Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Miro Kępiński walczy o prestiżową nagrodę z Nickiem Cave’em i Hansem Zimmerem

Opublikowano: 2018-10-15
item

Miro Kępiński to jeden z najbardziej utytułowanych kompozytorów młodego pokolenia. Zdobył szereg nagród między innymi za muzykę do filmu dokumentalnego „The Wounds We Cannot See” (m.in. Best Original Music/Score podczas Los Angeles Independent Film Festival Awards oraz Award of Recognition – Music Score podczas Hollywood International Independent Documentary Awards).
Miro zajmuje się także muzycznymi performansami. Jako muzyk i kompozytor odpowiada m.in. za projekt Sesilus, Festiwal Kina Niemego czy Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje. Muzyka tworzona przez artystę to mieszanka minimalizmu z surowością północy oraz słowiańską nutą, a wszystko to zatopione w klasycznych brzmieniach.

Od Mira Kępińskiego:
Bardzo się cieszę, że moja muzyka staje się coraz bardziej zauważana i doceniana na świecie, a być w towarzystwie tak świetnych kompozytorów jak John Williams czy Hans Zimmer to wielkie wyróżnienie.

Miro Kępiński został nominowany z 820 zgłoszonych do konkursu twórców. Wśród innych artystów walczących o nagrodę są między innymi Jonny Greenwood za “Phantom Thread”, John Williams za “Star Wars, Episode VIII: The Last Jedi”, Nick Cave i Warren Ellis za “Wind River”, Benjamin Wallfisch za “It” oraz Hans Zimmer, Benjamin Wallfisch za “Blade Runner 2049”.

W jury zasiadają między innymi: Michael Minkler (realizator dźwięku do między innymi: „TRON”, zdobywca  Oskarów, 11 nominacji), Robert Townson (preses Varese Sarabande – prezes jednej z największych wytwórni soundtracków na świecie), Randy Thom (odpowiedzialny za dźwięk do np.: Star Wars, Indiana Jones, Forrest Gump, 2 Oskary, 15 nominacji do Oscara).

Zobacz zwiastun „In This Gray Place”:


Posłuchaj ścieżki dźwiękowej:
https://tinyurl.com/y8bhxuk5

Dodatkowo 21 października będzie mieć miejsce pokaz filmu „In This Gray Place” podczas 19th Annual Polish Film Festival in Los Angeles http://www.polishfilmla.org/

powrót

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Wybrane wydawnictwa

Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej [książka]
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR
Paulina Przybysz
Chodź Tu

Najnowsze wydawnictwa

Nosowska
BASTA [winyl]
Marek Dyjak
GINTROWSKI
Paulina Przybysz
Chodź Tu [winyl]
Brodka
MTV Unplugged [winyl]
Brodka
MTV Unplugged z autografem [CD BOX]