TOMASZ MREŃCA

manager

Daniel Kuśmierzak

+48 602 598 567

@: daniel@kayax.pl

booking manager

Daniel Kuśmierzak

+48 602 598 567

@: daniel@kayax.pl

TOMASZ MREŃCA

Tomasz Mreńca to znany wśród słuchaczy ambientu artysta, który ceniony jest za oryginalne podejście do muzyki instrumentalnej. Jego elektroniczno-akustyczne kompozycje balansujące na pograniczu gatunków zostały dostrzeżone nie tylko przez odbiorców, ale również przez wielu krytyków muzycznych oraz reżyserów filmowych i teatralnych. Na swoim koncie posiada dwa solowe albumy – wydany w 2016 „Land” oraz „Peak” z 2018 roku. Oba zostały bardzo cierpło przyjęte i były chwalone m.in. przez Bartka Chacińskiego (Polityka), Marka Horodniczego (TVP Kultura), czy też Wojciecha Padjasa (RMF Classic).

Ponadto Tomasz koncertuje z takimi artystami, jak Baasch, NOON oraz Daniel Spaleniak, a także realizuje się jako kompozytor muzyki do spektakli teatralnych, filmów, seriali i innych nieszablonowych projektów. W kwietniu 2021 roku ukaże się jego trzecie autorskie wydawnictwo, zatytułowane „Echo”. Wśród gości na płycie będzie można usłyszeć wspomnianego Daniela Spaleniaka, a także uznaną polską pianistkę Hanię Rani.

/ klipy

/ newsy

Tomasz Mreńca to nowa twarz w wytwórni Kayax. Artysta kojarzony przede wszystkim z muzyką filmową i brzmieniem ambient już niebawem […]

/WIĘCEJ