27.10.2023
PROKOP, ROGUCKI, ZALEWSKI I INNI – PLEJADA CHŁOPAKÓW SPOLSKY W NOWYM TELEDYSKU MERY SPOLSKY

Wielkimi krokami zbliża się premiera trzeciej płyty Mery Spolsky „EROTIK ERA”. Dotychczasowe single „SUKA” oraz „MARIA PRZED OŁTARZEM” zdążyły już mocno namieszać i rozpoczęły w internecie gorącą dyskusję. Czy „POLSKIE CHŁOPAKY” powtórzą sukces poprzednich utworów? W teledysku pojawiają się między innymi Marcin Prokop, Piotr Rogucki, Krzysztof Zalewski i wielu innych znakomitych gości. Nie możecie tego przegapić! 

Trzeci album Mery Spolsky „EROTIK ERA” pojawi się w serwisach streamingowych i w wersji fizycznej już 10 listopada. Do tej pory artystka zdradziła już część materiału na letnich koncertach, a w sieci pojawiły się dwa single wraz z teledyskami – „SUKA” i „MARIA PRZED OŁTARZEM”. Zarówno te ujawnione utwory, jak i te, które słuchacze poznają wraz z premierą dotyczą seksualności w różnych jej aspektach. „EROTIK ERA” to opowieść o niezależności, miłości do siebie i oda do własnego ciała. To elektroniczny soundtrack do wytańczenia wstydu, tabu oraz presji, jakie nakłada na nas społeczeństwo. 

Mery Spolsky bardzo świadomie odsłania kolejne karty nadchodzącego projektu i jak zwykle w przemyślany, konsekwentny sposób mówi o tym, co ją uwiera. Po kontrowersyjnym singlu „SUKA”, który wywołał sporo reakcji i komentarzy na temat tego, co kobietom wypada, a co nie – artystka wydała „MARIĘ PRZED OŁTARZEM” o społecznych i kulturowych oczekiwaniach wobec kobiet, właśnie. Tym razem w „POLSKIE CHŁOPAKI” we właściwy sobie, żartobliwy sposób bierze na tapet kwestię randkowania.

– Problem mam taki! Zauważyłam pewien schemat, że kiedy chłopak spotyka się z wieloma dziewczynami jest powszechnie uznawany za zwycięzcę, za kogoś komu się powodzi. W drugą stronę działa to inaczej, bo kiedy dziewczyna chodzi na wiele randek, często kończy z łatką „puszczalskiej”. Aby zerwać z tym schematem wyznaję miłość wszystkim polskim chłopakom, którzy przyszli mi do głowy! Bez nich nie byłoby inspiracji, a życie byłoby nudne. Dlatego chodźmy na randki i się nie wstydźmy! W teledysku miałam okazję na rendez-vous z Winim, Ralphem Kaminskim, Rubensem, Piotrem Roguckim, Muńkiem Staszczykiem, Jackiem Sienkiewiczem, Marcinem Prokopem, Kubą Karasiem, Królem, Krzysztofem Zalewskim i Arkiem Kłusowskim. Niczego nie żałuję! –mówi Mery Spolsky.

Do utworu powstał teledysk wyreżyserowany przez Michała Sierakowskiego:

fot. Bartosz Mieloch
fot. Bartosz Mieloch

O nowej płycie:
Trzecia płyta Mery Spolsky to „EROTIK ERA” – opowieść o niezależności, miłości do siebie i oda do własnego ciała. To elektroniczny soundtrack do wytańczenia wstydu, tabu i presji, jakie nakłada na nas społeczeństwo. 

Rozpoczynając trzydziesty rok swojego życia, artystka do albumu „EROTIK ERA”dołącza także ten manifest:

– Chce mi się wszystkiego! Będę tańczyć nago na kanapie do szybkiego techno. Będę uśmiechać się do nieznajomych ludzi. Od uśmiechania pojawią mi się pierwsze zmarszczki, które zacznę w sobie lubić. Niedługo skończę trzydzieści lat i wyprowadzę swoje ciało na miasto. Wierzę, że znajdę tam swoją miłość. Przede wszystkim do samej siebie. Chcę dotykać, tańczyć, śpiewać, krzyczeć, płakać i być! A chęć do bycia jest najważniejsza. Więc jeśli mi się zachcę, to będę kujonką, wariatką, suką, dewiantką, gosposią, furiatką, heterą i matką, złośnicą, księżniczką, modliszką, mimozą, punkówą, hotuwą, brzydalą i lalką, idiotką, megierą, cnotką, palantką, okularnicą, pijaczką, diablicą, żoną fatalną, femme idealną, królową, słabą i silną. Niech nikt mi tego nie zabiera! Jestem in my EROTIK ERA i chce mi się wszystkiego! A Tobie?

Album powstał ponownie we współpracy z producentem No Echoes. Artyści podczas pracy inspirowali się brzmieniami Moderat, Justice, Kraftwerk czy Daft Punk.

Na płycie w wersji fizycznej artystka zamieściła kilka słów komentarza do każdego z utworów.

Link do przedsprzedaży albumu:

www.sklepzmuzyka.pl/EROTIK_ERA_CD

Utwór dostępny w serwisach streamingowych:

https://kayax.lnk.to/POLSKIECHLOPAKY

Artystka zapowiedziała już także EROTIK ERA TOUR, czyli trasę koncertową, w ramach której odwiedzi największe polskie miasta. Mery Spolsky ze swoim powiększonym o perkusje składzie zagra promujące nowy materiał – „SUKA” i „MARIA PRZED OŁTARZEM” oraz premierowo pozostałe utwory z nadchodzącej płyty. Nie zabraknie także ulubionych przez Ludzi Spolsky hitów z poprzednich albumów „Miło było Pana poznać” i „Dekalog Spolsky”.

EROTIK ERA TOUR:
14.11 – Katowice P23
16.11 – Gdańsk Stary Maneż
25.11 – Kraków Studio
29.11 – Poznań Tama
01.12 – Wrocław Stary Klasztor
08.12 – Białystok Zmiana Klimatu
09.12 – Lublin Studio im. Budki Suflera
12.12 – Warszawa Stodoła

Łapcie szybko bilety, bo to naprawdę gorący towar 🔥
Link: https://meryspolsky.tix.to/EROTIKERATOUR

/ przeczytaj także

Dziś premierę ma krótki film dokumentalny przedstawiający proces realizacji i nagrywania albumu „Belly Of The Whale”, który był pierwszym długogrającym […]

/WIĘCEJ

Dziś premiera utworu “Moja droga” w wykonaniu Brodki, Hadesa oraz 2K88. To pierwsza muzyczna zapowiedź albumu “WAWA”, uświetniającego 80. rocznicę […]

/WIĘCEJ

Daria Zawiałow, Mrozu oraz Kacperczyk, czyli Męskie Granie Orkiestra 2024, nagrali utwór „Wolne Duchy”, promujący tegoroczną, 15. już, edycję kultowej […]

/WIĘCEJ

Platforma streamingowa Max startuje w Polsce już 11 czerwca. To właśnie z tej okazji Katarzyna Nosowska, na zaproszenie serwisu, napisała […]

/WIĘCEJ