19.05.2023
„DEGRENGOLADA” NOSOWSKIEJ –
DZIŚ PREMIERA PŁYTY

„Niezły tu mamy burdel” i „na nas się skończy czas” śpiewa Nosowska w nowym utworze „Piękna degrengolada”. Singiel i katastroficzny teledysk promują ósmy solowy album artystki zatytułowany „DEGRENGOLADA” – od dzisiaj dostępny w wersji fizycznej i w serwisach streamingowych. 

Do tej pory album promowały świetnie przyjęta czerwona, odważna „Przytomna” i nastrojowe i intymne zielone „Runo”.  Dziś przyszedł czas na ostatnią część tryptyku i singiel „Piękna degrengolada” w barwie żółtej. W kinematografii żółty sygnalizuje sprzeczne emocje – mądrość, wiedzę, ale także chorobę, niepewność, obsesję, oszustwo… Z kolei psychologia koloru mówi się, że żółty najmocniej skupia uwagę, ludzkie oko zauważa tę barwę jako pierwszą. Dlatego często żółty stosowany jest w znakach ostrzegawczych. Czy Nosowska w wiodącym singlu z nowej płyty chce nasz przed czymś ostrzec? 

Opis płyty „DEGRENGOLADA”:

Nosowska wydaje płytę wtedy, kiedy ma coś do powiedzenia – za każdym razem redefiniując swoją muzyczną tożsamość. Po pięciu latach od „BASTY” wraca z albumem „DEGRENGOLADA”. Artystka znowu na przekór trendom – nie stara się o poklask i nie łasi do szerokiego odbiorcy. To są piosenki dla ludzi, którzy lubią, kiedy muzyka coś znaczy.

Zobacz klip do utworu „Piękna degrengolada”:

– „DEGRENGOLADA” w założeniu mogłaby stanowić inspirację do podjęcia (niemałego, lecz wybitnie korzystnego) indywidualnego wysiłku, by zejść do fundamentu istnienia i metodycznie sprawdzić każdą z wielu warstw, które ponoć składają się na nasz obraz. Po to, by zostawić jedynie prawdę oraz esencję, które (wiem to na pewno) dowodzą naszej niezwykłości. Właściwie to, co chciałabym przekazać słuchaczowi zawiera się w jednym zdaniu: Jesteś gigantem, nie pochylaj głowy, nie dawaj się prowadzić, czuj, żyj i obudź się do prawdy. Już czas. – mówi o nowym materiale Nosowska. 

Album ponownie powstał we współpracy z producentem Michałem FOXEM Królem. W nagraniach udział wzięli Michał MALINA Maliński i Michał BUNIO Skrok. Na płycie pojawiał się rapujący Miki Krajewski oraz goście – Natalia Szroeder i Jakub Józef Orliński.

Tracklista: 
1. Predatoprzywry feat. Miki Krajewski
2. Sosna
3. Runo
4. Przytomna
5. Zimny feat. Jakub Józef Orliński, Miki Krajewski 
6. Larum
7. Ledwie wczoraj
8. Senny Majak
9. Piękna degrengolada
10. Rzekomo
Bonustrack:
11. Majak – z filmu „RÓJ” feat. Natalia Szroeder

Okładka albumu „DEGRENGOLADA” z fotografią Piotra Porębskiego zaprojektowana została przez Macio Morettiego. Na stronie sklepzmuzyka.pl można zamówić ją z autografem i naklejkami. Dodatkowo w sprzedaży jest edycja limitowana, która zawiera perfumy inspirowane singlami – skomponowane przez samą Artystkę.

Album „DEGRENGOLADA” do kupienia:
https://www.sklepzmuzyka.pl/degrengolada

Album „DEGRENGOLADA” w serwisach streamingowych:
https://KayaxMusic.lnk.to/DEGRENGOLADAFot. Piotr Porębski

/ przeczytaj także

Kępiński >|< Kowalonek prezentują swój nowy, kosmiczny singiel!  „Planety” to następny po „100 pytań do” utwór zapowiadający debiutancki album duetu. […]

/WIĘCEJ

Duet SMOLIK//KEV FOX rusza w jesienną trasę koncertową, która promuje ich nadchodzący album “Belly of The Whale”. Artyści zagrają w […]

/WIĘCEJ

Rok temu ukazał się debiutancki album duetu Anieli: Joanny Prykowskiej – znanej z zespołu Firebirds oraz Pawła Krawczyka – z […]

/WIĘCEJ

Do managementu Kayax dołącza Dawid Tyszkowski – wyjątkowo zdolny i wrażliwy artysta młodego pokolenia. Jego nowy album ukaże się już […]

/WIĘCEJ