06.04.2018
Brodka gwiazdą serii MTV Unplugged!

Już 12 kwietnia br. na scenie lubelskiego Centrum Spotkania Kultur wystąpi Brodka, jedna z najważniejszych artystek młodego pokolenia w Polsce. Wokalistka, w ramach kultowego formatu MTV Unplugged, wykona najważniejsze utwory ze swojego repertuaru w wersji bez prądu. Wyjątkowy koncert Brodki uzyska niezwykłą oprawę wizualną, a całość wyreżyseruje Agnieszka Smoczyńska – twórczyni głośnych „Córek Dancingu” – jednego z najoryginalniejszych i najbardziej nagradzanych polskich filmów ostatnich lat. Ostatnie bilety na koncert dostępne są na stronie ticketmaster.pl.

Brodka to jedna z najbardziej niezwykłych artystek polskiej sceny muzycznej. Nie zważając na kompromisy, łączy w swojej twórczości pozornie niepasujące do siebie elementy różnych stylów muzycznych. Jej ostatni album „Clashes” ukazał się w 2016 roku na całym świecie, a trasa promująca płytę obejmowała nie tylko Polskę, ale także koncerty m.in. w Anglii, Francji, Niemczech i Japonii. Płyta „Clashes” bardzo szybko pokryła się platyną, a po serii widowiskowych występów w Polsce i na świecie, artystka wiosną br. zagra swój pierwszy akustyczny koncert w ramach cyklu „MTV Unplugged”. Na scenie towarzyszyć jej będą goście specjalni, których personalia zostaną ujawnione w najbliższych dniach oraz kilkunastoosobowy zespół, w składzie którego pojawią się muzycy grający na tak rzadko używanych instrumentach, jak fisharmonia i piła.

Wyjątkowy koncert „MTV Unplugged Brodka” zostanie zarejestrowany 12 kwietnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, a następnie w czerwcu zostanie opublikowany na specjalnej edycji CD nakładem [PIAS] Recordings Poland and Eastern Europe. Wydawnictwo zostanie zmiksowane przez Luke’a Smitha – producenta odpowiedzialnego za brzmienie płyt takich wykonawców, jak m.in. Foals, Crystal Fighters i Everything Everything. Smith pracował również przy rejestracji płyty „Sounds of the Universe” Depeche Mode.

Za całokształt wyjątkowego występu MTV Unplugged Brodka będzie odpowiedzialna wielokrotnie nagradzana reżyserka Agnieszka Smoczyńska, jedna z najciekawszych autorek polskiego kina ostatnich lat. Jej pełnometrażowy debiut „Córki Dancingu”, zdobył nagrody na festiwalach w Nashville, Chicago, Sofii, Wilnie i Porto oraz Nagrodę Specjalną Jury na Sundance Film Festival 2016, gdzie wzbudził zachwyt amerykańskich krytyków. Głośny film przyniósł reżyserce również Złotego Lwa za najlepszy debiut reżyserski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i Orła w kategorii „Odkrycie roku”.

Koncertowi towarzyszyć będzie także jedyna w swoim rodzaju oprawa wizualna, którą przygotowuje Aleksandra Wasilkowska, słynna architektka, urbanistka i scenografka. Jej projekty były prezentowane w m.in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Guggenheim Museum w Nowym Jorku, Seoul Art Center w Korei Południowej, Narodowej Galerii Zachęta i Bunkrze Sztuki w Krakowie.

Pełny zapis koncertu emitowany będzie na antenach MTV Polska i MTV Music oraz online wyłącznie w serwisie player.pl, gdzie dostępne są także inne koncerty z cyklu MTV Unplugged, w wykonaniu m.in. takich artystów, jak: Hey, Wilki, Kayah oraz O.S.T.R. Partnerami projektu są: Levi’s, player, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Województwo Lubelskie.
Wyłącznym dystrubutorem biletów na wydarzenie jest Ticketmaster Polska. Bilety są dostępne na stronie www.ticketmaster.pl. Wejściówki na „MTV Unplugged Brodka” zdobyć można również w konkursie zorganizowanym przez markę Levi’s. Więcej informacji na stronie mtv.pl/levis.

MTV UNPLUGGED

MTV Unplugged to kultowa seria koncertów, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w aranżacjach akustycznych. Pierwszy koncert bez prądu zrealizował w 1987 roku zespół Jethro Tull, a cały cykl MTV Unplugged ruszył od 1989 roku i od tego czasu cieszy się ogromną popularnością.
Wśród najważniejszych artystów, którzy zostali zaproszeni do projektu MTV Unplugged warto wymienić m.in. Nirvanę, Pearl Jam, Alice in Chains, Lykke Li, Florence and the Machine, czy Alicia Keys. W Polsce swoją muzykę w wersji akustycznej zaprezentowali dotychczas tacy artyści jak Kayah, Hey, Wilki, Kult i O.S.T.R.

/ przeczytaj także

MTV ujawnia, który artysta zagra koncert w ramach kolejnej, 14. edycji MTV Unplugged! Tym razem na scenie kultowej muzycznej serii […]

/WIĘCEJ

Do sieci trafiło właśnie „Cherry” od Swiernalisa. Po “Kryptowalucie”, “Myśliwym” oraz „Part Time Filozof” artysta serwuje słuchaczom kolejny singiel z […]

/WIĘCEJ

„Czułe Kontyngenty” to według założeń przyjętych na początku działalności duetu KARAŚ/ROGUCKI, kolejny po płycie „Ostatni bastion romantyzmu” – transport piosenek o miłości. […]

/WIĘCEJ

Premiera najnowszego utworu Skubasa za jakiś czas może być zaliczona do grona jego autorskich evergreenów. Piosenka „Co i tak nadejdzie” […]

/WIĘCEJ