Ania Leon

manager

Maciej Milczanowski

+48 793 427 306

@: maciej.milczanowski@kayax.pl

Ania Leon

Ania Leon to wokalistka, która przeciera w Polsce dark pop’owe szlaki – jej mroczne, elektroniczne brzmienia oraz intrygujące, pisane po polsku teksty zwróciły już uwagę wielu słuchaczy i dziennikarzy muzycznych.

24 czerwca 2022 roku ukazał się pierwszy album artystki – “Łezki”. Płytę promowały świetnie przyjęte single “Łezki”, “Tańcz” oraz “Chemistry” i “Przypadki” – utwory utrzymane są w dusznym, elektronicznym klimacie dark pop. Ania czerpie inspiracje od takich artystów, jak Banks, Billie Eilish, Lorde czy Sevdaliza. Muzykę tworzy z Arkiem Koperą (znanym ze współpracy między innymi z Darią Zawiałow, sanah, Orkiestrą Męskiego Grania). 

Ania Leon pierwsze szlify zdobywała w Los Angeles – studiując na Vocal Performance na Musicians Institute College of Contemporary Music. Szkołę ukończyła z wyróżnieniem. W 2021 roku zasiliła grono artystów Kayaxu.

W 2021 roku Ania miała okazję zachwycić słuchaczy grając supporty przed koncertami Natalii Przybysz, Darii Zawiałow oraz Brodki. W zeszłym roku natomiast zagrała na Festiwalu Męskie Granie 2022, Open’er Festival, LAS Festiwal, Tauron Nowa Muzyka, Letnie Brzmienia, Salt Wave Festival, NADA Festiwal Toruń, Festiwal Soundedit oraz na One Love Music Festival jako gość z zespołem BOKKA. 

Ania Leon przykuła uwagę wielu dziennikarzy. We wrześniu magazyn „K MAG” docenił jej wyrazistość i oryginalność na tle innych debiutantów, co zaowocowało piękną sesją Kacpra Bęskiego i wywiadem Radka Pulkowskiego. W listopadzie natomiast znalazła się w magazynie „Vogue Polska” w rubryce „Talents” jako artystka „otwierająca kolejny rozdział w historii polskiej muzyki”.

W marcu tego roku rozpoczęła swoją pierwszą solową trasę wraz z zespołem BOKKA. 

Ania Leon została nominowana w dwóch kategoriach do nagrody Fryderyk 2023 – Fonograficzny Debiut roku oraz Album Roku Elektronika. Wraz z zespołem BOKKA wystąpiła na scenie Fryderyk Festiwal 2023 w Gliwicach. 

21 czerwca 2023 Ania powraca z nowym singlem “Toniesz” otwierając tym samym nowy rozdział w swojej karierze. Do współpracy zaprosiła Arka Koperę i Kasię Lins.

/ klipy

/ newsy

Po wydaniu debiutanckiej płyty “Łezki”, świetnych koncertach w całej Polsce, obecności na listach najlepszych albumów 2022 roku oraz dwóch nominacjach […]

/WIĘCEJ

Znany już słuchaczom emocjonalny utwór “Outro”, który znalazł się albumie “Łezki” Ani Leon, ukazał się dzisiaj w nowej wersji – z […]

/WIĘCEJ

Do sieci trafił właśnie wspólny singiel zespołu BOKKA oraz Ani Leon w wersji live. „Apocalypse Afterparty” zostało zarejestrowane podczas łódzkiego […]

/WIĘCEJ

BOKKA – autorzy muzycznej wizji końca świata w postaci albumu „Blood Moon” oraz dark pop’owe odkrycie 2022 roku – Ania Leon, łączą siły […]

/WIĘCEJ