12.11.2013
Dziś premiera „Zeliga” Krzysztofa Zalewskiego!

Dziś premiera nowej płyty Zalewskiego „ZELIG”. Promuje ją singiel „Jaśniej”.

Krzysztof wygrał Idola w 2003, zaraz potem wydał płytę i… „zniknął”. Przez ten czas jednak cały czas był obecny na scenie, rozwijał się, szlifował warsztat. Grał m. in. w zespole Nosowskiej oraz HEY, współtworzy Muchy i Japoto, gra z BRODKĄ, skomponował wraz z Budyniem piosenki do filmu Jeż Jerzy.
„Zelig” zawiera 10 piosenek, które są swego rodzaju pamiętnikiem z ostatniej dekady. Mimo, iż materiał oscyluje wokół tzw. muzyki rockowej, to przez wzgląd na skrajnie różne inspiracje i otwarte głowy twórców – nie da się łatwo zaszufladkować.
Tytuł zaczerpnięty został z filmu „Zelig” Woddy’ego Allena gdzie Leonard Zelig (Allen) jest „człowiekiem – kameleonem”, ma paranormalne zdolności adaptacyjne. Zelig, w zależności od osoby, w której towarzystwie przebywa, potrafi dostosować do niej swój wygląd i osobowość…
Płytę wyprodukował we wrocławskim Studio Fonoplastykon Marcin Bors, jeden z najbardziej uznanych producentów muzycznych w kraju, odpowiedzialny m.in. za ostatnie płyty HEY, Nosowskiej czy Myslovitz.
Okładkę albumu natomiast stworzył Pan Roslaw Szaybo, autor wielu legendarnych okładek płyt polskich i światowych wykonawców, m. in. Judas Priest („British Steel”), Simon & Garfunkel czy Krzysztofa Komedy („Astigmatic”).

Zalewski wraz z zespołem promuje ją intensywnie na koncertach.

Najbliższe koncerty Zalewski gra na trasie z Nosowską:
15.11. Poznań, Eskulap
16.11. Wrocław, Eter
17.11. Warszawa, Stodoła
19.11. Szczecin, Imperium
20.11. Toruń, Lizard
22.11. Kraków, Studio

Natomiast 27.11. w warszawskim Klubie BASEN odbędzie się koncert promocyjny. Przed Zalewskim zagra zespół Eric Shoves Them in His Pockets. Artysta zaprasza na ten szczególny koncert:
http://www.youtube.com/watch?v=ECYgybEEr-A

Kolejne koncerty Zalewski zagra wraz ze SKUBASEM w Lublinie (Grafitt 1.12.), Krakowie (Lizard King 8.12.), Wrocławiu (Łykend 10.12.) i Toruniu (Lizard King, 11.12).

/ przeczytaj także

Posłuchaj „Prolog 5 minut”

/WIĘCEJ

„Spotkajmy się (Ban na sam na sam)” to nowy utwór Anieli, który powstał z myślą o świętach bożonarodzeniowych. Po wrześniowej […]

/WIĘCEJ

Pod koniec października Brodka wydała „Sadzę” – pierwszy od 12 lat po „Grandzie” autorski materiał po polsku. Minialbum, wyprodukowany przez […]

/WIĘCEJ

Julia Wieniawa zakończyła właśnie swoją pierwszą, klubową trasę koncertową, podczas której wystąpiła w pięciu największych miastach Polski. W ramach podsumowania […]

/WIĘCEJ