15.09.2022
THEKAYETAN W BALLADOWEJ ODSŁONIE ZAPOWIADA PREMIERĘ NOWEGO ALBUMU

Znany z elektronicznych, tanecznych przebojów thekayetan, tym razem postanowił zaprezentować się słuchaczom w balladowej odsłonie. Singiel “niewiele” jest czwartą zapowiedzią nadchodzącego drugiego albumu wokalisty, zatytułowanego “psychodynamiczne”, którego premiera już 14 października. Wraz z premierą utworu wystartował preorder płyty, którą można nabyć w sklepzmuzyka.pl.

thekayetan to 22-letni kompozytor, producent muzyki elektronicznej i autor tekstów z Poznania. Artysta, który dał się poznać słuchaczom dzięki projektowi My Name Is New – skierowanemu do debiutantów, zasilił w tym roku szeregi Kayaxu i na jesieni wydaje swój drugi album. Po pierwszych, świetnych zapowiedziach nowego krążka w postaci utworu “priorytetem”, “twój zapach”, czy nagranego wraz z Mery Spolsky singla “hebefrenicze”, thekayetan prezentuje słuchaczom zaskakującą balladę “niewiele”.

To dla mnie bardzo ważny utwór. Nigdy wcześniej słowa i melodia nie wypłynęły ze mnie tak szybko, jak przy “niewiele”. Myślę, że jak wiele innych osób, tak samo i ja bardzo boję się być samotnym. W procesie terapii zrozumiałem jednak, że czasem lepiej wybrać samotność, niż byle jakie uczucie. To była jedna z trudniejszych dla mnie decyzji, ale bardzo kluczowa i o tym właśnie jest ten utwór.– mówi o singlu thekayetan.

Utworowi towarzyszy minimalistyczny i subtelny teledysk w reżyserii Bartosza Mielocha, który został nakręcony w PROMIE Kultury Saska Kępa.

Singiel “niewiele” jest czwartą zapowiedzią drugiego albumu thekayetana, który będzie zatytułowany “psychodynamiczne” i ukaże się 14 października. Na stronie sklepzmuzyka.pl własnie ruszyła przedsprzedaż krążka, który można będzie zdobyć z autografem Artysty.

Nowy album thekayetana zatytułowany „psychodynamiczne” to płyta konceptualna, która powstała w oparciu o koncepcje psychodynamiczną i doświadczenia Artysty z terapii. thekayetan stawia siebie w roli pacjenta, a słuchacza w roli terapeuty. Tracklista i jej chronologia odzwierciedlają metody terapii psychodynamicznej. Wersja fizyczna albumu zawiera 20-stronicową książeczkę ze zdjęciami i tekstami utworów, a także autograf Artysty i bonusowy utwór „siły”, który dostępny jest tylko w wersji CD.

/ przeczytaj także

Kępiński >|< Kowalonek prezentują swój nowy, kosmiczny singiel!  „Planety” to następny po „100 pytań do” utwór zapowiadający debiutancki album duetu. […]

/WIĘCEJ

Duet SMOLIK//KEV FOX rusza w jesienną trasę koncertową, która promuje ich nadchodzący album “Belly of The Whale”. Artyści zagrają w […]

/WIĘCEJ

Rok temu ukazał się debiutancki album duetu Anieli: Joanny Prykowskiej – znanej z zespołu Firebirds oraz Pawła Krawczyka – z […]

/WIĘCEJ

Do managementu Kayax dołącza Dawid Tyszkowski – wyjątkowo zdolny i wrażliwy artysta młodego pokolenia. Jego nowy album ukaże się już […]

/WIĘCEJ