Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Trzy artystki inicjatywy My Name Is New w projekcie Jagi Hupało

Opublikowano: 2019-05-07
item

18 maja podczas warszawskiej Nocy Muzeów swoją twórczość zaprezentują trzy artystki będące częścią projektu My Name Is New. Wszystko będzie odbywać się w industrialnej przestrzeni Pracowni Jaga Hupało Born To Create w ramach wydarzenia Art Nomad. Na scenie pojawią się Jagoda Kret, Ola Kozubal i Ola Wielgomas, czyli trzy nazwiska, o których na pewno niebawem będzie głośno!

W klimatycznych wnętrzach Pracowni Jaga Hupało Born To Create - mieszczącej się w kultowej Fabryce Koronek - odbędzie się kilkanaście niepowtarzalnych wydarzeń artystycznych. W ramach eventu zaprezentują się trzy utalentowane artystki z ramienia projektu My Name Is New. Jako pierwszą usłyszymy Jagodę Kret, rockową dziewczynę z pazurem. Ta młoda wokalistka to wielka miłośniczka blues’a, soul’u oraz rock’a i jego pochodnych. To finalistka III edycji muzycznego show The Voice of Poland. Uwielbia dłubać w przeszłości, a jej słabością są brzmienia z lat 50’, 60’ czy 70’. Od 2016 roku wraz z Michałem Grobelnym buduje własną przestrzeń w muzyce.Kolejną artystką, którą będziemy mieli okazję zobaczyć podczas Nocy Muzeów to Ola Wielgomas, młoda, romantyczna wokalistka i autorka tekstów. Od dziecka towarzyszyło jej zamiłowanie do sztuki i muzyki. Uczęszczała do szkoły muzycznej, gdzie grała na skrzypcach. Przez wiele lat związana była z chórem „Artos” Teatru Wielkiego w Warszawie oraz Ogniskiem Teatralnym u Machulskich. Na swoim koncie ma już występy na deskach teatru czy filharmonii. Chciałaby tworzyć muzykę, która będzie otwierać na jej własny, mały świat.Mini Showcase projektu My Name Is New zakończy swoim występem Ola Kozubal. Muzyka jest jej pasją od najmłodszych lat, a sama traktuje ją jak „przyjaciółkę”, której może opowiedzieć o swoich najskrytszych uczuciach. Ola uczęszczała do szkoły muzycznej, gdzie grała utwory klasyczne w klasie fortepianu. Jej temperamentna osobowość nie pozwoliła jednak, by ktoś narzucał jej repertuar. Po porzuceniu szkoły muzycznej, Ola przerzuciła się na lekcje wokalu, które zaowocowały m.in. udziałem w telewizyjnym show „Mam Talent”. Gra przede wszystkim pop, łącząc delikatne brzmienie fortepianowych klawiszy ze słodko-gorzkimi tekstami o miłości i dojrzewaniu.Inicjatywa My Name Is New to projekt wspierający debiutujących artystów solowych oraz zespoły. Działa on od niespełna pół roku, a już zdążył zgromadzić duże grono utalentowanych artystów. Inicjatywa ma przede wszystkim charakter edukacyjny. Kayax kładzie ogromny nacisk na wsparcie merytoryczne z zakresu promocji muzyki w internecie, efektywnego korzystania z zasobów social mediów oraz pozyskiwania szerszej publiczności.

Jaga Hupało to artystka włosów, stylistka i projektantka. Swoją pracą nadaje nowy kształt rzeczywistości. Poszukuje w innych inspiracji, wydobywając ich charakter oraz podkreślając naturalne piękno. Stworzyła studio, które stało się miejscem artystycznych i kulturalnych spotkań. Wspólpracuje również z fotografami i operatorami produkując sesje zdjęciowe i filmy, jak również z innymi artystami dziedzin teatru czy mody.Koncerty odbędą się 18 maja o godzinie 20:00 w Pracowni Jagi Hupało Born To Create przy ul. Burakowskiej 5/7 w Warszawie
Wydarzenie Art Nomad rozpoczyna się o godzinie 16:00 - wstęp wolny, więcej dowiesz się tutaj

Partnerem części muzycznej wydarzenia jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, które chroni twórców od samego początku ich kariery. Od momentu zarejestrowania utworu w ZAiKS-ie interesy twórcy są zabezpieczone, a Stowarzyszenie bierze na siebie obowiązek udzielania zezwoleń na korzystanie z twórczości, inkasowania wynagrodzeń autorskich oraz kontrolowania podmiotów wykorzystujących twórczość. ZAiKS reprezentuje autorów w Polsce i za granicą, zbiera i wypłaca należne im tantiemy już od 100 lat.

Drodzy dziennikarze, zapraszamy serdecznie do wspierania projektu My Name Is New. Zachęcamy do pomocy przy promocji debiutujących artystów i ich muzyki.

Kontakt z Marią Dudek, koordynatorką projektu: mnin@kayax.pl
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu „Rozwój Sektorów Kreatywnych”


Playlista My Name Is New dostępna na streamach:
https://kayax.lnk.to/mynameisnew/

Facebook:
https://www.facebook.com/mynameisnewpl/

Instagram:
www.instagram.com/mynameisnew.pl/

Jaga Hupało:
https://www.jagahupalo.pl/

ZAiKS:
https://www.zaiks.org.pl/

powrót

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Wybrane wydawnictwa

Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej [książka]
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR
Paulina Przybysz
Chodź Tu

Najnowsze wydawnictwa

Nosowska
BASTA [winyl]
Marek Dyjak
GINTROWSKI
Paulina Przybysz
Chodź Tu [winyl]
Brodka
MTV Unplugged [winyl]
Brodka
MTV Unplugged z autografem [CD BOX]