24.06.2022
“TWÓJ ZAPACH” – NOWY SINGIEL THEKAYETANA

Już jest – kolejny singiel, zapowiadający nowy album thekayetana, który ukaże się na jesieni nakładem wytwórni Kayax. Premierze utworu “twój zapach” towarzyszy klip, zwracający uwagę na kwestię równości małżeńskiej w Polsce.

thekayetan to 22-letni kompozytor, producent muzyki elektronicznej i autor tekstów z Poznania. Artysta, który dał się poznać słuchaczom dzięki projektowi My Name Is New – skierowanemu do debiutantów, zasilił grono artystów Kayaxu i na jesieni wydaje swój drugi album. Po pierwszej, świetnej zapowiedzi krążka w postaci utworu “priorytetem”, thekayetan prezentuje singiel “twój zapach”.

Twój zapach to prosta opowieść o uczuciu. Uczuciu wyrażanym różnymi zmysłami. O powrocie do chwil pięknych, odartych ze skazy, pełnych kwiatów i dobrych słów. Ten utwór to również mały „omage” dla mojego singla „skóra”, od którego tak naprawdę wszystko się zaczęło.
Tworząc teledysk, zależało mi na pokazaniu, że miłość nie ma płci, a wolna do legalnej miłości jest każda osoba. Są również kwiaty, które uwielbiam, do których mam ogromny sentyment.
– opowiada thekayetan.

Zobacz klip do utworu “twój zapach”:

Bartosz Mieloch – reżyser:
Robiąc obrazek do „twojego zapachu” chciałem zobrazować miłość par nieheteronormatywnych, która jest bardzo silna i niczym nie różni się od miłości osób heteroseksulanych. Pragnąłem oddać uczucia thekayetana, które towarzyszyły mu podczas pisania utworu. Teledysk opowiada piękną historię bardzo silnej miłości, która pobudza zmysły głównego bohatera tytułowym „zapachem”.

Tym teledyskiem thekayetan chce zwrócić uwagę ludzi na kwestię równości małżeńskiej w Polsce. Artysta nawiązał współpracę ze stowarzyszeniem Miłość Nie Wyklucza, aby wspierać równość małżeńską w Polsce. Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza (MNW) już od 12 lat edukuje, buduje społeczność LGBT+ i wywołuje do odpowiedzi polityków. Wszystko po to, żeby osoby LGBT+ mogły po prostu wziąć ślub, wychowywać dzieci i bezpiecznie żyć w Polsce. Miłość działa dzięki wsparciu ludzi. Ustaw stały przelew lub przekaż jednorazową darowiznę na rzecz Miłości na http://mnw.org.pl/wspieram.

Równość małżeńska oznacza, że wszystkie rodziny są równe wobec prawa, bo nie ma lepszej i gorszej miłości. Już 45% społeczeństwa w Polsce zgadza się, że każda rodzina zasługuje na poczucie bezpieczeństwa.

thekayetan zagra koncert w ramach obchodów warszawskiej Parady Równości na Placu Defilad, gdzie przedpremierowo zaprezentuje kilka utworów ze swojego nadchodzącego albumu. Artysta jest też obecnie twarzą playlisty Pride Polska na Spotify, na której znalazł się przekrój najciekawszych artystów LGBTQIA+ z całej Polski.
/ przeczytaj także

thekayetan prezentuje trzeci singiel zwiastujący jego nadchodzący album i zaprosił do niego gościnnie artystkę, którą od lat podziwia – Mery […]

/WIĘCEJ

W serwisach streamingowych od północy można posłuchać nowego utworu od Kuby Karasia, Piotra Roguckiego, Wiktorii Jakubowskiej i Kamila Holdena Kryszaka. […]

/WIĘCEJ

Do sieci trafił właśnie nowy singiel Julii Wieniawy z jej debiutanckiego albumu, wydanego w czerwcu. Tytułowe “Omamy” to letni, taneczny […]

/WIĘCEJ

Kayah – królowa piosenek o miłości powraca z nowym, przejmującym singlem zatytułowanym “Odnaleźć siebie” i zapowiada długo wyczekiwany album. Piękny […]

/WIĘCEJ