Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

SMOLIK // KEV FOX prezentują EP-kę „Queen Of Hearts“

Opublikowano: 2018-09-28
item

Smolik o „Queen Of Hearts”:
Od wydania naszego debiutu zagraliśmy bardzo dużo koncertów i udało nam się zbudować koncertowe brzmienie, inne niż na albumie. Chcieliśmy przenieść trochę tej energii na nową płytę. Jesteśmy teraz mniej balladowi, bardziej witalni w stosunku do poprzedniego albumu. Choć muzyka jest wciąż gitarowa i ma dość akustyczną strukturę, to wkradło się do niej trochę syntezatorowych brzmień z naszej wczesnej młodości. Mam wrażenie, że to muzyczna podróż do czasów dzieciństwa do muzyki z radio takiej z jaką dorastaliśmy. Analogowe keyboardy w klimacie new wave/new romantic zatopione we współczesnych przestrzeniach, żywe bębny Ludwig z lat 70. na jakich grali Beatlesi/Zeppelini oraz fortepian Steinway to podstawa nowego brzmienia SM/KV. Oczywiście pomimo tych zmian nie porzuciliśmy nieco mrocznej, ciemnej strony naszej muzyki. Szczególnie słychać to w kawałku „On The Quiet”. Na EP-ce w „All The Saints” możemy usłyszeć dziecięcy chór muzycznego przedszkola, do którego chodzi moja córka. W najbardziej słonecznym kawałku „Queen of Hearts” znajdziemy brzmienia gitar trochę jak w The Cure, Joy Division czy New Order podczas wakacji na południu Francji.

Kev Fox o „Queen Of Hearts”:
To stylistyczne odejście od ostatniego albumu. Nie zdawałem sobie sprawy z tego, aż sam nie przesłuchałem gotowego materiału. Podczas pisania piosenek przeżyłem trudne, emocjonalne chwile. Tworzenie ich bardzo mi pomogło. Zaczęliśmy też grać te utwory na żywo, jestem pewien, że ich odbiór na koncertach sprawi słuchaczom dużo przyjemności.

Mini album „Queen Of Hearts” będzie także dostępny w w serwisach streamingowych na terenie Niemiec, Szwajcarii i Austrii. Za jego dystrybucję odpowiada niemiecka wytwórnia POPUP RECORDS, mająca swoją siedzibę w Hamburgu.

Artyści wraz z premierą EP-ki zapowiadają trasę „The Queen Of Hearts EP Tour”. Szczegóły dotyczące koncertów znajdują się TUTAJ.
15.11 Gdańsk
16.11 Koszalin
17.11 Szczecin
23.11 Wrocław
24.11 Poznań
1.12 Warszawa
8.12 Kraków
9.12 Katowice
Podczas koncertów fani będą mogli zakupić CD i winyle z limitowanego nakładu „Queen Of Hearts”.

Pracy nad EP-ką towarzyszyło powstawanie filmu „On the Road” w reż. Pawła Orwata i ekipy Raster Film realizowanym w technologii VR. Film miał swoją premierę 8 czerwca 2018.

Zobacz klip promujący singiel „On the Quiet”:


Mini album „Queen Of Hearts” dostępny na platformach sreamingowych i sprzedaży cyfrowej:


powrót

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Wybrane wydawnictwa

Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR
Paulina Przybysz
Chodź Tu

Najnowsze wydawnictwa

Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej
Patrick The Pan
trzy.zero
Sistars - Siła Sióstr [winyl]
Sistars - Siła Sióstr
Barbara Wrońska
Dom z ognia