Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Nowy klip do "Jednego serca" z płyty "Zalewski śpiewa Niemena"

Opublikowano: 2018-08-03
„To wyjątkowy utwór o poszukiwaniu miłości, o czymś bardzo intymnym, a jednocześnie jest w nim epicki rozmach, oddech, przestrzeń w dźwięku i w słowie. To wyjątkowa piosenka, która wymagała wyjątkowej opowieści w obrazie. Dlatego teledysk opowiada o relacji między dwojgiem ludzi z zupełnie innej perspektywy. Z góry. Tak, jakby byli jedynymi ludźmi na Ziemi.

Dzięki temu obraz ma bardziej uniwersalny wymiar – jakby dotyczył każdego z nas, każdej próby odnalezienia miłości – tego jedynego serca, a z drugiej – stworzyliśmy wyjątkowy, bardzo poetycki obraz, w którym relacja i poszukiwanie miłości jest nierozerwalnie związana z przestrzenią, z naturą, która „komentuje” to, co dzieje się między dwojgiem ludzi." – czytamy w wiadomości od twórców Marty Frączek i Piotra Onopy.

„Jednego serca” to dzieło niezwykłe – wiersz napisany przez Adama Asnyka w 1868 zainspirował Czesława Niemena do stworzenia w 1969 jednego z najbardziej charakterystycznych utworów w jego karierze. W 2017 roku Krzysztof Zalewski wziął na warsztat twórczość Niemena, by rok później pokazać światu własną interpretację. Na płycie Zalewskiego nie mogło oczywiście zabraknąć „Jednego serca”. Dzisiaj możemy obejrzeć także nowy teledysk do legendarnego utworu. W główne postacie wcielili się Helena Ganjalyan i Piotr Tołoczko. Za produkcję odpowiada dom produkcyjny F25.„Za każdym razem kiedy śpiewam ten utwór na żywo myślę sobie jak niesamowite jest to, że utwór napisany pół wieku temu do wiersza sprzed 150 lat wciąż „działa” i wzrusza nie tylko publiczność, ale i nas na scenie. Ta piosenka nigdy się nie zestarzeje. Jestem szczęściarzem, że mogę ją śpiewać z Natalią i Pauliną Przybysz przy akompaniamencie tak świetnych muzyków.

A klip? Cóż – po raz kolejny jestem oczarowany talentem Piotra Onopy, z którym miałem przyjemność pracować przy utworze „Miłość Miłość”. Moim zdaniem obrazek, który Piotr stworzył do „Jednego serca” to dzieło sztuki. Polecam z całego (nomen omen) serca i zapraszam na koncerty, gdzie dajemy się ponieść magii tego utworu i za każdym razem wykonujemy go trochę inaczej.” – dodaje Krzysztof Zalewski.

W styczniu 2018 roku ukazała się płyta „Zalewski śpiewa Niemena”, na której znajduje się 15 utworów, a wśród nich „Jednego serca”. Zalewski do tych pieśni podchodzi z szacunkiem, ale nie na kolanach. Nie wywrócił ich do góry nogami, nie wymyślał aranżacji na siłę odmiennych od oryginałów – raczej ujednolicił repertuar pochodzący z różnych okresów twórczych Niemena, po czym włożył w to wszystkie swoje umiejętności, całą energię. Powstała aktualna, świeżo brzmiąca płyta, gatunkowo rozpięta pomiędzy hard rockiem a białym soulem, z niezbyt głęboko ukrytymi pokładami słowiańskiej melancholii.

Właśnie trwa trasa promująca album „Zalewski śpiewa Niemena”. Zapraszamy!

10.08. OLSZTYN Amfiteatr im. Czesława Niemena | SOLD OUT
29.08. WROCŁAW Narodowe Forum Muzyki
30.08. WROCŁAW Narodowe Forum Muzyki | SOLD OUT

02.09. KRAKÓW ICE
07.09. WARSZAWA Teatr Roma | SOLD OUT
10.09. WARSZAWA Teatr Roma
23.09. POZNAŃ Sala Ziemi
24.09. TORUŃ Jordanki
25.09. GDAŃSK Filharmonia Bałtycka

01.10. SZCZECIN Filharmonia w Szczecinie
08.10. ŁÓDŹ Teatr Wielki
09.10. KATOWICE NOSPR
11.10. RZESZÓW Filharmonia Podkarpacka
12.10. LUBLIN Centrum Spotkania Kultur
Więcej na: www.facebook.com/pg/Zalef.Krzysztof/events


Krzysztof Zalewski
Facebook: www.facebook.com/Zalef.Krzysztof
Instagram: www.instagram.com/zalewskiofficial

powrót

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Wybrane wydawnictwa

Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR
Paulina Przybysz
Chodź Tu

Najnowsze wydawnictwa

Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej
Patrick The Pan
trzy.zero
Sistars - Siła Sióstr [winyl]
Sistars - Siła Sióstr
Barbara Wrońska
Dom z ognia