15.03.2024
„5 DAYS” – PREMIERA KLIPU DO
NOWEGO SINGLA DUETU
SMOLIK//KEV FOX

„5 Days” to czwarty i ostatni singiel z najnowszego albumu SMOLIK//KEV FOX pt. „Belly Of The Whale”. Od premiery pierwszej płyty duetu, która pokryła się platyną minęło ponad 8 lat. Teraz zasłużony polski twórca i producent Andrzej Smolik oraz charyzmatyczny wokalista i songwriter Kev Fox podsumowują projekt tanecznym singlem wraz z wyjątkowym teledyskiem. Obraz jest zapisem wspomnień z sesji nagraniowej albumu, która odbyła się w renomowanym Monochrom Studio.

Debiutancki album duetu SMOLIK//KEV FOX został wydany w 2015 roku. W 2017 artyści nagrali EP „Queen Of Hearts”. Zespół zagrał w tym czasie setki koncertów, ugruntowując swoją pozycję na polskiej scenie muzycznej.

Przez lata muzycy skrupulatnie zbierali materiał na drugi album – całość wiele razy zmieniała formę, a powstające utwory kreowały ostateczny kształt i charakter drugiego, długogrającego krążka zatytułowanego „Belly Of The Whale”.
 

Muzyczna opowieść o podróży w brzuchu wieloryba przenosi słuchaczy w sentymentalnie dźwięki lat ‘80 i ‘90. Album promują taneczny „Promises”, przebojowy „Smoke And Mirrors” oraz tytułowy, przejmujący utwór „Belly Of The Whale”.

Czwartym i ostatnim singlem zamykającym wydawnictwo jest nośne i taneczne „5 Days”. Do utworu powstał teledysk, który już teraz można oglądać w sieci. Klip dokumentuje proces powstawania albumu „Belly Of The Whale”. Zdjęcia te powstawały w Monochrom Studio położonym w Górach Bystrzyckich, obok szczytu Jedlnik, za wsią Gniewoszów – z dala od zabudowań i cywilizacji.

W najbliższym czasie pojawi się także mini dokument ukazujący więcej kulisów pracy nad płytą „Belly Of The Whale”.

Zobacz teledysk do utworu „5 Days”:

To najbardziej pogodna piosenka na albumie. Powstała w czasie raczkującej pandemii. Paradoksalnie jako jedyna z tamtego czasu znalazła się ostatecznie na naszej płycie. – opowiada Andrzej Smolik.

„5 Days” dla mnie jest najprostszą i najbardziej bezpośrednią piosenką na naszej płycie. Opowiada o miłości, której towarzyszy morze. Miłość w tym utworze jest jak fala – przychodzi i odchodzi. To właśnie jest piękno muzyki – zostaje z nami na zawsze. – dodaje Kev Fox.

Po wyjeździe do studia ze Andrzejem i Kevem nie patrzę na muzykę w ten sam sposób. Mam wrażenie, że właśnie tam nauczyłem się jej słuchać. Spędziliśmy kilka dni w studiu, z widokiem na góry. Panowie nagrywali płytę, a ja to rejestrowałem aparatem łapiąc bezcenne chwile. To była przepiękna przygoda, która zostanie ze mną na długie lata. – mówi Bartosz Mieloch, twórca klipu.

Singiel dostępny na wszystkich platformach streamingowych: https://kayaxmusic.lnk.to/5Days

fot. Adrian Obręczarek

OPIS ALBUMU:

Andrzej Smolik – wybitny polski producent i Kev Fox – brytyjski songwriter, obdarzony hipnotyzującym głosem – ponownie łączą siły. Po ogromnym sukcesie pierwszego albumu „SMOLIK // KEV FOX” (2015) i Epki „Queen Of Hearts” (2017), artyści oddają w ręce słuchaczy długo wyczekiwany, drugi album  długogrający zatytułowany „Belly Of The Whale”.

„Belly Of The Whale” to dziewięć wyjątkowych piosenek, które lirycznie i muzycznie puszczają oko do brzmień lat 80. i 90., a sami artyści śmiało mówią o tej płycie, jako o hołdzie dla popkultury i idoli czasów swojego dzieciństwa. Elektryczne melodie, przepełnione vintage’owymi syntezatorami Smolika i przejmującym głosem Kev’a – zabierają fanów w podróż do czasów plakatów na meblościankach i nagrywaniu ulubionych piosenek z radia na kasety magnetofonowe.

Belly Of The Whale to powrót do czasów kiedy byliśmy dziećmi. Echa młodzieńczych fascynacji pokazane z perspektywy tego jacy jesteśmy teraz. Organicznie i ciepło brzmiące syntezatory, gitary i maszyny pogłosowe z epoki spotykają się ze współczesnymi narzędziami do produkcji muzyki. – mówi Andrzej Smolik.

Ten album jest dla mnie o śmierci i odrodzeniu… Żegnaniu się ze starym i zakochiwaniu się w nowym. Piosenki dla mnie są jak stare fotografie – pamiętamy, jaki utwór leciał w tle, kiedy mieliśmy swój pierwszy pocałunek lub do jakiej tańczyliśmy w klubie. Lub to, jaką muzykę puszczali nasi rodzice podczas długich podróży samochodem. Jesteśmy stworzeni z tych momentów, tych dobrych i też złych. Ten album jest dedykowany wszystkim którzy kiedykolwiek znaleźli się w przysłowiowym brzuchu wieloryba. – dodaje Kev Fox.

Tracklista:
1. Belly Of The Whale 
2. Move Honey
3. 5 Days
4. Truth In Your Eyes
5. Smoke And Mirrors 
6. Promises
7. Some Birds 
8. I Was Out Of The Line
9. Horses

/ przeczytaj także

Do sieci właśnie trafił nowy utwór Faustyny Maciejczuk – przedstawicielki młodego pokolenia na polskiej scenie alternatywnej i posiadaczki jednego z […]

/WIĘCEJ

„KOCHAM TE MIEJSCA” to nazwa kolejnej trasy koncertowej Rubensa, która startuje jesienią 2024 roku. Artysta wraz z zespołem odwiedzi siedem […]

/WIĘCEJ

Ubiegłej jesieni duet KĘPIŃSKI >|< KOWALONEK wydał debiutancki album ”Kintsugi”. Kilka miesięcy później – we współpracy z wyjątkowymi gośćmi powstała […]

/WIĘCEJ

/ powiązane

Duet SMOLIK//KEV FOX rusza w jesienną trasę koncertową, która promuje ich nadchodzący album “Belly of The Whale”. Artyści zagrają w […]

/WIĘCEJ

Do serwisów streamingowych oraz na półki sklepowe trafił właśnie długo wyczekiwany, nowy album od SMOLIK//KEV FOX pt. “Belly Of The […]

/WIĘCEJ

Do sieci trafił właśnie się nowy singiel od SMOLIK // KEV FOX. “Promises” to przebojowy i letni utwór, który jest […]

/WIĘCEJ

Dziś premierę ma nowy singiel od SMOLIK // KEV FOX – “Smoke and Mirros”. Jest to już druga, po wydanym w […]

/WIĘCEJ