Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Muzyka Mira Kępińskiego do filmu "In This Gray Place" od teraz w serwisach streamingowych!

Opublikowano: 2019-07-03W 2018 do kin w Stanach Zjednoczonych trafił film „In This Gray Place” z udziałem Phila LaMarra („Pulp Fiction”). Muzykę do tego obrazu stworzył Miro Kępiński – producent, performer i kompozytor. Ścieżka dźwiękowa zdobyła nagrodę na Polish Film Festival 2018 w Los Angeles. Od dzisiaj utwory Mira Kępińskiego do filmu „In This Gray Place” dostępne są w serwisach streamingowych.

Miro Kępiński o pracy nad muzyką do filmu:
Jestem mega zadowolony z pracy nad tą produkcją. Już od samego początku poczułem, że jest to film dla 'mnie', a reżyser Rudi Womack dał mi dużą swobodę w kreowaniu emocji. Oczywiście Rudi miał dosyć konkretną wizję dotyczącą brzmienia ale to pozwoliło tyko na jeszcze lepszą i wygodniejszą pracę. Było to bardzo wymagające zadanie - przez większą część filmu na ekranie widzimy jednego aktora zamkniętego w ciasnym pomieszczeniu – postawiłem na muzykę minimalną ale taką, którą można było rozwijać i przetwarzać wraz z emocjami bohatera.
Instrumenty nagrałem w Polsce, a miks oddałem do studia w Los Angeles.

Miro Kępiński to pochodzący z Mławy producent, performer oraz utytułowany kompozytor muzyki filmowej. Najnowsze filmy z jego muzyką, to m.in. dramat „In This Gray Place” z udziałem Phila LaMarra („Pulp Fiction”) oraz komedia-horror „Suicide for Beginners”, w którego obsadzie zobaczymy m.in. Sid’a Haig’a („Kill Bill 2”) i Corey’a Feldman’a („Gremliny rozrabiają”). Za muzykę do „The Wounds We Cannot See” zdobył szereg nagród w USA i Indiach (m.in. Best Original Music/Score podczas Los Angeles Independent Film Festival Awards, Award of Recognition - Music Score podczas Hollywood International Independent Documentary Awards), a ścieżka dźwiękowa do „Lorda Finna” została uhonorowana nagrodą Asia Pacific GOLDEN AWARD na festiwalu filmowym w Jakarcie w Indiach. Na uwagę zasługują też projekty performatywne, w których Miro Kępiński bierze udział jako muzyk i kompozytor, m.in projekt Sesilus, Festiwal Kina Niemego czy warszawski festiwal Niewinni Czarodzieje, ale też Męskie Granie czy Off Camera. Muzyka artysty to połączenie minimalizmu z surowością północy oraz słowiańską melancholią wtopioną w klasyczne brzmienia.

Za muzykę do filmu „In This Gray Place” Miro Kępiński został wyróżniony nagrodą 2018 ADAM BRATCHER w kategorii Feature Film Score Debut podczas Polish Film Festival Los Angeles, otrzymał nominację CRYSTAL PINE, BEST ORIGINAL SCORE | FEATURE na International Sound & Film Music Festival oraz BEST SCORE podczas Hollywood Dreamz International Film Festival and Writers' Celebration.

Film „In This Gray Place” jest dostępny w streamingu od 25 czerwca np: na iTunes, Amazon Prime oraz Google Video. Dostępne są także wersje DVD i Blu-Ray.

Posłuchaj tutaj!

Facebook:
Instagram:

powrót

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Wybrane wydawnictwa

Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej [książka]
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR
Paulina Przybysz
Chodź Tu

Najnowsze wydawnictwa

Nosowska
BASTA [winyl]
Marek Dyjak
GINTROWSKI
Paulina Przybysz
Chodź Tu [winyl]
Brodka
MTV Unplugged [winyl]
Brodka
MTV Unplugged z autografem [CD BOX]