02.10.2019
365 dni z projektem My Name Is New

My Name Is New obchodzi swoją pierwszą rocznicę, a my nie możemy się doczekać, aby podzielić się z Wami naszymi osiągnięciami! Od września 2018 roku do inicjatywy dołączyło przeszło 80 artystów ze 110 piosenkami, które podbiły playlisty i serca słuchaczy. Debiutanci zagrali blisko 80 koncertów klubowych i na dużych scenach festiwalowych. Udzielili ponad 150 wywiadów, a sam projekt odbił się szerokim echem w mediach. Chcesz wiedzieć, którzy debiutanci podpisali kontrakt z wytwórnią Kayax? Zobacz, co wydarzyło się przez ostatni rok w projekcie i świętuj razem z nami słuchając playlisty My Name Is New!

Kayah o MNIN:
„Kayax od samego początku miał misję wspierania nowych, debiutujących artystów. Warto przypomnieć, że nasze pierwsze wydawnictwa to „15 Minut Projekt” oraz „Envee i Niewinni Czarodzieje”. To u nas stawiali też swoje pierwsze kroki Krzysztof Kiljański, Maria Peszek czy zespół Zakopower.
Przez wiele lat byliśmy zasypywani demówkami. Setki płyt rocznie, cała masa cudownych utworów i artystów, którymi nie byliśmy w stanie się zająć z uwagi na brak ludzi, czasu i finansów. Dzięki założonej przez nas platformie mynameisnew.pl możemy wreszcie wybierać najzdolniejszych, najciekawszych i wspierać ich pierwsze kroki na rynku muzycznym. Fajnie, że nasz projekt doceniło tak wiele instytucji i aktywnie wsparło nasze działania na rzecz młodych polskich twórców. Mam nadzieję, że będziemy kontynuować naszą współpracę. Bardzo liczę na to, że MNIN będzie się dalej swietnie rozwijać. Mamy mnóstwo nowych pomysłów.”

My Name Is New to projekt wspierający debiutujących artystów solowych oraz zespoły. Działa od września 2018 roku, a już zdążył zgromadzić duże grono utalentowanych artystów. Inicjatywa ma przede wszystkim charakter edukacyjny. Kayax kładzie ogromny nacisk na wsparcie merytoryczne z zakresu promocji muzyki w internecie, efektywnego korzystania z zasobów social mediów oraz pozyskiwania szerszej publiczności. To jednak nie wszystko, dzięki wsparciu MKiDN, w ramach inicjatywy zostało zorganizowanych blisko 20 wykładów i szkoleń na tematy takie jak: serwisy streamingowe, promocja muzyki w sieci, rejestracja w ZAiKS, management na szybko zmieniającym się rynku czy system ochrony prawa autorskiego. Część z nich odbyła się w ramach konferencji, w których uczestniczyła inicjatywa My Name Is New. W poprzednim roku, przedstawiciele projektu pojawili się z programem warsztatów bądź w charakterze panelisty na Music Export Conference, Tak Brzmi Miasto, Fryderyk Festival, Bass & Beat Festival czy Soundedit w Łodzi.

Mery Spolsky o projekcie:
„Polecam projekt very much, bo pełno tam muzyky spolsky ze świeżym brzmieniem i tekstami! Można nie tylko się wsłuchać, ale również zgłosić, co daje młodym artystom dobry start, a także pomocnych ludzi z Kayaxu wokół. Do teraz grają mi w głowie zgłoszone piosenki np. RAT KRU, Funkasanki czy Bloo Crane. Dodatkowo miałam wielkie szczęście poznać niektóre projekty na żywo i dzielić z nimi scenę! Dla mnie to był odjazd, bo nie dość, że rozgrzewali publiczność jako mój support, to jeszcze stali się inspiracją i fajnymi znajomymi! Niektórych z nich będzie można zobaczyć również jako gości na mojej jesiennej trasie! My Name Is New zdecydowanie trzeba obczaić – i jako słuchacz i jako wykonawca!”


Od września 2018 roku do projektu My Name Is New dołączyło przeszło 75 artystów, a każdy z nich to całkowicie inna, muzyczna historia. Jak dotąd do projektu trafiło blisko 1500 zgłoszeń, z których Kayax wyłonił 110 najlepszych utworów, które znalazły się na playliście inicjatywy. To jednak nie wszystko! Dzięki My Name Is New uczestnicy projektu zagrali aż 28 supportów przed artystami Kayaxu, a także 54 koncerty klubowe jak i te na dużej scenie, podczas wydarzeń i festiwali takich jak: cykl My Name Is New Festiwal w Towarzyskiej, scena MNIN na Fest Festival, scena MNIN na Naturalnie Mazury Festiwal, My Name Is New Festival x Aktivist na Pasażu Wiecha czy Showcase inicjatywy na Spring Break’u!

Mgły, Fest Festival 2019, fot. Szymon Chrzanowski
RAT KRU

Nie zapominajmy również o naszych debiutujących artystach! Dzięki projektowi, szeroki rozgłos zyskały duety Bloo Crane, Funkasanki, zespoły Hyper Son, Mgły czy KOLORY oraz wielu artystów solowych, w tym Aleksandra Kozubal i Ola Wielgomas. Nie sposób też zapomnieć charyzmatycznej rockowej wokalistki Jagody Kret czy tanecznego bitu do oryginalnych rymów RAT KRU.

