Ogień" Natalii Przybysz - Rusza preorder eko CD i winyla oraz trasa

Opublikowano: 2019-09-05
item

Natalia Przybysz zaprezentowała okładkę oraz tytuł nowego albumu. „Jak Malować Ogień” to piąta solowa, autorska płyta artystki. Materiał jest naturalną konsekwencją i rozwinięciem brzmień oraz kompozycji, które ukazały się na poprzednich wydawnictwach - „Prąd” i „Światło nocne”. Znajdziemy tutaj ciepło brzmiący blues, soul i jazz, żywe instrumenty i jak zawsze wyjątkowe w swej dojrzałości teksty. Uwagę zwraca fakt, że Natalia postawiła zarówno na treść, jak i formę – album na CD oraz winylu wykonany jest z surowców pochodzących z recyklingu. Już teraz można zamawiać „Jak Malować Ogień” na SKLEPZMUZYKA.PL i w muzycznych serwisach cyfrowych.

„Jak Malować Ogień” to zapis chwil i emocji towarzyszących Natalii Przybysz i jej zespołowi, z którym na stałe koncertuje i tworzy. Oprócz producenta i gitarzysty Jurka Zagórskiego (odpowiedzialnego za produkcję albumów „Prąd” i „Światło nocne”) do współprodukcji dołączył Mateusz Waśkiewicz (gitara) oraz sekcja rytmiczna – Kuba Staruszkiewicz i Pat Stawiński. Wszyscy razem komponowali muzykę i pracowali nad aranżacjami utworów w zaciszu podwarszawskiego domu Natalii. Za wszystkie melodie i historie opowiedziane głosem odpowiada oczywiście Natalia Przybysz. Gościnnie wystąpił wiolonczelista Michał Pepol.

Natalia Przybysz o płycie:

„Jak Malować Ogień” jest o tym jak zachować spokój i poczucie sensu w czasach dynamicznych i niepokojących zmian. Gdy drzew i tlenu coraz mniej... Jak się kochać. Jak słuchać. Jak rozmawiać. Jak patrzeć i czego/kogo się trzymać najmocniej.


Eko winyl i CD

Natalia Przybysz, wytwórnia Kayax oraz tłocznia WM Fono postanowili stworzyć CD i winyl w możliwie, jak najbardziej ekologiczny sposób.

W przypadku CD ilość aluminium została zredukowana do niezbędnego minimum potrzebnego do zapisu danych. W związku z tym album Natalii jest przeźroczysty. Dodatkowo zrezygnowano z zadrukowania płyty, co wyeliminowało użycie kolejnych substancji chemicznych.Winyl „Jak Malować Ogień” powstał w wyniku ponownego zmielenia odpadów z produkcji innych płyt winylowych. Odpady te, potocznie nazywane „obwarzankami”, tworzą się na etapie przycinania wyciągniętej z prasy płyty, do jej ostatecznego kształtu i rozmiaru. Materiał ten nadaje się do ponownego zmielenia ze względu na to, że nie został poddany pełnej obróbce termicznej, dzięki czemu nie traci swoich naturalnych właściwości plastycznych i nadaje się do ponownego użycia. Tu warto dodać, że każdy winyl będzie się od siebie różnił wizualnie, będzie miał różne kolory i niepowtarzalne wzory w zależności od tego, jakich ścinków użyto do jego produkcji.

Do wytworzenia opakowania zarówno płyty CD, jak i winyla zastosowano papier niepowlekany, makulaturowy, w 100% pochodzący z recyklingu.

Preorder albumu w możliwością spotkania z artystką

Premiera albumu będzie miała miejsce 25 października, ale już dzisiaj na stronie sklepu wytwórni Kayax – SKLEPZMUZYKA.PL, ruszył preorder. Poza możliwością wcześniejszego zamówienia numerowanego winyla i CD z autografem, istnieje opcja osobistego odbioru płyty z rąk Natalii Przybysz. Artystka będzie pełniła „dyżur” w siedzibie Kayaxu (Obrońców 2B, Warszawa) w dniu premiery w godzinach 15:00 - 19:00.

Album można zamówić także w preorderze cyfrowym, który dotyczy Spotify, Apple Music, iTunes, Deezer.

Link >  https://orcd.co/kayax_nataliaprzybysz_jakmalowacogien
Natalia Przybysz wraz z zespołem rusza w trasę „Jak Malować Ogień”

Artystka rozpocznie w listopadzie trasę promującą nowy album. Bilety dostępne na stronach poszczególnych wydarzeń TUTAJ. Odwiedzi następujące miasta:

02.11.2019 - G2, Radom

03.11.2019 - Lizard King, Toruń

07.11.2019 - P23, Katowice

08.11.2019 - Zaklęte Rewiry, Wrocław

11.11.2019 - Tama, Poznań

14.112019 - Zmiana Klimatu, Białystok

23.11.2019 - Wytwórnia, Łódź

24.11.2019 - Kawon, Zielona Góra

01.12.2019 - Studio, Kraków

07.12.2019 - Kosmos, Szczecin

08.12.2019 - Stary Maneż, Gdańsk

11.12.2019 - Stodoła, Warszawa

12.12.2019 - Klub 30, Lublin

14.12.2019 - Rura, Częstochowa

Autorką zdjęć do okładki płyty oraz plakatu promującego trasę koncertową jest Silvia Pogoda. Projekt okładki zrealizowany przez Full Mental Jacket - Wojtek Koss, Jerzy Gruchot. Projekt plakatu trasy koncertowej zrealizowany przez Katarzynę Rogowiec.

NATALIA PRZYBYSZ

Facebook: www.facebook.com/NataliaPrzybyszOfficial
Instagram: www.instagram.com/natalia_przybysz_official

powrót

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Wybrane wydawnictwa

Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej [książka]
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR
Paulina Przybysz
Chodź Tu

Najnowsze wydawnictwa

Kroki
Controlled Chaos
Nosowska
BASTA [winyl]
Marek Dyjak
GINTROWSKI
Paulina Przybysz
Chodź Tu [winyl]
Brodka
MTV Unplugged [winyl]