Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Wszystko co musisz wiedzieć o My Name Is New – nowym projekcie wytwórni Kayax

Opublikowano: 2018-09-28
item

Od momentu powstania Kayaxu wspieramy młodych twórców. Od lat otrzymywaliśmy całe mnóstwo demówek, którym przysłuchiwaliśmy się z uwagą. Bardzo często te nagrania okazywały się kopalnią ciekawej i oryginalnej muzyki. Czasem ci początkujący artyści, potrzebują jedynie wsparcia merytorycznego i ukierunkowania, żeby zadebiutować z przytupem. – mówi Tomik Grewiński szef Kayaxu.
Chcąc objąć opieką i podzielić się doświadczeniem z jak największym gronem artystów, musieliśmy wyjść poza utarty schemat. Tak powstał innowacyjny projekt My Name Is New, którego głównym celem jest edukacja, promocja i dystrybucja cyfrowa muzyki – jednym słowem chcemy ułatwić profesjonalny start na rynku muzycznym początkującym artystom solowym i zespołom. – dodaje Tomik.

Niezły początek
Platforma My Name Is New została powołany do życia na przełomie sierpnia i września, a już do projektu zgłosiło się blisko 200 artystów reprezentujących najróżniejsze gatunki muzyczne.
Utworów pierwszych wyróżnionych twórców można posłuchać na pierwszej playliście otwierającej cykl – jest świeżo, zaskakująco i bardzo różnorodnie. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba! Z każdym kolejnym tygodniem na playliście będą pojawiały się kolejne nowe utwory zgłoszone do My Name Is New, więc zachęcamy Was do subskrybowania i śledzenia. Stay tuned!


Artyści, którzy pojawili się na pierwszej playliście My Name Is New to: Bloo Crane, Funkasanki, KOLORY, Laura Godziejewska, Łachudra Warszawska, Mgły, STANEK, Sypuła, Tacher, The Fluorescence, Troj, Yoko Chanel.


Jak się zgłosić?
To dziecinnie proste! Wystarczy wejść na stronę www.mynameisnew.pl i wypełnić formularz, żeby zgłosić utwór. Tam znajdują się także wszystkie szczegółowe informacje na temat projektu.

Co potem?
Eksperci z Kayaxu słuchają tego uczciwie, dyskutują, czasem się posprzeczają przy tych dyskusjach i głosują. Nagrania, które w demokratyczny sposób zostały uznane jako najbardziej interesujące zostają udostępnione w dystrybucji cyfrowej, a z nich powstają playlisty sygnowane My Name Is New. Dział promocji Kayax troszczy się, żeby te playlisty były odpowiednio pozycjonowane i docierały do jak największej rzeszy słuchaczy.

No dobra, ale co z tego mają artyści?
Po pierwsze ich muzyka jest promowana. Po drugie, dostają wsparcie merytorycznie – pakiet rad i wskazówek na temat tego, jak promować się w internecie, mediach społecznościowych, w serwisach streamingowych, jak budować i dbać o swój artystyczny wizerunek, jak współpracować z organizacjami takimi jak ZAiKS czy jak nawiązywać kontakty z organizatorami koncertów itd. Po trzecie, Kayax „ma ich na oku” i bierze w pierwszej kolejności pod uwagę podczas poszukiwań suportów dla artystów, specjalnych projektów, a może szerszej współpracy fonograficznej. Po czwarte dzięki cyfrowej dystrybucji monetyzują swoją muzykę.

Mery na ambasadora!
Pierwszą ambasadorką My Name Is New jest artystka Kayaxu – Mary Spolsky, której zaradność i zaangażowanie mogą być drogowskazem dla wielu młodych artystów, jak debiutować z przytupem. To na jej przykładzie omawiamy wiele kwestii związanych z promowaniem muzyki w sieci. Artykuły na ten temat także dostępne są na stronie www.mynameisnew.pl.

Koordynatorem projektu w Kayaxie jest Maria Dudek: mnin@kayax.pl
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu „Rozwój Sektorów Kreatywnych

Playlista My Name Is New dostępna do odsłuchu:

Facebook:

Instagram:

powrót

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Wybrane wydawnictwa

Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR
Paulina Przybysz
Chodź Tu

Najnowsze wydawnictwa

Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej
Patrick The Pan
trzy.zero
Sistars - Siła Sióstr [winyl]
Sistars - Siła Sióstr
Barbara Wrońska
Dom z ognia