15.09.2022
THEKAYETAN W BALLADOWEJ ODSŁONIE ZAPOWIADA PREMIERĘ NOWEGO ALBUMU

Znany z elektronicznych, tanecznych przebojów thekayetan, tym razem postanowił zaprezentować się słuchaczom w balladowej odsłonie. Singiel “niewiele” jest czwartą zapowiedzią nadchodzącego drugiego albumu wokalisty, zatytułowanego “psychodynamiczne”, którego premiera już 14 października. Wraz z premierą utworu wystartował preorder płyty, którą można nabyć w sklepzmuzyka.pl.

thekayetan to 22-letni kompozytor, producent muzyki elektronicznej i autor tekstów z Poznania. Artysta, który dał się poznać słuchaczom dzięki projektowi My Name Is New – skierowanemu do debiutantów, zasilił w tym roku szeregi Kayaxu i na jesieni wydaje swój drugi album. Po pierwszych, świetnych zapowiedziach nowego krążka w postaci utworu “priorytetem”, “twój zapach”, czy nagranego wraz z Mery Spolsky singla “hebefrenicze”, thekayetan prezentuje słuchaczom zaskakującą balladę “niewiele”.

To dla mnie bardzo ważny utwór. Nigdy wcześniej słowa i melodia nie wypłynęły ze mnie tak szybko, jak przy “niewiele”. Myślę, że jak wiele innych osób, tak samo i ja bardzo boję się być samotnym. W procesie terapii zrozumiałem jednak, że czasem lepiej wybrać samotność, niż byle jakie uczucie. To była jedna z trudniejszych dla mnie decyzji, ale bardzo kluczowa i o tym właśnie jest ten utwór.– mówi o singlu thekayetan.

Utworowi towarzyszy minimalistyczny i subtelny teledysk w reżyserii Bartosza Mielocha, który został nakręcony w PROMIE Kultury Saska Kępa.

Singiel “niewiele” jest czwartą zapowiedzią drugiego albumu thekayetana, który będzie zatytułowany “psychodynamiczne” i ukaże się 14 października. Na stronie sklepzmuzyka.pl własnie ruszyła przedsprzedaż krążka, który można będzie zdobyć z autografem Artysty.

Nowy album thekayetana zatytułowany „psychodynamiczne” to płyta konceptualna, która powstała w oparciu o koncepcje psychodynamiczną i doświadczenia Artysty z terapii. thekayetan stawia siebie w roli pacjenta, a słuchacza w roli terapeuty. Tracklista i jej chronologia odzwierciedlają metody terapii psychodynamicznej. Wersja fizyczna albumu zawiera 20-stronicową książeczkę ze zdjęciami i tekstami utworów, a także autograf Artysty i bonusowy utwór „siły”, który dostępny jest tylko w wersji CD.

/ przeczytaj także

„Wenus” to kolejny singiel promujący debiutancki album Julii Wieniawy „Omamy”. Tym razem Julia zaprasza aby wspomnieć jeszcze minione lato, nacieszyć się słońcem […]

/WIĘCEJ

Ta „Zabawa” nie jest dla dziewczynek. Dla chłopczyków też nie. „Zabawa” jest płytą dorosłą. To przemyślenia mężczyzny, nad którego głową […]

/WIĘCEJ

Do serwisów streamingowych i na sklepowe półki właśnie trafił drugi album zespołu KARAŚ/ROGUCKI. Przygotujcie się na solidny transport piosenek o […]

/WIĘCEJ

Brodka ogłasza daty listopadowej trasy koncertowej o nazwie „Sadza”. Tym samym artystka oficjalnie potwierdza premierę nowego materiału – pierwszego od […]

/WIĘCEJ