Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

SMOLIK | MIUOSH | NOSPR i 43 tysiące fanów na Stadionie Śląsk

Opublikowano: 2019-06-13
item

fot. Damian Kramski

W niedzielę 9 czerwca 43 tysiące fanów pożegnało wspólny symfoniczny projekt MIUOSH I SMOLIK I NOSPR na Stadionie Śląskim podczas widowiska Scenozstąpienia. Artystom towarzyszyli wspaniali goście: Katarzyna Nosowska, Piotr Rogucki, Paluch, Kev Fox, Natalia Grosiak, Katarzyna Kurzawska oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Duet Miuosh i Smolik wspierani przez muzyków z NOSPR-u zwieńczyli kilkuletnią muzyczną współpracę. Owocem jej było połączenie rapu Miousha z mocnym elektronicznym, a momentami wręcz rockowym brzmieniem produkcji Smolika, a to wszystko przy udziale orkiestry pod kierownictwem Alexandra Humali. Na Stadionie Śląskim można było usłyszeć i wspólnie zaśpiewać m.in.: „Neony”, „Nie zapomnij skąd jesteś” wykonany razem z Paluchem, „Close your eyes” wykonany przez Katarzynę Kurzawską, „Tramwaje i Gwiazdy” wspólnie z Katarzyną Nosowską, „Mind the bright lights” w wykonaniu Keva Foxa, „Alunia” i „Miasto szczęścia”, podczas których na scenę wyszła Natalia Grosiak oraz dwa utwory z Piotrem Roguckim i Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, czyli „Traffic” i „Wizje”. Niezapomnianym momentem koncertu stał się utwór „Perseidy”, podczas którego Stadion Śląski rozbłysnął ponad 40 tysiącami telefonów i zapalniczek.


fot. Damian Kramski

Było to wyjątkowe przeżycie nie tylko dla fanów, ale także wzruszające zwieńczenie współpracy artystów - Smolika - jednego z najbardziej uznanych polskich producentów, kojarzonego z doskonałym brzmieniem i z najświeższymi trendami w muzyce oraz Miuosh’a - rapera przekraczającego schematy myślenia o hip-hopie.
Andrzej Smolik nie krył wzruszenie w swoich podziękowaniach:
„Dziękuję za tę niezapomnianą przygodę, ale także wysiłek i odczuwalne zaangażowanie tym wszystkim, którzy długo pracowali byśmy mogli unosić ponad ziemią przez te kilka godzin. Lista ludzi którzy byli odpowiedzialni za to wydarzenie opiewa na 600 osób. To święto nas wszystkich, od tych najbardziej niewidocznych do tych z pierwszego frontu.Czuję głęboką wdzięczność, że mogłem to przeżyć z Wami.“


fot. Anna Głuszko

Mioush o współpracy ze Smolikiem:

„(…) nauczyłem się tego, że nie ma nic lepszego niż granie koncertów, zwłaszcza jednorazowych. Często śmiejemy się ze Smolikiem, że to jest zabójcza praca. Że takie koncerty to czasami jest więcej pracy niż nad samym albumem.
I ta energia, którą gdzieś ze sobą niesiemy, to fundament tych projektów. I fajne jest to, że nagle dociera do ciebie, że jesteś w stanie ściągnąć na koncert 4 razy więcej ludzi niż kupiło twoją płytę w fizycznej postaci.”
„W jakiś sobie znany sposób wznieca wyjątkowe zaangażowanie. Obstawia się świetnymi ludźmi, którzy chcą z nim grać, jest świetnym muzykiem i wspaniałym typem.”


Projekt pozostanie z nami na dłużej za sprawą albumu "Miuosh / Smolik / NOSPR", będącego zapisem katowickiego koncertu na scenie NOSPR. Premiera płyty miała miejsce 25 maja 2018r.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v90), quality = 90

Smolik:
https://www.facebook.com/smolikmusic
https://www.instagram.com/smolikandrzej

Mioush:
https://www.facebook.com/Mioush-205346639569459

powrót

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Wybrane wydawnictwa

Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej [książka]
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR
Paulina Przybysz
Chodź Tu

Najnowsze wydawnictwa

Nosowska
BASTA [winyl]
Marek Dyjak
GINTROWSKI
Paulina Przybysz
Chodź Tu [winyl]
Brodka
MTV Unplugged [winyl]
Brodka
MTV Unplugged z autografem [CD BOX]