Waluś KraksaKryzys

manager

Maciej Pilarczyk

+48602675514

@: maciej.pilarczyk@kayax.pl

Waluś KraksaKryzys

Do managementu Kayax dołącza WaluśKraksaKryzys – najgłośniejszy debiut muzyki gitarowej ostatnich lat. W swoich tekstach w bezkompromisowy sposób porusza tematykę zdrowia psychicznego i ogólnej kondycji społeczeństwa spod znaku „millenialsów” i „pokolenia Z”. Artysta wydawniczo związany jest z Mystic Production.

Twórczość Walusia w połączeniu z muzycznym, post-punkowym DNA skutkuje intensywnymi, rytualno-koncertowymi doświadczeniami. Mogła się o tym przekonać publiczność takich wydarzeń, jak: OFF Festival, Pol’And’Rock Festival, Męskie Granie (2022 – członek zespołu „Męskie Granie Orkiestra”) czy Jarocin Festiwal (2020 – laureat).

Do tej pory, WaluśKraksaKryzys wydał 3 albumy – „MiłyMłodyCzłowiek” (2019, wyd. Trzy szóstki), „Atak” (2021, wyd. Mystic Production), nominowany do Fryderyków oraz „+ piekło + niebo +” (2023, wyd. Mystic Production), nagrodzony Fryderykiem w kategorii „Album Roku – Rock„. Ten ostatni znalazł się również w zestawieniach najlepszych płyt roku na portalu Onet czy w tygodniku “Polityka”, obok krążków Zdechłego Osy, Kasi Lins czy braci Kacperczyk, na których Waluś zostawił swój ślad w postaci featuringów.

WaluśKraksaKryzys to już drugi, tuż po Meli Koteluk artysta, który w czerwcu 2024 roku dołączył do Kayaxu. Tak o Walusiu opowiada Tomik Grewiński, szef Kayaxu: Lubię niegrzecznych, wyrazistych artystów. I bardzo lubię gitarową muzykę. Cieszę się, że WaluśKraksaKryzys dołącza do #teamKayax.

Z artystą pracować będzie Maciej Pilarczyk – doświadczony manager, który na swoim koncie ma współpracę z Sarsą, Cool Kids Of Death czy zespołem Myslovitz.

Aktualnie WaluśKraksaKryzys jest w trakcie pisania swojej kolejnej płyty.

/ klipy