Funkasanki o współpracy z projektem:
„Udział w projekcie My Name Is New był dla nas ogromnym kopem i motywacją do działania! Dzięki wiedzy, którą zdobyliśmy poprzez różne formy – szkolenia, warsztaty i rozmowy z Kayaxową ekipą, udało nam się sprecyzować nasze cele i obrać właściwą trajektorię muzycznych działań. Dzięki MNIN „umiemy lepiej w internety”, zagraliśmy koncerty w wielu ekstra miejscach, ale przede wszystkim poznaliśmy super ludzi: innych artystów z projektu, z którymi się przyjaźnimy i wzajemnie wspieramy, Kayaxowych artystów, którzy zawsze „sprzedadzą” dobre patenty i pozytywnych wariatów/pracowników wytwórni. Polecamy tego użytkownika, Funkasanki.”

To jednak wciąż nie wszystko! Rocznica projektu została zwieńczona podpisaniem przez Kayax dwóch kontraktów fonograficznych z artystami inicjatywy My Name Is New. Pierwszym z nich jest duet RAT KRU, który swoją muzykę określa mianem „betonowej samby”. Zespół tworzą Paweł Horbowy (Papa Musta) oraz Witold Skrzypczak (Rat One). Wygrana na konkursie organizowanym przez Naturalnie Mazury Festiwal zapewniła im nagranie płyty w Kayax. Materiał muzyczny zespołu zrobił na nas ogromne wrażenie, co przesądziło o podpisaniu kontraktu na 3 krążki! Drugim zespołem, który oficjalnie dołączył do grona artystów Kayax jest młody duet z Krakowa – Bloo Crane – założony przez Michała Polańskiego i Krzysztofa Kołodziejczyka. Zespół tworzy elektroniczno-popowe brzmienia z domieszkami house’u. Ich muzyka charakteryzuje się mocnym, tanecznym brzmieniem, które nie jednego przyciągną na środek parkietu! Bloo Crane, podobnie jak RAT KRU, podpisali z wytwórnią kontrakt na 3 płyty!


Tomik Grewiński, szef wytwórni Kayax o projekcie My Name Is New:
„MNIN to bardzo potrzebny projekt. To platforma, która w bardzo szeroki sposób pokazuje to, co jest interesujące na młodej scenie muzycznej w Polsce. Pokazuje jej różnorodność stylistyczną, aktualny przekaz, panujące trendy i wszystko to, co powstaje w małych, domowych studiach w całym kraju.
To niewiarygodne, jak dużo świetnych projektów i jak dużo znakomitej muzyki nie ujrzało jeszcze światła dziennego. Staramy się wyszukiwać najlepszych z najlepszych i skutecznie ich promować.
Chcemy też edukować młodych artystów, jak promować swoją twórczość w sieci. Słuchanie nowości z MNIN to dla mnie ogromna przyjemność.”
Nie udałoby nam się jednak osiągnąć sukcesu, gdyby nie wsparcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które jako pierwsze uwierzyło w ideę projektu. Wielkim wsparciem obdarzyły nas również organizacje: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, ZPAV, SAWP, ale również biuro Music Export Poland.

Tomek Lipiński, członek Prezydium Stowarzyszenia Autorów ZAiKS o MNIN:
„My Name Is New. Od razu zwróciłem uwagę na świetną nazwę, nazwę – hasło, nazwę – manifest. Ciekaw byłem, jaką treścią wypełni go życie. Proszę mi wierzyć, nie zawiodłem się; mało tego, nabrałem głębokiego przekonania, że z najmłodszej generacji, które dołącza właśnie do naszej niełatwej, ale jakże ukochanej muzycznej sztafety pokoleń, wyłaniają się naprawdę silne, nowatorskie i dobrze przygotowane indywidualności. Śmiem twierdzić, że już dawno nie mieliśmy tak obiecującego pokolenia debiutantów. Cieszę się, że dostrzegają to także czujni wydawcy i bystre media, że Stowarzyszenie Autorów ZAiKS wspiera artystyczną młodzież, że różne rynki krajowe coraz bardziej współpracują ze sobą, co wraz z postępem technologicznym otwiera nareszcie szeroki świat przed młodymi polskimi twórcami.”

Dziękujemy za ten rok pełen sukcesów, artystom i partnerom oraz słuchaczom i fanom muzyki. Zapraszamy do regularnego słuchania i odkrywania z nami utalentowanych polskich twórców. Liczymy na Wasze dalsze wsparcie! Pierwszy udany rok za nami, a mamy apetyt na więcej. Debiutanci górą!

Playlista My Name Is New:
https://kayax.lnk.to/mynameisnew

Facebook:
https://www.facebook.com/mynameisnewpl

Instagram:
https://www.instagram.com/mynameisnew.pl

Bloo Crane

/ przeczytaj także

Premierowej piosenki „Szaroróżowe” możemy słuchać od 7 maja, z całością materiału zapoznamy się już w lipcu. Płyta ukaże się nakładem […]

/WIĘCEJ

„Spaliłem dla niej Rzym” to pierwszy singiel zapowiadający drugi album zespołu CUKIER. W piosence spotkał się tak charakterystyczny dla artystów […]

/WIĘCEJ

– Płyta jest kroniką jednego roku mojego życia, nie tylko artystycznego. Nie są to jednak impresje na temat stanu duszy, […]

/WIĘCEJ

Piosenka „Zdechłam” zapowiada pierwszy w karierze Kuby Kawalca (happysad) solowy album pod tytułem „Ślepota”, który pojawi się z początkiem lata. […]

/WIĘCEJ