15.12.2022
JUŻ JEST – ALBUM „KAYAX XX REWORK”. ZOBACZ PODSUMOWANIE CAŁOROCZNEGO ŚWIĘTOWANIA URODZIN KAYAXU!

Właśnie ukazał się album „Kayax XX Rework”, będący zbiorem wszystkich reworków, czyli nowych interpretacji utworów z katalogu Kayaxu. W trwającej dokładnie rok akcji, która uświetniała dwudziestolecie wytwórni, udział wzięli m.in. Krzysztof Zalewski, Ania Leon, Julia Wieniawa, thekayetan, Nosowska czy zespół Zakopower. Premierze płyty towarzyszą dwa nowe reworki – w wykonaniu Karoliny Czarneckiej i Miro Kępińskiego wraz z Michałem Kowalonkiem.

Założona przez Kayah i Tomika Grewińskiego wytwórnia Kayax świętuje w tym roku swoje dwudziestolecie. Z tej okazji powstała akcja “Kayax XX Rework”, w której Artyści stworzyli nowe, zaskakujące wersje największych przebojów z katalogu wytwórni. Zwieńczeniem akcji jest premiera dwupłytowego, limitowanego albumu, na którym znalazło się dwadzieścia reworków. Na krążku można usłyszeć zarówno największe gwiazdy wytwórni, jak ich obiecujących debiutantów.

W akcji udział wzięli: Krzysztof Zalewski, Mery Spolsky, Arek Kłusowski, Ania Leon, Julia Wieniawa w duecie z Kubą Karasiem, Natalia Przybysz, Reni Jusis, Cooks, Sarsa, Skubas w duecie z Basią Wrońską, thekayetan, Kayah w duecie z Julią Wieniawą, zespół Muchy, Nosowska, Swiernalis, zespół Zakopower, Rat Kru w duecie z Kayah oraz Natalia Szroeder.

Dziś do grona artystów, którzy wzięli udział w akcji Kayax XX Rework, dołączyli Karolina Czarnecka z reworkiem hitu zespołu Zakopower pt. „Boso” oraz Miro Kępiński wraz z Michałem Kowalonkiem, którzy nagrali nową wersję przeboju Natalii Przybysz pt. „Ciepły Wiatr”.

Kayah:
To już 20 lat naszej pracy na rzecz polskiej muzyki. Cieszymy się, że już przez tyle lat możemy wspierać artystów i dawać Wam od nich kawał, wspaniałej, różnorodnej muzyki. Wytwórnia Kayax powstała, ponieważ nie czuliśmy się usatysfakcjonowani tym, co oferują rodzimi wydawcy. Był taki moment, że wydawało nam się, że nic się nie dzieje nowego na rynku muzycznym w Polsce. Wraz z Tomikiem chcieliśmy być wydawcami pełnymi szacunku dla sztuki i jej twórców. Postanowiliśmy, że Kayax będzie swojego rodzaju “schronieniem” dla artystów niezależnych, poszukujących. Mam nadzieję, że tak właśnie jest. Wydaliśmy już ponad 160 płyt, a w planach kolejne. Nie zatrzymujemy się! Nasza muzyczna podróż trwa i dziękujemy, że przeżywacie ją razem z nami.

Tomik:
Dwadzieścia lat temu, kiedy razem z Kayah, zaczęliśmy realizować marzenie o założeniu własnej, niezależnej wytwórni, mało kto w branży dawał nam szansę na to, że utrzymamy się na rynku dłużej niż rok. Teraz, świętujemy XX-lecie naszego istnienia.
Wydaliśmy wiele wspaniałych i ważnych albumów, setki singli i teledysków. Kayax XX Rework jest świetnym muzycznym podsumowaniem tych dwudziestu lat. Utwory, które powstały kiedyś, zyskały właśnie nowe życie, i zyskały również nowych słuchaczy. Podczas pracy nad reworkami wróciły emocje towarzyszące nam podczas wydawania tych piosenek. Dzięki Artystom, którzy zaangażowali się w Kayax XX Rework powstały nowe, odważne wersje, czesto w zaskakujących, autorskich aranżacjach.
Życzę sobie, naszym Artystom i całej załodze Kayaxu, aby muzyka cały czas była dla nas ważna, żeby nas poruszała i żebyśmy nadal mogli wydawać kolejne świetne utwory i albumy. Dziękuję Arturowi i wszystkim zaangażowanym w cały projekt. KayaxX ma się bardzo dobrze.

/ przeczytaj także

Do sieci trafił właśnie „Houston” – nowy utwór od KARAŚ/ROGUCKI z gościnnym udziałem Ofelii. Duet zapowiada trzeci, ostatni album i […]

/WIĘCEJ

Do sieci właśnie trafił soundtrack do filmu „Imago” autorstwa Andrzeja Smolika – wybitnego polskiego muzyka i instrumentalisty. Podczas tegorocznego festiwalu […]

/WIĘCEJ

Do sieci i do sprzedaży fizycznej właśnie trafił debiutancki solowy album Tomka Ziętka zatytułowany „Some Old Songs”. Płytę do tej […]

/WIĘCEJ

„Ex” to nie tylko piosenka, ale cała emocjonalna podróż, która zabiera słuchacza przez różne fazy rozpadającej się relacji. nita opowiada […]

/WIĘCEJ