Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Bownik

Zespół BOWNIK to trzech warszawskich muzyków, zaczynających swoją karierę i znanych wcześniej jako Control the Weather. Trochę dla żartu, trochę z przekory, kategoryzują swoją  twórczość jako vegan disco. Z całą pewnością można powiedzieć, że reprezentują szeroko pojętą scenę alternatywną. Trudno jest jednak precyzyjnie określić ich gatunkową przynależność, gdyż przez cały okres swojego istnienia śmiało eksperymentują, ślizgając się po gatunkach, stylach i formach. I chyba dobrze im to wychodzi, bo rok 2015 zamknęli z tytułem “Polski Artysta Roku” według Portalu Tak Dużo Genialnej Muzyki!
Rok 2016 jeszcze jako Control the Weather zespół rozpoczął koncertem u boku Charliego Winstona w warszawskiej Proximie oraz znakomitym występem podczas Opolskich Konfrontacji Teatralnych. Jacek Świąder z Gazety Wyborczej wyróżnił ich mianem jednego z siedmiu olśnień Enea Spring Break Festiwal w Poznaniu! Pierwszy raz pod nową nazwą zespół zaprezentował się warszawskiej publiczności jako support Milky Chance.

Rok 2016 to rok wielu zmian dla zespołu. Oprócz zmiany nazwy na Bownik zespół szykuje nowe wydawnictwo. Na nowej płycie, która ukaże się jesienią tego roku znajdzie się 7 utworów za produkcję których odpowiedzialny jest Envee.

Zespół w składzie:
Michał Bownik
Adam Półtorak
Andrzej Siwoń

Pliki do pobrania

Kontakt

Manager

Krzysztof Dominik

tel: +48 602 319 694

mail: krzysztof(at)kayax.netNadchodzące wydarzenia

następne