Współpraca

Kayax to pierwsza w Polsce firma w branży muzycznej pracująca w modelu 360 stopni, czyli zajmująca się artystami na wszystkich poziomach ich działalności, od reprezentowania ich interesów na zasadach managementu, przez promocję, marketing, PR, bookowanie ich występów, reprezentowanie praw autorskich twórców, aż po wydawanie ich płyt i dystrybucję cyfrową. Formalnie są to dwie firmy: Kayax, to managment i agencja koncertowa, a Kayax Production & Publishing, to wytwórnia płytowa i publishing.

/

MANAGEmenT

Managementem Kayaxu objętych jest ponad 20 artystów reprezentujących najróżniejsze gatunki muzyczne. Od popu i rocka, poprzez elektronikę, jazz, soul, na muzyce filmowej i poetyckiej kończąc. O interesy artystów dba kilkunastu managerów z wieloletnim doświadczeniem w branży muzycznej. To oni zajmują się artystami na różnych poziomach ich działalności; organizują trasy koncertowe, planują i koordynują pracę przy wydawaniu albumów, są stroną podczas negocjacji z markami, pilnują kalendarza i dbają o wizerunek. Managerowie w Kayaxie prowadzą kariery artystów o ugruntowanej pozycji na rynku muzycznym, ale pracują także z debiutantami kierując i rozwijając ich karierę.

/

wydawnictwo

Kayax to niezależna wytwórnia muzyczna, która do dzisiaj ma na swoim koncie wydanie blisko 140 albumów. Wśród nich znajdują się jedne z najważniejszych tytułów ostatnich dwóch dekad w polskiej muzyce. Warto wymienić chociażby „3” Smolika, „Maria Awaria” Marii Peszek, „Skała” Kayah, „Kobiety” Marka Dyjaka, „Brzask” Skubasa, „Smolik // Kev Fox”, „Złoto” Krzysztofa Zalewskiego, "Clashes" Brodki, "Składam się z ciągłych powtórzeń" Artura Rojka, "Boso" Zakopower, „Błysk” zespołu Hey czy „Bastę” NOSOWSKIEJ. U podstaw działalności Kayaxu jest również ciągłe poszukiwanie i odkrywanie młodych artystów i dawanie im przestrzeni potrzebnej do tworzenia. Pomogliśmy rozwinąć skrzydła takim artystom jak Mery Spolsky, Kroki, Agyness B. Marry, Bownik, Patrick The Pan czy Swiernalis.

/

WSPÓŁPRACA z markami

Nie jesteśmy agencją influencerską i pewnie nigdy nie będziemy. Jednak Kayax ma na swoim koncie szereg ciekawych kolaboracji z największymi markami. Stawiamy na wiarygodność. Starannie selekcjonujemy propozycje dla naszych artystów, angażujemy ich w kreatywne, nieoczywiste współprace, w których mogą poczuć się naturalnie lub dorzucić swoje artystyczne „trzy grosze”. Obecnie Kayax ma pod swoją opieką 24 twórców, a w biurze na Saskiej Kępie pracuje już ponad dwudziestu doświadczonych managerów i ludzi od promocji, marketingu, mediów społecznościowych, dystrybucji cyfrowej, praw autorskich i publishingu – dlatego jesteśmy w stanie zaopiekować się każdym tematem na styku muzyki i reklamy.

/

publishing

Wiemy jak ważne jest dbanie o prawa twórców, dlatego działalność publishingowa zajmuje istotne miejsce w Kayaxie. Kompleksowo zarządzamy dorobkiem twórczym artystów skoncentrowanych wokół naszej wytwórni. Zgłaszamy utwory do organizacji zbiorowego zarządzaniach – takich jak ZAiKS i zajmujemy się wszelkimi formalnościami oraz pilnujemy wpływów z tantiem. Dostarczamy muzykę naszych autorów do filmów, seriali, reklam, opraw programów telewizyjnych itp. Udzielamy odpłatnych licencji, zezwoleń na synchronizację lub na ponowne wykonanie utworów. W Kayaxie są także autorzy, którzy komponują lub piszą teksty dla innych artystów oraz na specjalne zamówienie np. znanych marek produktów i usług.