25.10.2019
Natalia Przybysz: Niech te piosenki zadziałają na Ciebie, tak leczniczo, jak działały na mnie, kiedy je pisałam

Natalia Przybysz oddała właśnie w nasze ręce swój piąty solowy album. Premiera płyty „Jak Malować Ogień” pokrywa się z premierą teledysku i drugiego singla zatytułowanego „Ogień”. Wspólne sesje muzyków i godziny spędzone na pracy nad tekstami zaowocowały 10 utworami opowiadającymi o naturze, emocjach, relacjach, dotyku, miłości i tożsamości.

Gdzie drzemie ta siła czyli Ogień? Jeśli ona jest we mnie, to jak mogę się do niej dostać, jak z tego ognia czerpać? Czego uczy mnie natura i zwierzęta, a czego władze tego świata? Czy emocje takie jak gniew czy złość na pewno nie są mi dziś potrzebne? Jak mogą się manifestować w codziennej czujności tam gdzie jestem? – odpowiada Natalia Przybysz zapytana o „Ogień”, drugi singiel, który otwiera płytę „Jak Malować Ogień”.

O płycie:

„Jak Malować Ogień” to piąta solowa, autorska płyta Natalii Przybysz. Materiał jest naturalną konsekwencją i rozwinięciem brzmień i kompozycji, które ukazały się na poprzednich albumach „Prąd” i „Światło nocne”. Znajdziemy tutaj blues, soul i jazz, żywe instrumenty i jak zawsze wyjątkowe i mądre teksty.

„Jak Malować Ogień” to zapis chwil i emocji towarzyszących Natalii Przybysz i jej zespołowi, z którym na stałe koncertuje i tworzy. Oprócz producenta i gitarzysty Jurka Zagórskiego (odpowiedzialnego za produkcję albumów „Prąd” i „Światło nocne”) do współprodukcji dołączył Mateusz Waśkiewicz (gitara) oraz sekcja rytmiczna: Kuba Staruszkiewicz i Pat Stawiński. Wszyscy razem komponowali muzykę i pracowali nad aranżacjami albumu w zaciszu rodzinnego domu Natalii pod Warszawą. Za wszystkie melodie i historie opowiedziane głosem odpowiada oczywiście Natalia Przybysz. Gościnnie wystąpił wiolonczelista Michał Pepol.

🎶 Album dostępny w cyfrowych serwisach muzycznych:
https://kayaxmusic.lnk.to/JakMalowacOgien


Płyta „Jak Malować Ogień” została wyprodukowana w trosce o środowisko we współpracy z tłocznią WM Fono.
Jak to możliwe? Zobacz reportaż o EKO winylu i CD:

Na czym polega EKO winyl?

Winyl „Jak Malować Ogień” powstał w wyniku zmielenia pozostałości po produkcji innych płyt. Odpady te, potocznie nazywane „obwarzankami”, tworzą się na etapie przycinania wyciągniętej z prasy płyty do jej ostatecznego kształtu i rozmiaru. Materiał ten nadaje się do ponownego zmielenia ze względu na to, że nie został poddany pełnej obróbce termicznej – nie traci on swoich naturalnych właściwości plastycznych. Co ważne, jakość dźwięku utrwalonego na EKO winylu, nie odbiega od tej uzyskanej w standardowej produkcji. Tu także warto dodać, że każda płyta jest inna, będzie miała różne kolory i wzory, w zależności od tego, jakich użyto ścinków. Z kolei tzw. „label” został wytworzony z nadwyżki etykiet z innych wydawnictw.

Na czym polega EKO CD?

W przypadku CD ilość aluminium została zredukowana do niezbędnego minimum potrzebnego do produkcji. W związku z tym album Natalii jest przeźroczysty. Dodatkowo zrezygnowano z zadrukowania płyty, co wyeliminowało użycie kolejnych substancji chemicznych.
EKO opakowanie
Przyjazne środowisku jest także opakowanie, zarówno winyla jak i płyty kompaktowej. Zrezygnowaliśmy zupełnie z użycia plastiku, zastępując go niepowlekanym certyfikowanym papierem, w 100% pochodzącym z recyklingu. W produkcji użyto również ekologicznej folii z kukurydzy.

Zdjęcie użyte na okładce albumu autorstwa Silvii Pogody.

Natalia Przybysz o albumie „Jak Malować Ogień”:

Świat kręci się coraz szybciej, a ja chyba żyję coraz wolniej… Czy udało mi się w dobrym momencie wyciągnąć do Ciebie rękę tak czujnie i zwinnie, abyśmy się poczuli?

Dziś najdrogocenniejszą spośród „rzeczy” zdaje mi się moja dwudziestoletnia Brzoza, która stoi w moim ogrodzie i każdej wiosny daje pić swój sok całej mojej rodzinie. To dzięki niej codziennie zastanawiam się czego dziś nie zrobić, by życie na naszej Mamie Ziemi trwało dłużej. Gdzie kończy się moje ciało a zaczynają emocje moje/Twoje. Czy to nimi – emocjami – jesteśmy do siebie bliźniaczo zrośnięci? Jeśli tak, niech te piosenki zadziałają na Ciebie co najmniej tak leczniczo, jak działały na mnie kiedy je pisałam. Niech emocje zagrane przez wyjątkowych muzyków staną się Twoje – wypowiedziane i uwolnione.

Trasa koncertowa
Natalia Przybysz wyruszy w trasę koncertową promującą album „Jak Malować Ogień”. Bilety dostępne są TUTAJ

02.11.2019 – G2, Radom
03.11.2019 – Lizard King, Toruń
07.11.2019 – P23, Katowice
08.11.2019 – Zaklęte Rewiry, Wrocław
09.11.2019 – Miejskie Centrum Kultury, Bydgoszcz
11.11.2019 – Tama, Poznań
14.11.2019 – Zmiana Klimatu, Białystok
23.11.2019 – Wytwórnia, Łódź
24.11.2019 – Kawon, Zielona Góra
01.12.2019 – Studio, Kraków
06.12.2019 – Klub Młyn, Gniezno
07.12.2019 – Kosmos, Szczecin
08.12.2019 – Stary Maneż, Gdańsk
11.12.2019 – Stodoła, Warszawa
12.12.2019 – Klub 30, Lublin
14.12.2019 – Rura, Częstochowa
15.12.2019 – Klimat, Bielsko – BiałaNATALIA PRZYBYSZ
Facebook: https://www.facebook.com/NataliaPrzybyszOfficial
Instagram: https://www.instagram.com/natalia_przybysz_official

/ przeczytaj także

Z okazji rocznicy wydania albumu „Lumpeks” Arek Kłusowski przygotował muzyczne niespodzianki. Posłuchajcie remixu wielkiego hitu Arka „Idealny syn” w wykonaniu producenta Szatta. […]

/WIĘCEJ

Anieli prezentują drugi singiel zapowiadający ich debiutancki album, którego premiera jest planowana na połowę roku. Piosenka „Niemiłość” ukazuje się 20 […]

/WIĘCEJ

Julia Wieniawa odkrywa kolejne karty przed długo wyczekiwanym, debiutanckim albumem, którego premiera zaplanowana jest na czerwiec. Taneczne “Nie mów” obrazuje […]

/WIĘCEJ

Tymek to jeden z najbardziej nieszablonowych polskich artystów, co zdążył już niejednokrotnie udowodnić. Potwierdzeniem tej tezy były dotychczasowe zapowiedzi jego […]

/WIĘCEJ