23.06.2022
DEBIUT ROKU – ANIA LEON WYDAJE ALBUM I ZOSTAJE TWARZĄ AKCJI RADAR NA SPOTIFY!

Do sieci trafił właśnie nowy utwór Ani Leon – młodej, obiecującej debiutantki, która przeciera w Polsce dark popowe szlaki. “Przypadki” to czwarty i ostatni singiel, zwiastujący jej album pt. “Łezki”. Krążek już o północy ukaże się we wszystkich serwisach streamingowych. Wraz z premierą, Ania została twarzą organizowanej przez Spotify akcji “RADAR”, której celem jest promowanie młodych artystów.

Ania Leon pierwsze szlify zdobywała w Los Angeles – studiując na Vocal Performance na Musicians Institute College of Contemporary Music. Szkołę ukończyła z wyróżnieniem. W 2021 roku zasiliła grono artystów Kayaxu, a jej mroczne, elektroniczne brzmienia i intrygujące teksty zdążyły już zwrócić wielu słuchaczy oraz dziennikarzy muzycznych. Po świetnie przyjętych singlach “Łezki”, “Tańcz” oraz “Chemistry”, przyszedł czas na “Przypadki” – czwarty i ostatni utwór, zapowiadający debiutancki album artystki.

Przypadki to utwór o najjaśniejszym brzmieniu z całej mojej płyty. Razem z Arkiem chcieliśmy stworzyć kawałek, który będzie taką pozytywną iskrą napędzającą Cię do dobrej zabawy. Utwór opowiada o tym, jak ciekawie jest oddać się w ręce przypadków i chwil, które nie są zaplanowane, a stają się niezapomnianą przygodą.– opowiada Ania Leon.

Michał Chabelski – reżyser klipu:
Muzyka, która powoduje, że przed oczami pojawiają się nam obrazy, wspomnienia i skojarzenia, zdecydowanie jest czymś, co na nas działa, trafia prosto w emocje, rezonuje z nimi i z nami. Dokładnie tak było, gdy słuchałem utworu “Przypadki”. Już od pierwszych taktów oczami wyobraźni przemierzałem tajemniczy, mroczny, cyberpunkowy świat, w którym sny, symbole i wspomnienia mieszają się z rzeczywistością, nakreśloną niesamowitym głosem wokalistki.
Tym klipem chciałem zobrazować przewrotną część naszego życia, w której chęć znalezienia szczęścia, miłości, sensu może, zupełnie przypadkowo i niezależnie od człowieka, stać się pułapką, powodem do zatracenia. Wszystkie nasze poszukiwania jak i ucieczki od problemów, zupełnie przez przypadek mogą spowodować, że oddając się im gubimy siebie.

Ania Leon została twarzą organizowanej przez Spotify akcji “RADAR”, której celem jest promowanie twórców różnorodnych brzmień muzycznych, będących na początku swojej artystycznej drogi. Dzięki tej kampanii wspierającej młodych artystów, Ania wraz z utworem “Przypadki” znalazła się na polskiej playliście “RADAR Polska”, natomiast poprzedni singiel pt. “Chemistry” został dodany do międzynarodowej playlisty “RADAR Global”.

Debiutancki album Ani Leon pt. “Łezki” będzie dostępny od północy we wszystkich serwisach streamingowych, a już teraz możecie go zamówić na stronie sklepzmuzyka.pl z autografem artystki. Na płycie, nad którą Ania pracowała wraz z Arkadiuszem Koperą i Mariuszem Obijalskim, znalazło się 13 utworów, w tym świetnie przyjęte single “Łezki”, “Tańcz” oraz “Chemistry”. Całość utrzymana w dusznym, elektronicznym klimacie – inspirowanym BANKS, Billie Eilish, Lorde czy Sevdalizą.


/ przeczytaj także

MTV ujawnia, który artysta zagra koncert w ramach kolejnej, 14. edycji MTV Unplugged! Tym razem na scenie kultowej muzycznej serii […]

/WIĘCEJ

Do sieci trafiło właśnie „Cherry” od Swiernalisa. Po “Kryptowalucie”, “Myśliwym” oraz „Part Time Filozof” artysta serwuje słuchaczom kolejny singiel z […]

/WIĘCEJ

„Czułe Kontyngenty” to według założeń przyjętych na początku działalności duetu KARAŚ/ROGUCKI, kolejny po płycie „Ostatni bastion romantyzmu” – transport piosenek o miłości. […]

/WIĘCEJ

Premiera najnowszego utworu Skubasa za jakiś czas może być zaliczona do grona jego autorskich evergreenów. Piosenka „Co i tak nadejdzie” […]

/WIĘCEJ