Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Romantic Fellas z nową EPką - Romantic Hotel

Opublikowano: 2018-03-02EP-ka składa się z 4 piosenek, w których zespół z charakterystyczną ironią opowiada o miłosnych perypetiach boya hotelowego, niespełnionego kochanka oczekującego na telefon czy przypadkowo zakochanego Cassanovy. W utworach nie brak dźwiękowych eksperymentów - niektóre wokale nagrano na automatyczną sekretarkę z lat 90., perkusyjne podkłady wygenerowały tanie keyboardy Casio a część partii miksowana była za pomocą kaset magnetofonowych.

„Romantic Hotel” to wyjątkowa podróż przez pastisz „muzyki marketingowej”, pełna energetycznej elektroniki, lirycznych wokali i tanecznych rytmów.

Singlem promującym nowe wydawnictwo jest piosenka "I'll do it for you".
EP "Romantic Hotel" jest dostępna w sklepach online i serwisach streamingowych:


Zespół Romantic Fellas powstał w 2015 roku z inicjatywy Ignacego Matuszewskiego, krakowskiego producenta, pianisty i kompozytora. Jego pasja do analogowych syntezatorów i notoryczne zbieractwo sprzętów zdefiniowało brzmienie Romantic Fellas nadając kompozycjom niepowtarzalny, lekko sarkastyczny charakter. Głosem zespołu został Kuba Bugała, krakowski wokalista, songwriter, który pokazał się fanom - przyzwyczajonym do jego autorskiego Further Away - z kompletnie innej strony. Do Kuby i Ignacego dołączyli Jacek Długosz – gitarzysta, znany ze współpracy z Adrianem Utley’em, Beatą Banasik czy Agathą; Justyn Małodobry – basista, producent, założyciel Lennox Row, członek Stanisław Słowiński Quartet, Gadabit; oraz Michał Pamuła – perkusista, członek Balkanscream, TAU czy Soflow.


ROMANTIC FELLAS

powrót

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Wybrane wydawnictwa

Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR
Paulina Przybysz
Chodź Tu

Najnowsze wydawnictwa

Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej
Patrick The Pan
trzy.zero
Sistars - Siła Sióstr [winyl]
Sistars - Siła Sióstr
Barbara Wrońska
Dom z ognia